Jump to content
Dogomania

Koszmaria

Members
  • Posts

    1084
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Koszmaria

  1. trzy suczki zostały wyrzucone w Mszczonowie w woj.mazowieckim jedna z nich jest cała pręgowana z kopiwanym ogonkiem-miała być bokserem i jej nie wyszło,czy to dlatego zostały w taki mróz wyrzucone?? [IMG]http://img35.imageshack.us/img35/5599/dsc0199ai.jpg[/IMG] [IMG]http://img189.imageshack.us/img189/881/dsc0196vo.jpg[/IMG][URL="http://img189.imageshack.us/img189/881/dsc0196vo.jpg"][/URL] [URL="http://img35.imageshack.us/img35/5599/dsc0199ai.jpg"][/URL] wątek panien: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/203072-trzy-wyrzucone-psiaki!pilne-DT-DS!!![/URL] poradźcie,gdzie jeszcze na dogo je ogłaszać:((...
  2. prowizoryczna budka:(( [IMG]http://img560.imageshack.us/img560/1664/budkaz.jpg[/IMG] a to sunia wilczasta i boksiowata razem: [IMG]http://img607.imageshack.us/img607/1456/dsc0188w.jpg[/IMG] trzecia sunia,jest wielkości wiczastej,jest czarna,puchata i tak bardzo przerażona,że boi się podejść do cżłowieka,nie da się jej zrobić zdjecia nie z daleka. proszę,pomóżcie jakoś,co robić? ja jestem w krk i nie mam pomysłu jakie działania podjąć:((( doradźcie coś:((
  3. więcej zdjęć ASTowo-boksiowej suni: [IMG]http://img580.imageshack.us/img580/6338/dsc0195t.jpg[/IMG] widać jak bardzo głodne są te psiaki:-( [IMG]http://img35.imageshack.us/img35/5599/dsc0199ai.jpg[/IMG] na tym zdjęciu jej oczy mówią,że kocha ludzi...na tym zdjęciu widać kopiowany ogonek.miała być bokserem,nie wyszło jej,może dlatego właściciel ją wyrzucił... [IMG]http://img189.imageshack.us/img189/881/dsc0196vo.jpg[/IMG] [URL="http://img35.imageshack.us/img35/5599/dsc0199ai.jpg"][/URL]
  4. wilczasta panienka raz jeszcze: [IMG]http://img4.imageshack.us/img4/6365/dsc0197r.jpg[/IMG] One są bardzo spragnione człowieka! [IMG]http://img8.imageshack.us/img8/4605/dsc0201oq.jpg[/IMG] w tle widać jak bardzo się druga sunia,w typie ASTa tuli do człowieka... [IMG]http://img8.imageshack.us/img8/5435/dsc0192xq.jpg[/IMG]
  5. kawał świetnej roboty. jak się dzisiaj psiaki czują:)?
  6. tyle,że wiesz...natura,na którą się powołałam,dała nam też bardziej inteligentny i pojętny rozum i bardziej sprawne kończyny,dzięki czemu oprócz zbieractwa[do którego gatunku zwierząt odnosi się termin 'zbieractwo'?chyba tylko do ludzi.]mogliśmy też łowić ryby i iść z dzidą na przysłowiowego mamuta.argument wegan/wegetarian o rzucaniu się bez niczego na krowę uważam za śmieszny. w którymś momencie uznaliśmy, jako gatunek,że mięso dostarcza nam energii i niezbędnych składników szybciej i w większej ilości,a nasz organizm na przestrzeni lat się do tej idei dostosował.tyle. od któregoś momentu jesteśmy zwierzętami wszystkożernymi. Laikinia,co do wełny...już widzę jak paradujeszsamych sztucznych materiałach.zanim zaczniesz-poczytaj ile chemii jest uwalnianej do atmosfery przy produkcji goretexu. jakoś nie widzę australijskich praktyk na naszych kamieniczkach,wrzosówkach,olkuskich.albo w inną stronę-na drogocennych alpakach. poza tym,nawet owce rasy bez przeznaczenia 'na wełnę' trzeba strzyc by zwyczajnie zwierzakowi się żyło lepiej.
