-
Posts
1084 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Koszmaria
-
:happy1: przypraw pies nie powinien jeść takich jak pieprz,curry.kapsaicyna może drażnić. ale zioła,warzywa bym dodawała. dobrze że indyk,a nie kura-mięso indycze jest tłustsze,lepsze dla szczeniaków. poczytaj sama o żywieniu,nie zdawaj się tylko na radę weta-jak dla mnie samo mięcho i wypełniacz[ryż] to mało,ale spokojnie :) http://www.dogomania.pl/forum/threads/67996-Przepisy-na-gotowanie-dla-psa
-
może jej takie jedzonko bardziej posmakuje,daj znać jak z jej apetytem:)
-
dokładnie,potrzebujecie znawcę psiej psychiki,który zobaczy psa na żywo.
-
"Mój przyjaciel Henry" Nuali Gardner. niesamowita,prawdziwa[a więc nie cukierkowa,ani brutalna] walka matki o swoje dziecko. kilka razy się prawie popłakałam.kapitalna. "Małe wielkie życie" Deana Koontza piękny pomnik jaki wystawił pisarz swojemu psu.
-
Związki kynologiczne - które są legalne?
Koszmaria replied to Sylwia95's topic in Zakup psa rasowego
znam,rozmawiałam z właścicielką "chodoffffli" Seterkowo zrzeszonej właśnie w tym stowarzyszeniu...tragedia.już widzę jak to stowarzyszenie organizuje seminarium na jakikolwiek około kynologiczny temat dla chętnych,jak rośnie świadomość nt.badań wśród ich hodowców...bo przecież nawet po zdrowych rodzicach przytrafia się dysplazja.nie warto więc badać. -
o kurcze poczytaj o żywieniu,przecież te karmy to śmiecie. też bym ich nie chciała jeść.z podrobami nie wolno przesadzić,bo można przedobrzyć,a z nadmiarów pewnych minerałów czy witamin wychodzi się ciężej i dłużej niż z niedoborów. przerzuć się na suche Brit,albo Arion[dobra cena] i na mokre którym będzie surowe mięso. poczytaj o żywieniu BARF. poza tym pisałaś że mała jest po matce CC-dawałabym jej suplementy na jej stawy.
-
czyli od trzech tygodni mniej je? leciałabym do weta we wtorek. najwyżej Cię uzna za nadwrażliwą,ale lepiej przesadzić z troską niż zaniedbać psa.
-
od kiedy piesek mniej je? jeśli będzie się to ciągnęło jeszcze kilka dni,leciałabym do weta. szczeniaki powinny jeść dużo.
-
Kundelek...jaki mniej więcej urośnie?
Koszmaria replied to Ewka :)'s topic in Grupa 'Extra' - Kundelki
ja uważam,że Twój psiak będzie wysokości CC[może mniej z kilka cm],ale będzie szczuplejszy. śliczny psiak:) -
wypróbuj swoją siłę woli zajmując się porządnie tym psem,który już jest. że go wyprowadzasz czasem,to chwalebne,ale przecież jak będziesz miała swojego psa,psa który będzie polegał tylko i wyłącznie na Tobie-to co,tylko sio na podwórko na siku? ze zwierzakami jest tak,że pewne rzeczy trzeba przy nich robić,nieważne czy książka Cię wciągnęła,czy na fb masz milion rzeczy do zalajkowania,czy gil Ci wisi do pasa,a za oknem pada deszcz. z jednej strony właśnie te obowiązki dają człowiekowi coś pięknego-rutynę,możliwość odnalezienia stabilizacji w ciągu dnia. a z drugiej-to obowiązek.nie ma że boli. szczeniak to spory kłopot,nie dość,że taki praktyczny czysto[sprzątanie,sprzątanie,a jeśli Ci się nudzi,to może jeszcze trochę posprzątasz?],to jeszcze bierzesz na swoje barki wychowanie chłonnego,głupiutkiego stworzonka. a Ty na razie nie wiesz czy sprostasz obowiązkom związanym z psem. i wiem,że Ci się nie podoba sugestia zajęcia się psem rodziców,ale potraktuj to jako próbę swojego charakteru. niech uśmiech jaki wywołasz na pycholu tego złagrowanego psa Cię prowadzi.
