-
Posts
11677 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by AlfaLS
-
Tyskie staruszki czekają na cud... Czy doczekają?
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
Przepraszam, przeoczyłam - każdy grosz na wagę złota :-). -
Tyskie staruszki czekają na cud... Czy doczekają?
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
Witaj malagos u staruszków! U mnie dokładnie to samo, już nawet nie chodzę po sklepach z ciuchami. Teraz zaczęłam też kupować prezenty na dogo. Co prawda z reguły są kupowane sporo wcześniej ale i tak się opłaca bo i taniej i niespotykane :-). -
Tyskie staruszki czekają na cud... Czy doczekają?
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
Dorciu kochana na Twoje pytania pozwól że odpowiem w przyszłym tygodniu. Jadę na Śląsk w poniedziałek, we wtorek postaram się być pierwszy raz w schronisku, o wszystko wypytać i dowiedzieć się o psiaki z tego wątku. I wtedy uzbrojona w wiedzę chętnie wszystko opiszę, ok? Ja tam byłam rok temu bo to jednak ode mnie ponad 600 km. A przez telefon to mogą wszystko powiedzieć, co innego tak to widzisz na własne oczy. Jedno wiem - oni tam pod względem zdrowia naprawdę dbają o te psiaki bo mam w tej chwili piątego psa a właściwie piątą suczkę z tego schroniska i moi weci są zawsze zaskoczeni kondycją i zdrowiem tych staruszków. I później już u mnie naprawdę mało chorują co świadczy o tym, że były solidnie zabezpieczone zdrowotnie wcześniej. Bo po psiaku, który siedzi ponad 10 lat w schronisku to naprawdę wszystkiego się można spodziewać... -
Tyskie staruszki czekają na cud... Czy doczekają?
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
Jak już to prośbę i zaproszenie a nie upomnienie :-) -
Tyskie staruszki czekają na cud... Czy doczekają?
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
Agat21! Witaj! Super, że jesteś z tyszakami. Jak to dobrze, że jest więcej osób chcących pomóc cudownym staruszkom. Bardzo dziękuję za deklarację i na razie wpisuję, że na jednego psiaka a jakby co to uśmiechnę się, żeby ją podwoić, ok? -
Tyskie staruszki czekają na cud... Czy doczekają?
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
Witaj dorciu2! Ja też mam ogromną słabość do staruszków a do tych siedzących latami za kratami to już w ogóle. Dlatego tak bardzo chciałabym pomóc tym wszystkim psiakom choć mam świadomość, że mogę nie wszystkim zdążyć pomóc. Jednak muszę próbować. Bardzo pomoże mi Twoja deklaracja na psiaki bo dla jednego mam PDT a co do drugiego to kombinuję... Pozwolę sobie na razie zapisać ją po prostu jako dwie deklaracje po 20 zł. dla dwóch wybranych psiaków. Z tego co wiem to tu wolontariusze nie wychodzą z psami. Ale dokładnie dlaczego tak jest to w tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć. Czy to wina schroniska, czy nie ma chętnych? Kiedyś był program że wychodziły psiaki z jednego czy 2 boksów ale chyba jest to nieaktualne :-(. W każdym boksie jest po kilka psiaków to i wyprowadzających potrzeba by kilku a tylu chętnych wolontariuszy raczej nie ma... Jak będę wiedziała konkretnie to napiszę, ok? -
Tyskie staruszki czekają na cud... Czy doczekają?
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
Nadziejko kochana - bardzo kombinuję żeby zabrać i tego staruszka i tego, którego wspólnie wybieramy. Czyli dwa. Jednak 2 nie utrzymam w PDT :-(. Jeden ma tymczas zaklepany i na niego muszę jakoś zebrać pieniądze. Drugi na razie oprócz moich chęci nie ma prawie nic. Prawie bo zaraz się odniosę do tego co napisała dorcia2. Już kombinuję, że mogłabym go wziac do siebie, ale na bezpłatny tymczas mnie po prostu nie stać a poza tym zablokuję sobie miejsce, na które mogę wziąć psiaka i jakoś dorobić. Ech to życie... Najgorsze, że pewnie jak go zobaczę to nic nie będzie ważne... Nadziejko - fanty na bazarek jak najbardziej przyjmę tylko może tak za jakieś 2-3 tygodnie, dobrze? Bo teraz w poniedziałek jadę do Tychów po psiaki, po powrocie ogarnę te dwa bazarki, które już są i postaram się otworzyć kolejne dwa. I jak te będą trwały to spokojnie mogą przyjść rzeczy od Ciebie. Pasuje Ci? -
Tyskie staruszki czekają na cud... Czy doczekają?
