Jump to content
Dogomania

Figa. Figa to nic, ale ona to wiele. Wiele emocji, strachu i miłości


elik

Recommended Posts

Zobaczyłam ją po raz pierwszy, gdy ewu przysłała mi jej zdjęcia ze schronu, z prośbą o wklejenie na wątek  "Maleństwa ze schronu błagają o ratunek..." 

Napisała:

"Dzisiaj dostałam nowe zdjęcia piesków. Jest malutka sunia, bardzo wystraszona, strasznie lgnie do człowieka. Zamieść ją proszę na wątku. Może ktoś się zlituje..."

  Figa w schronie 3.jpg

Upłynęło trzy tygodnie, ale nikt się nie zlitował, a ja nie mogłam zapomnieć jej wzroku :(  Jest kilka powodów, dla których nie powinnam przyjąć jej na DT, ale prześladuje mnie myśl, że to przerażone maleństwo może trafić na łańcuch, jak wiele innych psiaków. A tam.... Wolę nie myśleć dalej.

Muszę ją zabrać ze schronu, muszę uwolnić ją od tego przerażania i niepewnej przyszłości.

Jutro maleńka Figa ma przyjechać do mnie około południa i bardzo się cieszę, że wkrótce przerażenie zniknie z jej pycholka. Ale potrzebujemy Waszej pomocy. Oczywiście tylko na karmę i weta. Poczucie bezpieczeństwa i miłość dostanie gratis :)

Zapraszam na wątek 

Będę starała się na bieżąco informować i fotografować życie Figi w naszym domu )

 

Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy

Wpłaty

...........60,00 zł  -  Joanna1235  na szczepienie p/chorobom wirusowym  -  1.07.2016 r.

...........30,00 zł  -  Gusiaczek  -  5.07.

...........35,00 zł  -  ewu  -  6.07. 

===========================================================================

.....125,00 zł

 

Wypłaty

...........38,50 zł  -  Advantix  na pchły i kleszcze (paragon)  -  5.07.

...........14,00 zł  -  Drontal  na pasożyty wewnętrzne (paragon)  -  5.07.

...........21,90 zł  -  szelki typu guard (paragon)  -  8.07.

...........12,90 zł  -  dostawa szelek ze sklepu internetowego (paragon)  -  8.07.

...........55,00 zł  -  szczepienie p/chorobom wirusowym (paragon) -  27.07.

===================================================

....142,30 zł

 

Saldo

...............125,00 zł

..-...........142,30 zł

====================

..-........17,30 zł

 

Wszystkim ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękuję !!!

 

022e41998a2329f48c5f689f8af3f20d.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Teraz, Alaskan malamutte napisał:

Przybiegam do ślicznej Figuni na zaproszenie Elik  k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,004_QH_origNo lepiej trafić nie mogła! Elik znajdzie jej domek najlepszy na świecie!

Witam Cię gorąco  z%2Bkwiatuszkami.gif

i dziękuję za zdjęcia pięknych fantów. Ja już ostrzę sobie ząbki na jeden z nich :) Wstawię dopiero jutro, bo już TZ stoi mi nad głową. Chce usiąść do kompa :(

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, ewu napisał:

Elu bardzo Ci dziękuję ,że jak zawsze okazujesz ogromne serce.

I Ciebie Basiu serdecznie witam z%2Btulipanami.gif

i proszę bardzo o pomoc przy prowadzeniu wątku.

I nie zawstydzajcie mnie kochane Koleżanki. Same to samo robicie :)

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Alaskan malamutte napisał:

Ciekawa jestem, na który  k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,002_Rk_orig

Na jeden z tych ostatnich zdjęć ? Bieluteńki taki :) Śliczny taki :) Bardzo ładnie byt się prezentował w oknie  :)

25 minut temu, anecik napisał:

Jestem u Figusi :) Na razie finansowo nie pomogę bo jestem w czarnej d.... ale chociaż będę bywać.

Witam serdecznie i bardzo dziękuję :) Nie tylko o finanse chodzi. Sama wiesz, jak ogromne znaczenie ma obecność na wątku i za to też gorąco dziękuję  niewinny.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, elik napisał:

Na jeden z tych ostatnich zdjęć ? Bieluteńki taki :) Śliczny taki :) Bardzo ładnie byt się prezentował w oknie  :)

Witam serdecznie i bardzo dziękuję :) Nie tylko o finanse chodzi. Sama wiesz, jak ogromne znaczenie ma obecność na wątku i za to też gorąco dziękuję  niewinny.gif

 

Wiem Elu że obecność bardzo potrzebna ale kaska też się przydaje :)

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich serdecznie!! Rozmawiałam tel z Elik. Niestety nie może wejść na wątek, ponieważ ma zablokowany transfer. Prosiła, aby przekazać wszystkim, że sunieczka już bezpieczna k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,06_69_orig. Jak tylko Elik odzyska dostęp do internetu wszystko opisze. 

Teraz to już będzie tylko lepiej!!! Figuniu jesteś w bardzo dobrych rękach!!  serce_20140213184319.gif

Link to comment
Share on other sites

Kochane Figunia już u elik. Niestety Ela z powodów technicznych nie może się odezwać na dogo.

