Jump to content
Dogomania

jotpeg

Members
  • Posts

    8543
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by jotpeg

  1. że też zawsze musi się coś dziać... :shake: trzymajcie się, dziewczyny!!!! przytulamy ciepło :glaszcze:
  2. wellington, Norek tu pięknie szczeka :diabloti: alfo, to jest zamek w Będzinie. [URL=http://img529.imageshack.us/i/img2285a.jpg/][IMG]http://img529.imageshack.us/img529/8987/img2285a.jpg[/IMG][/URL] ciekawie wygląda, bo zaraz poniżej są współczesne sprawy; bloki mieszkalne, tramwaj, i krajobraz śląsko-przemysłowy :lol: czyli kontast historia-współczesność do adopcji trzeba się przygotować ;) a oto nasi milusińscy (Miciek króluje w psim pontonie, Lukrac skrada się przy TV): [URL=http://img217.imageshack.us/i/img2366g.jpg/][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/1454/img2366g.jpg[/IMG][/URL] Podczas pobytów na letnisku Miciuś wyłapując myszy także nocą, przynosi nam je (żywe) do łóżka: masz, Pancia, pobaw się :evil_lol: skutek: ja wrzeszczę, Norek się przytula, TZ usiłuje złapać mysz, Miciek zawija ją w koc, finał: 1. Miciek łapie mysz lub 2. mysz ucieka i żyje sobie szczęśliwie w naszym domu (ostatnio zobaczyliśmy mysz, jak siedziała sobie w... pojemniku na sztućce, na łyżeczce od herbaty, fuj!!!)
  3. Norek prezentuje uszyte przez taks szeleczki z odblaskami: [URL=http://img98.imageshack.us/i/img1862g.jpg/][IMG]http://img98.imageshack.us/img98/2231/img1862g.jpg[/IMG][/URL]
  4. śliczne zdjątka :multi: zwłaszcza to, jak Norka dzielnie płynie - nadawałoby się do jakiegoś kalendarza z psami. :p
  5. cieszy, że Krecik w niezłej formie!! :multi: szkoda, że tak rzadko pojawiacie się teraz na dogo... pozdrowienia dla Krecikowego domu :bluepaw:
  6. tymczasem, korzystając z jesiennej pogody, Pszczoła zwiedza świat... [URL=http://img508.imageshack.us/i/img1799x.jpg/][IMG]http://img508.imageshack.us/img508/190/img1799x.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img832.imageshack.us/i/img1803o.jpg/][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/4812/img1803o.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img686.imageshack.us/i/img1810ym.jpg/][IMG]http://img686.imageshack.us/img686/5010/img1810ym.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img210.imageshack.us/i/img2264u.jpg/][IMG]http://img210.imageshack.us/img210/5337/img2264u.jpg[/IMG][/URL]
  7. [quote name='AGAKON'] Systematycznie zgryza wszystkie swoje gumowe zabawki z reguły wytrzymują dwa dni i są w kawałeczkach zwłaszcza te piszczące [/QUOTE] jesli moge cos doradzic - zdecydowanie zrezygnowalabym z zakupu piszczacych zabawek; pisk zabawki = pisk dziecka (dla psa brzmi to podobnie i prowokuje do tych samych dzialan, czyli agresja z zabawki łatwo przekłada się do agresji do dziecka).
