-
Posts
1084 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Koszmaria
-
trzy suczki zostały wyrzucone w Mszczonowie w woj.mazowieckim jedna z nich jest cała pręgowana z kopiwanym ogonkiem-miała być bokserem i jej nie wyszło,czy to dlatego zostały w taki mróz wyrzucone?? [IMG]http://img35.imageshack.us/img35/5599/dsc0199ai.jpg[/IMG] [IMG]http://img189.imageshack.us/img189/881/dsc0196vo.jpg[/IMG][URL="http://img189.imageshack.us/img189/881/dsc0196vo.jpg"][/URL] [URL="http://img35.imageshack.us/img35/5599/dsc0199ai.jpg"][/URL] wątek panien: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/203072-trzy-wyrzucone-psiaki!pilne-DT-DS!!![/URL] poradźcie,gdzie jeszcze na dogo je ogłaszać:((...
-
prowizoryczna budka:(( [IMG]http://img560.imageshack.us/img560/1664/budkaz.jpg[/IMG] a to sunia wilczasta i boksiowata razem: [IMG]http://img607.imageshack.us/img607/1456/dsc0188w.jpg[/IMG] trzecia sunia,jest wielkości wiczastej,jest czarna,puchata i tak bardzo przerażona,że boi się podejść do cżłowieka,nie da się jej zrobić zdjecia nie z daleka. proszę,pomóżcie jakoś,co robić? ja jestem w krk i nie mam pomysłu jakie działania podjąć:((( doradźcie coś:((
-
więcej zdjęć ASTowo-boksiowej suni: [IMG]http://img580.imageshack.us/img580/6338/dsc0195t.jpg[/IMG] widać jak bardzo głodne są te psiaki:-( [IMG]http://img35.imageshack.us/img35/5599/dsc0199ai.jpg[/IMG] na tym zdjęciu jej oczy mówią,że kocha ludzi...na tym zdjęciu widać kopiowany ogonek.miała być bokserem,nie wyszło jej,może dlatego właściciel ją wyrzucił... [IMG]http://img189.imageshack.us/img189/881/dsc0196vo.jpg[/IMG] [URL="http://img35.imageshack.us/img35/5599/dsc0199ai.jpg"][/URL]
-
wilczasta panienka raz jeszcze: [IMG]http://img4.imageshack.us/img4/6365/dsc0197r.jpg[/IMG] One są bardzo spragnione człowieka! [IMG]http://img8.imageshack.us/img8/4605/dsc0201oq.jpg[/IMG] w tle widać jak bardzo się druga sunia,w typie ASTa tuli do człowieka... [IMG]http://img8.imageshack.us/img8/5435/dsc0192xq.jpg[/IMG]
-
Głodzone dogi - jest wyrok - Nie ma DOMKU!
Koszmaria replied to jaanna019's topic in Już w nowym domu
kawał świetnej roboty. jak się dzisiaj psiaki czują:)? -
Wietnamczyk otwiera lokal z psiną w warszawie
Koszmaria replied to Agnieszka_K's topic in Okrucieństwo
tyle,że wiesz...natura,na którą się powołałam,dała nam też bardziej inteligentny i pojętny rozum i bardziej sprawne kończyny,dzięki czemu oprócz zbieractwa[do którego gatunku zwierząt odnosi się termin 'zbieractwo'?chyba tylko do ludzi.]mogliśmy też łowić ryby i iść z dzidą na przysłowiowego mamuta.argument wegan/wegetarian o rzucaniu się bez niczego na krowę uważam za śmieszny. w którymś momencie uznaliśmy, jako gatunek,że mięso dostarcza nam energii i niezbędnych składników szybciej i w większej ilości,a nasz organizm na przestrzeni lat się do tej idei dostosował.tyle. od któregoś momentu jesteśmy zwierzętami wszystkożernymi. Laikinia,co do wełny...już widzę jak paradujeszsamych sztucznych materiałach.zanim zaczniesz-poczytaj ile chemii jest uwalnianej do atmosfery przy produkcji goretexu. jakoś nie widzę australijskich praktyk na naszych kamieniczkach,wrzosówkach,olkuskich.albo w inną stronę-na drogocennych alpakach. poza tym,nawet owce rasy bez przeznaczenia 'na wełnę' trzeba strzyc by zwyczajnie zwierzakowi się żyło lepiej. -
Wietnamczyk otwiera lokal z psiną w warszawie
Koszmaria replied to Agnieszka_K's topic in Okrucieństwo
no tylko że my też mamy swoje miejsce w łańcuchu pokarmowym. jesteśmy WSZYSTKOŻERNI.nie roślinożerni. a Empatia poza nawoływaniem do weganizmu i pisaniem bzdur o szkodliwości planowej hodowli zwierząt,robieniem pikiet pod wystawami rasowych kotów dla zwierzaków nie robi nic.cytowanie ich wypowiedzi jest etycznie...podejrzane. fanatyzm w żadną stronę nie jest dobry.nigdy nie był. umrzeć czy zostać zabitym to nic nienaturalnego.zwierzęta to wiedzą,a my jesteśmy im winni humanitarne podejście do ich życia i śmierci. a swojego stanowiska w sprawie mojego wegetarianizmu nie zmienię.chcę jeść mięso,nie chłam. mam nadzieję mieć kiedyś dom z dużym kawałkiem ziemi i nadzieję na to,że zrealizuję swoje marzenie o pysznym eko-mięsku. -
Głodzone dogi - jest wyrok - Nie ma DOMKU!
