-
Posts
1084 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Koszmaria
-
American bandogge mastiff-Bardziej mastiff czy bardziej terrier?
Koszmaria replied to Doggerelly's topic in Grupa 00
bandog w zamierzeniu nie jest rasą-ma być psem najlepiej przystosowanym do walki z drugim psem. pierwotnie bandog to krzyżówka mastifa z buldogiem,w praktyce to krzyżówka "groźniejszego" z "jeszcze groźniejszym" może na szczęście że takie miksy są niepopularne? -
Co sądzicie o nazywaniu psów imionami ludzkimi?
Koszmaria replied to Navarette's topic in Wszystko o psach
mam traumę związaną z psem nazwanym ludzkim imieniem. ja swojego zwierzaka nie nazwę nigdy ludzkim imieniem po tym.nigdy. nawet jak ktoś ma zwierzaka tak nazwanego,to zdrabniam albo przezywam tak,by nie brzmiało z ludzka. -
[url]http://poznan.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-potrzebna-pomoc-dla-zwierzakow-W0QQAdIdZ353102326[/url] nowe uderzenie psów z deptaka. [QUOTE]PILNIE POTRZEBNA NAM POMOC - JESTESMY OSOBAMI BEZDOMNYMI MIESZKAMY W SCHRONIE FORTYFIKACYJNYM- BUNKRZE PRZY UL.HAWELAŃSKIEJ W POZNANIU BEZ WODY PRĄDU KANALIZACJI MAMY 4 PSIAKI PRZYGARNIETE , KOTKA I DOKARMIAMY OKOLICZNE KOCIAKI. POTRZEBNA NAM WODA PITNA DLA ZWIERZAKÓW ORAZ KARMA KAZDA ILOSC. MOZE KTOS ZECHCE NAM POMUC , ZBIERAMY TAKŻE KOCE GABKI DESKI JAKO MATRIALY NA LEGOWISKA I BUDY ! NIE PROSZE O PIENIADZE LECZ O W/W ZECZY . URATOWALISMY JUZ SPORĄ ILOSC PSÓW KTÓRE POTEM ZNALAZŁY SWOJE NOWE STALE DOMY POMUZCIE NAM PRZETRWAC ZIME ! MOZE KTOS MIAŁBY JAKIES AKCESORIA PO SWOICH PUPILACH TO TEZ CHETNIE PRZYJMIEMY. JESLE ZECHCA PANSTWO POMÓC PROSIMY O TEL Z GÓRY DZIEKUJEMY ! 790238379 [/QUOTE]
-
Molosowaty dziadzio Ares musi na cito znaleźć dom!!!
Koszmaria replied to Koszmaria's topic in Już w nowym domu
Ares ma podobno rodowód:(( -
Molosowaty dziadzio Ares musi na cito znaleźć dom!!!
Koszmaria replied to Koszmaria's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3174/ares1i.jpg[/IMG] [IMG]http://img26.imageshack.us/img26/2195/ares4x.jpg[/IMG] [IMG]http://img823.imageshack.us/img823/1328/ares6.jpg[/IMG] [QUOTE]Wieści od Aresa: Ares jest starym rozkoszniakiem, pilnuje posesji, nie gania kotów i ma ogromny apetyt a do tego wiecznie uśmiechnięty pysio; zna komendy; zostań, siad, chodź tyle że ze względu na stare kości nie może ich biegle wykonywać. Problemy są dwa: 1) brakuje nam nadal pieniędzy na opłacenie jego pobytu 2) trzeba mu pilnie znaleźć jakiś dom z ogrodem. Nie nadaje się do mieszkania w boksie - powinien żyć po prostu z ludźmi, w domu.[/QUOTE] -
Molosowaty dziadzio Ares musi na cito znaleźć dom!!!
