Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35697
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Sprawy koopkowe opanowane, probiotyk pomógł, Miłka zrobiła dziś normalną, twardą koopę:)
  2. Rozliczenie Argo: Stan konta na 27 styczeń wynosił -767,50 zł +200 zł Ladymonia +360 zł Help Animals -360 zł hotelowanie 28.01-26.02 -15 zł odrobaczenie -12 zł Fiprex Stan konta na 26 luty wynosi -594,50 zł.
  3. I nadal cisza u Foresta:( Miejmy nadzieję, że z wiosną ruszą adopcje, bo u nas zastój okropny, dużo mamy takich zasiedziałych psiaków jak Forest:( Rozliczenie: +100 zł bakusiowa -360 zł hotelowanie 27.01-25.02 -10 zł odrobaczenie -8 zł Fiprex Razem -278 zł. Rachunek dziś wysłałam.
  4. Ewidentnie coś nagle się zmieniło u Maxa, tzn. może jakiś ucisk w główce albo mini wylew? Do tej pory wystarczyło smarowanie maścią raz dziennie, a teraz muszę drugi raz smarować wieczorem. Inaczej rano wszystko jest wyschnięte i popękane, nie tylko okolice oka, ale też warga (zwiększyła się ta zmiana). Na razie po powtórnym smarowaniu wygląda to wszystko dużo lepiej, więc miejmy nadzieję, że ta metoda będzie działać dopóki organizm nie zacznie reagować na lek ogólny... Poza tym ok, wygryzania nie ma, dawkę sterydu już zmniejszyłam.
  5. Z drapaniem bez zmian, ani lepiej, ani gorzej. Natomiast od jakiegoś czasu Miłce zdarza się robić rzadsze koopy i ostatnio to już tylko takie robi. Nie jest to jeszcze biegunka, ale wyraźnie coś jest nie tak. Na razie podaję jej probiotyk, jak to nie pomoże to skonsultuję z wetem. Z tego co pamiętam to Miłka już miała takie nasilające się rozwolnienie (w lecie chyba), może to też ma związek z alergią...
  6. Tak. Wszystko ok. Już trochę odpuszcza z obsikiwaniem wszystkiego, więc postaram się mu porobić domowe fotki.
  7. Dziś dotarła:) Czyli na razie dajemy dalej samą Eukanubę Dermatosis, a kolejny worek już mieszać z Daily Care?
  8. To ta pani z Podkarpacia. Skąd dokładnie nie wiem, nie pytałam, rozmawiałyśmy głównie o Klarze. W każdym razie pani szuka psa na kanapę (dosłownie tak to ujęła). No i martwiła się czy Klarze by to odpowiadało;) zapewniłam ją, że Klarze baaardzo się spodoba:)
  9. Dzisiaj rozmawiałam z wetem i powiedział tak jak konfirm31, że to drapanie i wygryzanie może mieć podłoże neurologiczne. Może tu faktycznie pomóc Polfilin i warto spróbować. Wet powiedział, że gdyby chodziło o sprawy krążeniowo-sercowe, to Karsivan byłby lepszy, ale w przypadku problemów skórnych Polfilin się powinien sprawdzić. Mam pół listka Karsivanu i trochę Polfilinu, więc od jutra zaczynam podawanie (wet powiedział, żeby zacząć od Karsivanu). Wezmę też receptę na Polfilin od weta, bo tego co mam może starczy na kilkanaście dni. Dzisiaj już Max nie wygryzał się po grzbiecie, wyczesałam go i sierść nie jest tłusta, nie ma też już tego koszmarnego łupieżu tłustego. Zdecydowanie preparaty i karma działają. Oczko niestety jest przymrużone, kącik oka wyschnięty, popękany. Zasmarowałam znów maścią. Oby leki pomogły na to. Wet powiedział, że na efekty trzeba czekać 2-3 tygodnie... Wczoraj miałam tel. Pan wydawał się bardzo poruszony historią Maxa, powiedział, że zadzwoni za 2-3 dni, zastanawiał się czy da radę przyjechać poznać Maxa osobiście.
