hodowla jest to planowane i PRZEMYŚLANE rozmnażanie psów[idąc za tym, pseudohodowcą można już z rozbiegu nazwać 'panią Kazię',która dopuści swoją sukę bo "chociaż raz w życiu suka powinna mieć małe"]
hodowca jest osobą która rozmnaża psy zarejestrowane w ZK,które zostały do hodowli dopuszczone,jego hodowla jest zarejestrowana w ZK[i tu znowu trzeba wykluczyć 'panią Kazię'-co z tego że jej suka jest cocker-spanielem,skoro 'pani Kazia' kupiła ją na bazarze?]
hodowca szanuje swoje psy-dobry hodowca zajmuje się jedną,wybraną rasą,dwoma najwyżej,co gwarantuje indywidualne podejście do każdego psa.[tu trzeba wykluczyć także hodowle które szumnie ogłaszają się "yorki,goldenki,coli,sznaucerki wszystkich maści i rozmiarów poleca hodowla XXXXX"-tu trzeba się także mieć na baczności,bo widać hodowla zajmuje się także psami modnymi]
pozatym hodowca powinien mieć kontakt z ew.nabywcą jego wychowanka-przed,w trakcie i po zakupie.
wymieniłam chyba wszystko...
powinien jeszcze to zweryfikować to ktoś,kto się na tym lepiej zna...