Jump to content
Dogomania

agata51

Members
  • Posts

    22868
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by agata51

  1. Ja też jakoś nie mogę usunąć wątku. Matko, to lustrzane odbicie mojego Mixera!
  2. W końcu wypatrzy. Z nowym rokiem zawsze jakaś iskierka nadziei się pojawia.
  3. Złoty, ciepły - nic, tylko brać i się przytulać!
  4. Strzelali jeszcze o 22.00. A syf taki po sobie zostawili, że głowa mała! Przecież nie wystarczy winka się napić pod gołym niebem, trzeba jeszcze flaszkę potłuc. Opakowania po fajerwerkach ani tacki po frytkach nie zabiera się do domu - w domu ma być porządek. Do kosza na śmieci też za daleko. Zostawi się na trawniku - jutro ktoś przyjdzie i posprząta. Krew mnie zalewa! A dokoła kwiat narodu - inteligenci i studenci. W życiu nie widziałam większych śmieciuchów! Przy okazji, to coś to nie jest wierszyk, to się śpiewa! Na melodię "Jeszcze jeden mazur dzisiaj". Ale czy ktoś, oprócz mnie, zna tę pieśń? Zapomniałam dodać w nawiasie ([I]ze skarbnicy pieśni powstania listopadowego[/I]). Już edytuję - dla przyszłych pokoleń. Ja w szkole przedmiot pt. "Śpiew" miałam, to znam kilka ludowych i patriotycznych kawałków. Kombinuję coś na melodię "Gdy naród do boju wystąpił z orężem". To dopiero będzie wyzwanie!
  5. [quote name='piechcia15']ciotka jaką nam tu lekcję anatomii zafundowała no no :) Agatko mówiłam ci abyś nie brała sobie tak do serca tych 6 spacerów:) przecież świat się nie zwalali ani noga jej nie odpadnie jak będzie chodziła nadal na 3:) może poporstu wolniej się odbuduje:) a masować ją możesz tyle ile asz ochotę;) myślę, że to nigdy nie zaszkodzi.[/QUOTE] W ogóle nie brałam pod uwagę (a do serca to już najmniej) 6 spacerków dziennie - musiałabym co dwie godziny latać - taka litościwa to ja nie jestem. Ale masować mogę. Co za durny naród - jeszcze dzisiaj do samej nocy strzelali. A jaki syf po sobie zostawili!!! Zgroza! Rozumiem, winko wypić pod gwiazdami, ale na cholerę butelkę tłuc? Strach chodzić. Fajerwerki odstrzelić? Jak ktoś musi, trudno, ale dlaczego opakowań nie można zabrać do domu albo chociaż do kosza wsadzić, tego nie rozumiem. A wydawało by się, że w porządnej dzielnicy mieszkam - sami inteligenci i studenci, kwiat narodu! Dzisiaj psy były bardzo biedne, bo państwo do kina sobie poszło na Hobbita! Musiało, bo od Mikołaja bilety dostało. Ale nie żałuje i bardzo poleca. Koniecznie IMAX - do tej pory nie mogę się otrząsnąć.
  6. Figulku, może ktoś w nowym roku przejrzy na oczy i wypatrzy właśnie ciebie?
  7. Co się dzieje? Byłaś u dobrego okulisty?
  8. Kasiu, dziękuję! A tak na ucho szepnę ci, że najlepiej być starą. Nie uwierzysz, ale, słowo daję, że dopiero teraz jest mi dobrze. Nic nie muszę i wszystko mi wolno. No, ale na to trzeba zasłużyć. Kopami w cztery litery też. I wszystkim, co po drodze. Kamysiu, zaprosisz mnie do białego mazura? [I]Jeszcze jeden mazur dzisiaj, choć poranek nęci. Prosi Agata Kamysia, Kamyk nosem kręci. O, Agato, nie dla ciebie mazur mój o świcie - Sylwia lepiej zadba o to, co znajdę w korycie. [SIZE=1](ze skarbnicy pieśni powstania listopadowego)[/SIZE] [/I] [B][COLOR=#008000]DO SIEGO ROKU WSZYSTKIM! [/COLOR][/B]
  9. I dobrze zrobiłam, bo do białego mazura nie dotrwam.
  10. [quote name='*zaba*']ZAMIAST Z ZYCZENIAMI BIEGAM PO WATKACH Z BLAGANIEM O JAKAKOLWIEK POMOC, SPLONELA FUNDACJA CENTAURUS [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/237958-Splonela-FUNDACJA-CENTAURUS!