Jump to content
Dogomania

Ściana psiego płaczu - Białogard - reaktywacja


mariamc

Recommended Posts

Aby uzyskać PEŁNĄ TREŚĆ mojego postu ( z dnia 6.07.2011, godz.18.02) zawierający wyniki kontroli TOZ w "schronisku" JH z 2009 r. , należy kliknąć na w/w mój post w rubryce "odpowiedź z cytatem" - cytat wyświetla całą treść. Ale nie wiem dlaczego tak się dzieje, że ta treśc nie ukazuje się w moim poście , że jest ucięta po nagłówku.....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 488
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='karina1002']Pytanie do moderatorów: a gdzie jest poprzedni wątek, który zniknął w niewyjasnionych okolicznościach?[/QUOTE]
Próbuję od nowa dodawać treść wyników kontroli TOZ z 2009r. u JH, ale......ZA KAŻDYM RAZEM MÓJ POST.....z n i k a ! Czyżby ktoś nie chciał dopuścić do tego, aby więcej osób przeczytało o tej kontroli ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milot']komisja TOZ Oddział w Koszalinie w składzie:
Ryszard Tiece - Inspektor TOZ…………………………………..
Teresa Stangret - Prezes TOZ Oddz.Koszalin…………………………………..
Karolina Cedro - Inspektor TOZ………………………………….

Przeprowadziła W dniu 19 maja 2009 r. komisja TOZ w Koszalinie
kontrolę Schroniska dla Zwierząt w Białogardzie,
do którego psy zostały przewiezione.
Schronisko prowadzone jest przez Jerzego Harłacza.

W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono rażące nieprawidłowości i zaniedbania:
1.
z powodu przepełnienia w schroniska (ok. 400 psów) w klatkach wielkości ok. 12 - 13 m2 stłoczonych jest po 20 psów i więcej psów oraz tylko 4 – 6 bud
2.
nie oddziela się psów od samic, samice nie są sterylizowane, w ogóle nie stosuje się żadnych zasad w rozmieszczaniu psów (stare z młodymi, duże z małymi, zdrowe z chorymi i do tego jeszcze oszczenione matki z małymi) - stworzono idealne warunki do zagryzania się psów
3
.z przywiezionych 22 psów z Kamieńca – 3 już zostały zagryzione,
a szczenna suczka padła przy porodzie
4.
część psów jest chorobliwie chudych – boki zapadnięte, wystające kości miednicy widoczne żebra, rany na pysku,
niektóre nie mające siły się poruszać i przebywają ze sforą psów zdrowych
5.
schronisko nie posiada kuchni do gotowania karmy,
nie posiada również nawet śladowych ilości karmy suchej lub puszek
6
.wszystkie psy: młode, stare, chore, szczeniaki są karmione wyłącznie surowymi odpadami poubojowymi (kości, jelita), które są rzucane do klatek
7
.podłoga w klatkach oraz budy sprawiają wrażenia jakby były ochlapane wapnem – to efekt rozbryzganych psich odchodów (wydalonych kości) przez deszcz
8.brak misek z wodą, w niektórych tylko znajduję są miski z zieloną, cuchnącą wodą pochodzącą ze zbiornika w postaci wkopanej w ziemi beczki do gromadzenia wody, a w nim pływający martwy szczur
9.na środku schroniska wielkie bajoro z psich odchodów i brodzące w nim psy, które chodzą luzem na terenie schroniska
10.przy tak ogromnej ilości psów, „schronisko” nie posiada instalacji wodno -kanalizacyjnej

Prowadzone przez Jerzego Harłacza „schronisko” nie spełnia wymagań określonych w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 czerwca 2004r.w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenie schronisk dla zwierząt, a mianowicie:
1.brak wydzielonego pomieszczenia do wykonywania zabiegów leczniczych
2.brak izolacji zwierząt chorych
3.nie oddziela się samców od samic, matek ze szczeniętami
4.brak chłodni do czasowego przetrzymywania zwłok, schronisko nie posiada spalarni zwłok 5.nie zapewnia się możliwości swobodnego poruszania zwierząt (w małych klatkach przeznaczonych dla 2 - 4 psów stłoczonych jest od 10 – 22 psów)
6.nie zapewniony jest dostęp do wody zdatnej do picia
7.odnośnie wymaganej przepisami dokumentacji nie możemy się wypowiedzieć ponieważ nie udostępniono jej nam.