  7. no tylko że my też mamy swoje miejsce w łańcuchu pokarmowym. jesteśmy WSZYSTKOŻERNI.nie roślinożerni. a Empatia poza nawoływaniem do weganizmu i pisaniem bzdur o szkodliwości planowej hodowli zwierząt,robieniem pikiet pod wystawami rasowych kotów dla zwierzaków nie robi nic.cytowanie ich wypowiedzi jest etycznie...podejrzane. fanatyzm w żadną stronę nie jest dobry.nigdy nie był. umrzeć czy zostać zabitym to nic nienaturalnego.zwierzęta to wiedzą,a my jesteśmy im winni humanitarne podejście do ich życia i śmierci. a swojego stanowiska w sprawie mojego wegetarianizmu nie zmienię.chcę jeść mięso,nie chłam. mam nadzieję mieć kiedyś dom z dużym kawałkiem ziemi i nadzieję na to,że zrealizuję swoje marzenie o pysznym eko-mięsku.
  8. Kraków gratuluje świetnej akcji w Bielsku Podlaskim! kapitalnie dałyście radę!delikatne głaski dla dogusiów... [właśnie obejrzałam na onecie materiał z zabrania psów.oby te małpiszony więcej psów nie miały.]
  9. kup linę.tak z 10-15metrów.kup solidny karabińczyk.złóż to wszystko razem i masz linkę treningową. trzymaj na niej psa i ćwicz przywołanie absolutnie wszędzie.raz nagradzając go smakiem,raz chwilą tarmoszenia ulubionej zabawki,raz pogłaskaniem.najlepiej żebyś mu zabrała ulubioną zabawkę i dawała sporadycznie a najczęściej na takim treningowym spacerze,przydaje się też jak psiak jest trochę głodny ;-)
  10. nie teraz,tylko od dobrych setek,może tysięcy lat. tradycyjnie psa zabija się poprzez obdarcie go żywcem[adrenalina coś robi z mięśniami że potem mięso jest smaczniejsze] a w kurczaki wali się najgorszy syf.hormon wzrostu,antybiotyki,sterydy,mączka kostna.smacznego. panga.mmm,hoduje się ją w delcie np.Mekongu lub Jang Cy.z góry spływają ścieki-odchody,odpady przemysłowe.bon apetit. dlatego jestem wegetarianką.zbyt lubię mięso by się byle śmieciami faszerować.dopóki nie będę miała wglądu w hodowlę i ubój mojego przyszłego kotlecika,jeść mięsa nie będę.marzy mi się hodowla kur,albo krówek mięsnych na swoje potrzeby... no i tak żeby być uczciwym-jesteśmy zwierzętami przystosowanymi do jedzenia wszystkiego.nasze jelita są dłuższe niż jelita drapieżników,po to by w nich pobierać dłużej i więcej witamin i składników mineralnych z pokarmu roślinnego,który rozkłada się o wiele dłużej niż mięso.nasze zęby są zębami wszystkożercy. mięso powinno stanowić 30-40% CAŁEJ naszej diety.czyli przysłowiowy nieldzielny rosołek albo pieczeń.
  11. no i to jest niestety tanie napędzanie sensacji-że TTB to mordercy,bo za największą ilość pogryzień ludzi odpowiadają właśnie ONy i ich mieszańce. w ameryce większe zagrożenie stanowią labradory i spaniele. jak własciciel durny,to i świnkę morską nauczy żeby się rzucała do gardła;/
  12. ale w jakim mieście? ja Ci mogę napisać jak to jest w np.Cipcidrypci Górnym,tylko co Ci po tej informacji,skoro mieszkasz np.w Cipcidrypcirymponponi Starym:D? jak się chcesz wybrać z psem na miasto to proponuję odpowiednio wczesniej przejść się po niektórych lokalach i zwyczajnie spytać czy można.
  13. no to trochę się mylisz-chow chow to była rasa mięsna;) poza tym,gadanie o ludzkich tradycjach tylko w aspekcie zabijania naszych kochanych piesków podczas kiedy zwierzęta gospodarskie,mięsne są hodowane w nieludzkich warunkach przed niehumanitarną śmiercią w ubojni budzi we mnie nie smak. jeśli,hurra optymizm,wszystkie zwierzeta mięsne będą humanitarnie hodowane i humanitarnie hodowane-to czemu ubój psa miałby gorszyć w takim momencie? jeśli tylko dlatego,że to jest pies,a nie krowa,to uważam że to podejście pełne hipokryzji.
