Jump to content
Dogomania

Zwierzaki "Zwierzaka" - prosimy o pomoc w adopcjach i utrzymaniu psów i kotów :(


andzia69

Recommended Posts

2 godziny temu, jankamałpa napisał:

A jeszcze napisałam na OLX do tej pani, która była zainteresowana Tobiisiem, że chyba sobie robiła żarty i mi odpisała cytuje: "z mojej strony to nie byly zadne zarty ja dzownilam i nikt nie odbieral"

'

no cóż...jakby jej zależało, to dzwoniłaby do skutku...czasem ludzie pracują i nie mogą odebrać, czasem nie słysza, czasem zajmuja się zwierzyńcem...ech

 

Dla oneczki będziemy szukać domu - tylko czekamy na wyniki profilu kostnego, bo to jest potrzebne do pełnej diagnozy :( 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Są wyniki - fosfor przekroczony dwukrotnie, wapń prawidłowy. Zdjęcia rtg łap - nie była zwiotczana do zdjęć, więc trochę zmieniła ułożenie łap od góry - ale widać zmiany - kość promieniowa rośnie "normalnie" i chrząstka pomiędzy nią a nadgarstkiem jest w miarę ok. Natomiast widać różnice w długości kości łokciowej i w chrząstce wzrostowej. Widać to w jednej i drugiej łapie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to jest na skutek braków żywieniowych - sunia szybko rośnie, a kości nie nadążają, bo są "słabo odżywione" W tej chwili zalecenia - ograniczenie ruchu, karma dla szczeniaków dużych ras. Jest szansa, że się to wyrówna...a jeśli nie, to trzeba będzie podcinać kości :(

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, jankamałpa napisał:

Wszystko będzie dobrze, nie ma co na zapas wymyślać takich złych scenariuszy bo Karma wraca, więc tylko pozytywne myślenie i czyny pozostają.

no wiesz, ze ja jestem pesymista :(

Janka  a spróbujesz małą ogłosić? Na Kraków ew. W-wę? Tam są ortopedzi, wiele dobrych lecznic - może ktoś się zakocha i będzie swiadomy tego, na co się porwał. Z moim nr tel. 604275553 Napisz, ze sunia zostala znaleziona kilka dni temu, chodzi jak na filmiku. Nie wiem sama

Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Tyś(ka) napisał:

A próbujecie ją jakoś dosuplementować? Obawiam się, że dobra jakościowo karma dla szczeniaków może być nie wystarczająca :(

Tyśka - sunia dopiero co trafila, we wtorek była na rtg, badaniu krwi, szczepieniu, w czwartek byly wyniki fosforu i wapnia. Ma dostawac karmę dla szczeniaków ras dużych plus Caniviton Protekt  ale czy to wystarczy - pewnie się okaże :( Byc moze te nierówne kosci trzeba będzie skorygowac chirurgicznie. Na razie mam problem z dt dla niej. Musi miec ograniczony ruch i zero schodów. a dt jest na 3 piętrze bez windy i na dodatek dziewczyna pracuje od 10-18 - więc wychodzi o 9 a wraca o 19 i sunia jest sama, zamknieta w kenelce :( Wiec szukamy jej nowego dt z opcją stałego lub tylko dt, który by był w domku lub bloku - ale z windą. Jak zwykle wpakowałyśmy się w problem - no ale cóż zrobić - życie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...