Koszmaria replied to Koszmaria's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://img21.imageshack.us/img21/6302/ares1e.jpg[/IMG] [IMG]http://img545.imageshack.us/img545/4748/ares2c.jpg[/IMG] -
[quote name='"jopop"'] [I]Ares w styczniu skończy 10 lat. Jest przemiłym kontaktowym olbrzymem, akceptującym dzieci, koty i suki. Z psami miewa podobno konflikty, choć wiek już nie ten, by pokazać na co go stać... Posłusznie chodzi na smyczy, podstawia się pod głaskanie nawet obcym ludziom. Ma trudności z chodzeniem, zwłaszcza na schodach. Dlatego musi mieć dom z windą lub dom z ogrodem, bez zbyt wielu schodów. Przed nim już niewiele - może rok? może dwa? [B]Ale nawet na to nie ma szans w swoim domu. Dostał wyrok. Mamy tydzień na znalezienie mu miejsca.[/B] [B] Kto pozwoli mu dożyć swoich dni w komforcie i cieple?[/B] proszę o przerzucanie go na inne fora, FB, ogłoszenia (kontakt: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]). Sprawa jest krytycznie pilna![/I] [/QUOTE] [IMG]http://img717.imageshack.us/img717/9549/ares7.jpg[/IMG] [IMG]http://img820.imageshack.us/img820/877/aresh.jpg[/IMG] [IMG]http://img21.imageshack.us/img21/1328/ares6.jpg[/IMG] wątek na miau: [url]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=21&t=137353[/url] wątek na molosach: [url]http://www.forum.**********/showthread.php?t=25818[/url] z ostatniej chwili: Ares ma szanse na wybycie z nieprzyjaznego domu do hoteliku,jednak trzeba stałych,co miesięcznych deklaracji! mordce trzeba odchudzenia lekkiego i zaopiekowania się jego stawami... kontakt: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
-
Kundelek czeka az go ktos pokocha - okolice Legionowa - pilne!!!!
Koszmaria replied to RAnia's topic in Już w nowym domu
podniosę go. jak dla mnie,wygląda na Jogiego;) i wygląda trochę jak owczarek kataloński,może ogłosić go na jakiś forach o agility? młody jest,agility sprawi mu pewnie radość,nie będzie miał może takich osiągów jak 'pracuś' z dziada pradziada,ale może ktoś początkujący? -
Potrzebna pomoc dla szczeniaczka Bydgoszcz
Koszmaria replied to Koszmaria's topic in Już w nowym domu
o Awarii: [quote name='"Matahari"'] trochę się pokomplikowało z malutką... we wtorek trafiła do mnie, bo spadł jej gips... ponownie założony wytrzymał dwa dni i dziś znowu został założony... mała dostała imię Awaria i w chwili obecnej przebywa u Madziabrau na tymczasowym tymczasie... jeżeli nic się nie znajdzie, to od 19 będzie u mnie... a ja nie mam pojęcia jak zajmować się małym pieskiem... to po pierwsze... bo jest jeszcze drugie - stadko 30 kotów u mnie... i jeszcze trzecie i czwarte - leżąca babcia i 14-letni ADHD-owiec... i po prostu nie wiem jak mam sobie z tym poradzić... Awarię zabrałąm z miejsca, gdzie była do wtorku, bo dziewczyna, która się nią zajmowała stwierdziła, że ona nie ma czasu i nie da rady... malutka jest rozkosznie ruchliwa, cieszy się i przymila do każdego człowieka, namiętnie włazi pod nogi i jest słodka... rachunek u weta rośnie, mam nadzieję, że to co ma teraz wytrzyma dłużej - mała ma dodatkowo założony kołnierz... alternatywą jest koszmarnie droga operacja zespolenia łapki, ale w tym wypadku jest ryzyko uszkodzenia chrząstki wzrostowej - złamanie jest bardzo blisko kolana... błagam o pomoc... [/QUOTE] z nowości:Awaria ma DT:D! -
Potrzebna pomoc dla szczeniaczka Bydgoszcz
Koszmaria replied to Koszmaria's topic in Już w nowym domu
ja tylko przekazuję. Awaria jest w Bydgoszczy,wszystkie informacje na tel albo mail podany w pierwszym poście,bo i ja nic nie mam na temat łapki,bo komunikuję się z Matahari za pomocą Miau. -
Potrzebna pomoc dla szczeniaczka Bydgoszcz
Koszmaria replied to Koszmaria's topic in Już w nowym domu
[URL]http://imageshack.us/f/15/dsc00330qh.jpg/[/URL] [URL]http://img836.imageshack.us/img836/1281/dsc00332bw.th.jpg[/URL] [URL]http://img713.imageshack.us/img713/8153/dsc00327tm.th.jpg[/URL] [URL]http://img27.imageshack.us/img27/6573/dsc00322ne.th.jpg[/URL] spytam co z łapką... -
Potrzebna pomoc dla szczeniaczka Bydgoszcz
Koszmaria replied to Koszmaria's topic in Już w nowym domu
podnoszę do góry... -
[quote name='"Pon Sie 22, 2011 15:04"'] potrzebuję namiar na kogoś z Bydgoszczy, kto zajmuje się pomocą psiakom... lub podanie moich danych - numer telefonu -by ta osoba się ze mną skontaktowała... pomogłam uratować 6-tygodniową suczkę od zakopania i pomogła zorganizować jej operację przepukliny, na chwilkę obecną psina ma DT, ale tylko do 10 września... mam jej fotki, szukamy domu dla malutkiej i może trochę pomocy finansowej - powiększyłam swój dług u weta, by piesek miał zrobioną szybko operację, bo przepuklina rosła... będę wdzięczna za pomoc... [/QUOTE] [quote name='"Pon Wrz 05, 2011 10:47"'] sprawa robi się pilniejsza, bo sunia ma złamaną łapkę i zaczynam się o nią bać... błagam o pomoc... o DT dla malutkiej... [/QUOTE] namiary na Matahari: "[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] , telefon jednak będzie bezpieczniejszy 660 668 919 , fotkę doślę jutro, bo mam w innym kompie..." nie wiem sama nic ponad to co Matahari napisała na Miau.
