-
Posts
6875 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by asher
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
asher replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
Jak ja narysuję, to już zupełnie nie będzie wiadomo jak ten kominek wygląda! :lol: Waszka, przez ciebie zamiast kłaść się spać, to sobie w necie kominki oglądam i marzę o trafieniu kumulacji w lotto :roll:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
asher replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka']dawaj fote tego piaskowca :mad: :mad: :mad:[/quote]Dawaj aparat :mad: :mad: :mad: [B]Beria[/B], jak teraz sie nad tym zastanawiam, to faktycznie, piaskowiec nie jest bezpośrednio przy palenisku. Tam są chyba cegły klinkierowe, a piaskowiec wyżej i z boku... :hmmmm: Kurczę, dawno u rodziców nie byłam, muszę ich odwiedzić, to się dokładnie przyjżę :lol:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[quote name='Tutami']asher Czy jak kryję czyimś reproduktorem to go do tego zmuszam?:crazyeye: [/quote] Oczywiście, że nie. Ale to ty prowadzisz swoją hodowlę, a nie właściciel reproduktora. Szczenięta, które się urodzą będa twoje, a nie wlaściciela reproduktora. Za swoją hodowlę odpowiedzialna jesteś ty, a nie właściciel reproduktora. [quote]Nie więc nie są to tylko moje decyzje!!!!!!!![/quote] A czyje? Czy to własciciel reproduktora decyduje o tym, że kryjesz w danym momencie swoją sukę? Czy to własciciel reproduktora powinien zastanawić się, czy będzie zbyt na szczenięta? Litości, przecież to ty - hodowca jestes za to odpowiedzialna! Czy gdybyś prowadziła biznes i miałabyś dostawców/podwykonawców to też czyniłabyś ich odpowiedzialnymi za to, że ci interesy nie idą? :niewiem: [quote]Dlatego że jeżeli nie jest określona kwota ekwiwalentu tylko jak to się często spotyka zwrot "średnia rynkowa wartość szczenięcia"A szczenięta sprzeda hodowca w cenie np.między 800 a 1200 zł to powinien zapłacić ŚREDNIĄztej sumy,a nie np1500 bo za tyle ktoś gdzieś sprzedawał,a tak niestety często bywa.[/quote] [B]Tutami[/B], średnia rynkowa, to średnia rynkowa, a nie średnia ze sprzedaży szczeniąt jednego hodowcy :lol: [quote]Trzeba być odpowiedzialnym za stworzenia powołane do życia i ta odpowiedzialność spada na dwie strony.:cool3: [/quote] Owszem, ale ja inaczej rozumiem tę odpowiedzialność. Gdybym miała reproduktora, to po prostu starannie selekcjonowałabym jego partnerki. Ale absolutnie nie zgodziłabym się na branie odpowiedzialności za hodowlę własciciela suki. A gdybym miała sukę hodowlaną, to absolutnie nie oczekiwałabym od właściciela reproduktora brania odpowiedzialności za moją hodowlę. Jasne, pomoc przy sprzedaży szczeniąt to miły gest, ale moim zdaniem nie nieodzowny. Takie podejście do sprawy to uprzejmość i dobra wola własciciela reproduktra, a nie obowiązek.
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
asher replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
Moi rodzice mają kominek z piaskowca właśnie. Nie zauważyłam, żeby był jakoś szczególnie trudny w pielęgnacji :niewiem:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
asher replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka']nie nie - granit nie :shake: zbyt "cmentarzowy" :p[/quote]A jaki kamień planujesz?- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[quote name='Figolandia']4. Obowiązek sprzątania nieczystości po psie. przepis znów jak najbardziej słuszny, tylko... [B]wyrzucenie woreczka z odchodami do zwykłego kosza na śmieci znów jest naruszeniem przepisów. Tym razem higieniczno-epidemiologicznych...[/B][/quote]No własnie ponoć już nie jest :multi:
-
[quote name='Tutami']Zgadzam się że hodowla to ryzyko ale nie widzę powodu aby całe to ryzyko i koszty z nim związane ponosił hodowca.[/quote]A kto niby ma je ponosić? :-o Dlaczego własciciel reproduktora ma ponosić odpowiedzialność za twoje decyzje? Kompletnie nie rozumiem twojego podejścia do sprawy :niewiem: Rozumiem obniżenie ceny krycia, jeśli urodzą się szczenięta wadliwe. Ale gdybym miała reproduktora, to absolutnie nie zgodziłabym się na obniżenie ceny krycia ze względu na to, że hodowca z jakichś względów "rynkowych" musiał sprzedać szczenięta po niższej, niz zaplanował cenie, albo, że w ogóle nie udało mu się ich sprzedać... Niby dlaczego ja mam ponosić za to odpowiedzialność? :crazyeye:
-
[quote name='karenina']A za co powinien odpowiadac wlasciciel reproduktora i jakie ponosić koszty? Bo poki co argumentacja do mnie nadal nie trafia.[/quote]J anie jestem ani włascicielką suki hodowlanej, ani reproduktora, ale mam podobne wątpliowsci, jak Karenina. Jakie koszta miałby ponosić właściciel reproduktora? :crazyeye: I z jakiej niby racji? :crazyeye: Wlasciciel reproduktora wykonuje usługę, za którą rząda określoną kwotę. Koniec, kropka. Odpowiedzialność za miot, rownież finansowa, spada na właściciela suki, bo to przecież są jego psy, a nie własciciela reproduktora.
