Jump to content
Dogomania

jotpeg

Members
  • Posts

    8543
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by jotpeg

  1. cos za malo tu fanow. nie ma domu. nie ma ludzi. nie ma nawet banerka.
  2. przeciez to wyjątkowy psiaczek!!!
  3. [COLOR=#800080]i jeszcze na temat (relacja z sadu):[/COLOR] [COLOR=#800080] [/COLOR] [COLOR=#800080]Młodzi ludzie otrzymali wyroki bezwzględnego więzienia, bo – jak uzasadniał sędzia – czyn, którego się dopuścili był okrutny. To dlatego powinni odczuć dotkliwie jego konsekwencje. Nie otrzymali oni jednak maksymalnego wyroku 2 lat pozbawienie wolności, czego domagała się prokuratura.[/COLOR] Sąd uzasadnił, że czyn, którego się dopuścili, był jednak tylko jednorazowym wybrykiem, a ustawodawca maksymalną karę przewiduje dla jeszcze bardziej brutalnych, masowych morderstw zwierząt. 19–letni Piotr K., który równocześnie kierował autem będąc w stanie nietrzeźwym, otrzymał karę łączną 1 rok więzienia, w tym 10 miesięcy dostał za zabicie psa, a 4 miesiące za jazdę po pijanemu. Dodatkowo ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi przez okres 5 lat. Z kolei 24–letni Wojciech B. oraz 18–letni Krzysztof T. otrzymali wyrok po 10 miesięcy bezwzględnego więzienia. Wszyscy trzej otrzymali też kary grzywny w wysokości po 2 tysiące złotych każdy. Pierwszy z nich ma pieniądze przekazać na Nowotarskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, a dwaj pozostali na Tatrzańskie i Krakowskie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Tymczasem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami już zapowiadają apelację, uważając, że wyroki są zbyt niskie. Proces z udziałem licznych mediów oraz Towarzystw Opieki nad Zwierzętami z Nowego Targu, Zakopanego i Krakowa trwał od samego rano. Było podczas niego wiele niejasności, kolejnych pytań, wątpliwości. Wszystkie były wyjaśniane na bieżąco. Dopiero późnym popołudniem rozprawa zakończyła się wydaniem wyroku skazującego. Główny podejrzany, jednocześnie właściciel psa Wojciech B. przebywający w tymczasowym areszcie za rozbój, nie zgodził się na utrwalanie jego wizerunku. Nie przyznał się też zarzucanego mu czynu – bestialskiego zamordowania psa. Podkreślał, że był wówczas mocno pijany i niewiele pamiętał, był on zresztą leczony z alkoholizmu. – Nie mogę się przyznać do czegoś, czego nie pamiętam. Nie mogę nawet ustosunkować się do tych zarzutów – mówił. [B]Dodał, że psa zabrał ze schroniska, dbał o niego. Suka była na tyle łagodna, że bawiła się nawet z dziećmi. – Gdy się dowiedziałem, co się stało, było mi przykro, że temu nie zapobiegłem, bo doprowadziłem się do takiego stanu – twierdził Wojciech B. Wyjaśniał, że pies mieszkał w budzie i był uwiązany na łańcuchu o długości ok. 60 metrów. Suka miała młode, które on rozdał ludziom.[/B] Dwaj pozostali oskarżeni – Piotr K. i Krzysztof T. przyznali się do winy. Oni również skorzystali z możliwości składania wyjaśnień, godząc się na publikację swych wizerunków w mediach. Piotr K. twierdził, że psa do zderzaka auta, które on prowadził przywiązał linką Krzysztof T. Potem to on jechał samochodem, jednak z prędkością tylko 30 km na godzinę, co w swych zeznaniach podważył jednak policjant, będący świadkiem. Piotr K. twierdził także, że kluczyki – widząc, co się dzieje – zabrała mu dziewczyna, mimo to odjechali z psem przywiązanym do auta. – Przykro mi i