Jump to content
Dogomania

* Bobiś odszedł w swoim kochającym domku [*]Mika -Sara już w swoim DS ! :D Mika nadal czeka na swój wyrozumiały domek. Bobiś już go ma! Wycofane psiaki - Mika i Bobi - kolejne zamojskie biedy liczą na cud.


b-b

Recommended Posts

22 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

Bogduniu, są osoby, które szukają dojrzałych, spokojnych psiaków. Bobik jest w sile wieku, znajdzie domek. I za to nieustannie trzymam kciuki.

I chwałą im za to! ;) 

no to czekamy co z tego wyniknie :)

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Havanka napisał:

Gdy będą nowe zdjęcia Bobika, to też zrobię mu swój pakiecik.

Dziękuję pięknie Elu!

Poproszę Hanie aby jak będzie miała czas coś tam ładnego chłopakowi zrobiła.

Ja zrobię mu na innych portalach jeszcze...jak znajdę trochę czasu :)

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, b-b napisał:

Dziękuję pięknie Elu!

Poproszę Hanie aby jak będzie miała czas coś tam ładnego chłopakowi zrobiła.

Ja zrobię mu na innych portalach jeszcze...jak znajdę trochę czasu :)

Super, a ja w wolnej chwili przygotuję tekst ogłoszeniowy.

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam do Hani. Niestety u Miki nie ma na razie  postępów. Mała będzie potrzebowała więcej czasu.

Bobi. Bobi to trochę szczekacz. Kiedy słyszy, że coś dzieje się za drzwiami to lubi pohałasować. Hania mówiła,że nawet kiedy śpi to albo śpi tak mocno albo nie słyszy bo kiedy zorientuje się,że ktoś przechodzi koło niego czy też jest wtedy zaczyna szczekać jakby nic wcześniej nie słyszał. Jest zdziwiony zaistniałą sytuacją. Nie jest typem miziaka. Nie podchodzi. Żyje obserwując z boku. Kiedy Piotrek chciał go wziąć na ręce do zważenia mały pokazywał zęby, chciał ugryźć? Nie ma chyba dobrych skojarzeń z rękoma.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.01.2018 o 10:36, b-b napisał:

Dzwoniłam do Hani. Niestety u Miki nie ma na razie  postępów. Mała będzie potrzebowała więcej czasu.

Bobi. Bobi to trochę szczekacz. Kiedy słyszy, że coś dzieje się za drzwiami to lubi pohałasować. Hania mówiła,że nawet kiedy śpi to albo śpi tak mocno albo nie słyszy bo kiedy zorientuje się,że ktoś przechodzi koło niego czy też jest wtedy zaczyna szczekać jakby nic wcześniej nie słyszał. Jest zdziwiony zaistniałą sytuacją. Nie jest typem miziaka. Nie podchodzi. Żyje obserwując z boku. Kiedy Piotrek chciał go wziąć na ręce do zważenia mały pokazywał zęby, chciał ugryźć? Nie ma chyba dobrych skojarzeń z rękoma.

Myślę,podobnie jak Tysia, że Bobik może mieć problemy ze słuchem. Wcale nie słyszy, albo słyszy, ale bardzo słabo i dlatego przestrasza się, gdy kogoś nagle zobaczy i szczeka.

Wiele psów nie lubi utraty kontaktu z podłożem i podnoszenie przez obcą osobę może skończyć się pogryzieniem. Póki co, Szafirek jest dla niego obcy. Jeszcze nie zna Go na tyle, żeby Mu zaufać.

Łagodne przemawianie do psiaków, nie zmuszanie do kontaktów, mizianie innych psiaków tak, żeby Mika i Bobik to widzieli powinny ich przekonać, że nie mają się czego bać, że jest i będzie ok. W ich pamięci jest pewnie jeszcze schronisko, podróż. Muszą zapomnieć, a może im potrzeba nieco więcej czasu.

Link to comment
Share on other sites

A moze Bobik należy do tych "niedotykalskich", bo taka "rasa" też jest. Mój Misiaczek do niej należy. Jest u nas już 16 rok i też nie daje się podnieść czy wziąć na ręce. Nie jest typem przytulaka, ale ja jestem i po prostu toleruje tylko chwilowe przytulanie. Nic poza tym.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

A może on faktycznie nie słyszy? I dlatego pokazuje zęby jak się bierze na ręce, bo nie bardzo wie, co się dzieje?

 

5 godzin temu, elik napisał:

Myślę,podobnie jak Tysia, że Bobik może mieć problemy ze słuchem. Wcale nie słyszy, albo słyszy, ale bardzo słabo i dlatego przestrasza się,gdy kogoś nagle zobaczy i szczeka.

Wiele psów nie lubi utraty kontaktu z podłożem i podnoszenie przez obcą osobę może skończyć się pogryzieniem. Póki co, Szafirek jest dla niego obcy. Jeszcze nie zna Go na tyle, żeby Mu zaufać.

Łagodne przemawianie do psiaków, nie zmuszanie do kontaktów, mizianie innych psiaków tak, żeby Mika i Bobik to widzieli powinny ich przekonać, że nie mają się czego bać, że jest i będzie ok. W ich pamięci jest pewnie jeszcze schronisko, podróż. Muszą zapomnieć, a może im potrzeba nieco więcej czasu.

 

2 godziny temu, Havanka napisał:

A moze Bobik należy do tych "niedotykalskich", bo taka "rasa" też jest. Mój Misiaczek do niej należy. Jest u nas już 16 rok i też nie daje się podnieść czy wziąć na ręce. Nie jest typem przytulaka, ale ja jestem i po prostu toleruje tylko chwilowe przytulanie. Nic poza tym.

 

Mówiłam Hani,że może mieć zatkane woskowiną uszy lub miał jakąś infekcję, która spowodowała pogorszenie słuchu. 

Poczekamy jeszcze trochę i jak nic się nie poprawi będzie trzeba zaprać  chłopaka do weta. Niestety bez kagańca się nie obędzie.

Teraz trafiły się psiaczki , które potrzebują więcej czasu na przyzwyczajenie się do normalnego życia .

Link to comment
Share on other sites

Bogduniu, nie martw się Bobisiem, Loluś też nie lubi jak ktoś go podnosi, a jak zrobiłby to nieznajomy,  na pewno by ugryzł,  Loluś jak chce się miziać. wskakuje na kolanka, ale żadnego podnoszenie nie znosi :)

Może trzeba poczekać na aklimatyzację Bobika i zobaczymy co jemu sprawia przyjemność :)

 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, ona03 napisał:

Bogduniu, nie martw się Bobisiem, Loluś też nie lubi jak ktoś go podnosi, a jak zrobiłby to nieznajomy,  na pewno by ugryzł,  Loluś jak chce się miziać. wskakuje na kolanka, ale żadnego podnoszenie nie znosi :)

Może trzeba poczekać na aklimatyzację Bobika i zobaczymy co jemu sprawia przyjemność :)

 

Widać on jest z tych co potrzebują więcej czasu. 

Dostanie go tyle ile będzie potrzebował.

Mika też :)

Link to comment
Share on other sites

Dobrze ,że trafiły do Hani, jest nadzieja że tego czasu wcale nie będzie potrzeba.. tak dużo!  czasem zaufanie jakim potrafią obdarzyć człowieka nawet te 'bardzo skrzywdzone przez człowieka'  mnie zadziwia... jakby miały ...miłość do ludzi wpisaną w geny?!16.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...