-
Posts
29116 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
30
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ewa Marta
-
Dzięki Tobie Kochana Mikuś znalazł super domek. Anecik zachwycona Państwem. Ich sunia zaopiekowana bardzo, dostaje bardzo dobrą karmę, bawią się z nią. Nastoletni syn nomen omen Mikuś (Mikołaj) wychodził z nią na spacer. W trakcie rozmowy powiedział, że z nim sunia jest zawsze wesoła, bo trzeba mieć podejście do psów. Widać, że cala rodzina kocha psy. Ogródek super ogrodzony, niedaleko fajne tereny do spacerów. Mikusiowi będzie tam jak w raju Alaskan - kochana bardzo dziękuję w imieniu Agnieszki i swoim za znalezienie mu takiego domku
-
FIDO - Stary, rudy, zaniedbany, mały piesuś za TM [*]
Ewa Marta replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Bardzo pięknie dziękujemy Dorci01 za wpłatę stałej od sierpnia 20 zł dla Fidusia -
Nieeee!!! Nie mogę nawet tego czytać, bo ślina mi cieknie jak głupia Zaproszę więc póki co na wątek rudej suni: https://www.dogomania.com/forum/topic/356936-kolejna-schroniskowa-bezimienna-malizna-ma-szansę-na-lepsze-życie-i-jedzie-do-jaagi/
-
Post rozliczeniowy: POMOC RZECZOWA: WPŁATY: 04.08 - 30,00 zł - Nesiowata 04.08 - 200,00 zł - Anula 05.08 - 100,00 zł - Poker 06.08 - 20,00 zł - mari23 08.08 - 100,00 zł - Keyuta 09.08 - 20,00 zł - b-b 18.08 - 20,00 zł - Kasia W. 22.08 - 90,00 zł - Agnieszka Sz. 24.08 - 200,00 zł - Małgosia D. 31.08 - 200,00 zł - Małgosia i Rafał 02.09 - 20,00 zł - Nesiowata 03.09 - 378,00 zł - Agnieszka Sz. 03.10 - 385,00 zł - Agnieszka Sz. 03.11 - 470,00 zł - Agnieszka Sz. BAZARKI : 17.08 - 75,00 zł - bazarek Nadziejki 23.08 -30,00 zł - bazarek Nadziejki 07.09 -53,00 zł - bazarek Nadziejki 19.09 -20,00 zł - bazarek Nadziejki 03.10 -26,00 zł - bazarek Nadziejki W sumie zebrane: 2.437,00 zł WYDATKI: 06.08 - 70,00 zł - zwrot za dwa testy na giardię (Tosia i Teoś) 09.08 - 165,00 zł - Teoś - wet plus badanie krwi + transport 09.08 - 55,00 zł - Tosia - wet opatrzenie rany, antybiotyk + transport 31.08 - 378,00 zł - pobyt Tosi 29 x 12 = 348 zł plus szczepionka 30 zł 31.08 - 320,00 zł - pobyt Teosia 29 x 10 = 290 zł plus szczepionka 30 zł 22.09 - 24,93 zł - wyróżnienie ogłoszenia Tosi na Wroclaw 27.09 - 170,00 zł - pobyt Teosia 17 x 10 zł 30.09 - 360,00 zł - pobyt Tosi we wrześniu 30 x 12 zł = 360 zł 31.10 - 400,00 zł - pobyt Tosi w październiku i 2 dni listopada 31.10 - 69,90 zł - karma dla Tosi w październiku W sumie wydane: 2.012,83 zł Na koncie pozostało: 424,17 zł - 424,17 = 0,00 zł W dniu 22.03.23 pozostała kwota została podzielona na 3 psy: 224,17 dla Foresta (wspólny Ellig, Alaskan i mój) 100,00 zł dla Pimpka (Alaskan) 100,00 zł dla Miodka (Ellig i mój)
-
Strach, niepewność, brak poczucia bezpieczeństwa, to na pewno uczucia nieobce większości psów w schronisku. Pomóc chciałoby się wszystkim psiakom. Niestety ani nie ma tylu miejsc, gdzie można je zabrać, ani finansów na taką pomoc. Robimy co możemy, szukamy, prosimy, żeby udało się jeszcze jedno nieszczęście wyciągnąć. Kiedy wydaje się, że już więcej się nie da, Tola robi zdjęcia chowającej się do tej pory w zakamarkach suczce i już wiadomo, że musi się dać, bo spać się nie da. To pierwszy cud dla tej suni Gdyby nie wyszła na wybieg wystraszona jakąś zadymą, pewnie dalej chowałaby się głęboko udając niewidzialną. No, ale wyszła, Tola uchwyciła ją na zdjęciu, a my zobaczyłyśmy. Burza mózgów z Ellig, z Alaskan. Jesteśmy