W schronisku J.Harłacza bezkarnie łamana jest ustawa o ochronie zwierząt.

Wzajemne zagryzanie się psów lub powolna śmierć z powodu wycieńczenia bądź nieleczonej choroby jest w tym „schronisku” normą Pan Harłacz pod maską miłośnika zwierząt zwozi psy z całego kraju i w każdej ilości w celach wyłącznie dochodowych, a nie opieki nad nimi.

W tym celu założył stowarzyszenie pn. Towarzystwo Ochrony Zwierząt ANIMALS, którego jest prezesem, a inne funkcje pełni jego rodzina.
Faktycznie jest to komercyjny zakład świadczący usługi dla wielu gmin w różnych rejonach Polski, ukierunkowany wyłącznie na zysk, w którym pozorowana jest opieka nad bezdomnymi zwierzętami.

Zasłynął jako „wybawca” psów zabranych podstępnie od Violetty Willas. Mogły być rozmieszczone w okolicznych schroniskach, jak donosiła wówczas miejscowa prasa, okoliczni weterynarze deklarowali pomoc w ich leczeniu i sterylizację. Pan Harłacz jednak tak bardzo się starał, że 70 psów zabrał do Białogardu. Czy musiały być wiezione przez całą Polskę, żeby zostać uśpione? „Psy są między sobą skoligacone, pod względem genetycznym są zdegenerowane. Żyły w hordzie i musiały walczyć o jedzenie. Są zdziczałe, zaniedbane, część jest zapchlona, zarobaczona, ma egzemę i inne choroby skóry - mówi Harłacz. - Tolerują człowieka, ale nie nawiązują z nim więzi. Weterynarz zdecyduje, które nadają się do adopcji. Resztę trzeba będzie poddać eutanazji”.

J.Harłacz jest bardzo aktywny, podpisuje umowy z gminami w całej Polsce na wyłapywanie i zabieranie ich do swojego zakładu. Zawarł umowy z ok. 50 gminami. Z kolei gminy nie są zainteresowane warunkami w jakich będą przebyły psy zabrane z ich terenów.
W ten sposób pozbywają się problemu bezdomnych psów i nie muszą inwestować w budowę schronisk. Tymczasem psy są masowo zwożone z całej Polski, stłoczone w ciasnych boksach zagryzają się wzajemnie.

Opieka weterynaryjna nie istnieje,

większość psów nie posiada nawet obowiązkowych szczepień p/wściekliźnie.

Suki nie są sterylizowane.

Wszystkie psy: chore, stare, młode i szczeniaki są karmione surowymi kośćmi.

Brak strony internetowej obniża wskaźnik adopcji,

zresztą nie o adopcję w tym wszystkich chodzi lecz o dochód,

a psy same dokonują selekcji zmniejszając swój stan w schronisku i robiąc miejsce na przyjęcie nowych.


Osoby chcące wejść do schroniska są wpuszczane niechętnie.


Według raportu BOZ - Hycel 2006 w ewidencji brakuje ponad 200 psów.


Raport sporządzony został na postawie uzyskanych danych z gmin jedynie północno – zachodniej części Polski.
Nie uwzględniono w nim współpracy p. Harłacza z pozostałymi na terenie Polski.

Podejrzewamy, że sprawa schroniska w Białogardzie jest większego kalibru niż w Krzyczkach.

Z rozmowy z niedawnym burmistrzem Białogardu (obecnie posłem) wiemy, że zwłoki psów były zakopywane wokół schroniska.


Udostępnione zdjęcia miejsc grzebania zwłok psów przesłaliśmy do Fundacji MRUNIO, która obiecywała pomoc w zdemaskowaniu przestępczej działalności.
Pismem o podobnej treści zwróciliśmy się również o zajęcie stanowiska do Zarządu Głównego TOZ w Warszawie. Bezskutecznie.

Uważamy, że konieczne jest podjęcie szybkich i skutecznych działań,

które uniemożliwią dalsze znęcanie się i krzywdzenie zwierząt w schronisku J.Harłacza.



