Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35697
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Już doszły, dziękuję:) Ze skórą nadal jest dobrze. Oby tak dalej:) Robi się coraz cieplej, więc może zdecydujemy się niedługo na wykąpanie Maxa.
  2. Nie wiem co jest z tym Maxem, znów miałam o niego durny telefon, nawet pisać mi się nie chce o tym, obrzydliwy żart zoofilski:( Ze skórą i sierścią jest dobrze, zdecydowanie nie jest już tak tłusto, nie ma wygryzania. Krople na łojotok wydałam już na cała kurację (4 dawki), ale zostały mi dwie ampułki, więc podam jeszcze za tydzień. Rozliczenie: Stan konta na 10 styczeń wynosił -212 zł +212 zł Alaskan Malamute +50 zł Fundacja ZEA -360 zł hotelowanie 11.01-09.02 -94,50 zł Caniviton -111 zł Bravecto Stan konta na 9 luty wynosi -515,50 zł.
  3. Abi wysterylizowana, Żwirek zaszczepiony, oba zaczipowane, koszty wszystkiego to 155 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/50677c6d9ecf83c8 Żwirka dodatkowo wykąpałam i trochę mu się wybielało:)
  4. Super fotki, aż się ciepło na sercu robi:)
  5. Skład wygląda dobrze i chyba nic nie powinno uczulać Miłki. 400 g też wygląda nieco lepiej:) Ona mniej więcej tak teraz je, więc nie powinna odczuć różnicy. Worek karmy starczy na miesiąc (175 zł) - tu już decyzja należy do osób odpowiedzialnych za finanse.
  6. Dziękuję ogromnie wszystkim wpłacającym, zwłaszcza anonimowemu Aniołowii!!! Dżeki wylazł z długów:) Największa potrzeba w tym momencie u niego to ogłoszenia... ja go mam nieustannie na olx (niewyróżniane), ale odzewu nie ma:( Rozliczenie: Stan konta na 5 styczeń wynosił -1060,80 zł +50 zł Anna H. +50 zł Marta P. +40 zł Ewa S. +1000 zł anonimowy Anioł +50 zł Marzanna K. +360 zł Fundacja ZEA +30 zł Diana K. +50 zł Anna H. +84 zł Iwona K. Stan konta na 4 luty wynosi +293,20 zł.
  7. Trudno mi powiedzieć, bo widzę ją na co dzień i futra ma dużo. Zważyć ją będzie można dopiero przy sterylizacji.
  8. hop! nie wiem ile masz psów pod opieką, ale na pewno dużo mniej niż my. Przy większej ilości psów, zwłaszcza kiedy się nie ma nich cały czas oka (w boksach) priorytety się nieco zmieniają. Wolę, aby psy były trochę za grube niż żeby miały się gryźć/zagryzać czy któryś miałby głodować. Odnośnie kosztów karmy dla Miłki, to rozmawiałam kiedyś z Jo37, że mogłabym jej gotować w cenie karmy hotelowej. Jest to jakaś opcja, kwestia tylko ustalenia co gotować... Kupiłam dziś oliwę, paragon gdzieś zapodziałam, więc będzie gratis od firmy:)
  9. Kochani, nie będziemy Miłce podawać 200 g karmy. Ona już i tak schudła bardzo od lata, nie wiemy czemu. Ma tendencje do wyjadania jakichś śmieci ze sterty siana i ziemi. Jak będzie głodna to nie upilnujemy jej, żeby czegoś nie podjadała. Teraz jest najedzona, to nie reaguje np. na rozsypaną karmę z sąsiednich boksów kiedy przechodzi korytarzem. Już mamy jednego psa na dawkowaniu karmy i jest to katorga dla nas i dla niego. Pies jest nerwowy, rzuca się na karmę, szczeka na psy z sąsiednich boksów, które podchodzą do swoich misek, próbuje sięgać łapą do tych misek itd. A i tak dostaje ciut większe porcje niż w "tabelce". Kupcie tańszą karmę, ale pozwólcie Miłce jeść do woli. Ona już i tak swoje przeszła i schronisko ją nie rozpieszczało. Teraz ze względu na specjalną karmę jest izolowana (wcześniej mieszkała w większym boksie z psem, z którym się fajnie dogadywały) i z tego powodu też nie jest szczęśliwsza.
