Jump to content
Dogomania

Bezik !Trzymajcie kciuki!


auraa

Recommended Posts

Jest to wielka tragedia ludzi i psa. Bezik to młody energiczny pies po przejściach. Pani z poważnym uszkodzeniem kręgosłupa poruszająca się o kulach i Pan czekający na operację. Państwo bardzo kochają Bezika (którego nazywaja Lizakiem) jednak nie dają sobie z nim rady. Bezik w domu jest wspaniałym spokojnym psem zakochanym zwłaszcza w panu, na spacerze zmienia się o 180 stopni. Jest nie do opanowania, ciągnie i ujada aż do utraty głosu. Rzuca się na inne psy. Bezik ma również lęk separacyjny. Kiedy Pani wychodzi z domu słychać go w drugim końcu bloku, co kończy się awanturą z sąsiadami.  Interweniowała już straz miejska. Zachowanie psa obserwowały behawiorystki. Udzieliły państwu kilku wskazówek jednak chyba ze względu na stan zdrowia państwo niezbyt konsekwentnie je realizowali. Do tego dochodzą konflikty z sąsiadem alkoholikiem, który zaatakował psa i go zaczął kopać. Państwo są zrozpaczeni ale nie dają już rady. Wiedzą, że psu trzeba pomóc ale nie sa w stanie.

W piątek 20.11. Bezik trafił do hotelu pod Łowiczem.  Udało się go umieścić w boksach wewnętrznych. Więc ma ciepło. Jest zdezorientowany, nie wie co się dzieje. Proszę o pomoc w utrzymanie psa..

Kolejny potrzebujący pomocy pies ze wsi w okolicy Mińska Maz.. Psa widziałyśmy od wczesnej wiosny. Biegał po drodze zagladajac w podwórka. Wydawało sie nam jednak, że ma dom i swojego pana. Niestety prawda o psie wyszła na jaw kiedy zajęłyśmy się ratowaniem suczek z zaniedbanego gospodarstwa

http://www.dogomania.com/forum/topic/143212-ma%C5%82a-sunia-z-du%C5%BCym-guzemdwie-suczki-na-%C5%82a%C5%84c-bez-bud-i-pies-czekaj%C4%85cy-na-transp-do-lasu/

 

Pies przyplątał się do tego domu i ponieważ faceci go nie przeganiali i  tam najczęściej przebywał. Jest  bardzo młody, bardzo żywiołowy i bardzo spragniony kontaktu z człowiekiem.Mimo, ze jest bardzo łagodny,nie atakuje ludzi ani innych zwierząt zaczął niektórym mieszkańcom wsi przeszkadzać. "Bo szczeka, bo się plącze" Najważniejszym argumentem było jednak to, że obsikuje kwiaty w w ogródkach przy ogrodzeniach i wysychają. Ponieważ jest bezdomny to najlepiej będzie wywieźć go do lasu bo i tak nikt się o niego nie upomni. Właściwie taka próba została już podjęta ale pies się na szczęście wystraszył i nie dał się  złapać. Krysia z mężem ubłagali aby dali nam trochę czasu, bo naprawdę nie wiemy co z nim zrobić.  Niestety w pewnym momencie sąsiedzi stali sie tak natarczywi, że ubłagałam Astorath aby znalazła u siebie miejsce w hotelu , bo bałyśmy się  że  pies może po prostu zwyczajnie zniknąć.

26981f999cfd968fmed.jpg

4dc2ba3cfa69baa8med.jpg

Czyż nie jest ładny?

Od półtora tygodnia pies przebywa u Astorath. Był prawdopodobnie psem domowym, gdyż ładnie chodzi na smyczy, grzecznie zachowuje sie w samochodzie. Wie do czego służy kanapa i fotel, zachowuje czystość.

Ponieważ był bardzo zakleszczony i bałyśmy się babeszjozy, pies zostanie zaszczepiony w ten weekend.

Niestety nie mamy na jego utrzymanie ani jednej złotówki.

Bardzo prosze o pomoc dla tego zwykłego białego kundelka, który bardzo kocha ludzi.

d324965bddcc305dmed.jpg

 

 

wpłaty dla Bezika

 

31.10 -kabaja   150zł

03.11-jaguska    50zł

10.11- Agat21    50zł

17.11-yucca     140zł za bazarek

Razem 390zł

w spadku po Gabi, dopóki nie będzie zwrotu za sterylkę  123,27 zł

razem- 513,27 zł

Wydatki- 12.11-za hotel i szczepienia 400zł

 

Stan na 23.11- 113zł 27gr

 

na koncie suń i Bezika jest     stan na 24.10-597zł

28.11 basiek8-20zł

1.12 Kabaja-150zł

4.12 -Krysia, Maciek-100zł

18.12 -Nutusia z bazarku-418,50gr

22.,12-basiek8- 20zł

bazarek książkowy-74zł

bazarek z perfumami-298zł

razem wpływy -1193,77

Wydatki-

11.12-hotel u Astaroth-250zł

19.12- hotel "Psia Chata"-330zł

razem wydatki - 580zł

 

stan na 17.01.2015 - 613,77gr.

 

27.01-BASIEK8-20ZŁ

30.01-NUSIAIJA-30ZŁ

 

RAZEM WPŁYWY-663,77

WYDATKI-

5.02-HOTEL "PSIA CHATA"-330ZŁ

 

STAN NA 05.02.2015-333,77

 

WYDATKI

02.03-WIZYTA TRENERKI-70ZŁ

 

......................................................................................................................................................................

 

 

STAN NA 02.03.2015 -263,77

 

WYDATKI

opłata za hotel-330zł

kastracja-         140zł

czipowanie-        20zł

szczepienia-       50zł

odpchlenie-        20zł

odrobaczenie-      7zł

razem- ----       567zł za grudzień

hotel za styczeń     -330zł

wpłaty

 Krysia  - 4.12 .-----50zł

Poker - 21.12-------20zł

p. Zosia -  29.12.....200zł

razem-533,71

wpłaty za styczeń

11.01- 50zł od Krysi

11.01- 30zł Krysia K.

11.01- 20zł Iwona C.

14.01-173,60 ELIK za bazarek

19.01- 40zł Poker

RAZEM 273,60 ZŁ

14.01-opłata za hotel- 567zł

stan na 14.01-280,31

BRAKUJE-49,69ZŁ  na hotel za styczeń

Link to comment
Share on other sites

Jestem u psiulka. 

Auraa na wątku ogólnym suczek i psa zaproponowałam, że mogę oddać perfumy Kenzo (cały 100ml flakon) na bazarek - nie wiem, czy to gdzieś nie umknęło uwadze. Gdybyś zrobiła bazarek, ja mogę potem je wysłać do osoby, która go wygra. Dostałam je w prezencie, to bardzo fajne i oryginalne perfumy, może się ktoś skusi. Bazarek trzeba systematycznie pilotować, a u mnie z bywaniem w necie bywa rożnie - w zależności od pracy i wyjazdów, dlatego może ktoś by go wystawił? 

Link to comment
Share on other sites

Auro kochana

 jestem u przecudnego białego serdunka :calus: :calus:

Ciociuniu dziś rano wyslalm szybkim przelewem

 150 zl

 w tytule wpisalalm ,,dla suni z guzem i białego piesia,,

 ale ciociu auro , jesl bialasiu nie ma ani zlotoweczki

 to może niechaj te pieniazki ida na hotelik

 zadecyduj ciociu

 pozdrawiam ogromnie i dziekuje za cudna rozmowe :calus: :loveu: :loveu:

w poniedziałek rano

przelew już będzie u Ciebie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...