Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35697
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Miła jest przede wszystkim uczulona na roztocza oraz zarodniki grzybów. Z karmą to jest tak: średnio jest uczulona na łososia; słabo na soję, ryż, tuńczyk, jęczmień, strusia; bardzo słabo na wieprzowinę, jagnięcinę, kaczkę, kurczaka, indyka, pszenicę, kukurydzę, mix ryb , królika, dziczyznę. Brak uczulenia na wołowinę, jajka, mleko krowie, ziemniaki, owies, pulpę buraczaną, proso. Jeśli chodzi o olej to, na pewno odpadają oleje rybie. Można spróbować roślinnych, np. olej lniany lub chociażby zwykła oliwa z oliwek - koszt niewielki, a starczy na długo.
  2. A pewnie, że by dało:) nie wiem jaka była kolejność lokowania się do spania, ale obok drugie legowisko leży puste:)
  3. Max dostaje teraz 350-400 g karmy, wcześniej dostawał ok. dwa razy więcej i wszystko też zjadał, ale nie od razu, nie rzucał się na karmę, czasami trochę zostawiał, więc byliśmy pewni, że jest najedzony. Steryd niestety powoduje zwiększenie apetytu i pragnienia i to też ma wpływ na to ile karmy zjada. Nie widać na razie, żeby zeszczuplał, ale to chyba za krótki czas. Wygryza się zawsze wzdłuż grzbietu, po bokach i na zadzie. Po brzuchu się tylko drapie. Brzuch jest suchy (tzn. sierść jest przesuszona), a grzbiet tłusty i łupież też jest tylko na grzbiecie.
  4. Karma się kończy i trzeba by było zamówić znów. Co prawda Miłka nadal się drapie, sierść ma matową, suchą, rzadką... po takiej karmie powinna się błyszczeć:( z drugiej strony ostatnie drapanie się do krwi i kuracja antybiotykowo-sterydowa była w lecie, więc może ta karma w jakiś sposób jej pomaga. Może jakiś olej lub tran jej dodawać do karmy?
  5. Rozliczenie Dżekiego: Stan konta na 6 grudnia wynosił -940,80 zł +50 zł Marzanna K. +50 zł Anna H. +50 zł Marta P. +30 zł Diana K. +60 zł Iwona K. Stan konta na 5 styczeń wynosi -1060,80 zł.
  6. Ech... Max znów się wygryza w jednym miejscu:( Dam mu od jutra małą dawkę sterydu, żeby to powstrzymać. Mam nadzieję, że po prostu karma i preparaty jeszcze nie działają, sierść nadal jest tłusta. Zastanawiam się nad wykąpaniem go. Teraz niestety pogoda niezbyt temu sprzyja, ale za tydzień ma być odwilż, to może wtedy przez noc przetrzymamy go w domu, żeby porządnie wysechł. Może jak skóra odetchnie trochę to nie będzie już nawrotu tego łojotoku... Tylko szampon muszę wziąć od weta, bo mam trzy specjalistyczne, ale żaden nie jest na łojotok. U Maxa stosowałam chyba siarkowy. Zapytam weta, czy któryś z tych co mam nada się dla Maxa czy nie. Pojawia się też problem z karmieniem, bo Max coraz gwałtowniej je i robi się nerwowy przy tym. Zjada wszystko co do ostatniego chrupka w tempie błyskawicznym i szuka jeszcze:(
  7. Kanapa niestety poległa w ubiegłym roku i chwilowo robimy zdjęcia domowe bez kanapy. Z Sambą niestety jest problem taki, że nie ma jak jej wprowadzić do domu, bo wyswobadza się z szelek w błyskawicznym tempie. Jest jednak postęp, bo odważyła się przechodzić na drugi wybieg, ten przy domu. Za kolegą pójdzie wszędzie:)
  8. Otrzymałam 132,90 zł od Moniki S., tak więc dług został uregulowany:)
  9. U Kaśki bez zmian, domu nadal nie widać, ech:( Rozliczenie: Stan konta na 5 grudnia wynosił -73 zł +400 zł helli -450 zł hotelowanie 6.12-4.01 -25 zł szczepienie p. wściekliźnie -5 zł dojazd weta (częściowe koszty) Stan konta na 4 styczeń wynosi -153 zł.
  10. Rozliczenie Doyka: Stan konta na 5 grudzień wynosił -285,40 zł +20 zł Barbarela +50 zł grazia60 +20 zł Barbarela +20 zł Aga76 +60 zł renatka_s -360 zł hotelowanie 6.12-4.01 Stan konta na 4 styczeń wynosi -475,40 zł.