Coś z komputerem. Rozmawiałam przez telefon i wiem ,że Figa jest chudziutka, drobniuteńka.

To dystyngowana, urocza, spokojna sunia.

W podróży zero kłopotów.

Nie macie pojęcia jak się cieszę ,że okruszek miał taaakie szczęście.

Cudownie ,że jest u naszej kochanej Eli:)

 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Alaskan malamutte napisał:

Witam wszystkich serdecznie!! Rozmawiałam tel z Elik. Niestety nie może wejść na wątek, ponieważ ma zablokowany transfer. Prosiła, aby przekazać wszystkim, że sunieczka już bezpieczna k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,06_69_orig. Jak tylko Elik odzyska dostęp do internetu wszystko opisze. 

Teraz to już będzie tylko lepiej!!! Figuniu jesteś w bardzo dobrych rękach!!  serce_20140213184319.gif

Ojej dopiero teraz odczytałam ,że powiadomiłaś o problemach technicznych:)

Ja w ferworze najpierw piszę , potem czytam:):)

Link to comment
Share on other sites

No jestem nareszcie :) Moje trudności pojawiły się, gdy na moja prośbę, pan, który adoptował w kwietniu adoptował ode mnie sunieczkę, szczeniaczka mix jajusia, przysłał mi ogromną pocztę ze zdjęciami suni. Otwierając jego pocztę, bo oczywiście natychmiast chciałam zobaczyć kochana sunię, wyczerpałam dzienny limit transferu o czym powiadomiła mnie informacja od biura interii. Nie otworzyłam całej jego korespondencji i już żadnego e-maila w tym informacji o nowych postach na wątkach z linkami do tych wątków. Byłam jak bez ręki :) Na szczęście podczas rozmowy z Alaskan olśniło mnie, że mam linki w rozliczeniach psiaków, których jestem skarbnikiem. No i jestem :)

Sunia jest przesłodka. Ja nie wiem z jakiego powodu trafiła do schronu. W samochodzie podczas jazdy była bardzo grzeczna. Pani, która ja przywiozła, powiedziała, że nie było po drodze żadnych problemów. Po wyjściu z samochodu pięknie się przywitała z naszą sunią, bo wyszliśmy po Figunię, żeby dziewczynki poznały się na neutralnym gruncie. Pięknie chodzi na smyczy, nie ciągnie, nie usiłuje dyktować trasy, ani tempa. Po przyjściu do domu w pierwszej kolejności wypiła połowę dziennego zapotrzebowania Małej na wodę, wymiotła karmę z obu misek przy pełnej aprobacie Małej. Mała, Tadek niejadek, pewnie się nawet cieszyła, że ktoś wymiata za nią te wstrętne kulki :) Potem nastąpiło poznawanie terenu, przerywane przybieganiem do mnie lub TZta, żeby sprawdzić czy jesteśmy :)  Oczywiście obwąchała wszystkie kąty i walnęła się na wielkie posłanie na tarasie. Ale ten spokój nie trwał długo :) Co trochu podchodziła do misek, żeby sprawdzić, czy może ktoś tam czegoś nie wrzucił. Oczywiście czekały na nią smaczne kąski, coby wynagrodzić smutne chwile w schronie.  Mała skorzystała przy okazji :) Figa jest małą, rezolutną, odważną panienką po przejściach. Ma sporego strupka na lewym uszku,sporą bliznę nad prawym oczkiem, paskudną niezbyt dobrze zagojoną wielka bliznę po sterylce, jest strasznie chuda i potwornie capi.

Ponieważ nie wykazywała najmniejszego choćby stresu, postanowiliśmy ją wykąpać, bo podejrzewałam, że panienka będzie chciała skorzystać z łóżeczka :) No i powiem, że nie myliłam się.  gif%2Bsie%2Bmyjer.gif

 

Kąpiel zniosła bez większej euforii, ale i też bez większych oporów. Woda była gęsta od brudu i smrodu fuj gif%2Bprzrera%25C5%25BCony.gif Ale za to jak piękne są teraz jej białe, bielutkie łateczki :) Pełny zachwyt. Po wytarciu Figa wylądowała gdzie ??? No jakby się kto pytał, w łóżeczku  :)

W drodze z samochodu do DT

20160630_134244.jpg

Chwila odpoczynku przed zmasowaną akcją poznawczą.

20160630_154602.jpg

Pierwsza, pewnie od dłuższego czasu,  kostka :)

20160630_141849.jpg

20160630_141919.jpg

Figunia przyjechała oczywiście bez książeczki i bez informacjo o szczepieniu p/wściekliźnie. Czyli czeka nas pełna ścieżka zdrowia - odrobaczanie, szczepienia, czipowanie :) Trudno o tym pisać, ale bardzo Was proszę o wsparcie, bo sama nie podołam finansowo. Postaram się zrobić bazarek, ale sunia nie będzie jedynym beneficjentem. W potrzebie jest także Aschita i Huzar i dla tej trójki zrobię bazarek.

Razem z Figunią bardzo na Waszą pomoc liczymy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...