Jump to content
Dogomania

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 09/29/24 in all areas

  1. Nic nie wolno, tam gdzie chodzimy na spacery jest dużo jeżyn ,poziomek, zbierać nie wolno, ma być dla dzikich zwierząt ,grzyby dla saren i jeleni, stąd się dowiedzieliśmy ,że je jedzą.W niektórych gminach można zbierać 25 dkg grzybów w innych wcale.
    2 points
  2. Tak , nam też niech sobie jedzą zwierzaczki A to z internetu, ciekawe . Amatorów grzybów nie brakuje także wśród większych ssaków, takich jak sarny, jelenie oraz dziki. Przemierzając las podczas niedzielnego spaceru, można się natknąć na nadgryzione przez nie grzyby. Co ciekawe, zjadają czasami także grzyby trujące, aby pozbyć się pasożytów ze swojego organizmu
    1 point
  3. Dzień dobry. Poproszę nr 3,10, 15, 16, 28, 32. Wszystko w opcji KT.
    1 point
  4. O matko jedyna Iwonko kochana ogromnie Wam współczuję, przytulam i jestem z Wami myślami w tych bardzo ciężkich chwilach Odejście ukochanego Przyjaciela to straszny cios, ale niestety nasi wierni Przyjaciele tak krótko żyją ale na zawsze pozostają w naszych sercach. Yoshi maleńki, pozdrów serdecznie nasze pieski i kotki, które przed Tobą podążyły za Tęczowy Most. Iwonko kochana na pewno jest Wam teraz bardzo ciężko, ale bądź dobrej myśli. Po nocy przychodzi Dzień, a po burzy Słońce więc przyjdzie do Was lepszy czas. Powódź to straszny żywioł. Wiem, bo sama to przeżyłam. Woda wlewała się do domu oknami. Byłaś więc możesz sobie wyobrazić jak to wyglądało. Czeka Was ogrom pracy i wydatków. Mieszkam tak daleko, że nie mogę pomóc w sprzątaniu, ale choć w niewielkim stopniu mogę pomóc finansowo. Bardzo proszę nie wpłacaj deklaracji dla moich piesków. Wiem, to bardzo niewiele wobec czekających Was wydatków, ale w Waszej sytuacji każda złotówka ma wielką wagę. Ogromnie mi żal, ogromnie i współczuję z powodów strat, które Was dotknęły. Jeśli mogłabym w czymś pomóc, to bardzo proszę pisz. Zrobię wszystko, co będzie w mojej mocy. Ściskam, całuję, przytulam
    1 point
  5. A w Austrii można zbierać tylko do 2 kg dziennie. Inaczej - mandat. Ale to właściwie nie tak źle. Mniej pracy naraz. Tylko jak tu z wagą pod pachą po lesie chodzić
    1 point
  6. Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale napiszę może komuś innemu sie przyda. Miałam taki sam problem z moim psem z adopcji ze schroniska. Mogę ci napisać jakie rady ja dostałam od behawiorystki, ale jak zawsze dotyczy to tylko mojego przypadku, u Ciebie może być inaczej. przeszłam kilku specjalistów ale w końcu trafiłam do naprawdę świetnej osoby. Na początek: 1/Jak idziesz do innego pokoju to nie pozwalasz psu iść za tobą. Musisz to zrobić skutecznie 2/nie spędzasz całego czasu z psem, pies musi być sam, musisz nauczyć go przebywać w innym pomieszczeniu, samodzielnie, jak to zrobić to zależy od psa i od ciebie, tutaj nie pomogę konkretnie bo to też zależy co mówisz, jak mówisz do psa 3/ nie zaczepiasz psa non stop, nie gadasz do niego za każdym razem jak parzy się na ciebie lub podejdzie to trochę tak jakbyś go ignorowała. Czyli jeśli ZAWSZE dajesz mu swoją uwagę to bedzie wciąż tego oczekiwał, aż do uzależnienia się od Ciebie 4/pies musi mieć swoje miejsce w domu do odpoczynku, posłanie, na którym mu nikt nie przeszkadza, Jeśli tam jest to nikt go nie dotyka, nie podchodzi do niego i nie zaczepia 5/jak jest możliwość to niech idzie czasem na spacer z kimś innym 6/nigdy nie nagradzasz psa (smakołyk, słowo) za spokojne czekanie. To jest bardzo ważne. Czekanie to jest kulturalne zachowanie, wycie pod drzwiami, skomlenie, piski to jest brak manier. Jak pies spokojnie leży i czeka to jest to normalne i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Jeśli nagrodzisz to przyjdzie po więcej, będzie wymuszał. Nie chodzenie za tobą to jest coś normalnego, tak powinien zachowywać się pies, więc nie ma nagrody za normalne zachowanie. To dotyczy wszystkich aspektów życia z psem u mnie zadziałało
    1 point
×
×
  • Create New...