-
Posts
25650 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by terra
-
Adaś czeka na nowy domek w konińskich Schronisku
terra replied to Karolcia_ko5's topic in Już w nowym domu
Tak jak deklarowałam, wspomogę bazarkiem. -
Oczywiście multi cytowanie mi nie działa, jakby ktoś był zainteresowany ;) Maćku, ale jamnik z wyglądu nie musi mieć charakteru jamnika, ale np. dobermana ;) Podziału na nadludzi i podludzi, człowiek dokonał w obrębie własnego gatunku. Psy tego nie zrobiły ;) Moim zdaniem, dotąd, dopóki człowiek nie będzie szanował życia pod każdą postacią, będą podziały na lepszych i gorszych niezależnie od gatunku i rasy. caha, takich jak Ty (my) jest wielu i to nie tylko tu na dogo :) Biedne yorki, płacą wysoką cenę za popularność rasy ,tak jak zapłaciły już owczarki niemieckie i in. A co u Charliego, odezwał się ktoś sensowny z ogłoszenia?
-
To dobrze, że Dodo wrócił do domu, oby pani okazała się odpowiedzialna i dotrzymała słowa. Biedne, małe kluski, coraz zimniej ,domki by się przydały.
-
To chyba nie do końca jest tak ;) Racja, że bez rodowodu to mieszaniec, czy kundel jak napisałeś. Nie ma papierka, nie ma udowodnionego pochodzenia psa i przynależności do danej rasy. A przecież raczej każdemu zależy na określonym wyglądzie psa (bo gdyby było inaczej, każdy bezdomny pies miałby już dom)oraz określonych cechach charakteru. Nie widzę w tym nic złego, że ktoś świadomie wybiera, to co chce. W "odwecie" na powstanie ustawy o ochronie zwierząt zaczęło powstawać dziesiątki stowarzyszeń (czyt. stow. pseudo), które "wydają" rodowody, gdzie ojciec NN, matka Kundzia z chlewa, to jest odrębna sprawa i to jest moim zdaniem, najistotniejszy problemem. To ,że ludzie dają się nabrać na takie rodowody, wynika z niewiedzy. Mam na to dowód i przykład z pierwszej ręki, sprzed 2 miesięcy. Ale dotąd, dopóki ludzie, którym naprawdę zależy na rozwiązaniu problemu bezdomności psów i kotów, nie pójdą ramię w ramię, tylko będą się żreć miedzy sobą, to będzie jak jest. W myśl powiedzenia "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta".
-
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
terra replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
Otóż to... :) skręt w lewo i koniec :) -
Mała, delikatna dropiata - LIZA odeszła za TM [']
terra replied to Murka's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Wygląda na zdrowego, radosnego psiaka, trzymaj się malutka. -
Odebrany od właściciela PARYS - JUŻ W NOWYM DOMU:)
terra replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Oj, biedaczek, nie wiadomo czym się szczeniaczek żywił w czasie swojej tułaczki. -
Adaś czeka na nowy domek w konińskich Schronisku
terra replied to Karolcia_ko5's topic in Już w nowym domu
Nikt z będących na bieżąco z wiadomościami o Adasiu tutaj już nie zagląda? -
Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt Koty Psy I My - Wodzisławskie zwierzaki.
terra replied to szafra's topic in Już w nowym domu
Biedny Harry, dobrze, że już nie mieszka u tych "ludzi" Teraz kochający domek ,by się przydał. -
Ojej, jak malizna biedna. Tolu, zrobić mu ogłoszenia na Kr ? Zdjęcie całej sylwetki by się przydało. agusiazet, co z kicią? Ogłaszasz ja?