-
Migawki z życia Białych Misiów trzech i Niepieseczki :-)
asher replied to Camara's topic in Owczarek podhalański
Łoj, Borysiowi tymczasowi lokatorzy się czkawką odbijają? :-( Ja pamiętam, jak Bugajskiemu było źle, kiedy gościł u nas Beżyk, momentami myślałam, że oszaleję... :shake: -
Śmierdząca sprawa, czyli kupki naszych milusińskich
asher replied to Janosik's topic in Wszystko o psach
[quote name='oolah']torebka z kupą to mało twarzowy dodatek :cool1:. [/quote]Ba! Ja, jako osoba roztargniona mam w zwyczaju się niespodziewanie zamyślać. Kiedyś przyłapałam się na tym, że idę chodnikiem i... macham zawadiacko tym mało twarzowym dodatkiem :lol: A wczoraj wywinęłam orła, aż gwiazdy zobaczyłam! Torebka z kupą gruchnęła o asfalt, że echo poszło. Boże, jaka ja byłam wdzięczna opatrzności, że folia nie pękła, a zawartośc nie rozbryznęła się z impetem :modla: :lol: -
A ja nie wierzę, że to Lotka :shake: Ja ją tydzień temu widziałam i była dwa razy mniejsza :crazyeye: Ale Lotka, czy nie, gratuluję debiutu :klacz:
-
[quote name='Maga100'][B]I na do widzenia :evil_lol: [/B] [IMG]http://i26.photobucket.com/albums/c120/Maga300/II-26-16.jpg[/IMG][/quote] Leon padł? :crazyeye: :roflt:
-
[quote name='Fritz']A dla mnie ten filmik jest ŻENUJĄCY!!!!tak zle zmontowanygo filmiku nie widzialm nigdy![/quote]Wiesz, służba więzienna raczej nie dysponuje profesjonalnym sprzętem do montażu :cool1: A i poczucie humoru skazanych może się niektóym wtadać specyficzne...
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
asher replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka'][URL="http://www.axolotl.org/index.htm"]http://www.axolotl.org/index.htm[/URL] tu jest fajne foto pryeobraonego, ale nie da sie go skopiowac :evil_lol:[/quote]Łał :crazyeye: Ten z tymi farfoclami przy głowie, to wypasiony :crazyeye: Waszko, a z nimi da się jakiś kontakt nawiązać? Takie na przykład stułbie (chyba, o jakieś stowrzenia w tym typie mi chodzi, ale nie pamiętam, które konkretnie :oops: ) podobno poznają człowieka, który się nimi opiekuje, jak on wchodził do pomieszczenia z akwarium, to się cieszyły na jego widok! :-o a jak im puścili film z innymi stułbiami, to żywo reagowały na to co się działo na ekranie... Film oglądałam kiedyś i byłam pod ogromnym wrażeniem! :-o- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
O kurde, a taką zwykłą to gdzie można kupić? W sklepach nie widziałam... ale może dlatego, że nie szukałam, uwielbiam tę puszkową ;)
-
No i trzeba pamietać, że po pewnym czasie pies ma pewne zachowania na tyle mocno utrwalone, że "zakręcenie kurka z testosteronem" może nic nie dać ;) Dlatego kastrację z powodów behawioralnych powinno się przeprowadzać jak najwcześniej.
-
DRENIU-Kerry Blue Terrier! Już w NOWYM DOMKU!!! :)
asher replied to mosii's topic in Już w nowym domu
Fantastycznie :klacz:, jesteście wspaniali wszyscy!!! :laola: Trzymam kciuki, żeby adopcja się powiodła!!! :kciuki: -
A cieciorka to taka z puszki? W kuchni orientalnej taka pasta nazywa się humus i jest pyszna!!! :eating: ps. Evelina, a ta analiza podświaomości uprawiana przez Twego małżonka, to hobby, czy zawód wyuczony? :lol:
-
[quote name='saJo']Zbyt krotkie leczenie czesto sprawia, ze choroba szybko wraca...[/quote]I na dodatek bakterie moga uodpornić się na antybiotyk i następnym razem trzeba będzie podawać silniejszy...
-
Migawki z życia Białych Misiów trzech i Niepieseczki :-)
asher replied to Camara's topic in Owczarek podhalański
Czyli Borysek po prostu się nudzi :evil_lol: Znajdź mu jakieś zajęcie w domu. Na przykład praca węchowa, baaardzo męczy psa ;) Mozesz uczyć go wyszukiwania jakichś wonnych rzeczy, na przykład tytoniu, jest nawet topik na dogo, jak się do tego zabrać ;) -
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
asher replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka'][URL="http://www.livingunderworld.org/gallery/photos/caudata/ambystomatidae/ambystoma/mexicanum/ambystoma_mexicana_morphed_leucistic.jpg"]http://www.livingunderworld.org/gallery/photos/caudata/ambystomatidae/ambystoma/mexicanum/ambystoma_mexicana_morphed_leucistic.jpg[/URL] przeobrażony Surowy :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: taki flak :razz:[/quote]Błeeeee, larwa fajniejsza!!! Idę spać, dobranoc :hand:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
asher replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
Waszko, dzięki! Czuję sie mądrzejsza :cool3: Też nie mogę znaleźć zdjęć dorosłych :shake:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
asher replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
Waszko, wszystkie mnie fascynują, ale nie wiedziałam, że te pozostałe, to też pterodaktykle ;) A czemu ten jeden jest inny? Inna odmiana, czy mutant? :razz: I jak wyglądają przeobrazone? I czemu się nie przobrażają, jak każdy normalny zwierz, tylko zyja sobie jako larwy? :crazyeye:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Debe, foty oczywiście rewelacyjne! :klacz: Strona też świetna! I nawet burki się załapały :lol:
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
asher replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
Waszka, ten twój wodny pterodaktyl mnie fascynuje!!! :-o- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)