  14. on brał psy ze schronu. czym on się różni od po....banych terrarystów którzy swego czasu wyłudzali[i wyłudzają pewnie nadal]gryzonie i kocięta z adopcji dla swoich zwierzaków??? nie twierdze że robili to wszyscy terraryści,ale robiły to głównie głupie,nastoletnie tłuki w dresikach które miały 'zarypiaste wenże' i się jeszcze cieszyły że nabrali 'gupich' miłośników gryzoni:(((z kotami to szło rzadziej...
  15. psy są znudzone,więc znajdują sobie ciekawsze zajęcia-gdybyście mieszkali w bloku,to pewnie by demolowały mieszkanie,u was gonią kury. koniecznie wyprowadzaj psy. codziennie,[B]CODZIENNIE [/B]wprowadzaj im elementy posłuszeństwa,poproś rodzinę by też to robiła.to może być przy zwyczajnych,codziennych czynnościach.siad jak otwierasz drzwi,leżeć jak dajesz jeść. codziennie wyprowadzaj psy.z podwórka zabierz im zabawki i używaj ich na spacerze. poczytaj o psich sportach,np.frisbee.boksery i ich mieszańce to [B]bardzo [/B]aktywne psy.konieczny jest codzienny forsowny spacer-np.bieganie przy rowerze. na podwórku zostaw im zabawki typu kong,wszelkie gryzaki. duży ogród nie załatwia kwestii zajęcia się psem,daniem psu odpowiednich bodźców-więc psy znalazły sobie rozrywkę same.
  16. Jery mnie powalił tą swoją pogodną mordką,podczas kiedy Badi i Viva są raczej smutni,on jest takim misterem słoneczko i panem promyczkiem:) przecudne psiaki,pewnie już niedługo zagrzeją tyłeczek w hotelu.
  17. żal psa. kompletny brak zrozumienia dla psich potrzeb graniczący z okrucieństwem.
  18. może takiej bijącej po oczach pewności siebie i siły spokoju nabiera się wraz z doświadczeniem? a jeśli tak,to jak zwykły,szary właściciel ma sobie poradzić z problematycznym psem,zakładając że to nie jest człowiek,który wiedzę o podejściu do psów wyssał z mlekiem matki?
  19. szczeniaki wytrzymują tylko tyle godzin ile mają miesięcy+1 hodowca nie dał Ci żadnych wskazówek na pierwsze dni w nowym domu?
  20. lawenda to przyprawa do cielęciny min. przyprawy świeże raczej nie są toksyczne,ale wiadomo że co za dużo to niezdrowo;)
  21. Nesquik dobrze mówi,z tym że ja bym suce dołożyła zajęcie na spacerach-nauczyć ją łapania frisbee,więcej elementów posłuszeństwa,no i więcej ruchu oprócz pracy umysłowej-np.bieganie przy rowerze.
  22. szczeniaka prostych komend możecie uczyć już teraz,a od 3 miesiąca możecie z nim iść do psiego przedszkola,tam zwykle się robi ze szczeniakiem podstawy posłuszeństwa
  23. szczenię które nie zostało w żaden sposób skrzywione nie musi być prowadzone siłowymi metodami..!
  24. no to jak się pies nudzi,to nie pas wina że Twoje mieszkanie jest dla niego niezbyt atrakcyjne i sobie umila czas w taki sposób. co z psem robisz,jak z nim ćwiczysz? biegasz z nim,uczysz komend,ćwiczycie amatorsko frisbee? jakie zabawki mu zostawiasz? czyli-co robisz w kierunku bycia interesującym dla swojego psa?
  25. [quote name='barbara.h']Uwaga drastyczne!!!! [url]http://img217.imageshack.us/img217/8776/zdjcie0426.jpg[/url] Moja Perełka poluje na trochę większe osobniki:lol:[/QUOTE] jaki był cel wrzucenia tego zdjęcia;/?
×
×
  • Create New...