Posiadamy sprawdzone informacje, że od czasu naszej kontroli tj. od 19 maja br. w tym tzw. schronisku nic się nie zmieniło.

Zwracamy się z prośbą o pomoc.
Obawiamy się, że p. Harłacz zrobi „pozbędzie” się wkrótce dużej psów, ponieważ treść naszego pisma do Zarządu Głównego TOZ została (bez naszej wiedzy) opublikowana na forum miejscowej gazety i wykorzystana do miejscowych rozgrywek politycznych, w których bierze również udział Harłacz będący radnym miejskim.

Z poważaniem Prezes Oddziału TOZ w Koszlinie
[FONT=&quot]
Teresa Stangret[/FONT][/QUOTE]
Moze mnie sie uda? Udalo sie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milot']Próbuję od nowa dodawać treść wyników kontroli TOZ z 2009r. u JH, ale......ZA KAŻDYM RAZEM MÓJ POST.....z n i k a ! Czyżby ktoś nie chciał dopuścić do tego, aby więcej osób przeczytało o tej kontroli ?[/QUOTE]

Wyslij tresc wynikow kontroli komus na pw zeby ja wkleil, moze sie uda ;)

Link to comment
Share on other sites

Byłam w schronisku w Białogardzie 06.07.2011. Za zgodą Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii uczestniczyłam w kontroli schroniska. Dziękuję serdecznie za tę możliwość, inaczej nigdy nie udałoby mi się tam wejść. Prezes Towarzystwa Ochrony Zwierząt "Animals" oznajmił mi ,że na teren "jego" schroniska nie mam prawa wstępu. To, co tam zabaczyłam , przerosło moje wyobrażnie o tym miejscu. Miałam zakaz robienia zdjęć i odzywania się podczas kontoli. I do tego się dostosowałam. Zabierałam głos tylko wtedy , kiedy lekarze wet. na to mi pozwolili. Lekarze wet. czyli: Starszy Inspektor ds. Ochrony Zwierząt z WIW - Szczecin oraz Powiatowy Lek.Wet. i jego zastępca. Niniejszym przepraszam ,że nazwałam " umieralnią" schronisko w Jędrzejewie, gdzie przebywały przez 3 lata psy ze Szczecinka. Schronisko w Jędrzejewie ,to Wersal w porównaniu z Białogardem. Kontrola nie została zakończona, jeśli nie dostanę zgody na robienie zdjęć, to już tam nie pojadę, Widziałam wystarczająco dużo. Czekam teraz na protokuł pokontrolny aby wnieść tam moje uwagi i na to co zrobią z tym "klatowiskiem" lekarze mający dbać o dobrostan zwierząt. Jedno jest pewne . Będę walczyć do skutku o poprawę warunków bytowania psów w Białogardzie.
Maria Danuta Kadela

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milot']Dla p.J. Harłacza nie jest najważniejsze dobro zwierząt, ponieważ prowadzi on na zwierzętach PRYWATNY BIZNES DOCHODOWY, który nie ma nic wspólnego z bezinteresownym ratowaniem zwierząt, ani z bezinteresownym pomaganiem zwierzętom. Wszystkie psy, które trafiają do klatowiska J.Harłacza, przyjmowane są tu ODPŁATNIE (a kwoty są niebagatelne) i za pieniądze, które JH otrzymuje za każdego psa, daje mu w zamian to, co poniżej wyszczególniła kontrola TOZ w psiarni p.JH w 2009 r ( pseudoschronisko powstało w 2003 r. i do 2009 nie dawało psom NIC PRÓCZ ZAMKNIĘCIA W KLATCE :



Rażące naruszanie lub wręcz łamanie Ustawy o Ochronie Zwierząt jest dla organizacji prozwierzęcych jednoznaczne ze znęcaniem się nad zwierzętami.
Pod poniższym dokumentem podpisały się osoby z certyfikatem Inspektora TOZ:


