Jump to content
Dogomania

sika wszędzie gdzie popadnie :(


kajaa21

Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kajaa21']poradziliście sobie z tym???[/QUOTE]

Tak wystarczyło pozbierać karteczki:bigcool:

To był (bo już nie jest :lol:) szczeniak z problemami, bał się ludzi bo był najbrzydszy z miotu, miał krótkie nóżki i mnóstwo fobii, a żeby hodofca (błąd celowy) go złapał to biegał za nim 15 minut....a inne psy w między czasie ją podgryzały

Link to comment
Share on other sites

Maszka jest kundelkiem oboje rodziców to 100% kundelki, a ona wygląda trochę jak jamniczek :) ale zawsze się śmieję, bo miała 9 rodzeństwa, ona urodziła się jako ostatnia 10 do tego jest najmniejsza i bida bez ogonka :P a cała reszta miała ogonki :)
[IMG]http://i56.tinypic.com/zx0706.jpg[/IMG]

a tak prosi by ją wziąć na ręce, wtedy robi te maślane oczka i kolana miękną :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blackraven']Tak wystarczyło pozbierać karteczki:bigcool:

To był (bo już nie jest :lol:) szczeniak z problemami, bał się ludzi bo był najbrzydszy z miotu, miał krótkie nóżki i mnóstwo fobii, a żeby hodofca (błąd celowy) go złapał to biegał za nim 15 minut....a inne psy w między czasie ją podgryzały[/QUOTE]

bał sie bo byl najbrzydszy?

Link to comment
Share on other sites

w kundelkach moim zdaniem, jest właśnie najlepsze to że nie są takie same jak inne, są zupełnie inne nie tylko pod względem charakteru ale i wyglądu, a psy rasowe to każdy jest praktycznie taki sam albo bardzo do siebie podobny :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paniMysza']bał sie bo byl najbrzydszy?[/QUOTE]

Wiesz, nie wnikam co chodziło po głowie hodowcy, ale matka była w typie ONka i prawdopodobnie szczeniak zawiódł jego oczekiwania....

[IMG]http://i52.tinypic.com/jb1jio.jpg[/IMG]

Tu już prawie 5 miesięczna, do ONka to chyba niepodobna:cool1:

Taka byłam malusia ;) około 7 - 8 tygodni
[IMG]http://i55.tinypic.com/fmuzk1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kajaa21']ogólne spacery z nimi to sama radocha, patrzenie na nie jak biegają bawią się patykami itd jest bardzo miłe i w ogóle, no tylko to jej sikanie, będę próbowała zrobić wszystko by jej nie oddać. relacje z mamą są takie wiesz średnie. zaraz będę myła podłogę wodą z octem by pozbyć się zapachu moczu, może też gdy nie będzie czuła już tego to też coś da i przestanie sikać i pisałam już do jednej behawiorystki z Wrocławia[/QUOTE]

I co ta behawiorystka powiedziała ? Czy umówiłyście się już ?

[QUOTE]nie oddała bym psa do schroniska NIGDY gdybym nie miała co z nią zrobić wtedy to jasne jest dla mnie że ona została by z nami, chcę by była z nami, napisałam do tej kobiety w razie gdyby wszystko się pogorszyło, wiem że to jest złe myślenie ale sama nie wiem jak ją ogarnąć do normalności, znaczy teraz już wiem i będę nad nią pracowała bo nie chcę jej oddać.[/QUOTE]

A co to znaczy wszystko by się pogorszyło ? Czy coś się jeszcze dzieje innego z czym nie możesz sobie poradzić, czy ma się pogorszyć sikanie Maszy ? "Ogarnąć do normalności" no proszę Cię, wzięłaś drugiego psa, pierwszy zaczyna lać gdzie popadnie, prawdopodobnie na tle stresowym i Ty nie potrafisz tego ogarnąć ? I urasta to do problemu oddania psa, tylko dlatego że leje na łóżko. No nie nie mogę, krew mnie zaraz zaleje. Ja się sto razy zastanawiam przed kolejnym tymczasem czy poradzę sobie z dwoma psami. Staram się przewidzieć wszystko "a co by było gdyby" i czy podołam. Mając jednego psa, nie do końca wychowanego i zsocjalizowanego, małe dziecko i matkę która ma wszystko gdzieś, wzięłaś drugiego psa, w typie asta na dodatek, bo Ci się zamarzył. I jeszcze chcesz oddać Maszę, żeby sobie po podwórku biegała. Uwielbiam to podejście ludzi, ze pies na podwórku ma najlepiej, bo sobie biega bez ładu i składu drąc mordę z nudów itp. itd. Gratulacje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kajaa21']miałam na myśli sikanie, czekam na odpowiedź behawiorystki[/QUOTE]

ale ty sie lepiej umow z kims z twojej miejscowosci, zeby psiaka zobaczyl i mógł z nim i toba pracowac. mailowo nic nie zrobi nawet najleszy szkoleniowiec.

skoro mama wyznaczyla ci tydzień, to dzialj już. w tydzien nie oduczysz suni sikania, ale przynajmniej wykonasz pierwszy krok.

Link to comment
Share on other sites

No w głowie mi się nie mieści, żeby psa oddawać do schroniska z powodu lania. Do głowy by mi nie przyszła nawet taka myśl. Przecież ona nie robi tego złośliwe.... Słów mi brak. Jak Ci Dora zacznie kozaczyć do dziecka, mamy albo obcych, to też schron ? Szkoda mi Maszy. Wzięłaś drugiego psa, nie umiejąc poradzić sobie z pierwszym. I to z taką koniec końców pierdołą, bo sika. Gdzieś tam na innym wątku pisałaś, że masz pojęcie o psach, wychowaniu, właśnie widać jakie na prawdę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yuki']No w głowie mi się nie mieści, żeby psa oddawać do schroniska z powodu lania. Do głowy by mi nie przyszła nawet taka myśl. Przecież ona nie robi tego złośliwe.... Słów mi brak. Jak Ci Dora zacznie kozaczyć do dziecka, mamy albo obcych, to też schron ? Szkoda mi Maszy. Wzięłaś drugiego psa, nie umiejąc poradzić sobie z pierwszym. I to z taką koniec końców pierdołą, bo sika. Gdzieś tam na innym wątku pisałaś, że masz pojęcie o psach, wychowaniu, właśnie widać jakie na prawdę.[/QUOTE]
przestań mnie atakować co chwilę, piszę spokojnie i proszę o to samo, jak byś dokładnie czytała to wyraźnie parę razy napisałam że NIE CHCĘ JEJ ODDAWAĆ DO SCHRONISKA a moja mama tak "straszy" może to co napiszę będzie nie wiem złe itd ale sama pomyśl CZASEM nie twierdzę że akurat z powodu sikania w domu lepiej oddać psa do innej rodziny, niż pozbyć się go np przywiązując w lesie do drzewa czy wyrzucając psa gdzieś na wieś prawda?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...