Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. [quote name='dorotak']Tak, ale nie zawsze to coś daje ;) Weźmy popularną obecnie na Dogomanii "żabę" (serwer ImageShack). Jestem autorem zdjęcia i wstawiam je na "żabę" po czym pokazuję je na Dogomanii. Oczywiście w linku jest zawarty adres serwera ImageShack (a właściwie jednego z serwerów) - ale to nic nie mówi o mnie jako autorze/posiadaczu praw, nie pozwala się ze mną skontaktować ani nic. Czy ktoś może po prostu skopiować link do tego zdjęcia i opublikować je w ten sposób na swojej stronie, na innym forum? Bo w taki sposób, o jakim pisze [B]Wind[/B], nie może tego zrobić. Może podać adres głównej strony, ale już nie żadnej podstrony, bo tam nie ma żadnych podstron, tylko kupa skatalogowanych zdjęć :evil_lol: I w ten sposób nikt na nie nie trafi.[/quote]Zamierzasz samą siebie ścigac o naruszenie swoich praw autorskich? :crazyeye: :lol: [B]Dorotak[/B], zacznijmy od tego, że bez zgody osoby mającej prawa do rozporządzania fotką nie możesz wrzucić jej na jakikolwiek serwer ;) Na 'żabę" też nie. [B]Wind[/B] pisze o sytuacji, w której wklejasz link do zdjęcia znajdującego się na stronie www osoby, mającej do tego zdjęcia prawa, albo do strony, na której zdjęcie jest umieszczone za zgodą tej osoby.
  2. Ech, dziewczyny, co można napisać... :-( (') Jedno jest pewne, kazdy z nas kiedyś będzie przeżywał to samo :-( :shake:
  3. O rany, Fuka, bardzo mi przykro :shake: Trzymam kciuki z Fukę :kciuki:
  4. [quote name='Veris']Hehe...[B]Patka[/B] a czy pietruszka działa też tak na "człowieków":p?? [/quote]Też działa :lol: Radzę nie zakąszać piwa sałatką z zawartością pietruszki :evil_lol:
  5. [quote name='LAZY']A tak LENIWY Tomek załatwił Agraweczke!:angryy: [IMG]http://img303.imageshack.us/img303/4686/p10100954mf.jpg[/IMG] [/quote] Hahaha, leniwa asher też kiedyś chciała tak załatwić swoje burki i w efekcie piłka była osobno, a sznurek osobno :evil_lol:
  6. Hahaha, ayshe,w razie czego przyjmuję linie obrony, że temat o ONach jest twoją praca naukową :cool3: :evil_lol:
  7. [quote name='ayshe']i suka ktora wna tej samej BSZS powalila mnie na kolana:loveu: .dla mnie zjawiskowa normalnie,uwielbiam suki w takim typie. repitition amanda wnuczka ursusa.jej matka tez byla ech:loveu: [IMG]http://img238.imageshack.us/img238/9359/amanda1cz.jpg[/IMG][/quote] To jest suka? :crazyeye: Z jednej strony (od przodu :evil_lol: ) piękna... :loveu: Ale tył jakoś mi nie podchodzi, musiałabym ją nażywo zobaczyć swym laickim okiem ;) Na tym zdjęciu strasznei garbata jest. Wiem, wiem, że jest tak ustawiona, ale kolejne sa ustawione identycznie, a jednak mniej garbate ;) [SIZE=1]Acha, zapomniałam, zdjecie Zamba pochodzi ze strony [/SIZE] [URL="http://www.pedigreedatabase.com/gsd/index.html"][SIZE=1]http://www.pedigreedatabase.com/gsd/index.html[/SIZE][/URL] :razz:
  8. Przeczytałam i uważam twoją reakcję za nieadekwatną do sytuacji...
  9. Camara :crazyeye: Brawo :klacz: A że z sąsiadem łomem zarobiliście, to i dobrze, za samo usiłowanie włamania gościu dostałby pewnie najwyżej rok w zawiasach :evil_lol: ;)
  10. Krytycznie jak najbardziej możesz się wypowiadac, ale jeśli identyfikujesz hodowlę z nazwy, to sama też musisz sie przedstawić (ale tak nakazuje regulamin forum, a nie prawo powszechne). Musisz się jednak liczyć z tym, że cię właścciiel hodowli oskarzy o zniesławienie i będziesz miała sprawę w sądzie ;) Jeśli jednak piszesz o faktach, które jestes w stanie udowodnić, to nie ma się czego bac, sprawę masz wygraną ;) A o konkretnym psie też jak najbardziej mas zprawo wypowiadac się krytycznie, masz przecież prawo do własnych poglądów. Co do zdjęć - nie jestem pewna, na pewno nie zawadzi wkleić link do strony, z której zdjęcie wklejasz, a jak znasz te dane, to i nazwisko wutora ;)
  11. Jezu, nie demonizujcie dawika, czy kolczatki :roll: Nie taki diabeł straszny, przy ich umiejętnym użyciu psy błyskawicznie ucza się chodzenia na luźnej smyczy. Mają tę przewagę nad metodą pozytywnego wzmacniania, że [B]każdy jeden spacer[/B] jest sesją szkoleniową. A juz rada [quote]Więc jeśli nie będziesz miała czasu, załuż psu np. szelki, coś, co będzie wyraźnym sygnałem, że teraz wolno mu ciągnąć.[/quote] dana osobie, która ma dużego silnego psa jest... humorystyczna... ;) Jasne, można poza szkoleniem założyc psu kantar, ale kantar nie nauczy psa niczego poza tym, że nie opłaca się ciągnąć... w kantarze na pysku. Dla mnie byłaby to strata czasu, który w przypadku użycia łańcuszka, czy kolczatki poświęcony byłby nauce.
