-
Posts
1084 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Koszmaria
-
[quote name='kasia_owczarzak']Moja była sąsiadka miała psa o imieniu Maciek. Dziwnie się go wołało, szczególnie na ulicy. Tak jak Wy, należę do osób, które nie lubią, jak psy noszą ludzkie imiona. Jeszcze jak jest to imię jest "obce" (inny kraj pochodzenia), to tak mnie nie razi, ale "nasze - ojczyste" - nie [url]www.czina.pl[/url][/QUOTE] aczkolwiek nie wiem jak wy,ale nie przeszkadza mi jak dzielę imię z czyimś zwierzem:) mam na imię Ada[nie Adrianna ani Adelajda] i pewnie są wsie gdzie tak na imię ma co druga psina i co trzecia krowa... co nie zmienia faktu że dziwnie tak jakoś.jakoś do ofutrzonych[i nie] mordek mi nie pasują ludzkie imiona.jeszcze Kuba albo Lolek ale np.Jola?
-
Jestem w szoku. czego ludzie nie zrobią dla zysku:( tak pomyślałam-może skontaktujcie się z jakąś organizacją,np.wspomnianymi Animalsami,może ktoś by od nich pojechał jako fałszywy klient,i jakąś małą kamerką zarejestrował co się tam dzieje??? poza tym-czy ta kobieta ma zarejestrowaną działalność gospodarczą;>?-ale to musiałby ugryźć ktoś,kto miał z tym do czynienia... kamerki są bardzo tanie,na przykład przy kagańcu nosi taką kamerkę pies użytkowniczki Angels Dream.
-
[quote name='zołzowata']Szczerze mówiąc, jakoś nie chce mi się wierzyć, że rzeczywiście chłopak był pod opieką psychologów. Ponadto (ewentulane) bycie satanistą nie powinno chyba usprawiedliwiać TAKIEGO zachowania, bo jeśli sąd uzna to za okoliczność łagodzącą, to niewykluczone, że znów się zrobi wrzawa:roll: Tu link do zwiastuna UWAGI: [URL]http://uwaga.onet.pl/227901,reportaze,maly_sadysta_i_satanista,wideo_detal.html[/URL][/QUOTE] ludzie,nie róbcie nagonki na satanizm. po to właśnie media o nim wspomniały. jakby na dodatek gnojek miał długie włosy i ganiał w koszulce Iron Maiden i glanach to by się dopiero zrobił dym i nagonka. bo wiadomo że te 'niedoble metale' to koty wsuwają na śniadanie,obiad i kolację,a ten gówniarz z nowej huty zrobił ze swoim małym bratem własciwie filmik instruktażowy jak zrobić żeby mięso było kruche. i zacytuję fragent osławionej 'bibli' autorstwa LaVey'a: "7 Szatan reprezentuje opinię, że człowiek jest zwierzęciem, niekiedy lepszym, ale częściej gorszym od czworonogów, z powodu zaś swojego "boskiego - duchowego i intelektualnego rozwoju" stał się najbardziej drapieżnym zwierzęciem ze wszystkich!" podejrzewam że te gadki o chodzeniu do psychologa i satanizmie podsunął temu gnojkowi prawnik.
-
Zostawił psa na torach ! Pijany mężczyzna uciekł. Pies nie przeżył
Koszmaria replied to blacky.'s topic in TV & radio
jeśli ktokolwiek z tych zwyrodnialców pójdzie siedzieć,to mam nadzieję że współwięźniowie tak samo nie lubią oprawców zwierząt jak siedzących razem z nimi pedofili... -
Zostawił psa na torach ! Pijany mężczyzna uciekł. Pies nie przeżył
Koszmaria replied to blacky.'s topic in TV & radio
nie widzę usprawiedliwienia. ja wiem że np.po 4 piwach łapię doła. facet jest dorosły,więc też to nie były jego pierwsze piwka wypite po otrzymaniu dowodu.pewnie wie na ile może sobie z alko pozwolić.podejrzewam że nawalił się specjalnie tak,by nabrać odwagi na ten bestialski czyn.tyle dobrze,że pies umarł szybko. więc nie ma że depresja,że alkohol.dorosły człowiek powinien odpowiadać za swoje czyny -
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
Koszmaria replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
ktoś...kiedyś...coś tam... trzeba zadzwonić do SM albo na Policję.można też do okolicznego schroniska,że jest horda bezpańskich psów zagrażających mieszkańcom i ich zwierzętom,w takie zgłoszenie najlepiej wpleść strach o małe dzieci. wy się czujecie zagrożone i jakiś krewny królika ma to załatwić? -
Nie działają żadne metody! - Pomocy ze szczeniakiem.