  8. Olkusz wysyla psy do Bielska i do Jastrzebia; napiszcie do wolontariuszy. chociaz mysle ze ona ciagle jest w Krk i radzi sobie; nie ma zimy, pelno krzakow do spania i jedzenia w miescie nie brakuje (smieci)
  9. taki tekscik jest dzis w Dzienniku Polskim w temacie Olkusza: OLKUSZ: Gdzie pojadą psy? Władze miasta unieważniły przetarg na wybór schroniska dla zwierząt, do którego od nowego roku mają trafiać bezpańskie psy z całej gminy. Powód? Nikt się nie zgłosił. Tymczasem tylko do końca roku obowiązuje umowa ze schroniskiem w Bielsku-Białej. Wkrótce będzie, zatem ogłoszony kolejny przetarg. Taka sytuacja powtarza się od kilku lat. Wywożenie bezpańskich zwierząt do Bielska jest dość kosztowne. [B]Ich miesięczne utrzymanie kosztuje urząd ponad 9 tys. zł. Rocznie trafia tam prawie 130 zwierzaków z Olkusza. [/B]
  10. [quote name='sleepingbyday']urabał juz tak ze 3 osoby[/QUOTE] ale z niego gryzoń!!!
  11. [quote name='Jasza']No i dalej ładnie, tak prawie "nielistopadowo"... W niedzielę biwakowaliśmy na Hugobergu, ŚLIMACZEK. Z przezroczystą muszlą, rozgnieciony i zasuszony..umarł na mojej głowie...:roll:[/QUOTE] ten slimaczek miał piękną śmierć... obejrzałam filmiki z zapartym tchem - Misia jest piekna. bardzo. :p:p jakbys jej nie wzieła - poszłaby na zmarnowanie. widzisz jak to szybko poszło, dzis budka jest, jutro nie ma, panowie musza isc pracowac gdzie indziej, a pies, kogo to obchodzi :roll: ale szczekacz z niej! :evil_lol: a Reksio ma zupełnie inny charakter :loveu: co to jest Hugoberg?
  12. [quote name='Potter']Dzisiaj po południu dowiedziałam się, że z przyczyn leżących po stronie GW, termin publikacji listu otwartego ulegnie przesunięciu na piątek. Wiadomość z GW: [I]Zgodnie z rozmową zrobiłam rezerwację na Państwa ogłoszenie na piątek 19.11.2010 r. Ogłoszenie będzie miało wielkość 15 modułów (1/2 strony), a koszt jego wynosi 2800 zł netto.[/I] [/QUOTE] może przypadkiem jest to korzystniejsze? w piątki "Wyborcza", podobnie jak i inne gazety, ma najwyższy nakład, jest więc szansa, że ogłoszenie zobaczy więcej ludzi.
  13. w sumie u nas zyją - w miare zgodnie - 4 koty: Miciuś, Lukrecjan, Wykałaczka i Majeczka. Tylko Wykałaczka (na zdjęciu poniżej) nie jest czarna. Za to jest przyrodnią siostrą Lukrecjana i ukochaną koteczką swojej panci :p Pierwszy w okolicy, czyli na piętrze był Miciuś, i okazał się bardzo tolerancyjnym kotem. Lukruś i Miciuś trzymają sztamę i czasem polują na Wykałaczkę, która jest z nich najmniejsza. Bawią się też w odbijanie zakładnika (Wykałaczka jest zakładnikiem). Wykałaczka prowokuje, a potem leci do swojej pani na skargę. Lukrecjan jest niesłychanie łagodnym kotem, i łakomym jak... pies. Je jak pies, łapczywie wciąga wszystko. Majeczka natomiast (od jeszcze innej sąsiadki) ma swój świat, ale czasem z Miciusiem patrzą razem w gwiazdy. Zanim nastał Norek, przychodziła do nas w odwiedziny, teraz tego nie robi, choć Norek znosi kocie występy z anielską cierpliwością. Majeczka jest jedynym znanym mi kotem, który... warczy jak pies. Naprawdę, wydaje takie dźwięki - mają znaczenie odstraszające. Panna Wykałaczka: [URL=http://img593.imageshack.us/i/p7090209.jpg/][IMG]http://img593.imageshack.us/img593/7551/p7090209.jpg[/IMG][/URL] Majeczka, zwana przez niektórych Guzikiem: [URL=http://img175.imageshack.us/i/img0858is.jpg/][IMG]http://img175.imageshack.us/img175/4725/img0858is.jpg[/IMG][/URL] Wykałaczka i Miciuś (widać proporcje): [URL=http://img833.imageshack.us/i/pa220083.jpg/][IMG]http://img833.imageshack.us/img833/2079/pa220083.jpg[/IMG][/URL]
