-
Posts
35697 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
92
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Murka
-
Pojawiła się szansa dla Apsika - zgłosił się dom we Wrocławiu:) pani straciła suczkę ze starości i Apsik wpadł jej w oko:) Dora już z panią rozmawiała, czeka na adres i będzie potrzebna osoba do wizyty:)
-
Sterylka była dzisiaj jednak, tak wetowi bardziej pasowało. Wszystko ok, Carmen oczywiście w ciąży była:( Rachunek za zabieg będę mieć jutro, póki co rozliczenie dotychczasowe: Stan konta na 25 grudzień wynosił -202,70 zł +202,70 zł mimiś +10 zł sue +40 zł sharka +10 zł Radek +310 zł od Kapselka +30 zł bakusiowa +240 zł Ingrid44 -360 zł hotelowanie 26.12-24.01 Stan konta na 24 styczeń wynosi +280 zł.
-
Na razie kąpiele i tak odpadają ze względu na pogodę... Wczoraj doszły krople Sebostop, więc jest już na całą kurację. W piątek podałam pierwszą dawkę. Wet powiedział, że takie krople faktycznie działają, więc mam ogromną nadzieję, że przyniosą ulgę Maxowi. Dzisiaj podałam mu Bravecto (fakturę od weta będę mieć później) - zjadł ze smakiem:) Kończą się krople EfaOlie.
-
Jesteśmy umówieni na piątek ze sterylką. Trzymajcie kciuki, aby wszystko się odbyło bez problemów.
-
Najprawdopodobniej Max będzie takich leków z czasem potrzebował, ale - odpukać - na razie takiej potrzeby nie ma. Także jak jest jakiś inny psiak bardziej potrzebujący, to niech korzysta. Wczoraj Max intensywnie mamlał sobie pachwinę przy tylnej łapie, aż skóra zrobiła się czerwona. Nigdy do tej pory takiego czegoś nie robił, więc się bardzo zmartwiłam, ale dzisiaj niby już spokój. Ze sterydu już schodzimy. Karma powoli się kończy i trzeba by zamówić, żeby nie było przerwy.
-
Apsik ma 2,5 roku. Fajnie by było, bo chłopak zdrowy, bardzo fajny, a zasiedział się bardzo:(
-
Rozliczenie Apsika: Stan konta na 20 grudzień wynosił +117,77 zł +100 zł bakusiowa +20 zł Iwona K. +30 zł ŚWIAT +40 zł sharka +100 zł Elisabeta +50 zł bakusiowa -300 zł hotelowanie 21.12-19.01 Stan konta na 19 styczeń wynosi +157,77 zł.
-
Forest, pies kochający całym sobą - znalazł własny dom!
Murka replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Pani niestety nie odezwała się:( wkurzające to jest, ale nic nie zrobimy:( -
Chwilowo psiowóz mamy nieczynny, dlatego sterylka Carmen się opóźnia. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu się już uda z tym załatwić.
-
Zaszczepiliśmy Plamkę na wściekliznę, bo był już czas. Koszt to 25 zł + 12,50 zł dojazd weta (psiowóz jest chwilowo nieczynny, więc musieliśmy poprosić weta, żeby przyjechał i tylko dwa psy były do szczepienia): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/2fa5074828f44fc1
-
Niestety pani nie odezwała się już... A my zaszczepiliśmy Klarę na wściekliznę i wirusy, bo był już czas. Koszt to 25 zł wścieklizna, 28 zł wirusówki i 12,50 zł dojazd weta (psiowóz jest chwilowo nieczynny, więc musieliśmy poprosić weta, żeby przyjechał i tylko dwa psy były do szczepienia): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/2fa5074828f44fc1
-
Kerabol od konfirm31 dzisiaj dotarł:) A ja kupiłam dla Maxa Caniviton, udało mi się znaleźć nieco taniej niż wcześniej: 94,50 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/794737b44da53a00 Rozmawiałam z wetem: - nie ma przeciwwskazań, aby podać Maxowi Bravecto; - krople do zakrapiania p. łojotokowi można mu podać bez względu na kąpiel, tzn. można nie kąpać i zakropić i też powinno działać. - polecał na takie problemy jak Max szampon firmy Virbac Sebolytic - podobno bardzo dobry preparat, niestety jest on dość drogi - u naszego weta kosztuje ponad 60 zł, może w necie byłoby taniej. Na razie nie kąpałam Maxa, bo jest codziennie zimno, miałam nadzieję, że będzie trochę więcej w plusie( On ma dużo futra i boję się, że przez noc nie wyschnie do końca, wyjdzie na zimno (choćby, żeby siku zrobić) i się przeziębi. Wet powiedział, że na razie można mu podać te krople na łojotok, ich się podaje raz w tygodniu przez 4 tygodnie. Dla Maxa potrzeba podać 2 ampułki, w opakowaniu jest ich 5, więc to co przysłała konfirm wystarczy na 2 tygodnie kuracji. Trzeba by dokupić jeszcze jedno opakowanie, żeby starczyło na 4 tygodnie kuracji. Myślę, że warto sprawdzić - może zadziała i przyniesie Maxowi ulgę. Z kąpielami muszę się wstrzymać aż będzie więcej stopni w plusie, a tu znów zapowiadają mrozy:( Był u nas wet w poniedziałek i na moją prośbę zajrzał do ucha Maxa, bo wydawało mi się, że trochę nim potrzepuje. Nic tam strasznego nie ma, ale jest lekki grzybek. Mam Surolan i wet powiedział, żeby tym mu mogę to ucho zakrapiać.
-
Trudno powiedzieć, ale Czarek już podobną infekcję jakieś 2 lata temu przechodził. Poza tym on ma chore serce i kaszel pojawia się u niego czasem mimo leków. Ostatnio jednak kaszel stał się częsty i uporczywy, więc pokazaliśmy go wetowi. Najpierw zwiększaliśmy furosemid, ale jak to nie pomogło to wet zalecił antybiotyk, po którym była poprawa, ale kaszel pojawiał się nadal. Teraz ma zmieniony antybiotyk na inny i kaszel już coraz rzadszy.
-
Czarek na jedno oko już nie widzi niestety i dłużej niż kiedyś namierza rzuconą piłeczkę, co nie przeszkadza, że nadal ma naturę małego szczeniaczka:) Od grudnia walczymy z ciężkim kaszlem u niego, jest poprawa na szczęście, ale jeszcze jest w trakcie leczenia.
-
Ta pani dzwoniła już do mnie, ale nie wiem czy się zdecyduje ze względu na odległość. Miała sporo pytań, nigdy nie miała dużego psa, ale Klara się jej spodobała. Zapewniłam o możliwości transportu, o wsparciu przed (rozmowa na wizycie przedadopcyjnej) i po adopcji w razie problemów. Ma przemyśleć, porozmawiać z synem i ew. się odezwać.
-