Koszmaria replied to jaanna019's topic in Już w nowym domu
Kraków gratuluje świetnej akcji w Bielsku Podlaskim! kapitalnie dałyście radę!delikatne głaski dla dogusiów... [właśnie obejrzałam na onecie materiał z zabrania psów.oby te małpiszony więcej psów nie miały.] -
kup linę.tak z 10-15metrów.kup solidny karabińczyk.złóż to wszystko razem i masz linkę treningową. trzymaj na niej psa i ćwicz przywołanie absolutnie wszędzie.raz nagradzając go smakiem,raz chwilą tarmoszenia ulubionej zabawki,raz pogłaskaniem.najlepiej żebyś mu zabrała ulubioną zabawkę i dawała sporadycznie a najczęściej na takim treningowym spacerze,przydaje się też jak psiak jest trochę głodny ;-)
-
Wietnamczyk otwiera lokal z psiną w warszawie
Koszmaria replied to Agnieszka_K's topic in Okrucieństwo
nie teraz,tylko od dobrych setek,może tysięcy lat. tradycyjnie psa zabija się poprzez obdarcie go żywcem[adrenalina coś robi z mięśniami że potem mięso jest smaczniejsze] a w kurczaki wali się najgorszy syf.hormon wzrostu,antybiotyki,sterydy,mączka kostna.smacznego. panga.mmm,hoduje się ją w delcie np.Mekongu lub Jang Cy.z góry spływają ścieki-odchody,odpady przemysłowe.bon apetit. dlatego jestem wegetarianką.zbyt lubię mięso by się byle śmieciami faszerować.dopóki nie będę miała wglądu w hodowlę i ubój mojego przyszłego kotlecika,jeść mięsa nie będę.marzy mi się hodowla kur,albo krówek mięsnych na swoje potrzeby... no i tak żeby być uczciwym-jesteśmy zwierzętami przystosowanymi do jedzenia wszystkiego.nasze jelita są dłuższe niż jelita drapieżników,po to by w nich pobierać dłużej i więcej witamin i składników mineralnych z pokarmu roślinnego,który rozkłada się o wiele dłużej niż mięso.nasze zęby są zębami wszystkożercy. mięso powinno stanowić 30-40% CAŁEJ naszej diety.czyli przysłowiowy nieldzielny rosołek albo pieczeń. -
Pit zaatakowany i pogryziony przez owczarka - film
Koszmaria replied to eagle's topic in American Staffordshire Terrier
no i to jest niestety tanie napędzanie sensacji-że TTB to mordercy,bo za największą ilość pogryzień ludzi odpowiadają właśnie ONy i ich mieszańce. w ameryce większe zagrożenie stanowią labradory i spaniele. jak własciciel durny,to i świnkę morską nauczy żeby się rzucała do gardła;/ -
ale w jakim mieście? ja Ci mogę napisać jak to jest w np.Cipcidrypci Górnym,tylko co Ci po tej informacji,skoro mieszkasz np.w Cipcidrypcirymponponi Starym:D? jak się chcesz wybrać z psem na miasto to proponuję odpowiednio wczesniej przejść się po niektórych lokalach i zwyczajnie spytać czy można.