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
Witamy milagros19853201 i prosimy zostań z nami :-). -
Tyskie staruszki czekają na cud... Czy doczekają?
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
Witaj maarit! Prawdę mówiąc to chyba głos decydujący będzie miało schronisko - po prostu oni powiedzą, który potrzebuje pomocy najbardziej... Gorzej, że teraz to chciałabym pomóc dwóm - temu wybrańcowi i temu staruszkowi... -
Tyskie staruszki czekają na cud... Czy doczekają?
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
Wiem, że nie powinnam ale nie potrafię inaczej... Błagam o deklaracje choćby najmniejsze dla Fuksa. On ma ponad 17 lat, na stronie schroniska napisali, że 17,5. Ile on pociągnie w schronisku? Jest mały, krótkowłosy, jak mu tam będzie zimą? Szukam dla niego DT bo o ile postaram się jakoś uzbierać bazarkami na jednego tyszaka to drugiego już naprawdę nie uciągnę. Każda złotówka na wagę złota. Tak jak i info gdzie moglibyśmy małego zabrać. Zobaczcie i powiedzcie sami, moglibyście przejść obojętnie obok tego psiaka? Jego wizytówka na stronie schroniska: SZCZEGÓŁY ADOPCJI 1 / 4 Imię: Fuks Numer ewidencyjny: 6240 Płeć: Samiec Wiek: 17 lat 6 miesięcy Data przyjęcia do Schroniska: 2017-01-12 Sterylizacja/kastracja: nie Opis: Jeden z najstarszych piesków w naszym Schronisku. Niewielki i jeszcze nader energiczny, jak na swój wiek. Ma już swoje przypadłości zdrowotne, których niestety nie da się wyleczyć... Wiemy, że cudem byłaby jego adopcja, ale nadal w ten cud wierzymy... Może ktoś z Państwa sprawi, że się on wydarzy... -
-
Zapraszam serdecznie na bazarek z którego dochód będzie przeznaczony dla Tamb, ali123 i DORY1020 oraz psiaka z tyskiego schroniska, który niedługo pojedzie do DT.
-
Tyskie staruszki czekają na cud... Czy doczekają?
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
Kochani zapraszam na bazarek dla kociaków Feroxa i tego szczęśliwca, którego już za parę dni wyciągniemy ze schroniska. Psiak, nie ma deklaracji, zakładam, ze będę go utrzymywała z bazarków więc tym bardziej będę wdzięczna choćby za podnoszenie. Zapraszam serdecznie! -
Jędruś chyba się nie pogniewa jak na jego wątku zaproszę na bazarek dla jego i Krzysiowych malutkich podopiecznych. Proszę o podnoszenie!
-
Koty w potrzebie, które stanęły na mojej drodze...
AlfaLS replied to Ferox's topic in Kotki już w nowych domach
Kochani zapraszam na bazarek z którego dochód w 50 % będzie przeznaczony dla krzysiowych kociaków. Będę wdzięczna za podnoszenie :-) -
Ewa odeszła ['] dogomaniaczka EVA2406 potrzebuje pomocy !
AlfaLS replied to terra's topic in Dogomaniacy, którzy odeszli....
Profesor medycyny, który jest zapraszany do "Sprawy dla reportera" w TVP powiedział kiedyś takie słowa " Jak pacjent się uprze wyzdrowieć to medycyna jest bezsilna" . Dotyczyło to kogoś, kto wg medycyny nie miał szans na powrót do zdrowia ale siłą woli, siłą wiary i nie wiadomo czego jeszcze do tego zdrowia wrócił. Evo, liczę że z Tobą będzie podobnie. Może te nowe leki muszą mieć więcej czasu żeby choć trochę zadziałać? -
Tyskie staruszki czekają na cud... Czy doczekają?