głupio z powodu tego, co zrobiliśmy. Byliśmy jednak pijani. Nie chcieliśmy zabić psa – mówił Piotr K. Wyjaśniał, że chcieli tylko, aby pies pobiegał za samochodem... To miał być żart. Dodał, że w pewnym momencie stracili go z oczu. – Pewnie się zahaczył o most i to wtedy mogło mu urwać głowę – mówił Piotr K. Twierdził, że z psem mógł przejechać ok. 2 km, nie wie jednak, w jaki sposób był on przypięty do auta. Wyjaśniał, że wraz z kolegami myślał, że pies się zerwał. Z kolei Krzysztof, T. nie przeczył, że to on przywiązał linką psa i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wyjaśniał jednak, że już wcześniej Wojciech. B mówił, że chce się pozbyć swego psa. Zgodził się on też na zadawanie mu dodatkowych pytań zarówno przez sąd, jak i przez Wojciecha B. – Potwierdzam, że dzień wcześniej Wojtek mówił, że chciał się pozbyć psa. Teraz myślę, że był pijany – mówił Krzysztof. T. Wyjaśniał też, że linkę zahaczył tak, że zaciskała się psu na szyi. Jednak zamiarem jego i kolegów nie było zabicie zwierzęcia. – Chcieliśmy, aby pobiegał – mówił. Wyjaśniał, że pies był spokojny zarówno, jak mu wiązał linkę, jak i wówczas, gdy do niego podszedł, choć Wojciech B. miał mówić, że jest groźny. Wiele wątpliwości wzbudziły zeznania jednego ze świadków – dziewczyny Piotra K. Dziewczyna zmieniała swoje wcześniejsze zeznania, wyjaśniając, że je wymyśliła w obawie o swego chłopaka. Miał on twierdzić, że się zabije, jeśli wyjdzie, że to on kierował autem. – Nie składałam zeznań, aby obciążyć Wojtka i Krzysztofa, a w lepszym świetle przedstawić mego chłopaka, ale mówię tak, jak było – odpowiadała na zarzut Wojciecha B. Podczas przesłuchania była bardzo wyciszona i blada. Prokuratura domagała się najwyższego z możliwych wyroków kary – 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku Piotra K., który kierował autem, także ograniczenia kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi do 5 lat. Takie same stanowiska reprezentowały Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Teraz, po wydaniu wyroku już zapowiadają apelację. Oskarżeni z kolei prosili: Wojciech B. o uniewinnienie, Krzysztof T. o najłagodniejszy wyrok, a Piotr K. o nie wymierzanie mu kary pozbawienia wolności, a karę finansową.
  4. [quote name='AMIGA']Rozmawialam z tamb - niestety najwcześniej ogloszenie w Dzienniku będzie się moglo ukazać po niedzieli w poniedzialek, lub wtorek, bo nigdy wydanie gazety nie jest przygotowywane z dnia na dzień :-([/QUOTE] ogloszenie ze zdjeciem uciekinierki ukaze sie w DP jutro, czyli w czwartek 13 stycznia.
  5. [quote name='weronika1'][B][COLOR=darkred]Czy jest ktoś na dogo z Woli Rakowej to jest gdzieś w okolicach Łodzi prosze o kontakt pilny na pv[/COLOR][/B][/QUOTE] z Woli Rakowej pod Łodzią była Karilka.
  6. Rozumiem, ze to małe/terierkowate ma własny dom? zdjęcia bardzo edukacyjne :p:loveu::p a króliczka - piękna, wygląda jak kot syjam :loveu:
  7. on jest fantastyczny :loveu::p:loveu:
  8. no cos niesamowitego, jakie piękne i szczęśliwe zwierzaki!!! :loveu::loveu::loveu: trzeba wierzyć, że będzie lepiej w nowym roku i wszelkie zmartwienia zostaną w starym.
  9. Dużo szczęścia ma ta mała... :p:p:p Gratulacje dla Rodziny Adopcyjnej :loveu: Tylko proszę w dwójnasób nagradzać Tofika :lol: Może należała do jakiejś starszej osoby, która nie umie jej szukać? Ludzie czasem strasznie bezradni są...