-
Wietnamczyk otwiera lokal z psiną w warszawie
Koszmaria replied to Agnieszka_K's topic in Okrucieństwo
no to trochę się mylisz-chow chow to była rasa mięsna;) poza tym,gadanie o ludzkich tradycjach tylko w aspekcie zabijania naszych kochanych piesków podczas kiedy zwierzęta gospodarskie,mięsne są hodowane w nieludzkich warunkach przed niehumanitarną śmiercią w ubojni budzi we mnie nie smak. jeśli,hurra optymizm,wszystkie zwierzeta mięsne będą humanitarnie hodowane i humanitarnie hodowane-to czemu ubój psa miałby gorszyć w takim momencie? jeśli tylko dlatego,że to jest pies,a nie krowa,to uważam że to podejście pełne hipokryzji. -
Wietnamczyk otwiera lokal z psiną w warszawie
Koszmaria replied to Agnieszka_K's topic in Okrucieństwo
on brał psy ze schronu. czym on się różni od po....banych terrarystów którzy swego czasu wyłudzali[i wyłudzają pewnie nadal]gryzonie i kocięta z adopcji dla swoich zwierzaków??? nie twierdze że robili to wszyscy terraryści,ale robiły to głównie głupie,nastoletnie tłuki w dresikach które miały 'zarypiaste wenże' i się jeszcze cieszyły że nabrali 'gupich' miłośników gryzoni:(((z kotami to szło rzadziej... -
psy są znudzone,więc znajdują sobie ciekawsze zajęcia-gdybyście mieszkali w bloku,to pewnie by demolowały mieszkanie,u was gonią kury. koniecznie wyprowadzaj psy. codziennie,[B]CODZIENNIE [/B]wprowadzaj im elementy posłuszeństwa,poproś rodzinę by też to robiła.to może być przy zwyczajnych,codziennych czynnościach.siad jak otwierasz drzwi,leżeć jak dajesz jeść. codziennie wyprowadzaj psy.z podwórka zabierz im zabawki i używaj ich na spacerze. poczytaj o psich sportach,np.frisbee.boksery i ich mieszańce to [B]bardzo [/B]aktywne psy.konieczny jest codzienny forsowny spacer-np.bieganie przy rowerze. na podwórku zostaw im zabawki typu kong,wszelkie gryzaki. duży ogród nie załatwia kwestii zajęcia się psem,daniem psu odpowiednich bodźców-więc psy znalazły sobie rozrywkę same.
-
Trzech muszkieterów - już w nowych domkach :)
Koszmaria replied to irenaka's topic in Już w nowym domu
Jery mnie powalił tą swoją pogodną mordką,podczas kiedy Badi i Viva są raczej smutni,on jest takim misterem słoneczko i panem promyczkiem:) przecudne psiaki,pewnie już niedługo zagrzeją tyłeczek w hotelu. -
żal psa. kompletny brak zrozumienia dla psich potrzeb graniczący z okrucieństwem.
-
może takiej bijącej po oczach pewności siebie i siły spokoju nabiera się wraz z doświadczeniem? a jeśli tak,to jak zwykły,szary właściciel ma sobie poradzić z problematycznym psem,zakładając że to nie jest człowiek,który wiedzę o podejściu do psów wyssał z mlekiem matki?
-
szczeniaki wytrzymują tylko tyle godzin ile mają miesięcy+1 hodowca nie dał Ci żadnych wskazówek na pierwsze dni w nowym domu?
-
Nesquik dobrze mówi,z tym że ja bym suce dołożyła zajęcie na spacerach-nauczyć ją łapania frisbee,więcej elementów posłuszeństwa,no i więcej ruchu oprócz pracy umysłowej-np.bieganie przy rowerze.
-
szczeniaka prostych komend możecie uczyć już teraz,a od 3 miesiąca możecie z nim iść do psiego przedszkola,tam zwykle się robi ze szczeniakiem podstawy posłuszeństwa
-
szczenię które nie zostało w żaden sposób skrzywione nie musi być prowadzone siłowymi metodami..!
-
Pies wyje w niebogłosy zostając sam w domu. Co robić???
Koszmaria replied to BUB's topic in Szczekanie
no to jak się pies nudzi,to nie pas wina że Twoje mieszkanie jest dla niego niezbyt atrakcyjne i sobie umila czas w taki sposób. co z psem robisz,jak z nim ćwiczysz? biegasz z nim,uczysz komend,ćwiczycie amatorsko frisbee? jakie zabawki mu zostawiasz? czyli-co robisz w kierunku bycia interesującym dla swojego psa?