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
Witaj Nadziejko kochana. Bądż z nami! A na razie zapraszam wszystkich na bazarek z którego dochód w drobnej części będzie przeznaczony na transport dla naszego wybrańca. Będę wdzięczna za podnoszenie :-) -
Tyskie staruszki czekają na cud... Czy doczekają?
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
Zezik mnie też poruszył bardzo. Jego historia jest podobna do psiaka, któremu pomaga AgaG... Rozumiem, że jak zeszła na psy to źle? W końcu o psy tu chodzi :-). Gwoli wyjaśnienia bo coś mam wrażenie, że o mój PDT może Ci chodzić. Mam to we wpisie do ewidencji, robię to legalnie, płacę podatki i ZUS. Niestety jest to tylko część mojej działalności bo do domu mogę wziąć max. 2 psiaki. Niestety, to tylko mieszkanie. Nie dam rady się z tego utrzymać ale dorobić chyba mogę? Szczególnie, że mam słabość do starych lub chorych zwierzaków, potrafię się nimi opiekować. Mam zaufanych wetów... A takich PDT chyba nie ma za dużo. Zresztą, dotąd z dogo żadnego psiaka na PDT nie miałam więc to chyba nie powinno mieć dla nikogo znaczenia... A na DT to chyba mogłam, nie? Zwłaszcza, że kończyło się to dotąd zawsze tym, że zostawały na zawsze :-). A że psiaka chcę mieć niedaleko siebie? Wiesz już kiedyś wyciągnęłam z tyskiego schroniska chyba 12 staruszków. Były w różnych hotelach. Różnie mi się też z nimi współpracowało... Ja niestety mieszkam na końcu świata i ode mnie wszędzie daleko. Nie mam więc możliwości podjechania i wyjaśnienia pewnych spraw tak od ręki, zrobienia zdjęć czy wizyty u weta. Nawet do Tychów mam ponad 600 km. Niestety, nie mam też w tych rejonach żadnej osoby, którą mogłabym tak konkretnie wciągnąć w te moje działania, Jedyna osoba, którą mogę obdzielać swoimi marzeniami o poprawie losu tyszakom jest bardzo zapracowana i czasem ma już dość słuchania mojego gadania o staruszkach w schronisku :-(. Witaj, WiosnA. Ach, ten Kufolek... :-( Najbardziej w pierwszym momencie poruszył Kufolek, od niego powstał pomysł tego wątku. Później Zezik a teraz jeszcze Kubuś. Ważne, żeby od czegoś zacząć bo prosto ze schronu to nikt ich nie weźmie, taka prawda... I znowu Kufolek :-). -
Tyskie staruszki czekają na cud... Czy doczekają?
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
Mam ogromny problem z tymi tyszakami . Udało mi się namówić sąsiadkę, która chce sobie dorobić a kocha zwierzęta na bycie PDT dla jednego psiaka. Widzi, że ja jestem takim PDT i stwierdziła, że da sobie radę. Pytanie dla którego ? Czy wziąć tego, który siedzi najdłużej czy tego, który ma największe szanse na adopcję żeby później móc wziąć kolejnego? Rozważam zabranie Kufola, Karusia, Zezika czy Kubusia... Jak myślicie, którego z nich wybrać? Ja znam je tylko ze zdjęć, dopiero na początku sierpnia pojadę do Tychów i zobaczę je na żywo, dowiem się czegoś od pracowników schroniska. Najchętniej zabrałabym choć dwa ale ich nie utrzymam w PDT. Zaczynamy praktycznie od zera, coś nam zostanie po Tinie ale ile dokładnie będzie wiadomo dopiero wtedy gdy osoby, które "nadpłaciły" wypowiedzą się co do przekazania ich środków. Myślę, że na początku to zawsze coś ale muszę się liczyć też z tym, że na dom będzie trzeba czekać i to długo... Szczególnie, że te psiaki są czarne a czarnych to i młodych nie bardzo ludzie chcą... Obiecałam, że będę pomagała w ewentualnych dojazdach do weta i będę robiła fotki. Poza tym będę zbierała kasę na comiesięczny czynsz. Którego wybrać? Jak myślicie???