Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35697
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Czaruś ma dołożone dodatkowe leki na serce, bo niestety serce jest coraz mniej wydolne:( Ale i tak się cieszymy, że jest jeszcze całkowicie na chodzie i humor mu dopisuje. Najbardziej baliśmy się, że ma jakieś guzy w płucach i stąd u niego duszności i nawracający ciężki kaszel. Po lekach nasercowych jest lepiej:)
  2. Klara była dziś na badaniach w lecznicy. Żadnych guzków nie ma, ale i tak nie jest dobrze. Przede wszystkim ma koszmarne zwyrodnienia w kręgosłupie i to na całej długości. Wet powiedział, że nie widział jeszcze czegoś takiego. Pokazywał nam na zdjęciu i faktycznie kiepsko to wygląda. Druga poważna sprawa to serce - jest ewidentnie zmienione chorobowo, choć osłuchowo nie słychać, aby było coś nie tak. Pewnie stąd ten kaszel, który pojawiał się co jakiś czas u suni. Są też powiększone węzły chłonne śródpiersiowe oraz powiększona śledziona. Węzły - wiadomo - potwierdzają wyniki krwi (stan zapalny), a śledziona powiększa się kiedy w organizmie toczy się jakaś infekcja, najczęściej wirusowa. Narząd ten "zbiera" wszystkie "śmiecie" z organizmu. Wet nie znalazł jednoznacznej przyczyny stanu zapalnego u suni. Zmiany w kręgosłupie raczej nie powodują takich rzeczy, ale przy bardzo silnych zmianach chorobowych może się tak zdarzyć. Innych przypuszczeń nie ma, więc prawdopodobnie problem tkwi w kręgosłupie. Klara dostała leki: antybiotyk i steryd. Za ok. trzy tygodnie trzeba będzie znów skontrolować morfologię czy jest poprawa. Steryd sunia dostała jednorazowo, wet mówi, że póki sunia nie ma problemu z poruszaniem się, nie ma potrzeby podawać jej tabletek przeciwzapalnych/przeciwbólowych. Antybiotyk mam pociągnąć tydzień. Na serce wet zalecił Lotensin. Badania (USG, RTG) oraz zastrzyki kosztowały w sumie 180 zł - rachunek wrzucę później. Lotensinu mam trochę, więc na jakiś czas wystarczy, antybiotyk będę musiała dokupić małe opakowanie, bo tego co mam (zostało po Maxie) starczy na 4 dni. Mam nadzieję, że suni leki pomogą, bo martwię się o nią bardzo. Od ostatniej wizyty w lecznicy (miesiąc temu) Klara schudła 3 kg, teraz waży równe 30 kg.
  3. Wet powiedział, że wysoki poziom neutrofilów pałeczkowatych wskazuje na jakiś ropień itp. Obejrzałam i obmacałam sunię, ale nic nie znalazłam, żadnego guzka... Na zębach ma dużo kamienia, ale nie widzę, żeby coś się tam poza tym działo. Sunia dzisiaj chodzi z opadniętym ogonkiem, trochę sztywno, zaczyna być widać, że się źle czuje:( Wet powiedział, że jeśli nic się nie znajdzie zewnętrznie, to pozostają badania obrazowe: USG i RTG.
  4. Wrzucam fakturę od weta za badanie krwi Apsika - 65 zł + 6,20 zł dojazd weta (25 zł na 4 psy): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/daba25b9300d5821
  5. Nie zawsze wątroba się regeneruje, czasami wymaga dożywotniego wsparcia. Ale najważniejsze, że u Miłki się udało:) To tłumaczy fakt, że sierść się jej poprawiła, podrosła, zrobiła się miękka. Nawet na brzuchu nie jest już tak sucha (Miłka jeszcze się po brzuchu drapie, ale mam wrażenie, że jednak mniej niż wcześniej). Wrzucam fakturę od weta za badanie krwi Miłej - 65 zł morfologia i biochemia + 55 zł poziom TSH + 6,20 zł dojazd weta (25 zł na 4 psy): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/daba25b9300d5821
  6. Niestety pani nie odezwała się już... Wrzucam rachunek za Dolfos Arthrofos dla Klary (34 zł) oraz za badanie krwi (sama morfologia) - 25 zł + koszt dojazdu weta 6,20 zł (25 zł na 4 psy): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/daba25b9300d5821
  7. Raczej się nie nada ten RenalVet niestety:( Rozliczenie Dżekiego: Stan konta na 6 marca wynosił +205,70 zł +40 zł Ewa Sz. +50 zł Marzanna K. +30 zł Diana K. +50 zł Marta P. +50 zł Anna H. +50 zł Marzanna K. +36 zł Iwona K. -360 zł hotelowanie 07.03-05.04 -8 zł Theovent x 2 opak. Stan konta na 5 kwiecień wynosi +143,70 zł.