-
Mała, delikatna dropiata - LIZA odeszła za TM [']
terra replied to Murka's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Biedna mała, znowu zły czas dla niej. -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
terra replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dana, słyszałam o tym eksperymencie. Jednak mam wątpliwości, czy całkowicie człowiek podporządkował się życiu w grupie? Fakt, funkcjonował w stadzie wilków. ale to nie do końca to, o co mi chodziło. Nie doczytałam w tym artykule, czy ów pan spał, polował bez narzędzi i jadał z wilkami. Może źle to interpretuję, ale w tym eksperymencie wyraźnie widać pewną zależność wilków od człowieka a nie o to mi chodziło. -
Mała, delikatna dropiata - LIZA odeszła za TM [']
terra replied to Murka's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Zaglądam do sunieczki, jak ona się czuje? -
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
terra replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
I ja zaglądam do Polci. Dawno nie widziałam zdjęć Polci, wiec nie miałam porównania, czy przytyła, czy nie. Ale jakiś powód jej tuszy musi być, tym bardziej ,że je mało. Może być całkiem prozaiczny - brak ruchu. Może coś wyniki badań wskażą. -
Niewidomy, zabiedzony Huba z Animalii - szczęśliwy we własnym domu
terra replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Ciesze się, że wszystko dobrze, no a Hubuś jest teraz jak Belmondo :) -
Niewidomy, zabiedzony Huba z Animalii - szczęśliwy we własnym domu
terra replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Jak się miewa nasz Hubuś? Wszystko w porządku? -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
terra replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
A widzicie, mnie to umknęło, nigdy o motylach w tym kontekście nie słyszałam. Ale mnie też dotyczą muchy, ważki no i motyle. Skąd możemy wiedzieć, czy inny gatunek posiada duszę albo czy jest inteligentny w kryteriach ludzkich, skoro wprowadziliśmy swoje reguły na świecie i zdominowaliśmy każde życie, narzucając swoje zasady? Czy ktoś z ludzi żył z innym gatunkiem podporządkowując się zasadom u nich panującym? Wątpię. A jak było w niedalekiej przeszłości, kiedy czarnych ludzi nie uważano za ludzi. Też wtedy duszy nie mieli ;) Dużo nam jeszcze brakuje, aby z szacunkiem i zrozumieniem zaakceptować to, że oprócz nas ludzi prawo do życia i własnej odrębności mają inne gatunki. I wcale na 100% nie wiadomo, czy my ludzie jesteśmy tacy naj, naj inteligentniejsi we wszechświecie ;) Ludzka arogancja poraża. -
Niewidomy, zabiedzony Huba z Animalii - szczęśliwy we własnym domu
terra replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Trzymam kciuki za bezproblemowy zabieg czyszczenia ząbków. -
Też zaciskam kciuki za aklimatyzację w nowym miejscu.
-
Koty to bardzo niezależne stworzenia i nauka dorosłego kota wymagać może nieco wysiłku. - Kotka powinna mieć cały czas dostęp do kuwetki. - Wkładaj ją tam kilka razy dziennie i poczekaj aż się załatwi. - Nie wiem na pewno, ale wyprowadzanie jej na spacery może mieć wpływ na to, że załatwiła się na podłogę. Czekała na spacer i nie wytrzymała. - Niektóre koty to wyjątkowe czyścioszki i nie załatwią się w "brudnej" kuwecie. Sprzątaj kuwetkę po każdym jej korzystaniu. - Już jej nie zamykaj pod prysznicem, może źle znosić odosobnienie na małej przestrzeni. Jeszcze popadnie w depresję. Powodzenia!
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
terra replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
To było dawno temu, odeszła niespodziewanie moja słodka sunia Isa, strasznie minie to przybiło, byłam młoda i nie bardzo potrafiłam sobie poradzić z żalem i ukryć go przed ludźmi. Jednego razu w kościele moje myśli ciągle krążyły wokół suni, pytania: dlaczego, kłębiły się w mojej głowie. I nagle skądś sfrunął motyl i usiadł na mojej ręce. Wiele mnie kosztowało, żeby nie wybuchnąć płaczem. Ale coś musiało być po mnie widać, bo gdy wychodziłam z kościoła zatrzymał mnie ksiądz i pytał co się stało, jakie mam problemy. Oczywiście nic nie powiedziałam. Nie wiem jak to tłumaczyć, ale często przychodzą do mnie moje psy w postaci motyli, czy innych owadów latających. Ktoś może powiedzieć zbieg okoliczności, ale ja wolę wierzyć. -
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
terra replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
Szkoda, że nikt w okolicy nie posiada glukometru, bo można byłoby zbadać poziom cukru Polci bez wychodzenia z domu. Nie mam żadnego doświadczenia z psią cukrzycą, ale mam kota cukrzyka i 2-3 x dziennie mierzę mu cukier i podaję insulinę. Tu na dogo w dziale gastrologia jest podforum dot. cukrzycy. Wiele można się dowiedzieć. Trafiłam też na takie info dot. karmy: http://www.wesolalapka.pl/porady/purina-o-swoich-karmach-rakotworcze-aflatoksyny-sa-nieuniknionym-naturalnym-zanieczyszczeniem -
Niewidomy, zabiedzony Huba z Animalii - szczęśliwy we własnym domu
terra replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Biedniutki Hubcio, na pewno te oczka bardzo go bolą i dlatego protestuje, ale jak leki zaczną działać to zrozumie, że to dla jego dobra. -
A jakbyś ją zainstalowała w łazience? Blisko kuwetka, każdy kto korzysta z łazienki by ją pogłaskał, tylko trzeba byłoby pochować rzeczy, które mogłaby strącić z półeczek. Na okienku by siadła i patrzyła na świat. Oczywiście o ile łazienka się do tego nadaje. To dobrze, że kociątek nie będzie. Trzeba ją ogłaszać, nie ma na co czekać.
-
Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt Koty Psy I My - Wodzisławskie zwierzaki.
terra replied to szafra's topic in Już w nowym domu
Zaglądam po dłuższej przerwie. Jaki piękny ten czarny psiak i jaki koszmarnie biedny, chudy :( On gdzieś był przetrzymywany, ma bardzo długie pazury. Jaki on jest duży?