  10. Kolejny psiak uratowany przez ala123 - uwolniony z łańcucha. Nazwaliśmy go Żwirek:) Bo brudny jakby się w żwirze tarzał:) Bardzo fajny, wesoły psiaczek, dobrze rokuje.
  11. Super brzmi, ona bardzo potrzebowała kontaktu z człowiekiem i zajęcia:) Rozliczenie końcowe: Stan konta na 24 styczeń wynosił +280 zł +30 zł elficzkowa +100 zł DS -108 zł hotelowanie 25.01-02.02 -150 zł sterylizacja -70 zł transporty weta (zabranie do lecznicy i odwózka) -330 zł transport suni do Brzeska Pozostałość po hotelowaniu Carmen wynosi -248 zł.
  12. Okropnie się zasiedziała:( Rozliczenie: Stan konta na 4 styczeń wynosił -153 zł +153 zł mar.gajko +400 zł helli -450 zł hotelowanie 05.01-03.02 Stan konta na 3 luty wynosi -50 zł.
  13. Rozliczenie Doyka: Stan konta na 4 styczeń wynosił -475,40 zł +15 zł malti +50 zł Mazowszanka +500 zł jess +35 zł malti +20 zł Aga76 -360 zł hotelowanie 05.01-03.02 -34 zł Dolfos Arthrofos Stan konta na 3 luty wynosi -249,40 zł.
  14. Sunia przekazana, Państwo zachwyceni. Nie dość, że wyjechali do Brzeska to jeszcze dali 100 zł jako dorzutka do transportu:) Oby było wszystko dobrze!
  15. W każdej szkole są jakieś "kwiatki". U nas jest taka pani, która uczy m.in. geografii - potrafi wstawić całej klasie niedostateczny na jednej lekcji. Jak cała klasa czegoś nie rozumie, to chyba coś jest nie tak z nauczycielem i jego sposobem nauczania... i należałoby jeszcze raz dzieciom wytłumaczyć, nauczyć, a nie wpisywać jedynki. Ostatnio był taki hit, że klasa Hani nie miała matematyki, bo pani nie było i mieli zastępstwo z tą panią od geografii. Mimo, że w tym dniu nie mieli w ogóle geografii, pani zrobiła im na tym zastępstwie kartkówkę, z której cała klasa dostała pały... Jak o tym usłyszałam to mi ręce opadły. Ale co zrobić? Przynajmniej dzieci uczą się, że świat nie jest sprawiedliwy;) Hania z lekcji geografii nic nie przynosi do domu (a pamięć ma super i z innych przedmiotów często nie musi się uczyć, bo wszystko pamięta z lekcji), cały temat musimy przerabiać w domu. Pani ta jest znana ze swoich "sposobów nauczania" i z nierównego traktowania uczniów (jak kogoś lubi to pól biedy, ale jak kogoś nie lubi - często z niezwiązanych ze szkołą powodów - to choćby nie wiem jak się starał i uczył to i tak ma przechlapane) i wiele skarg na nią leci do wychowawców i do dyrektora. Wszyscy rozkładają ręce, ta pani jest nie do ruszenia. Raz tylko udało się doprowadzić parę lat temu do sytuacji, że przeprosiła uczennicę, której niesprawiedliwie oceniła sprawdzian - upierała się długo, że na pytanie odpowiedziała źle mimo, że uczennica udowodniała jej informacją w internecie, że jest inaczej. Dopiero rada i dyrektor skłonili ją do uznania odpowiedzi i przeprosin. Ale do zakończenia szkoły ta uczennica miała przechlapane.
  16. Wizyta wypadła rewelacyjnie, Carmen jest właśnie w drodze do domku:)
  17. Szkoda tylko, że to taki dom "boksowy":( Niestety wszystkich psów nie damy rady ulokować w domu:( Rozliczenie: Stan konta na 2 styczeń wynosił +536,20 zł +4000 zł bianka0 (bazarek) -300 zł hotelowanie 03.01-01.02 Stan konta na 1 luty wynosi +4236,20 zł.
  18. Wczoraj dostałam SMSa w sprawie Apsika, z pytaniem gdzie jest i kiedy można go zobaczyć. Odpisałam, dodałam, że jest możliwy transport, ale chyba odległość tego kogoś przestraszyła, bo odpowiedzi już nie było:(
  19. Na pewno nie do zostawiania samej w mieszkaniu...
×
×
  • Create New...