-
Posts
35697 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
92
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Murka
-
-
grześ >>> Grześ po 3,5 roku znalazł w końcu swój dom...<<<
Murka replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
-
grześ >>> Grześ po 3,5 roku znalazł w końcu swój dom...<<<
Murka replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
-
grześ >>> Grześ po 3,5 roku znalazł w końcu swój dom...<<<
Murka replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
-
grześ >>> Grześ po 3,5 roku znalazł w końcu swój dom...<<<
Murka replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Dziś w końcu mieliśmy ładną pogodę, więc zamontowałam Grzesiowi bandamkę... nie spodobał mu się ten pomysł:) -
I jeszcze koszty dochodzą... Kupiłam Caniviton dla Maxa (dla niego jest jedno opakowanie, drugie jest dla Argo - dzięki wspólnemu zakupowi jest darmowa wysyłka:) ), koszt 94,50 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b0eb14fe11b470d5 I antybiotyk dokupiłam: Amoksiklav, koszt 29,90 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/41fe58b2824d2414 Na szczęście zmiany na pysku ewidentnie ustępują:)
-
Byłam dziś w lecznicy i pytałam o wyniki Klary, wet mi je wysłał na maila, ale coś do mnie nie doszły. Jutro poproszę o wysyłkę na innego maila. W każdym razie biochemia jest wzorowa, ale w morfologii trochę nieprawidłowości. Wet mówi, że to wygląda jakby sunia się źle czuła (np. z powodu jakiejś infekcji) i była lekko odwodniona. U niej żadnych objawów niepokojących nie ma (wymiotów, biegunki itd.), zachowuje się też normalnie. Wet powiedział, że to co jest nie kwalifikuje się do leczenia, ale dobrze byłoby za ok. 3 tygodnie powtórzyć samą morfologię.
-
Jo37 prosiła, żeby zrobić Klarze kontrolne badanie krwi, więc dzisiaj podjechaliśmy z sunią do lecznicy. Wyniki powinny być dziś wieczorem lub jutro. Przy okazji wet zbadał stawy suni i tak jak przypuszczałam - bardzo wskazany jest dla niej preparat na stawy, ponieważ na ten moment już chrupie w łokciu w przedniej łapie i jest ograniczona ruchomość w stawie biodrowym łapy tylnej. Sunia na razie nie ma problemów z chodzeniem, nie utyka, ale w zimie miewała czasami sztywny chód, jakby ją coś bolało. Zważyliśmy sunię - waży 33 kg. Badanie krwi kosztowało 65 zł (na fakturze jest 77 zł, bo 12 zł to leki dla innego psa): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/85e8a9c4f09bbc3b
-
W zeskrobinie nużeńca nie ma, więc wygląda na to, że to tylko stan zapalany skóry. Antybiotyk pomógł i zmiany wyglądają już dużo lepiej, Maxa też już nie swędzą, bo jak smaruję to nie napiera mi na ręce jak wcześniej. Pociągniemy więc antybiotyk, akurat Amoxycykliny mam duże opakowanie, więc na część kuracji starczy, na resztę trzeba będzie dokupić (wet powiedział, żeby dwa tygodnie podawać). Sobotnia wizyta kosztowała 65 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/cc62fe68c528d47e Rozliczenie: Stan konta na 9 luty wynosił -515,50 zł +515,50 zł Alaskan Malamute +50 zł Fundacja ZEA -360 zł hotelowanie 10.02-11.03 -17 zł Encorton x 2 opak. -28,50 zł Agapurin x 2 opak. -65 zł wizyta w lecznicy -15 zł przekazd do lecznicy Stan konta na 11 marzec wynosi -435,50 zł.
-
Ogólnie to wygląda na nużeńca, tylko dziwne, że zmiany są tylko na jednej stronie głowy. Wet pobrał zeskrobinę ze zmian w okolicy oka oraz z tylnej łapy (bo na jednej z tylnych łap też się jakieś takie małe wyłysienie pojawiło jakiś czas temu). Wyniki będą w poniedziałek, a dzisiaj Max dostał antybiotyk i steryd (dexafort), żeby mu trochę ulżyć, bo z pewnością go to swędzi. Oko jest zmrużone (czasem jest gorzej niż na fotkach) z powodu bólu/świądu (tak mi się wydaje), czasem też pojawia się ropa w kąciku (przemywam wówczas). Jeśli faktycznie wyjdzie nużeniec to na pewno ma to związek ze zmianami w krążeniu/sprawami neurologicznymi, bo wyraźnie widać, że asymetria pyska się powiększa:( Przy okazji zważyliśmy Maxa i schudł tylko 1 kg będąc na dawkowaniu karmy leczniczej (dostaje ok. 400-500 g dziennie), waży 46 kg.