Jump to content
Dogomania

Sowa

Members
  • Posts

    5053
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    5

Everything posted by Sowa

  1. I tylko taka uwaga - Twoja suka jeszcze nie dojrzała psychicznie. Jaka będzie, gdy dorośnie, to się dopiero okaże za rok. Ja nie martwiłabym się nazbyt przyjaznym zachowaniem psiej nastolatki, martwiłabym się, gdyby było inaczej.
  2. Gdy chodzi o bezpieczne relacje dziecko-pies, wszelkie oceny czy sugestie na odległość byłyby skrajnie nieodpowiedzialne. Zaproś do domu doskonałego trenera, zobaczy i wtedy sie wypowie.
  3. Pierwsze potrzeby Szanty to normalny właściciel, dach nad łepetyną i pełna miska - jutro ostateczna decyzja? Szanta dopasuje się do nowych warunków, byle była akceptowana.
  4. Zdecydowanie lepiej moim zdaniem, aby fryzjer, którym pies raczej nie będzie zachwycony, był na miejscu, nie w nowym domu... Jak najszybciej, żeby te wspomnienia choć trochę się zatarły, niech nie zaczyna nowego życia z nowymi ludźmi od wizyty u fryzjera.
  5. A jest gdzieś blisko godny zaufania wet.?
  6. Czyli problem w tej chwili w tym, kiedy będzie wystarczająco silny na operację?
  7. Jakoś bardziej widzę Wrocław. Łatwiej oduczyć szczekania w mieszkaniu niż w ogrodzie, gdzie za płotem jest drugi pies. Czy Państwo z Wrocławia mieli kiedykolwiek psa?
  8. We Wrocławiu jest Agility de Luks. Jak uczciwie zmęczą psa szkoleniem i choćby bieganiem na torze agility, to zamieni się w aniołeczka.
  9. Już???? To błyskawicznie załapał o co chodzi, brawko dla Was! Żadne szczęście, ja to lubię i to wystarczająca właśnie motywacja:-), jak polowanie na zabawkę dla psa...
  10. Mordka się już uśmiecha.
  11. Słusznie, czasem ludziom imponuje siła i awanturniczość młodego psa, jeszcze pobudzają do wojowniczych zachowań, a potem nie radzą sobie z dorosłym. Kastracja w pracy ani w szkoleniu nie przeszkadza - psy ratownicze też mogą być wycięte, i pracują doskonale. Acha, Boston to brzmi zbyt dobrodusznie dla tego Bohuna... Może zmień mu imię. Będzie bardziej pasowało do takiego kozaka z Ukrainy...
  12. On jest tak chudziutki, że niemal cienia nie rzuca...
  13. A jak przy podawaniu przeciwbólowców? Może sam chodzić teraz?
  14. A może dlatego tyle sika, że wreszcie ma co trawić? Ma co jeść i pić?
  15. Chyba trzeba szukać domu z ogrodem. Na pewno nie może trafić do bloku w dużym mieście. Myślę, że masz rację, że to pies nie dla laików, nie powinien być czyimś pierwszym psem. Pies dla energicznych, kochających ruch i wszelkie zajęcia razem ze zwierzakiem.
  16. Wystarczyłoby policzyć, że to kosztuje mniej niż opłaty za odławianie zwierząt i opłaty dla schronisk, do których przekazuje się te zwierzęta.
  17. Mógł i chciał, sam miał psa - znajdę czy z azylu. Zaprosił przedstawicieli organizacji prozwierzęcych z projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, jeszcze chyba mam w komputerze ten projekt. Krakowskie ToZ nie zgodziło się, aby w ich lokalu zbierać podpisy - bo to nie prawnik z Krakowa zrobił projekt - a w Warszawie działacze różnych organizacji nie mogli dojść do porozumienia, kto wręczy projekt prezydentowi i wszystko szlag trafił. Od tej pory nie marnuję czasu na udział w jakichkolwiek akcjach organizowanych przez jakiekolwiek fundacje - ani działające dla ludzi, ani dla zwierząt.
  18. Nic się nie rozwali, dopóki będzie nieograniczony rozród psów. Jest od dość dawna. Od zawsze. Tak przy okazji - w 2012, więc nie tak dawno, w USA usiłowano zmienić przepisy dozwalające na zabijanie niechcianych psów w komorach gazowych - duszono je gazem w grupach, dla oszczędności, nie pojedynczo, umierały długo, ale tak było taniej. Nie wiem, czy te przepisy zostały zmienione. Jeszcze za prezydentury LK zebrano niemal 100.000 podpisów dotyczących zmian w prawie - obowiązkowej rejestracji i sposobów ograniczenia rozrodu psów przez opodatkowanie niewysterylizowanych, być może nie wszystkie Panie to pamiętają, ja pamiętam, bo uczestniczyłam w zbieraniu podpisów. Ale do złożenia do Sejmu i na ręce prezydenta obywatelskiego projektu nowych przepisów nie doszło, bo organizacje prozwierzęce wzięły się za łby, która zbierze śmietankę z tego projektu. I cała akcja została rozwalona - nie przez rzad, ani nie przez prawników w Sejmie, tylko przez tych co w statucie mieli działalność na rzecz zwierząt.
×
×
  • Create New...