  14. a tu z kolei Miciek na gościnnych występach; [URL=http://img593.imageshack.us/i/pa020126.jpg/][IMG]http://img593.imageshack.us/img593/3691/pa020126.jpg[/IMG][/URL] czasem jest tak; [URL=http://img403.imageshack.us/i/pa020107.jpg/][IMG]http://img403.imageshack.us/img403/7993/pa020107.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img602.imageshack.us/i/pa020117.jpg/][IMG]http://img602.imageshack.us/img602/534/pa020117.jpg[/IMG][/URL] a czasem tak (ale są to gry i zabawy, a nie walka); [URL=http://img574.imageshack.us/i/pa020142.jpg/][IMG]http://img574.imageshack.us/img574/2175/pa020142.jpg[/IMG][/URL]
  15. Mandarynka była w środku Krakowa, na stopniu Dąbie (tam, gdzie co dzień chodzimy na spacery). Karolinka - na Wiśle w Tyńcu. Alfa, świetnie rozpoznajesz ptaki!!! Tak właśnie liczyłam cichaczem, umieszczając tę fotę - że pomożesz... :klacz: A teraz będzie koci cykl pt. Przyjaciele. [URL=http://img707.imageshack.us/i/img1825f.jpg/][IMG]http://img707.imageshack.us/img707/7219/img1825f.jpg[/IMG][/URL] oto Lukrecjan, adoptowany z Miau przez naszą sąsiadkę i przyjaciółkę. najlepszy przyjaciel i uczeń (aktualnie możemy uznać, że jest po maturze) Miciusia. koty odwiedzają się nawzajem i mamy z tego dużo radości :lol: Lukruś: [URL=http://img339.imageshack.us/i/img1826jx.jpg/][IMG]http://img339.imageshack.us/img339/2724/img1826jx.jpg[/IMG][/URL] a tu codzienne rozgrywki kociej ligi: [URL=http://img696.imageshack.us/i/img2364ox.jpg/][IMG]http://img696.imageshack.us/img696/515/img2364ox.jpg[/IMG][/URL] chwilowo na górze Miciuś, dołem - Lukrecjan
  16. tu była tez podobna sytuacja i tez alarmowa. Ulaa pisze ze ma sporo chetnych. [url]http://www.dogomania.pl/threads/195658-Młoda-Jamniczka-znaleziona-pod-szpitalem-DT-przedłużone-o-kilka-dni-ogłaszamy!/page2[/url]
  17. [URL=http://img535.imageshack.us/i/img2237w.jpg/][IMG]http://img535.imageshack.us/img535/5207/img2237w.jpg[/IMG][/URL] opactwo w Tyńcu: [URL=http://img841.imageshack.us/i/img2241tt.jpg/][IMG]http://img841.imageshack.us/img841/6582/img2241tt.jpg[/IMG][/URL] kaczka-dziwaczka: [URL=http://img233.imageshack.us/i/img2249y.jpg/][IMG]http://img233.imageshack.us/img233/8833/img2249y.jpg[/IMG][/URL] i mały/żółty piesek, zwany Norkiem [URL=http://img52.imageshack.us/i/img2236e.jpg/][IMG]http://img52.imageshack.us/img52/8638/img2236e.jpg[/IMG][/URL]
  18. Pszczoła rozrabia (głownie szczeka), a także ogląda mecz piłki nożnej miejscowej Tęczy w Piekarach (najpiękniejszy widok na Tyniec i świetne tereny spacerowe); [URL=http://img684.imageshack.us/i/img2229t.jpg/][IMG]http://img684.imageshack.us/img684/6505/img2229t.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img25.imageshack.us/i/img2228lw.jpg/][IMG]http://img25.imageshack.us/img25/8114/img2228lw.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img25.imageshack.us/i/img2227qc.jpg/][IMG]http://img25.imageshack.us/img25/5704/img2227qc.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img64.imageshack.us/i/img2226k.jpg/][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/1337/img2226k.jpg[/IMG][/URL] Moana, na tamtym zdjęciu jest zupełnie przypadkowa kobieta, niepodobna z twarzy do nikogo :cool1::grin: Pozdrawiamy jesiennie!!!
