Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35693
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Ogłaszajcie kociarnie, bo nas zamruczą na amen:) Pianka jeszcze wystraszona, ale już się uspokaja jak się ją złapie i chowa się już coraz mniej śpiesznie. Ma niesamowicie mięciutkie futerko, podobnie jak Karmel.
  2. Już wszystkie kotki mają imiona: Beza (kremowa kotka), Karmel (rudo-biały kocurek), Mufinek (grafitowy kocurek) i Pianka (bura koteczka). Planuję im dziś lub jutro porobić fotki. Trzy pieszczochy są już gotowe do adopcji, już się prawie w ogóle nie boją. Mruczące są i miziaste:) Pianka tylko odstaje, jakby adoptowana była:) Będę mieć jeszcze przed świętami wyjazd do Krakowa (około 22 grudnia), to mogłabym przewieźć kotka lub kotki gdyby nadarzył się domek i Isabel dała radę zrobić wizytę.
  3. Rabi na kotki nie zwraca uwagi, a nawet trochę się wycofuje kiedy zbyt się zbliżają:) Także ZERO problemu.
  4. Z machającym ogonkiem to ciężko będzie, bo on się zawsze wstyda aparatu;) Coś podziałam, ale nie obiecuję, że będzie to szybko, bo zarobiona jestem ostatnio bardzo.
  5. No i super:) Wczoraj Amika została zaczipowana i zaszczepiona na wirusówki. No i czas na rozliczenie: +50 zł Jo37 (od urazki z forum Kompostownik) +50 zł sowa +323 zł Havanka (bazarek) +20 zł Jo37 (od Niesiowatej) -255 zł hotelowanie 11.11-10.12 (zniżka ze względu na karmę) -50 zł transport z Zamościa (1/2 kosztów) -32 zł przejazdy do weta na sterylizację (zawiezienie i potem odbiór) Stan konta na 10 grudzień wynosi +106 zł.
  6. Toudie ma niezbyt dobre wyniki krwi. Zapytam w poniedziałek prof. czy to nie będzie przeszkodą przy zabiegu.
  7. Plamek z nową koleżanką:
  8. Wet wczoraj oglądał jak Argo chodzi i stwierdził, że to jest neurologiczne. Zastanawiał się nad sterydem, ale w końcu stwierdził, żeby na razie jeszcze pociągnąć Cimalgex dłużej, bo steryd to jednak duże obciążenie. Można pomyśleć nad podawaniem Cimalgexu na stałe. Ja mam jeszcze trochę Previcoxu (jest lepszy i mniej obciążający), to zapytam weta czy można mu to podawać i w jakiej dawce.
  9. Toudie był w środę u okulisty w Lublinie. Oczko będzie za tydzień operowane, tzn. guz usuwany. Przez ten czas dostaje krople do tego oka mające opanować stan zapalny. Prof. Balicki prosił też, żeby z racji wieku Toudiego zrobić mu przed zabiegiem badanie krwi (dziś był wet, więc pobraliśmy krew). Gdyby do poniedziałku ropa nie zmniejszyła się znacząco to zabieg trzeba będzie przełożyć i podać antybiotyk ogólny. Wizyta kosztowała 100 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/07130a5b3d6221ea Tutaj recepta na krople i rozpiska do stosowania: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/9d61d3407cace30a Krople kosztowały 47,80 zł (nie wykupywałam ostatnich kropli, ponieważ mam takie coś na stanie): Tutaj czekamy w poczekalni u prof. Balickiego w Lublinie:
  10. Wiek zobowiązuje:) Kupiłam dla Kuby 2 opakowania Esseliv Forte, koszt 56,60 zł:
  11. Kotki są świetne. Te trzy poniżej są niesamowicie rozmruczane, zwłaszcza kremowa koteczka jest niemożebną pieszczochą. Boją się jeszcze tylko czasem, ale jak się je zacznie głaskać, weźmie na ręce/kolanka to już od razu jest ok. Często mruczą wszystkie trzy na raz:) Rudo-biały i grafitowy to kocurki. Dopiero niedawno zaczęły się bawić. Już się martwiłam czy z nimi wszystko ok;) bo jak na kociaki to mało grandzą. Kremowa koteczka ma już imię - BEZA, rudo-biały kotek to KARMEL. Reszta czeka jeszcze na imiona. Bura koteczka wcale nie jest taka bura, bo zamiast prążków ma centki na grzbiecie! Jest niestety najbardziej wycofana, płochliwa, wyrywa się z rąk. Parę dni temu podałam im wszystkim Fiprex (koszt 8 zł). Dziś kotki zostały zaszczepione (był wet u nas); Beza i Karmel mają jeszcze troszkę zaczerwienione poopki, ale wet stwierdził, że nie jest to przeciwskazanie do szczepienia, zwłaszcza, że kotki mają apetyt i wszystko inne jest ok. Koopki są jeszcze rzadkawe, ale jest już mniejsza częstotliwość. Rachunek za szczepienie będą mieć później, wrzucam natomiast fakturę za sobotnie badanie, odrobaczenie i założenie książeczek kociakom (koszt 82 zł): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/e725e44e84996823
  12. Poznajecie Andzię? Jeszcze nie do końca wyczesana, bo trochę z tym schodzi, robię jej też przerywniki (spacer i zabawa), ale już trochę widać różnicę. Suka jest świetna, bardzo przyjazna, kontaktowa. Boki nie są już miejscem newralgicznym, spokojnie je mogę dotykać i czesać.
  13. Za domek trzymam kciuki. Dziś był wet, pobrał krew Rabiemu, zobaczymy czy chłopak jest zdrowy. Przy okazji też zaszczepiliśmy go na wirusówki. Rabi opanował już zachowanie czystości:) Mam coraz większe wrażenie, że jest głuchy, nie reaguje na wołanie, ciumkanie itd. Często patrzy jakby chciał odczytać moje intencje.
  14. Wet mówił, że nawet do miesiąca trzeba czekać. Koszt operacji + badanie histo + leki (żeby nie obciążać suni antybiotykiem ogólnym wet dał antybiotyk w tubce do stosowania miejscowego, zastrzyki dostała tylko wczoraj i dziś) + kołnierz to 332 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/e725e44e84996823
  15. Trochę było lepiej na początku brania leków, ale teraz znów gorzej. Argusiowi wyraźnie przednia łapa odmawia czasem posłuszeństwa i już dwa razy na moich oczach się potknął:( Jutro będzie u nas wet to go obejrzy. Bez sterydu się chyba nie obejdzie...
×
×
  • Create New...