-
Krzyk cierpienia ... Tessa szczesliwa w swoim nowym domu !!!!
Koszmaria replied to J_ulia's topic in Już w nowym domu
zrezygnujcie ze Scannomune.jest cholernie drogie.tańszy jest ludzki beta glukan[ja jak zwykle polecam beta glukan firmy Laboratoria Natury,w kapsułce jest 250mg,kapsułek 60 i kosztuje-najtaniej 22zł,najdrożej 33zł]-okresowo wspomagam tym konkretnym odporność u mojego kota,jeśli chodzi o zwierzaki,jest niezawodny.w kapsułce jest bezwonny i bezsmakowy proszek... -
Jakiej maści owczarki niemieckie są dostępne w Polsce?
Koszmaria replied to Eta_carinae's topic in Owczarek niemiecki
wiem,że to nie mieszańce,ale jak mieszańce wyglądają. albo mieszańce z appenzellerem albo z smooth collie... czekoladowe psiaki są:) [URL]http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=18771&title=modziutka-czekoladowa-dOnka-wwa[/URL] -
Jakiej maści owczarki niemieckie są dostępne w Polsce?
Koszmaria replied to Eta_carinae's topic in Owczarek niemiecki
czarne są na pewno,wilczaste no i BOSy. a pandy wyglądają jak mieszańce ona i appenzellera... -
[quote name='Soko']No tak, ale każde ćwiczenie należy przecież zaczynać w domu, a nie rzucać psa w największe rozproszenia i wołać do mnie. Najpierw niech padnie komenda, potem otwarte drzwi i smakołyk nie z lodówki i po pewnym czasie pies skojarzy, że gdy słyszy wołanie, tzn. coś pysznego i ominie etap dźwięku otwierania lodówki. Możesz go też nagrać i odtwarzać np. w salonie, pokoju :)[/QUOTE] Soko ma rację. naukę komendy trzeba zacząć w otoczeniu,które nie rozproszy psa,najlepiej w domu,po spacerze,przed posiłkiem[najlepiej na głodnego] i nie zawsze chwalić smakołykiem,ale np.głaskaniem,chwilą tarmoszenia zabawki,a czasem tylko głosem. po 10-15minutach bezwzględnie przerywasz,zaczniesz następnego dnia,stopniowo utrudniając,dopiero jak psy opanują w domu,to bierzesz je na linkę i idziesz do ogrodu,nie spuszczasz.jak opanują na lince-spuścisz je w ogrodzie.na spacerach poza ogrodem nie,dopóki tego nie opanują jako-tako. poczytaj o wychowaniu psów,hę?np.książki Zofii Mrzewińskiej,Zuli Przybylińskiej...mi się jeszcze osobiście podobają rady w książce Briana Kilcommonsa,choć nie wszystkie[sporo jego rad dotyczących oduczania pewnych nawyków opiera się na metodach awersyjnych],pooglądaj trochę 'ja albo mój pies'-rady Stillwell żeby komendy wydawać psu codziennie[np.siad przed daniem psu miski z jedzeniem],uaktywnić psa,wdrożyć psu grafik czynności i trzymać się go...
-
Jak się przygotowac na przyjazd psa? Co kupic?