-
walijskie i niemieckie są często w rękach myśliwych,jeśli trafisz na sensownego to poradzi Ci jak zacząć z psem zabawę w tropienie,poradzi jakie książki czytać. myślałam że podobają Ci się duże psy;-) z małych-nawet chihuahua można nauczyć tropienia:>i pies będzie miał z tego frajdę. to inteligentne psy,ale rozumiem że facet nie koniecznie będzie chciał takiego "niemęskiego" psa;)
-
i mniejsze typowo myśliwskie terriery:walijski,niemiecki i patterdale[ale patterdale'i nie ma w pl] jeśli wolisz jednak większe psy[jak ja;-)],możesz poczytać o airdale terrierach-przyjazne,sympatyczne,wszechstronnie użytkowe.jeśli są regularnie trymowane,ich sierść prawie nie wypada.trymowanie możesz zlecić fryzjerowi psiemu,albo samemu się nauczyć.
-
pomyśl o wyżle jakimś[szorstkowłosym-niemieckim,czeskim fousku,węgierskim],pointerze. rodzimy ogar polski,czy bloodhoud-one mają tropienie we krwi.poczytaj o tych rasach,szukaj for poświęconych tym rasom które Cię zainteresują.fora tematyczne to kopalnia wiedzy[pod warunkiem że na nich nie piszesz,bo starzy bywalcy potrafią zaszczuć nowego użytkownika],są też adopcje psów danej rasy:-) huskyego nie mógłbyś spuścić ze smyczy przy okazji jakiegoś treningu tropienia-poszedłby w długą.mają bardzo silny instynkt łowiecki,ale one przez kilka setek lat polowały by wykarmić siebie,a nie by wrócić z wytropioną zwierzyną do pana merdając ogonem...
-
Demagogia czy nie,ważniejsze jest dobro psa od chęci zarobienia jego właścicielki. a ciężko chyba nie przyznać,że bezpieczniejszy jest nie latając za każdą suką w cieczce? właścicielka mimo interwencji władz,nie zajmowała się psem jak należy,ciężko oczekiwać że się to zmieni,więc w takich warunkach psu będzie lepiej bez jąder. skuteczniejsze jest kastrowanie psów niż suk.pies może zawsze zapylić nie zliczoną ilość suk,suka na upartego może mieć w roku 3 razy miot. jakby policzyć na jakie dystanse chadzał samopas Kazik,ile suk było w jego zasięgu,to można by się pokusić o podywagowanie ile suodkich sceniacków spłodził,przez nieodpowiedzialność jednej osoby. kastracja psa to żadna kara,w takim przypadku.
-
[quote name='Arnika1']Jakby ktos mi ciachnąl mojego reproduktora to nieźle by zaplacil. Pies kupiony za 5 000 zl, wystawy kolejne 5-6 tys, + opieka, treningi itp. I oczywiscie odszkodowanie za krycia do których nie dojdzie - 2 000 za krycie (powiedzmy 5 razy w roku, przez lat 6) - przeliczysz szanowna Koszmario?!! NIC, absolutnie nic, nie usprawiedliwia lamania prawa przez jakąkolwiek fundację. Fundacja to fundacja - to nie urząd, reprezentant Państwa.[/QUOTE] przelicz,ile pies puszczony samopas może naprodukować szczeniaków. za nie wszystkie weźmiesz odpowiedzialność?uchronisz od utopienia,albo od zakopania żywcem?[mówimy tu o wsi wesołej,gdzie się to przecież praktykuje zamiast kastracji,tak?] jeśli czyjś pełnojajeczny pies notorycznie ucieka,to jasne jest,że narobił szczeniąt. pluć się o pieniądze łatwo,ale wziąć na klatę odpowiedzialność za swoją głupotę to co innego-dla mnie sytuacja Kazika właśnie czymś takim jest.były wzywane organy do biegającego samopas psa?były.pies był zaniedbany[sierść,czy złamana łapa która zdążyła się sama zrosnąć!]?był! uważam że wykastrawanie go było [U]dla niego[/U] najlepszą opcją. że cierpi malutkie ego właścicielki...cóż.jej problem,grunt żeby się w końcu zajęła psem jak trzeba,albo oddała komuś kto umie.
-
dodam,że czytałam wypowiedź-nie wiem czy tutaj na forum,czy na innym,że zaczyna się dosłownie od dosłownie 10minut trochę szybszego spaceru przy rowerze i stopniowo się wydłuża. sympatycznego pieska masz w avatarze:)
-
Stowarzyszenie Właścicieli Kotów i Psów Rasowych (SWKiPR)?