  10. Dzisiaj odezwała się pani, która dzwoniła wcześniej. Klara nie daje jej spokoju:) Trochę porozmawiałyśmy i pani prawdopodobnie przyjedzie, żeby poznać suńkę na żywo:)
  11. Na razie niestety Pani się nie odzywa:(
  12. Kupiłam dla Kaśki Theovent, dwa opakowania koszt 8 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/544851e31ee85496
  13. Kupiłam dla Plamki Encorton, koszt 8,50 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/544851e31ee85496
  14. Max dzisiaj znów zaczął się wygryzać na grzbiecie:( na razie ranek nie ma, ale jest zaczerwieniona skóra w dwóch miejscach:( Wszystkie preparaty dostaje, w piątek potraktowałam go jeszcze ostatnimi kroplami na łojotok; skąd taka nagła reakcja - nie wiem:( Dodatkowo coraz większy jest problem na głowie po tej części, gdzie ucho jest usunięte. Postępuje martwica tkanek. Do tej pory była to warga i część nosa (codziennie za radą weta smaruję te miejsca maścią z panthenolem i działa świetnie, ale wystarczą 2-3 dni przerwy i się momentalnie wysusza, robią się ranki). Ostatnio obserwowałam, że w kąciku oka też się skóra przesusza i też delikatnie zaczęłam to traktować maścią. Niestety zwiększa się przestrzeń tych zmian i "idzie" to w kierunku ucha. Max się chyba drapie w tym miejscu, bo jest przerzedzenie w sierści, zaczerwienienie, skóra się łuszczy. Też coś się zaczyna dziać na pysku bliżej nosa:( Na razie potraktowałam to wszystko maścią, włączę mu też steryd ze względu na to wygryzanie się na grzbiecie to pewnie pomoże też na drapanie się po głowie. Jak problem będzie dalej lub będą postępować te zmiany na głowie to myślę, że trzeba będzie się zgłosić do weta. Może potrzebne będą jakieś ogólne leki wspomagające krążenie krwi. Na razie kupiłam dla Maxa Encorton. Wcześniej Max korzystał z Encortonu zakupionego dla innego psiaka, więc teraz część muszę mu "zwrócić". Dlatego dla Maxa są dwa opakowania, w sumie 17 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/544851e31ee85496
  15. Pan dzwonił dzisiaj, są zdecydowani adoptować Klarę. Jo37 już z nim rozmawiała, szukamy osoby do wizyty. Niestety z tym będzie bardzo ciężko, bo to są okolice Krosna (miejscowość Zalesie k. Miejsca Piastowego).
  16. U Apsika znów nastała cisza:( Rozliczenie: Stan konta na 19 styczeń wynosił +157,77 zł +240 zł Ingrid44 +50 zł teresaa118 +20 zł Iwona K. +100 zł Elisabeta +30 zł ŚWIAT +50 zł bakusiowa -300 zł hotelowanie 20.01-18.02 Stan konta na 18 luty wynosi +347,77 zł.
  17. Z tego co zrozumiałam to z woj. podkarpackiego. Przesłałam pani filmik i wszystkie zdjęcia Klary... zobaczymy. Dzisiaj miałam kolejny sensowny telefon - też z ogłoszenia na Rzeszów. Pan ma porozmawiać z żoną i jutro zadzwonić z decyzją.
  18. Miałam dziś obiecująco brzmiący telefon w sprawie Klary. Pani ma przedyskutować sprawę z rodziną. Boję się, że jak to zawsze w takich wypadkach, pani już się nie odezwie, ale mimo wszystko ktoś zainteresował się losem starszego dużego psa i to jest piękne:)
  19. A ja mam jeszcze filmik ze stycznia, dopiero sobie przypomniałam, że nagrałam Grzesia i zapomniałam obrobić:) Zgłosiła się bardzo miła pani zainteresowana adopcją Grzesia. Wysłałam jej zdjęcia i filmiki z Grzesiem, ma się zastanowić... trzymajcie kciuki...
  20. Właśnie miałam pisać, że karma się kończy i trzeba pomyśleć co dalej. Max drugi miesiąc je Eukanubę Dermatosis.
  21. Wpłata od Madie dotarła, więc długu już nie ma:) Jest jeszcze nadpłata 10 zł od Radek - może dla Apsika to przeznaczyć?
  22. Dzisiaj przyszła karma dla Miłeczki:) Z domkiem dla niej to już ciężko będzie... cud musiałby się stać:(
×
×
  • Create New...