Jump to content
Dogomania

gogusiak

Members
 • Posts

  10
 • Joined

 • Last visited

gogusiak's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Hmmm... Taka koncepcja brzmi ciekawie. Słyszałam o reinkarnacji ludzi, ale żeby zwierzęta. Z drugiej strony, wolę wierzyć, że moje zwierzaki powrócą jeszcze do mnie, choćby i pod postacią innego psa, niż myśleć, że życie zwierzaka kończy się pewnego dnia ostatecznie. Popieram w całej rozciągłości:) I książkę chętnie zobaczę na swojej półce.
 2. Witam, znalazłam fragment książki Cesara Millana po polsku. jak dla mnie zapowiada się ciekawie, podsyłam linka: [url]http://www.zaklinaczpsow.pl/czy-znasz-potrzeby-swojego-psa-cesar-millan-fragmenty-ksiazki.html[/url] A swoją drogą szykuję się do zakupu szczeniaka maltańczyka. Czy ktoś mógłby mi poradzić coś w tej kwestii? Jak mam wybierać szczenię i czym się kierować?
 3. Myślę, że książka będzie kosztowała około 30 zł. Chyba nawet widziałam na jakiejś stronie internetowej o Cesarze taką cenę.
 4. Oglądał ktoś pierwszy odcinek Cesara?Jak wam się podobał?
 5. Jeśli chodzi o jego metody, to trzeba je dobrze poznać i zrozumieć, nie można posiłkować się tylko programem. W USA wydano kolejne części Cesara i ludzie nadal korzystają z tych metod, także nie muszą być takie złe. Ja po tej lekturze naprawdę nie znalazłam nic strasznego, co zachęcałoby do znęcania się nad zwierzętami. Wręcz przeciwnie, Cesar naprawdę uwielbia te zwierzaki. Trzeba mieć dużo serca, żeby pracować z takimi przypadkami, z jakimi on ma do czynienia.
 6. Książkę wydaje wydawnictwo ILLUMINATIO, zdaje się, że z pomocą National Geographic, bo Cesar jest twarzą National Geographic.
 7. Trzeba dodać, że przypadki, z którymi Cesar ma do czynienia, nie są to dobrze wychowane i "zdrowe" psy. To psy z problemami. Można mówić o różnych metodach, ale jak sobie poradzić z agresywnym psem, którego boi się otoczenie i z którym właściciel sobie nie radzi. Zazwyczaj z takimi psami Cesar pracuje, bo przecież nikt, kto ma posłusznego i ułożonego psa, nie będzie zwracał się do niego o pomoc. Mam nadzieję, że pomaga wielu ciężkim przypadkom. Zresztą kto przeczyta książkę, dowie się, że kładzenie psa na boku nie jest metodą, którą Cesar proponuje samym właścicielom psów. Wręcz przeciwnie, daje wyraźne zastrzeżenie, żeby taki sposób zarezerwować dla treserów lub kwalifikowanych szkoleniowców. Myślę, że dużo nieporozumień wynika z tego, że nie do końca słucha się tego, co on mówi, a i program jest ograniczony w przekazie treści słownych, a bardziej oddziałuje obrazem, dlatego, to co jest skrupulatnie wyjaśnione w książce, bez odpowiedniej oprawy i wyjaśnienie tak wygląda w programie telewizyjnym.
 8. No właśnie. A ja zaczęłam od książki, później usłyszałam negatywne opinie po emisji programu, ale były dla mnie troszkę wyolbrzymione. W trakcie lektury nabrałam przekonania, że Cesar naprawdę zna się na tym, co robi i nie chce krzywdzić psa. Nie ma tam o tym żadnej mowy. Jest natomiast wiele o wyjaśnieniu podstaw psiego zachowania i zrozumieniu swojej roli w procesie wychowawczym psa. Obecnie nie mam psa (do czego zmusiła mnie zmiana warunków mieszkaniowych na ciaśniejsze), ale to taki pierwszy rok w moim życiu. Wcześniej zawsze psa miałam i gdybym wcześniej przeczytała tę książkę, nie popełniłabym wielu błędów. Nie twierdzę, że trzeba ślepo stosować jakiekolwiek cudze metody, ale Cesar dał mi wiele cennych wskazówek, jak postępować z psem. Wiele z nich wykorzystam z chęcią w przyszłości, kiedy znowu będę miała psa. Teraz mam kompletnie zdemoralizowanego kota, ale jemu już nic nie pomoże. Tak jest rozbestwiony;) Nawet Cesar;) Oczywiście, to żarty, ale szczerze polecam do przeczytania jego książkę, zwłaszcza że będzie po polsku.
 9. Witam wszystkich;) Pod koniec maja ukazuje się w Polsce książka Cesara Millana "Zaklinacz Psów: Cesar Millan". Czytałam amerykański oryginał "Cesar's Way" kilka razy i bardzo mi się spodobała. Niecierpliwie czekam na polską edycję. Chciałabym wiedzieć, jakie są wasze opinie na temat Cesara i jego metod. Czy ktoś je stosuje? Ja również podzielę się chętnie swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami po lekturze.
×
×
 • Create New...