  11. U nas ze strzelaniem na szczęście jest względnie. Psiaki co roku znoszą to bardzo dobrze, największym panikarzom podajemy delikatne uspokajacze. Max nie reaguje na strzały jakoś specjalnie. Karmy na razie jest zapas, jest jeszcze cały worek nieotwarty i trochę karmy w tym otwartym. Z puszek dopiero jedna się będzie kończyć, bo teraz Max dostaje tylko Caniviton raz dziennie (przedtem dostawał dwa razy dziennie, bo jeszcze był Sylimarol na wątrobę). Kropelki podaję do suchej karmy - wg wskazań podaję połowę dawki podanej na opakowaniu, czyli po ok. 20 kropli każdego preparatu. Max ładnie to zjada. Puszka smakuje mu średnio, przeważnie bierze w pysk, kładzie na podłogę i "dziubie", muszę pilnować, żeby wszystkie kawałki Canivitonu się "wchłonęły" przy okazji. Karmę suchą zjada od razu. Wygryzania nie ma, raz czy dwa widziałam jak się drapał po brzuchu. Fotek nie robiłam jeszcze, bo pogoda cały czas fatalna, właściwie codziennie pada:(
  12. I znów rozliczenie: Stan konta na 3 grudzień wynosił +836,20 zł -300 zł hotelowanie 04.12-02.01 Stan konta na 2 styczeń wynosi +536,20 zł.
  13. Rozliczenie za grudzień: Stan konta na 30 listopad wynosił -410,25 zł +15 zł ranias +410,25 zł Monika S. +20 zł Kasionek (forum oaza) +70 zł Adasiowa (forum oaza, bazarek danuty1) +20 zł beatazg (forum oaza) -372 zł hotelowanie Sari 1-31.12 Stan konta na 31 grudzień wynosi -247 zł.
  14. Może ten rok przyniesie suni dom? Oby... bo czas działa na niekorzyść Klary:( Rozliczenie: Stan konta na 30 listopad wynosił -202 zł +202 zł Jo37 +200 zł Fundacja ZEA +35 zł Iwona K. +150 zł Fundacja ZEA -372 zł hotelowanie 1-31.12 Stan konta na 31 grudnia wynosi +13 zł.
  15. Rozliczenie za grudzień: -372 zł hotelowanie 1-31.12 I jeszcze parę fotek z koteckiem:)
  16. Rozliczenie Miłki: Stan konta na 30 listopad wynosił -310,70 zł +1071,60 zł Fundacja ZEA +20 zł Iwona K. -310 zł hotelowanie 1-31.12 -65 zł badanie krwi (kontrola hormonów) -25 zł szczepienie p. wściekliźnie -28 zł szczepienie p. wirusówkom -5 zł dojazd weta (częściowe koszty) Stan konta na 31 grudnia wynosi +347,90 zł.
  17. Niedługo stuknie 8 lat Plamkowi jak do nas trafił... Kupiłam dla niego Encorton, koszt 8,50 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/eba1e60aa6d0bbd8 Rozliczenie za grudzień: Stan konta na 30 listopad wynosił -62,60 zł -60 zł karma -8,50 zł Encorton Stan konta na 31 grudzień wynosi -121,10 zł.
  18. Rozliczenie Samby: Stan konta na 29 listopad wynosił -309 zł +309 zł Jo37 +200 zł Fundacja ZEA -300 zł hotelowanie 30.11-29.12 Stan konta na 29 listopad wynosi -100 zł.
  19. Rozliczenie Argo: Stan konta na 28 listopad wynosił -768,40 zł +768,40 zł Stowarzyszenie Help Animals -360 zł hotelowanie 29.11-28.12 -102,90 zł Caniviton Stan konta na 28 grudzień wynosi -462,90 zł.
  20. Caniviton kosztował 102,90 zł - najtaniej jak udało mi się znaleźć w necie. Argo dostaje już o kilku dni:)
  21. Rozliczenie Foresta: -360 zł hotelowanie 28.11-27.12 Rachunek wyślę jutro.
  22. Sari dzisiaj pojechała do bardzo fajnego domku do Zamościa:) będzie miała towarzystwo dwóch kotów (też z odzysku).
  23. Będzie to godny następca Gacusia, bo od razu złapał kontakt z Hanią, wygląda na to, że lubi dzieci:)
  24. Oto nowy podopieczny bianki0: mały 10-kilogramowy psiak Misza. Długo się błąkał po wsi, nie pozwalał się złapać, bał się i gryzł. Teraz to wesołek i przytulak. Spędził święta w szpitaliku, bo był bardzo zarobaczony, m.in. przez tasiemca nie mógł się załatwić. Jego skóra i sierść były fatalne - łojotok, łupież, wyłysienia i stany zapalne. Po kąpieli w specjalistycznym szamponie jest już dużo lepiej. Misza ma także zapalenie uszu. Ale teraz już będzie tylko lepiej:) Na razie ciężko mu zdjęcia zrobić, bo jest bardzo ruchliwy, wszystkiego ciekawy, na ogrodzie wciąż z nosem przy ziemi.
  25. Gacusia już nie ma, ale jest już jego następca uratowany przez biankę0... jutro go odbieramy z lecznicy. Rozliczenie końcowe Gacusia: Stan konta na 23 listopad wynosił +881,10 zł: +30 zł p.Anna -240 zł hotelowanie 24.11-17.12 Pozostałość po hotelowaniu Gacusia wynosi +671,10 zł.
×
×
  • Create New...