Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35697
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. No i przyszedł czas na pierwsze rozliczenie suni: +20 zł elficzkowa +200 zł helli +20 zł mdk8 +55,30 zł Nadziejka (bazarek) +20 zł Łukasz P. -300 zł hotelowanie 26.11-25.12 -70 zł transport suni do Zamościa -70 zł transport suni z Zamościa -10 zł Fiprex -10 zł odrobaczenie II -25 zł szczepienie na wściekliznę -28 zł szczepienie na wirusówki -5 zł dojazd weta (częściowe koszty) Stan konta na 25 grudzień wynosi -202,70 zł.
  2. Karma Eucanuba (drugi worek) doszła w sobotę, a preparaty zakupione przez konfirm31 w poniedziałek. Krople zaczęłam podawać od dzisiaj. Jak się mu po tym wszystkim nie poprawi sierść to już nie wiem co... Zdjęcia mogę porobić jak się pogoda nieco poprawi. Ze zważeniem będzie problem, trzeba jechać do lecznicy.
  3. Zamówiłam jeszcze przed Świętami, jak dojdzie to dam znać.
  4. Proszę bardzo: Grzesio z koteckiem:)
  5. Arthroflex na pewno taniej u naszego weta nie będzie. Tylko on jest trudny do aplikacji, często psy go nie lubią, trzeba im podawać strzykawką do pyska, potem to cieknie i zlepia się sierść. Najwygodniejsze byłyby tabletki, Argo ładnie zjada wit. B12 w pasztecie lub w puszce:) Taki sam skład jak Arthroflex mają tabletki Caniviton Forte i koszt chyba też podobny za 90 tabletek.
  6. Filmik z Siszarpem, trochę ciemny niestety wyszedł:
  7. Ok, jak wszyscy są tego samego zdania, to zmniejszamy dawkę karmy. Wyniki krwi Max ma idealne. Nawet wątroba się poprawiła, chyba można w takim wypadku odstawić Sylimarol. Tylko pytanie skąd ten łojotok i dlaczego przy tak dobrej karmie jego sierść i skóra wyglądają tak fatalnie:(
  8. Rozliczenie Apsika: Stan konta na 20 listopad wynosił -289,23 zł +40 zł teresaa118 +50 zł teresaa118 +400 zł helli +100 zł Elisabeta +20 zł Iwona K. +30 zł ŚWIAT +50 zł sharka +50 zł teresaa118 -300 zł hotelowanie 21.11-20.12 -28 zł wirusówki -5 zł dojazd weta Stan konta na 20 grudzień wynosi +117,77 zł.
  9. Dzisiaj pobraliśmy krew Miłki do kontroli poziomu hormonów. Przy okazji zaszczepiliśmy ją, bo minęła już ważność poprzednich szczepień. Koszty to: krew 65 zł, wścieklizna 25 zł, wirusówki 28 zł, dojazd weta 5 zł (25 zł na 5 psów): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/91383f9277ad7fc7
  10. Ja mam kiepskie doświadczenia z dawkowaniem karmy wg rozpiski. Np. kiedyś przyjechał do nas wielki chudy pies, miał karmę trzustkową i właśnie takie dawkowanie co kot napłakał. Był bardzo agresywny przy misce, rzucał się na jedzenie. Okazało się, że wcale nie wymaga karmy trzustkowej; po normalnej, lekkostrawnej karmie nabrał ciała i przestał bronić miski i jedzenia - wystarczyło pozwolić mu się najeść do syta. Wg tej tabeli wychodzi na to, że dajemy Maxowi dwa razy za dużo karmy niż powinien dostawać (waży ok. 42-45 kg). Nie wiem czy ta tabela bierze pod uwagę, że pies mieszkający na zewnątrz (zwłaszcza w okresie zimowym) wymaga większej ilości kalorii niż pies domowy. Jeśli jesteście o tym przekonani, to oczywiście możemy wyliczać Maxowi te 350-400 g karmy dziennie. Koszty badania krwi wynoszą 165 zł (hormony + ogólna analiza), wścieklizna 25 zł + dojazd weta 5 zł (25 zł na 5 psów): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/91383f9277ad7fc7
  11. Kaśka została dziś zaszczepiona na wściekliznę, koszt to 25 zł + 5 zł dojazd weta (25 zł na 5 psów): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/91383f9277ad7fc7
  12. Carmen została dziś zaszczepiona na wściekliznę i wirusówki, koszt to 25 zł (wścieklizna) + 28 zł (wirusówki) + 5 zł dojazd weta (25 zł na 5 psów): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/91383f9277ad7fc7
  13. Apsik został dziś zaszczepiony na wirusówki, koszt 28 zł + 5 zł dojazd weta (25 zł na 5 psów): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/91383f9277ad7fc7
  14. Dziś dotarły puszki:) Eucanuby na pewno trzeba będzie dokupić, bo tego co jest wystarczy może do końca roku. W końcu dzisiaj dotarł do nas wet i pobraliśmy krew u Maxa. Zobaczymy co tam wyjdzie. Wet oglądał skórę i sierść Maxa, pokazywałam miejscowe ogromne płaty łupieżu - wet powiedział, że to wszystko to jest po prostu skutek łojotoku. Zaszczepiliśmy też Maxa na wściekliznę.
  15. Dziś był u nas wet, oglądał łapkę Argo i ewidentnie "chrupie" tam w stawie, czyli jest zwyrodnienie:( Na szczęście Argo nie kuleje na nią cały czas, czasami tylko jak wychodzi z budy (czyli zanim się rozchodzi), ale to się z czasem pewnie zmieni:( Wet zaleca podawanie jakiegoś preparatu na stawy. Tani i dobry preparat to Dolfos Arthrofos (90 tabletek. kosztuje u naszego weta ok. 35 zł, dawka dla Argo wynosiłaby 1,5 tabletki/dziennie, czyli jedno opakowanie starczyłoby na dwa miesiące). Jeśli macie jakieś inne propozycje, to dajcie znać.
  16. Dzisiaj był wet, osłuchiwał Klarę i wygląda na to, że serce jest całkowicie ok, nie ma się tam do czego przyczepić. Klara od jakiegoś czasu nie kaszle, więc póki co problemu nie ma.
  17. Frotka dostała prezent na święta z DSu swojej poprzedniczki Emmy: 100 zł:)
×
×
  • Create New...