Koszmaria replied to Daria_13's topic in Stowarzyszenia
[quote name='Impresja&Simarilion']Koszmaria, jesli masz udostęnij proszę!! Nie ludzie wiedzą, że to rozmnażacze, który nie dbają o zdrowie psów!![/QUOTE] wysłałam Ci PW. [bo nie uważam za właściwe umieszczanie na forum publicznym prywatnej korespondencji bez wiedzy drugiej strony] -
Moja suczka ma rodowód z SWKiPR - jestem załamana!
Koszmaria replied to Amberówna's topic in Wyżeł weimarski
z tą suczką też możecie uczęszczać na kurs na psa tropiącego. zadzwońcie do koła łowieckiego w waszej okolicy-sporo myśliwych też ma psy bez rodowodów,myślę że jakieś kursy czy szkolenia też będą dla was dostępne. -
Stowarzyszenie Właścicieli Kotów i Psów Rasowych (SWKiPR)?
Koszmaria replied to Daria_13's topic in Stowarzyszenia
jako ciekawostkę mam na outlooku korespondencję z 'hodowczynią' z 'hodowli' Seterkowo z SKPiKR,nt.badań dla swoich psów. ciekawe jest,że wg.tej pani badanie psów[na CLAD i atropię]jest bez sensu,skoro i tak z połączenia zdrowy+chory połowa szczeniąt może być chora...? jakoś mętnie tłumaczyła czemu nie wykonuje żadnych badań:> -
Moja suczka ma rodowód z SWKiPR - jestem załamana!
Koszmaria replied to Amberówna's topic in Wyżeł weimarski
czy podpisywaliście umowę,czy umowa między wami była tylko ustna? czy podczas zawierania ustnej umowy-hodowca was zapewniał,że psa będzie można wystawiać? moim zdaniem to zagwozdka dla prawnika... -
chcę nieśmiało przypomnieć,że kastrację wykonano przy operacji złamanej i samozrośniętej łapy psa-kochający właściciel by na to pozwolił? szkoda tylko że właśnie ani sm,ani policja nie mają żadnych skarg,ani żadnych dokumentów o błąkającym się psie[jakiś pouczeniach czy co..]
-
[quote name='Berek']Ale to nie do fundacji - i innych tego typu instytucji - należy wydawanie wyroków, czy ktoś "świadomie pozwala psu na ucieczki" czy nie, tudzież podejmowanie decyzji co do jakichkolwiek zabiegów (nie "ratujących życia" znalezionego psa) tylko dlatego, że istnieją podejrzenia że pies jest wykorzystywany do rozrodu. BTW jak rozumiem "lewi" są wszyscy rozmnażający poza naszym ukochanym ZK... Za dużo się napatrzyłam różnych rzeczy w tej organizacji, żeby potrafić machać sztandarem R=R z czystym sumieniem i pełnym przekonaniem. Zresztą, dla ZK nawet taka organizacja jak ISDS to "lewizna", więc... :-)) eee... jakby to rzec... zdaje się że wylewamy dziecię z kapielą w imię czystego "ideolo". :-)[/QUOTE] nie no,czytałam kiedyś wypowiedź Pani Mrzewińskiej,która zna hodowlę w Belgii która nie należy do żadnego związku,sama wystawia rodowody[tudzież jakieś dokumenty],a psy ma w porządku[tutaj:przebadane,szkolone,socjalizowane]. jasne że mogą być niezrzeszeni hodowcy,którzy nie są pseuduchami tylko właśnie Hodowcami-którzy nie zgadzają się na przykład z ferowanym wzorcem przez żadną z organizacji[np.uważają że przeszkadza to użytkowości danej rasy],mają własny cel i realizują go po cichu.bez wystaw,bez oficjalnych prób pracy,ale coś reprezentują swoją pracą hodowlaną. tylko takie pytanie-zna ktoś osobiście takiego hodowcę?
-
któryś z tych trzech spacerów musi być dłuższy niż 30minut.codziennie,lub co drugi dzień. nie tyle dla wybiegania,co dla zdrowia psychicznego psa. ze szczeniakiem trzeba średnio co 2 godziny wychodzić.
-
krótkowłose są o tyle fajne,że widać im oczy;-)