Koszmaria replied to Klaudusienka's topic in Nauka czystosci
a jaki można opracować sobie system nauki czystości mieszkając w bloku albo kamienicy? oprócz spacerów poznawczo-wypróżnieniowo-zabawowych brać go na gazetę[podkład higieniczny] i np.na małe podwórko z trzepakiem i śmietnikiem,czy za dużo na takim podwórku syfu i nie można szczeniaka w to wprowadzać póki się kwarantanna nie skończy?czy nie mieszać mu w łebku i póki się nie skończy kwarantanna nie wychodzić w ogóle i wysadzać tylko na podkłady? [quote name='"Lottie"']Jedyne co robiliśmy to wychodziliśmy z nim natychmiast po obudzeniu psa, natychmiast po posiłku i natychmiast po zabawie. Słowo "natychmiast" jest tu bardzo ważne.[/QUOTE] jak wprowadzić owo 'natychmiast jeśli się nie ma swojego ogródka? wiem na starcie że mi by było łatwiej-mieszkam na parterze,do ogródka z trzepakiem mam kawałek klatki i kilka schodków i już jestem 'poza gniazdem' ale chętnie poczytam jak to ułożyć jeśli mieszka się na wyższych kondygnacjach:) -
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
Koszmaria replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
[quote name='evel']Jeżeli psy biegają sobie luzem, posiadają oznaki zaniedbania czy porzucenia, to ja bym na Twoim miejscu dzwoniła na SM albo na policję, żeby je odłowili do najbliższego schroniska, jako, że zagrażają bezpieczeństwu i koniec.[/QUOTE] ja bym dodała że na takie pieski można nosić gaz w kieszeni:) -
[QUOTE=Villan'a;15807572] Ponadto zarzucanie Cesar'owi „niegodnego traktowania zwierząt” , „okrucieństwa” i agresywnego podejścia jest przejawem najwyższej ignorancji . Cesar Millan jest Buddystą . [/QUOTE] znam buddystów którzy niegodnie postępują ze swoimi dziećmi,więc wyznanie nie ma tu nic do rzeczy.
-
Wychowywanie szczeniaka (Krzyżówka Husky z Rottweilerem)
Koszmaria replied to Whiskey's topic in Wychowanie
nie ważne jaki miks. dziecko jest dziecko.ludzkie dzieci którym łagodnie się nie mówi czego nie wolno,też by próbowały zrobić krzywdę,ludzkie dzieci też można nauczyć wypaczonych reakcji,więc krzyżówka nie ma znaczenia,świadomość jaki pies miał rodziców może nas tylko delikatnie nakierowywać na sposób prowadzenia dorosłego psa. np.wszystkie mieszańce z husky i innymi rasami psów północnych w przyszłości będą wymagały BARDZO dużo ruchu i trzeba ułożyć sobie plan co chce się z psem w ciągu tygodnia robić,żeby znudzony nie zdemolował mieszkania.psy ras północnych i ich mieszańce to wymagające psy. -
[quote name='ABCtresury']Ja nie jestem zwolennikiem nadawania "ludzkich" imion dla psów i kotów. Moja suczka wabi się Margo-w sumie to nie wiem czemu,chyba bez konkretnego powodu. Ja wymyśliłem to imię a reszta rodziny zaakceptowała i tak juz zostało:) Teraz nie wyobrażam sobie że mogłaby miec inaczej na imię,każdy bardzo się przyzwyczaił.[/QUOTE] mi kiedyś było to obojętne[nazywanie zwierząt ludzkimi imionami],ale od kilku lat mam spory uraz i wiem że moje zwierzaki nie będą mieć ludzkich imion. zasada ta się nie tyczy szczurów.ale one mają 'od kogoś' pełne imię i nazwisko;) był więc Pablo[Asmodeus Seminikiel Gucio Seth]Żeromski[z komiksu Bundz],Axl Rose[równie rudy i wredny co ludzki:P] a teraz jest Elvis Presley i Sid Vicious.niestety Siduś ze swoim ludzkim pierwowzorem ma wspólny kolor włosków,straszny z niego strachajło i trzęsiogon.