Koszmaria replied to kkasia12345's topic in Wszystko o psach
w której części Krakowa mieszkasz? mamy kilka naprawdę dobrych lecznic. np. na ul.G.Zapolskiej 22 [Bronowice] i na Józefitów. poza tym w schronisku jest tak,że jak wybierzecie pieska,to wychodzicie z nim po ty jak go weterynarz obejrzy i wtedy zapytacie kiedy go odrobaczyć,kiedy zaszczepić i przyjechać z nim na kastrację[pieski ze schroniska w Krakowie mają ten zabieg za darmo w lecznicy schroniska] i za darmo są porady szkoleniowca ze schroniska=myślę,że powinniście spytać jak nauczyć pieska korzystania z klatki kennelowej. -
możesz kupić specjalne smakołyki,suche,którymi nie zatłuścisz sobie kieszeni-takie na spacer,coś nowego,pysznego,chrupiącego i tylko na spacer.jest taka karma uzupełniająca Magnusson-może to? najpierw przywołanie ćwicz w domu-potem na spacerze,ale na spacerze nie spuszczając psiaka z linki treningowej.linkę treningową robisz z 15m sznurka wytrzymalszego niż taki do rozwieszania prania i karabińczyka[sprawy groszowe i linka i karabińczyk<możesz obie rzeczy załatwić w jakiejś castoramie albo innym sklepie budowlanym>]
-
Krk- Czarnuchy już nie czekają w schronisku!! MAJĄ DOMY!!
Koszmaria replied to Avaloth's topic in Już w nowym domu
Sabusia jest przepiękna,szkoda że ja jeszcze muszę poczekać,żeby zabrać jakiegoś pieska do domu... -
Suri - TO JA, ZWYKŁY KUNDELKOWATY KUNDELEK. WRESZCIE ADOPTOWANY:)
Koszmaria replied to leonarda's topic in Już w nowym domu
śliczna Suri! sprawdzicie ją na koty? -
Najdroższy pies na świecie kupiony przez chińczyka-ładny czy nie?
Koszmaria replied to Mani2000's topic in Mastif tybetański
[quote name='Sasni']Kolor pies ma faktycznie rewelacyjny. Widziałam też inne zdjęcia tego psa i on jeszcze jest w miarę. Ale niektóre psy chińskiej produkcji wyglądają jak karykatury tybetanów :shake: i ciekawe z czym je zmieszali, żeby osiągnąć taki wygląd. Zdecydowanie wole 'tradycyjne' tybetańczyki , również dużo sierść, również wygląd lwa, ale wszystko w umiarze. I pies wygląda dostojnie, poważnie, a nie...śmiesznie ( bo tak niestety te psy dla mnie wyglądają) podpisuję się. poza tym...fajnie jak pies ma czym patrzeć...;) kiedyś chowy były fajne... a teraz-to futrzane kulki:( mam nadzieję,że reszta świata nie podąży za chinolami:/ żeby nie doszło do czegoś takiego: ten pies ma rewelacyny kolor sierści.piękny.zjawiskowy. ale cała reszta...on tak smutno wygląda...i chyba nie jest szczęśliwym psem... myślicie że biega za piłkami ile tchu? ech... -
pies trzymany w kojcu albo na łańcuchu nie broni swojej rodziny,do której jest przywiązany i którą rodzinę kocha,tylko broni swojego terytorium.jeśli uzna że dziecko sąsiada albo swojego 'pana' jest intruzem,to co wtedy?
-
Kraków-8-letni Arik- już nie w schronie - ma dom !!!
Koszmaria replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
szorstkowłosej to chyba nie wyszło bycie yorkiem,może u yorkomaniaków ją ogłaszać? -
to ja opowiem rodzinną historię o piesku Misi. Misia była kundelkiem żyjącym 40lat temu we wsi małopolskiej. jak wiadomo-nie było wtedy busów kursujących między wioseczkami,mało kto miał telefon,więc jeśli moja babcia czy jej dzieci chciały odwiedzić ciotkę,to nie było przebacz-szło się te naście km,bez zapowiadania się,w odwiedziny. a Misia zawsze czekała w połowie drogi.powtórzę-znikąd nie mogła dowiedzieć się o wizycie dalszej rodziny.tylko z przeczucia. pewnego dnia,jak ciocia zrobiła przyjęcie imieninowe,zeszła się rodzina-między innymi moi dziadkowe ze swoim dziećmi. Ciocia[wtedy 4ro letnia] postanowiła że uzbiera bukiet dla cioci i poszła nad sztolnię tudzież rzeczkę[nie pamiętam] a z nią Misia.Ciocia tak się zapomniała w rwaniu kwiatków że wpadła do wody...jak na 4 letnie dziecko tam było za głęboko i prąd był za silny...ciocia trzymała się dosłownie źdźbeł trawy...a Misia poleciała do domu i szczeka. tak jak Twoja suczka,Lajla,pokazywała żeby za nią pójść.wujek za nią poszedł...i w ostatniej chwili wyciągnął ciocie z wody,bo trawy trzymała się tylko ostatkiem sił.