  12. Mnie kiedyś zachwycił ZAMB von der Wienerau... [IMG]http://i2.tinypic.com/r1bno9.jpg[/IMG]
  13. Bluerat, ale hormonów to raczej nikt bez konsultacji weterynarza psu nie poda, więc ja nie rozumiem o co ten krzyk :niewiem: Może wnieś do admina postulat o zlikwidowanie działu "Weterynaria"?
  14. Asiu, podrzucisz mi wydrukowane plakaty do skrzynki pocztowej? :razz: Bo moja drukarka padła i nie chce wstać :shake: Ale na wszelki wypadek prześlij mi też na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
  15. [quote name='YBOT']kochani, okropnie nas wystraszono tymi sterylizacjami u BCollie.....mamy polecona Pania ...polecona przez Gajowa....czy ktos juz u niej robil sterylki?[/quote] Pogadajcie z Arką, ta wetka współpracuje ze stowarzyszeniem, robi też chyba sterylki w przytulisku pani Marzeny Krzętowskiej, więc i Wega powinna coś wiedzieć ;) [B]Supergoga[/B], duuuzo zdrowia dla serdelki :kciuki:
  16. Moim zdaniem zakaz cięcia uszu i ogonów to idiotyzm. Nie wiem, czy sama cięłabym swojego psa, ale jeśli inni chcą, robią to w humanitarnych warunkach, to czemu nie? :niewiem:
  17. [quote][img]http://img391.imageshack.us/img391/9015/sen46tt.jpg[/img][/quote] Jaki luzak :roflt:
  18. asher

    Dog- szkolenie

    Asica, słyszałam, że Marcin luciak jest godny polecenia. Ma szkołę pod Piasecznem, w Mysiadle.
  19. Greven, super, że z Axą ok! To teraz trzymam kciuki za wynik histopatologii :kciuki: [quote name='Greven']Szwy są rozpuszczalne, więc odpada problem zdejmowania.[/quote] Nie do końca odpada ;) Raczej nigdy nie zdarza się tak, że e zewnętrzne szwy w całości się rozpuszczą, bo one rozpuszczają się w tkance, a przecież częśc szwu zawsze trochę wystaje. Więc te wystające kawałki nie rozpuszczają się i trzeba je mechanicznie usunąć.
  20. [B]Waszko[/B], dowiedziałam się, skąd jest ten rusek, co sobie w mojej okolicy ze sznauciami spaceruje... Tylko byłam tak zakręcona pilnując Sabiny (ona się boi panicznie dużych czarnych psów :shake: ), że nie do końca zrozumiałam co i jak. Więc padła nazwa "Hebanowa sfora" (albo jakoś tak :oops: ), to hodowla głównie sznaucerów, więc moze ją znasz, ale mają też czernysza. No i własnie nie wiem, czy ten mój znajomy pies jest po psie z Hebanowej sfory, czy może po prostu z tej hodowli? :hmmmm: :oops: Ale podobno jego tatuś jest własnie rewelacyjnie zrównoważony! Acha, rusek ma 2,5 roku, myślałam, że jest młodszy ;)
  21. [quote name='Alicjarydzewska']eee jeszczio tri mjesjacy zima a patom budjet ljeto:cool1:[/quote]yyyy, Alu, a ty znowu jakąś gwarą gadasz? :hmmmm:
  22. [quote name='zadziorny'][B]Asher[/B] chyba trochę zmroziłaś ten topik :evil_lol: :cool3: :diabloti:[/quote]Ups, jak mi przykro :diabloti: A serio, pisząc o spamie wiedziałam, że się wielu osobom narażę. Mam tylko nadzieję, że kilka osób przemyśli sobie to, co tam napisałam ;)
  23. Ja od dziecka lubię blondynów :diabloti:
  24. [FONT=Arial]Gdy mżawka z nieba kapie[/FONT] [FONT=Arial]To mi ucho klapie[/FONT] [FONT=Arial]I deszcz się nie połapie[/FONT] [FONT='Times New Roman'][FONT=Arial][SIZE=2]Że nic mi nie zachlapie[/SIZE][/FONT][/FONT] [FONT='Times New Roman'][/FONT] [FONT='Times New Roman']:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: [/FONT]
×
×
  • Create New...