zapsione, kasy brak, ale może razem będzie łatwiej? Może jakoś uzbieramy, porobimy bazarki, pouśmiechamy się do przyjaciół, same czegoś nie kupimy i zaoszczędzimy? Jeszcze tylko pytanie gdzie ma jechać... Telefon do Jaagi. Zdarza się drugi cud - trzy nasze szczeniaki mają zawansowane rozmowy przed adopcyjne i wszystko wskazuje na to, że w tym tygodniu pojadą do swoich domów. Dzięki temu u Jagi robi się miejsce. Dzięki temu, że to mała sunia, Jaaga zgadza się na jej przyjazd. Potrzebujemy trzeciego cudu - transportu. Aśka ma komplet na środowy transport i z żalem odmawia. Odpisuję grzecznie, że żałuję, ale rozumiem. Piszę do Toli, która już wie o naszych planach, że niestety nie ma transportu, zaczynam pisać do Alaskan, a tu nagle sms od Aśki "Dobra, zabiorę, tylko Tola musi mi dać mały kontener" - właśnie dokonuje się trzeci cud. W tym momencie nie ma znaczenia za co ją utrzymamy. Cieszymy się jak wariatki, że sunia ma gdzie i jak dojechać Tola zaczyna działać, żeby zarezerwować sunieczkę na środę. Miała już nie jechać do schroniska, ale nie może dogadać się przez telefon, która to sunia. Skoro nie wychodzi, to trudno ją zauważyć. Jutro TZ Toli pojedzie pokazać dokładnie o którą sunię chodzi. To też cud - czwarty cud i życzliwość ludzi, którym jej los nie jest obojętny. Czekamy na piąty i szósty cud. Piąty - znaleźć kasę na jej utrzymanie, a szósty - znaleźć najlepszy domek na świecie. Teraz pozostaje nam czekać do środy, zaciskać kciuki za bezproblemowy dojazd wszystkich zwierzaków do Jaagi i Szafirki. Reszta się jakoś ułoży, musi - nie ma wyjścia. A żeby nam się nie nudziło, nagle okazało się, że z sunią może też jechać do Jaagi mały pekinko-mopsikowaty piesek. Niewiele myśląc wyprosiłyśmy Aśkę7, żeby się zlitowała i jakoś go zmieściła i jego też bierzemy pod opiekę. Boże zlituj się nad nami durnymi i daj wygrać w totolotka, żeby to wszystko utrzymać Zapraszamy na wątek nowej podopiecznej Alaskan Malamutte, Ellig i mojej Koszt utrzymani psiaków to: Psiak: 10 zł za dobę plus karma Sunia: 12 zł za dobę plus karma
-
Nie mogłyśmy wytrzymać myśląc o jej strachu Niestety nie pomogę, szarlotki umiem tylko jeść
-
Maleńka, młodziutka zamojszczanka Pola już w swoim własnym domku!
Ewa Marta replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Też je lubię Brzuszek Poli wygląda o wiele lepiej. Ładnie się goi i w większości obrzęk już zszedł. Jak dobrze, że od razu dostała pomoc -
Ponieważ nasze dwa maluszki prawie na pewno mają już domy, razem z Ellig i Alaskan weźmiemy pod opiekę kolejną bidę. Pokochałyśmy tego pekinka, ale chłopca nie mamy gdzie zabrać. Pojedzie więc wystraszona sunia:) Aśka zgodziła się tak spakować psiaki, że maleńka się zmieści, a Jaaga w miejsce naszych dwóch (Missi i Mikusia), a może nawet trzech jeśli Marvel też znajdzie dom zgodziła sie przyjąć maleńką! Tola jak zawsze skoordynuje cała akcję
-
Maleńka, młodziutka zamojszczanka Pola już w swoim własnym domku!
Ewa Marta replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Po zakończeniu bazarku imiennego mamy juz imię dla sunieczki. Od dzisiaj ma na imię Pola -
Dokładnie tak Tak mi się spodobał nazwanie kiedyś Figuszki przez Ciebie szeryfem, że tak do niej czasem mówię.
-
Maleńka, młodziutka zamojszczanka Pola już w swoim własnym domku!
Ewa Marta replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Przelana stówa Upały nie służą sterylizacji, do tego w miejscu, gdzie nie jest zachowana czystość