  8. Wet mi napisał, że Klara ma bardzo wysokie neutrofile, 8 to jest bardzo dużo i świadczy to o bardzo silnym stanie zapalnym...:( A po Klarze nic nie widać...
  9. Poradziłam się weta w związku z biochemią i on powiedział, że jeśli było ostatnio na jesieni, to trzeba zrobić. I dobrze się stało, bo okazuje się, że Miłka ma zdrową wątrobę i można odstawić preparat Essentil:) Z zapasów zostało trzy opakowania i na razie zostawię je do następnego badania. Oby już nie były potrzebne:)
  10. Apsik jest zdrowy:)
  11. Rozliczenie: Stan konta na 5 marzec wynosił -94 zł +400 zł helli +100 zł mar.gajko -450 zł hotelowanie 06.03-04.04 Stan konta na 4 kwiecień wynosi -44 zł.
  12. Argo znów kaszle:( i ogólnie jest smutniejszy, chodzi jakby zgarbiony. Dzisiaj był u nas wet i osłuchiwał go, ale nic niepokojącego nie wysłuchał. Kaszel brzmi tchawicznie. Wet radzi mu zrobić RTG.
  13. Rozliczenie: Stan konta na 5 marzec wynosił -402,90 zł +500 zł jess +20 zł Aga76 +50 zł grazia60 +20 zł Barbarela +15 zł malti -360 zł hotelowanie 06.03-04.04. Stan konta na 4 kwiecień wynosi -157,90 zł.
  14. Pojutrze będzie u nas wet i będziemy m.in. pobierać krew Miłki do kontroli poziomy hormonów. Zastanawiam się czy przy tej okazji nie sprawdzić także biochemii, czyli jak się jak miewa jej wątroba. Ostatnio takie badanie miała w jesieni kiedy była w klinice.
  15. Apsik już ok, biegunka opanowana. Pojutrze będzie u nas wet to pobierze krew Apsika do badania.
  16. Rozliczenie: Stan konta na 3 marzec wynosił +3913,70 zł -300 zł hotelowanie 04.03-02.04 Stan konta na 2 kwiecień wynosi +3613,70 zł.
  17. Miałam dzisiaj telefon w sprawie Klary... ale aż z Suwałk (Suwałek?)... pani trochę przerażona odległością, ale ma się zastanowić.
  18. Apsik dzisiaj dostał biegunki... ogólnie czuje się dobrze, jest wesoły itd. na razie zrobiłam mu głodówkę i dałam Stoperan. Jak mu nie przejdzie to jutro podjedziemy do weta. Mam nadzieję, że to nie nawrót problemów z wątrobą... Myślę, że warto byłoby mu zrobić badanie krwi przed ew. wyjazdem do domku.
  19. Enarenal bierze Kuba, ale ten lek też nie jest drogi. Nie wiem czy Renalvet można stosować zamiennie z Rubenalem, bo skład jest inny. Mamy suczkę z chorą nerką, która dostaje Rubenal.
  20. Nie mam jeszcze faktury za Dolfos Arthrofos, jak bedę mieć to wrzucę i doliczę do następnego miesiąca. Rozliczenie Klary za marzec: Stan konta na 28 luty wynosił -328 zł +328 zł Jo37 +150 zł Fundacja ZEA +35 zł Tianku +150 zł Fundacja ZEA -372 zł hotelowanie 1-31.03 -65 zł badanie krwi -15 zł przejazd do lecznicy Stan konta na 31 marzec wynosi -117 zł.
  21. W najbliższym czasie planujemy sterylizację Samby. Jak ustalimy termin to napiszę na wątku. Rozliczenie: Stan konta na 27 luty wynosił -327 zł +327 zł Jo37 -300 zł hotelowanie 28.02-29.03 Stan konta na 29 marzec wynosi -300 zł.
  22. Kupiłam dla Miłki Euthyrox 2 opakowania, koszt 27,50 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/2b0ca712d7789ce8 Rozliczenie za marzec: Stan konta na 28 luty wynosił -277 zł +277 zł Jo37 -310 zł hotelowanie 1-31.03 -27,50 zł Euthyrox x 2 opak. Stan konta na 31 marzec wynosi -337,50 zł.
  23. Kupiłam dla Maxa kolejne opakowanie Agapurinu, koszt 15,80 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/2b0ca712d7789ce8 Antybiotyk już skończony, stan zapalny skóry opanowany. Smarować maścią trzeba oczywiście nadal wargę, nos i koło oka, bo się przesusza. Ale wystarczy już smarowanie raz dziennie.
×
×
  • Create New...