Jump to content
Dogomania

Dwie suczki, dwa życia i jeden wspólny schroniskowy los - spróbujemy go odmienić! Cola i Mysia już w DS:)


Tola

Recommended Posts

46 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Ten szczeniaczek przypomina mi psa w typie, mixa owczarka collie (krótkowłosego). W okolicach Zamościa działają dwie pseudohodowle, ciągle widzę ogłoszenia tych pseudo i zawsze są psiaki tego typu co ten maluch. No niemal identyczny. Dobrze, że psiaki już są poza schroniskiem.

Wet tez tak mówił, a dla mnie to nie jest zaskoczenie, bo parę lat temu zabierałam ze schroniska 2 identyczne szczeniaki:(.

Sunia szczeniak -  na razie bez imienia

DSC05076.JPG

Tutaj z Zuzią

DSC05105.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gabi wg ksiazeczki ma 3 lata. Przepraszam za znaki, ale kot mi przelaczyl klawiaturé i nie wiem jak zmienic.

Po zabkach tez mysle, ze tak ma. plochliwa, chcialaby, ale sié boi. Tylko  na smakolyki nabiera odwagi. Druga ma 2-3 mies. Jeszcze nie wymienia siekaczy. Bédzie srednia. Bawi sié, ale sié latwo ploszy. skora za zmianami alergicznymi lub z drozdzaków.

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Jaaga napisał:

Gabi wg ksiazeczki ma 3 lata. Przepraszam za znaki, ale kot mi przelaczyl klawiaturé i nie wiem jak zmienic.

Po zabkach tez mysle, ze tak ma. plochliwa, chcialaby, ale sié boi. Tylko  na smakolyki nabiera odwagi. Druga ma 2-3 mies. Jeszcze nie wymienia siekaczy. Bédzie srednia. Bawi sié, ale sié latwo ploszy. skora za zmianami alergicznymi lub z drozdzaków.

Ctrl + shift albo ctrl+alt. Albo zmienić język na PL :) Klawiatura wraca też do normalności przy ponownym uruchomieniu komputera.

U Ciebie na pewno szybko nabiorą odwagi.

Link to comment
Share on other sites

Tola wypatrzyła bardzo fajne dziewczynki. Już rozmawiałamz Tolą, że zmienimy starszej imię, bo tak nazywa się córka męża i głupio mu się do niej zwracać tym imieniem. Ja do niej mówię "mysiu", bo to taki delikacik drobinka, więc może zostanie Mysią.

Jest wrazliwa, delikatna. Nie potrafi chodzić na smyczy, ale puszczona luzem załatwiła się na spacerze i nawiązuje kontakt. To maleńka ok.5 kg sunieczka. Miała szczęście, że zobaczyła ją Tola.

Zostanie wykąpana i wyczesana, bo obie dorosłe schroniskowe, są pozlepiane i śmierdzące. Wszystkie trzy robią budyniowate kupy. Potem, po kąpieli zrobię i przeslę zdjecia do ogłoszeń.

Szczeniaczka też ma bardzo fajny charakter. Jest kontaktowa, mądra, usłuchana. Jesli broi, to zawsze pod wpływem Zuzi. Jest we wszystkim w nią wpatrzona i robi to samo.

Ma niesamowicie puchate futerko. Będzie wykąpana w leczniczym szamponie, więc mam nadzieję, że szybko poradzimy sobie z rankami i przełysieniami. Brzuszek dalej wzdęty, jelitka rozpulchnione, kupa dziś jeszcze gorsza. Rano dostała więc Gastro Intestinal dla szczeniąt i na razie będę ją tylko tym osobno karmić. ma ogromny apetyt, jest wesoła.

Ciekawa wszystkiego. Na wczorajszym zdjeciu widać, jak z zainteresowaniem obserwowała w klatce przepiórki, kota też obwąchała i toleruje. Jeżynce Monice wyjadła całą karmę i również zero oszczekiwania, pozytywnie nastawiona. Lubię takie szczeniaki. Dobrze prowadzona na pewno wyrośnie na mądego, otwartego na świat psiaka. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tolu, Cola cały czas wygryza się. Zmiany raczej na tle alergicznym. Potem wstawię zdjecie, jak to wygląda. W ogłoszeniach warto zaznaczyć, że mała wymaga lepszej karmy bezzbożowej. Może jej problemy z brzuszkiem są również tym spowodowane?

Mała jest bardzo fotogeniczna. 

Zuzia już jej pokazała, jak się wskakuje na łóżko. Wczoraj jeszcze tego nie potrafiła.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Tolu, Cola cały czas wygryza się. Zmiany raczej na tle alergicznym. Potem wstawię zdjecie, jak to wygląda. W ogłoszeniach warto zaznaczyć, że mała wymaga lepszej karmy bezzbożowej. Może jej problemy z brzuszkiem są również tym spowodowane?

Mała jest bardzo fotogeniczna. 

Zuzia już jej pokazała, jak się wskakuje na łóżko. Wczoraj jeszcze tego nie potrafiła.

Imię bardzo ładne:)

Myślałam, że to z Colą będa największe problemy, bo w schronisku wydawała się bardzo wycofana, a tu niespodzianka:)

Trochę zmartwiłam się tą alergią, ale nic, poczekajmy, może po zmianie karmy problemy suni miną.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Havanka napisał:

Jaaga, robisz piękne zdjecia ! Cola jest urodzoną modelką. Pięknie pozuje. Zapiszę sobie wszystkie, bo pewnie już wkrótce się przydadzą.

Dzięki, ale to zasługa Coli. świetnie się jej robi zdjęcia. Ładnie reaguje, jest skupiona.Myślę, że można wcześniej zacząć ogłaszać, jak Sarcię i Yuri, żeby na spokojnie sprawdzić domy i potem nie tacić czasu. U Coli tylko czekam na potwierdzenie z przychodni, co do wyniku badania skóry. Jesli będzie ok, to za kilka dni mozna szczepić.

Kupy na leczniczej diecie na razie są opanowane. Okazało się, że jelita są zniszczone przez dwa rodzaje glist. Miała test na lamblie i wyszedł ujemny. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.12.2018 o 13:07, Havanka napisał:

Dobrze, że śpią. Podróż minie im szybciej. Kto wie, moze spokojnie drzemią, bo instynktownie wiedzą, ze już ich nikt nie skrzywdzi.

To prawda!  one zawsze ''wiedzą''  dobrze wyczuwają ludzi! sytuacje! ich mądrość jest niesamowita! czasem się zastanawiam...  czy to ,porozumienie to ... telepatia?mysli.gif

Cudna jest Cola :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jo37 napisał:

Zapraszam na bazarek - dla suczek będzie 30% utargu.

 

Pięknie dziękuję za bazarek, za chwilkę tam pobiegnę.

Pokaże tylko Mysię w towarzystwie Zuzi:)

Jest chyba troszkę lepiej, bo już nie pod łóżkiem, tylko na łóżku - nieśmiałość jakby mniejsza:)

DSC05339.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...