  19. [quote name='Jasza'][B]Ten czarny, jaki fajny!! a po chwili: [SIZE=1]Ten żółty też[/SIZE] .. więc Reksio spragniony komplementów.:eviltong:)[/QUOTE] tak, na mnie działa małe/żółte, od razu wypatrzyłam Reksia w twoim awatarku... i tak już ta sympatia pozostała :loveu::p
  20. banerek pobrany moana, pozdrawiam :p
  21. wchodze tu jako fan Kota Ryska, ciesze sie fotami, i tym ze koty sa dwa!! :loveu: napisalas: 'Koty na coraz lepszej drodze do przyjazni, jeszcze czas Rysiek burczy na mala, ale coraz mniej. Fotela sobie nie pozwoli zajac' zauwazylam, ze mala/czarna czuje sie pewniej niz myslisz - lezy wprawdzie nie na Ryskowym fotelu, ale pietro WYZEJ - u kotow to bardzo wazne, symbolizuje dominacje (ja patrze na ciebie z gory - mam przewage, takze w razie ataku - to ja kontroluje sytuacje).
  22. wspaniałe zdjęcia; jesień sliczna jako tło dla cudnych psiaków! :sweetCyb:
  23. [quote name='Jasza']Matko, pogoda taka cudna, żal w pracy siedzieć. pod starą wierzbą, tuż przy wyjściu z lasu zatarasowały nam drogę dziki. Miśka szczeknęła histerycznie i uciekła, Reksio był juz zapięty,więc uciec nie mógł, dziki zrobiłyprzeszeregowanie, chrumkały nieco za nerwowo jak na mój gust...no i zarządziłam odwrót. Co prawda dziki spotykamy regularnie co jakiś czas i raczej schodzimy sobie z drogi, nie histeryzujemy, no, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże...[/QUOTE] i racja, trzeba sie miec na bacznosci, bo dla psow "dzik jest srogi/dzik jest zły"... straszne jest to, ile czasu nam kradnie praca (wiekszosc zycia). :shake: gorace usciski dla Reksia (moge sie chyba przyznac, ze to moj faworyt) :B-fly::B-fly::B-fly:
  24. co za doborowa druzyna; zawsze gotowa do dzialania :p:loveu: zapraszamy do Krakowa! :bluepaw: [URL=http://img826.imageshack.us/i/img2152rg.jpg/][IMG]http://img826.imageshack.us/img826/3981/img2152rg.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img813.imageshack.us/i/img2157i.jpg/][IMG]http://img813.imageshack.us/img813/622/img2157i.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img100.imageshack.us/i/img2155k.jpg/][IMG]http://img100.imageshack.us/img100/5442/img2155k.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img541.imageshack.us/i/img2156o.jpg/][IMG]http://img541.imageshack.us/img541/3305/img2156o.jpg[/IMG][/URL] zastanawiam sie, czy nie przeniesc Norkowego watku np. do Galerii Kundelkow (tam gdzie m.in. "Heksa warta... i Filip nic..."). W koncu Norek jest juz w nowym domu jakis czas - moze powienien w tym dziale ustapic miejsca innym, swiezo udomowionym... :fadein:
  25. tu sa dokladnie opisane procedury przedwyjazdowe (Kot na emigracji): [url]http://www.dziennik.krakow.pl/pl/magazyny/jak-pies-z-kotem/1077863-kot-na-emigracji.html[/url]
×
×
  • Create New...