-
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
Koszmaria replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
w pl nie ma problemu z rozwydrzonymi dziećmi. naprawdę.mówię to jako osoba nie cierpiąca obcej dzieciarni,z bardzo niskim progiem tolerancji dla dzieci spotykanych w komunikacji,na ulicy itp. dlaczego? polskie mamy JESZCZE używają jako takiej kindersztuby,nie chcą by dzieciak był utrapieniem. w Holandii i Belgii to nie ma miejsca.wyjący dzieciak to radość dla rodzica,że płuca ma zdrowe.poproszenie rodziców by uspokoili dziecko jest uważane za niesamowite faux pas i proszący o coś takiego człowiek naraża się na wyśmianie nie tylko przez rodziców,ale też przez przypadkowych przechodniów. uwielbiam Holandię,ale po pewnym czasie chyba musiałabym się sama ubierać w kaftan bezpieczeństwa żeby holenderskich bachorów nie podusić razem z rodzicami. Bogarka,wolnożyjące koty po zabiegu zawozi się w miejsce w którym kota złapano,chyba że kot wygląda na wybitnie porzuconego.ale sporo tych kotów to dzika dzicz,dla której warunki domowe byłby po prostu stresujące. -
[quote name='figanadrzewna']Kotek żyje i ma się dobrze, ale u znajomej na wsi. Nie wiem czy to normalne, ale w domu przez prawie 2 dni nie wychodził zza tapczana, odmawiał jedzenia i picia. Nawet nocą na nic się nie skusił. Normalnie strajk głodowy ogłosił baran jeden. Gdyby tak nie jadł, to pal licho, ale że nic nie pił to mnie ogromnie martwiło. Nie czekając dalej pojechałam z nim na wieś, maja tam duże zamknięte pomieszczenie gospodarcze, miał swoją przestrzeń i miseczki pełne jedzenia i to zadziałało, podglądalyśmy go przez okna, od razu zjadł, opił się jak bączek i poszedł spac. Teraz trzyma się blisko domu, szuka towarzystwa ludzi, kocha mizianie ale do domu za koleżanką nie wejdzie. Taki indywidualista i już. Ma swoje miejsce w ciepłej przybudówce i to mu odpowiada :) Ważne że kot szczęśliwy, widac moja kanapa nie na tą dupkę była:evil_lol:[/QUOTE] może chcesz innego na pocieszenie;>? Bąbel mój tymczasowy i oryginalnej urody i miziak nad miziaki:]
-
Wyżełek niemiecki długowłosy i wielka rozpacz
Koszmaria replied to Marina_22's topic in Wyżeł niemiecki
tyle że psy i koty nie są zwierzętami męża/żony/dziecka/babci-to zwierzęta całej rodziny. dziewczynka sobie może dosypywać jedzonko,ale to jej rodzice muszą być za kota odpowiedzialni.w pełni,dziecko w jej wieku nie może brać PEŁNEJ odpowiedzialności za ŻADNE zwierzę.koniec,kropka. nieszczepionych kotów na dwór się nie wypuszcza-tak jak nieszczepionych szczeniąt.to można wydedukować na drodze zwykłego,zdroworozsądkowego rozumowania. -
podnosimy się ;-)
-
O wyższości psów nad kotami - i odwrotnie ;-)
Koszmaria replied to Behemot's topic in Wszystko o psach
[quote name='daguerrotype']Koszmaria: myślę i myślę... oczywiście, trochę się boję, że złapie jakieś choróbsko. Ale gdybym zakładała, że tak się stanie, to nie powinnam pozwalać wychodzic na dwór także psu, bo to raczej pies ma tendencje to zjadania jakichś podejrzanych, znalezionych w trawie rzeczy... Pewnie zaraz się dowiem, że jestem nieodpowiedzialnym właścicielem i kot powinien przebywać tylko i wyłącznie w domu? ...[/QUOTE] z białaczką i FIV[kocim odpowiednikiem HIV] jest tak,że koty łapią to od SIEBIE.to choroby nieuleczalne,do zakażenia dochodzi kiedy koty walczą i kopulują. ja nie widzę problemu w puszczaniu kotów-pod warunkiem że ma się zabezpieczony ogród,by nasz pupil nie wychodził samopas i żeby ogrodu nie odwiedzały bezdomne koty.lub wolierę. przykład zabezpieczonego ogrodu,do pooglądania:) [url]http://www.nemo.org.pl/koty-mainecoon-hodowla.php?menu=ogrod&hodowla_kot%F3w=maine%20coon[/url] -
O wyższości psów nad kotami - i odwrotnie ;-)
Koszmaria replied to Behemot's topic in Wszystko o psach
komendy typu 'siad','chodź','leżeć' są [U]absolutnie[/U] u kotów wyuczalne! ale to wymaga chęci;-) [B][URL="http://www.dogomania.pl/members/106945-daguerrotype"][B]daguerrotype[/B][/URL],Ty się nie boisz że kot wychodząc na zewnątrz po prostu zginie-pod kołami auta np.? nie mówiąc już o białaczce i FIV które może złapać od dzikich kotów... [sorry za pogrubienie,wyszło tak jakoś;/] [/B] -
a jak to jest z psem i innymi gatunkami? pies zostawiony na czas pracy będzie lepiej to znosił jeśli będzie miał np.towarzystwo kotów tylko,nie drugiego psa?
-
dzisiaj dzwonił w sprawie kota pan. pan się bardzo chciał dowiedzieć 'kiedy można zabrać tego kota' to ja mówię że po spełnieniu warunków. pan się pyta jakie to warunki. to ja mówię-osiatkowanie przynajmniej jednego okna lub balkonu. 'to ja nie,dziękuję,do widzenia' i się rozłączył. takie to trudne? nie wypuszczać kota?osiatkować jedno okno?karmić dobrym żarciem?
-
taka zależność jest lepiej widoczna u kotów-mojemu Paprotkowi minął lęk separacyjny kiedy przygarnęłam Szprotka,w drzwiach mnie witają koty zadowolone,a nie jeden wytęskniony,zasmucony... z psami z tego co pisali nade mną tak nie jest,a myslałam że też tak jest...
-
Bąbelek olał petardy[mieszkamy jakieś 20-25min.spacerkiem od rynku]:)