  10. w Kocie Ryśku :loveu: :loveu: to ja się kocham :lol: już od dawna, ale muszę przyznać, że Jojcokot odkąd u was jest bardzo wyładniała - piękność!!! :p:loveu:
  11. [quote name='Halo (Alfa i Zuzia)'] z tą strefą czasową chodzi mi o to że posty są niby pisane o innych godzinach niż jest naprawdę[/I][/QUOTE] tez nie wiem, czemu tak jest; na bazarkach (terminach) nawet niektorzy zaznaczaja 'czasu dogo' :evil_lol: , zeby kontrowersji nie bylo...
  12. [URL=http://img824.imageshack.us/i/img2529u.jpg/][IMG]http://img824.imageshack.us/img824/1696/img2529u.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img337.imageshack.us/i/img2525jp.jpg/][IMG]http://img337.imageshack.us/img337/8307/img2525jp.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img156.imageshack.us/i/img2546v.jpg/][IMG]http://img156.imageshack.us/img156/4504/img2546v.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img214.imageshack.us/i/img2527t.jpg/][IMG]http://img214.imageshack.us/img214/9481/img2527t.jpg[/IMG][/URL] wyjący wilk śniegowej pustyni: [URL=http://img831.imageshack.us/i/img2540u.jpg/][IMG]http://img831.imageshack.us/img831/5646/img2540u.jpg[/IMG][/URL] co do zlodziejstwa: jak Micius i Norek cos dostaja na dole, na podlodze, to nie ma takiej opcji, zeby Norek pokusil sie o odebranie czegos kotu. Mało tego, jak nas odwiedza Pierwszy Sęp Lukrecjan, i on tez dostaje swoją działkę, Norek też to uznaje. Czekają we trójke zgodnie, obok siebie. Dopiero kiedy widzi, ze kot odchodzi i zostawia, wtedy zjada - jak coś zostanie. Nigdy koty go nie napadły, ani myśmy specjalnie nie szkolili - on sam z siebie wie, co w tym domu się akceptuje, a co nie. :loveu: Kiedy idziemy w gosci do sąsiadek z kotami, Miciek bez krępacji częstuje się cudzym jadłem; Norek - nigdy, chyba że pozwolimy. Tak samo na polu - nie interesują go resztki śmietnikowe, a jeśli nawet weźmie coś do paszczy, co zdarza się naprawdę rzadko, jak wrzaśniemy - natychmiast wypuszcza i zostawia. :p Co innego współpraca z kotem-złodziejaszkiem; kot zrzuca coś ze stołu, wtedy niezawodnie trafia to do paszczy Pana Psa na dole :evil_lol: Taki duet byłby nie do pobicia, ale na szczęście, nie robią tego za często... :lol:
  13. dobrego domku, Rodzysiu, i przede wszystkim, zdrowia!!!
  14. Noworoczny spacer... Wszystkiego najlepszego w nowym roku!!! [URL=http://img577.imageshack.us/i/img2541k.jpg/][IMG]http://img577.imageshack.us/img577/4319/img2541k.jpg[/IMG][/URL]
  15. Koty potrafią zaczarowac :evil_lol: [URL=http://img89.imageshack.us/i/img2050z.jpg/][IMG]http://img89.imageshack.us/img89/6402/img2050z.jpg[/IMG][/URL] remananenty na koniec roku: i pomyslec, ze kiedys byly upaly: [URL=http://img375.imageshack.us/i/img1941n.jpg/][IMG]http://img375.imageshack.us/img375/51/img1941n.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img3.imageshack.us/i/img1940qi.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/7809/img1940qi.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img24.imageshack.us/i/img2119xi.jpg/][IMG]http://img24.imageshack.us/img24/7083/img2119xi.jpg[/IMG][/URL] a tutaj Miciek w akcji po sąsiedzku: [URL=http://img18.imageshack.us/i/pc200078.jpg/][IMG]http://img18.imageshack.us/img18/5265/pc200078.jpg[/IMG][/URL] złodziejstwo uprawia się z dużą wprawą i pewnoscią siebie :evil_lol:
  16. petycja bedzie w pelni podpisana, jak dostane link aktywacyjny. kocia trawkę widac na fotach między kaktusem a Lukracem. Jest to trawa wykopoana z Zakliczyna z ogrodu. Jeszcze się trzyma. Jak sie skonczy, wysieję uprawę własną. Miciek spożywa dystyngowanie, ale Lukruś kosi niczym kosiarka do trawy (a potem rzyga, u nas rzecz jasna) :evil_lol: do innych kwiatków w ogóle się nie zabiarają, nawet choinka nie ma wzięcia (mamy taka eko - mikroskopijną, poskladaną z gałązek). [URL=http://img694.imageshack.us/i/img0932rg.jpg/][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/2326/img0932rg.jpg[/IMG][/URL]
  17. precz z zimą!!! w razie co, zawsze można zdjęcia przesłać na maila ([email protected]) i ktos wstawi :evil_lol:
  18. [quote name='wellington']Strasznie niebezpieczne te spacery nad Wisla.....:roll:[/QUOTE] to zawsze jest wina człowieka :roll: to my jesteśmy od tego, żeby przewidzieć krok naprzód. powinnam była zdecydować inaczej zawczasu... miałam przeczucie, ale Norka nie powstrzymałam, mimo że widziałam pędzącego psa - mea culpa :shake: pańcia Czarnego - też bład: była za daleko od swego rozbieganego podopiecznego :shake: mieliśmy szczęście, że skończyło się na strachu. zwykle Norek jest bardzo rozsądny; nie zaczepia, jeśli widzi, że powinnismy unikać czy zejść z drogi - obserwuje bacznie moją reakcję i naśladuje/dostosowuje się. na pocieszenie (nie można przejść do porządku dziennego nad sprawą tego filmiku na yt. i to jeszcze z Krk!) kocie foty... gościmy p. Lukrecjana: [URL=http://img831.imageshack.us/i/img0924d.jpg/][IMG]http://img831.imageshack.us/img831/5021/img0924d.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img577.imageshack.us/i/img0923tp.jpg/][IMG]http://img577.imageshack.us/img577/1643/img0923tp.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img571.imageshack.us/i/img0925p.jpg/][IMG]http://img571.imageshack.us/img571/7382/img0925p.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img827.imageshack.us/i/img0926h.jpg/][IMG]http://img827.imageshack.us/img827/6212/img0926h.jpg[/IMG][/URL]
  19. czesc, Zuzia! na tym zdjeciu masz mine zupelnie jak ja :lol: fajnie sie razem biegalo... my tez przeszlismy z fotosika na imageshack.us; jest duzo lepiej i bez łaski! Czesc Alfa (z taka maska z 'Krzyku' to bym raczej nie poznał)! [URL=http://img228.imageshack.us/i/img1833qn.jpg/][IMG]http://img228.imageshack.us/img228/7123/img1833qn.jpg[/IMG][/URL] pozycja wystawowa; [URL=http://img233.imageshack.us/i/img1862e.jpg/][IMG]http://img233.imageshack.us/img233/3329/img1862e.jpg[/IMG][/URL] tak wysoko potrafię wbiec; [URL=http://img9.imageshack.us/i/img2481fl.jpg/][IMG]http://img9.imageshack.us/img9/6964/img2481fl.jpg[/IMG][/URL]
  20. Spokojych Świąt, Pucusiu!!!!
  21. śliczne życzenia Filipka, i jakie mądre!!! spokojnych Świąt, zdrówka!!!
  22. bardzo dziękujemy!!! na starych przyjaciół zawsze można liczyć... :loveu::loveu:
  23. Toska1!!! jak miło Cię widzieć!!! :p:lol::p i proszę, od razu z nową 'sublokatorką'. jak ładnie: Rodzysia :loveu: bardzo podziwiamy Tofika, pewnie nieco :cool3: zazdrosny szkoda wielka, że nie ma już z nami Toski, charakterystycznej olbrzymki - tak dawno Was nie widziałam; miałam złe przeczucia... jak dobrze, że się od nowa zalogowałaś i jesteś :loveu: spokojnych Świąt Wam życzę!!!!
×
×
  • Create New...