-POMOCY!?p=20206354#post20206354"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/forum/thread...4#post20206354[/COLOR][/URL] PRZEPRASZAM[/QUOTE] Niech pomoże, kto może!!! Było lepiej niż złowieszczyłam. Ostatnie spacerki z oporami (głównie Betki), ale się odbyły i to skutecznie. Wcześniej niż zwykle bo ok. 21.00. Cały dzień coś tam strzelało, ale daleko i głucho. O północy się zaczęło ostrzej, ale na szczęście dość krótko. Albo wystrzelali wszystko wcześniej, albo szybciej odlecieli, albo jedno i drugie. Istnieje jeszcze trzecia możliwość - naród zaczyna rozumieć, że zabawa fajna, ale więcej szkód niż radości przynosi. W to akurat nie wierzę, ale kto wie? Tak czy owak, sylwestra nie spędziłam w łazience tylko w kuchni. Ale za to z mężem. I z częstymi wypadami do Werki. W krytycznym momencie ja byłam z nią (tylko raz zareagowała - coś strzeliło bardzo blisko - ale bez strachu, po prostu dało jej po uszach), mąż z resztą. Holka-głucha-jak-pień przespała wszystko w przedpokoju, Mixer i Betka zadekowały się pod stołem kuchennym, okna szczelne, drzwi pozamykane, mało i krótko było słychać. Tylko te pół godziny po północy. Idę spać, bo poranny spacer coraz bliżej, a ja zamiast wieczorkiem dospać "Iluzjonistę" oglądałam. [B][COLOR=#008000]DO SIEGO ROKU WSZYSTKIM![/COLOR][/B]
  11. Matko jedyna! A to stary rok numer wyciął! Dobrze, że się skończył. Dzisiaj już nic nie wymyślę, zapisuję.
  12. Kubusiu, pierwszego walca to pewnie z pańcią zatańczysz. Mogę liczyć na białego mazura?
  13. U nas już strzelają. Betka przez dwa dni nie będzie wychodzić na spacer. Z nieustraszonej jagdterierki została kupka wystraszonego nieszczęścia. Niech szlag trafi te fajerwerki!!!
  14. U nas już się zaczęło. Zgroza! Przewiduję , że sylwester będziemy mieć naprawdę wystrzałowy! Kurczę, przeżyjemy - to tylko dwa dni bez siusiu i kupy na spacerach. Dywanów nie mam, podłodze już nic nie zaszkodzi. Damy radę! Sylwia, weźmiesz na ten czas Kamysia pod swoje skrzydła?
  15. Lara, jestem. Mogę jakoś pomóc? Mów!
  16. [quote name='piechcia15'][B]tak sobie powtarzaj...tylko miesiąc[/B]:) zaznaczaj krzyżyki na kalendarzu :)[/QUOTE] Nic innego nie robię. Ciekawe, jak długo będę musiała. Krzyżyków nawet nie zacznę stawiać - kalendarz może okazać się zbyt krótki. Pisząc o normalnym życiu, miałam na myśli początek we własnym domku. Bynajmniej nie moim. Lekcja anatomii: [URL="http://www.dogomania.pl/w/index.php?title=Plik:Illu_lower_extremity_muscles.jpg&filetimestamp=20061129051918"][IMG]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/05/Illu_lower_extremity_muscles.jpg/220px-Illu_lower_extremity_muscles.jpg[/IMG][/URL][URL="http://www.dogomania.pl/w/index.php?title=Plik:Illu_lower_extremity_muscles.jpg&filetimestamp=20061129051918"][IMG]http://bits.wikimedia.org/static-1.21wmf4/skins/common/images/magnify-clip.png[/IMG][/URL] quadriceps femoris [B]Mięsień czworogłowy uda[/B] ([URL="http://www.dogomania.pl/wiki/%C5%81acina"]łac.[/URL] [I]musculus quadriceps femoris[/I]) – duży, gruby mięsień wypełniający [URL="http://www.dogomania.pl/w/index.php?title=Grupa_przednia_mi%C4%99%C5%9Bni_uda&action=edit&redlink=1"]grupę przednią mięśni uda[/URL] Faktycznie, zanikł - zamiast mięśnia dół. piechcia, pytałaś może, czy masaże wskazane. Czy wystarczą te częste krótkie spacerki (pan doktor wspomniał o sześciu - na moment wszystkie moje osobiste mięśnie uda zanikły, kolana się ugięły i wizję miałam - Werka odzyskuje mięsień czworogłowy, ja zanikam doszczętnie). Ciotki, nie ma mowy - sześciu spacerków dziennie nie będzie!!! Pytam o masaże, bo Betce do tej pory robię - uwielbia to. Werce zaczynam masować ten dół i chyba też lubi. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie, bo obiema przednimi łapami o to prosi. Chodzi bez zmian - stęp na czterech, cwał na trzech. Od południa już do nas strzelają. Werka na razie nie reaguje. Natomiast spacery z naszymi mamy z głowy do 2 stycznia. A co tam, najwyżej się sfajdają na parkiet (coś mnie podkusiło, żeby dywanów nie posiadać, i dobrze). Jutro zaczynam akcję zaciemniania okien (jeszcze nie wiem jak i czym, ale coś wymyślę). I pewnie polecę coś równie skutecznego jak disco+odkurzacz.
  17. Już noworocznie pozdrawiam i życzę najlepszego, bo najbliższe dni w łazience albo w garderobie ze sforką spędzę - u nas zaczęli odpalać.
  18. A swoją drogą, niby taki chory, a niezniszczalny jest! Kurusiu, tak trzymaj!
  19. Są takie psy na dogo, o których nigdy się nie zapomni.
  20. Cudowności! Najserdeczniejsze noworoczne ode mnie i mojej sforki.
×
×
  • Create New...