Na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Fundację MRUNIO na przeprowadzenie kontroli warunków bytowych psów odebranych przez Fundację z miejscowości Kamieniec Ząbkowicki,
komisja TOZ Oddział w Koszalinie w składzie:
Ryszard Tiece - Inspektor TOZ…………………………………..
Teresa Stangret - Prezes TOZ Oddz.Koszalin…………………………………..
Karolina Cedro - Inspektor TOZ…………………………………..
…………………………………..
W dniu 19 maja 2009 r. komisja TOZ w Koszalinie przeprowadziła kontrolę Schroniska dla Zwierząt w Białogardzie,
do którego psy zostały przewiezione. Schronisko prowadzone jest przez Jerzego Harłacza.
W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono rażące nieprawidłowości i zaniedbania:
1.z powodu przepełnienia w schroniska (ok. 400 psów) w klatkach wielkości ok. 12 - 13 m2 stłoczonych jest po 20 psów i więcej psów oraz tylko 4 – 6 bud
2.nie oddziela się psów od samic, samice nie są sterylizowane, w ogóle nie stosuje się żadnych zasad w rozmieszczaniu psów (stare z młodymi, duże z małymi, zdrowe z chorymi i do tego jeszcze oszczenione matki z małymi) - stworzono idealne warunki do zagryzania się psów
3.z przywiezionych 22 psów z Kamieńca – 3 już zostały zagryzione, a szczenna suczka padła przy porodzie
4.część psów jest chorobliwie chudych – boki zapadnięte, wystające kości miednicy widoczne żebra, rany na pysku, niektóre nie mające siły się poruszać i przebywają ze sforą psów zdrowych
5.schronisko nie posiada kuchni do gotowania karmy, nie posiada również nawet śladowych ilości karmy suchej lub puszek
6.wszystkie psy: młode, stare, chore, szczeniaki są karmione wyłącznie surowymi odpadami poubojowymi (kości, jelita), które są rzucane do klatek
7.podłoga w klatkach oraz budy sprawiają wrażenia jakby były ochlapane wapnem – to efekt rozbryzganych psich odchodów (wydalonych kości) przez deszcz
8.brak misek z wodą, w niektórych tylko znajduję są miski z zieloną, cuchnącą wodą pochodzącą ze zbiornika w postaci wkopanej w ziemi beczki do gromadzenia wody, a w nim pływający martwy szczur
9.na środku schroniska wielkie bajoro z psich odchodów i brodzące w nim psy, które chodzą luzem na terenie schroniska
10.przy tak ogromnej ilości psów, „schronisko” nie posiada instalacji wodno -kanalizacyjnej
Prowadzone przez Jerzego Harłacza „schronisko” nie spełnia wymagań określonych w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 czerwca 2004r.w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenie schronisk dla zwierząt, a mianowicie:
1.brak wydzielonego pomieszczenia do wykonywania zabiegów leczniczych
2.brak izolacji zwierząt chorych
3.nie oddziela się samców od samic, matek ze szczeniętami
4.brak chłodni do czasowego przetrzymywania zwłok, schronisko nie posiada spalarni zwłok
5.nie zapewnia się możliwości swobodnego poruszania zwierząt (w małych klatkach przeznaczonych dla 2 - 4 psów stłoczonych jest od 10 – 22 psów)
6.nie zapewniony jest dostęp do wody zdatnej do picia
7.odnośnie wymaganej przepisami dokumentacji nie możemy się wypowiedzieć ponieważ nie udostępniono jej nam.
[COLOR=red]W schronisku J.Harłacza bezkarnie łamana jest ustawa o ochronie zwierząt[/COLOR]. Wzajemne zagryzanie się psów lub powolna śmierć z powodu wycieńczenia bądź nieleczonej choroby jest w tym „schronisku” normą

Opieka weterynaryjna nie istnieje, większość psów nie posiada nawet obowiązkowych szczepień p/wściekliźnie.
Suki nie są sterylizowane.
Wszystkie psy: chore, stare, młode i szczeniaki są karmione surowymi kośćmi.
Brak strony internetowej obniża wskaźnik adopcji, zresztą nie o adopcję w tym wszystkich chodzi lecz o dochód, a psy same dokonują selekcji zmniejszając swój stan w schronisku i robiąc miejsce na przyjęcie nowych.
Osoby chcące wejść do schroniska są wpuszczane niechętnie.
Według raportu BOZ - Hycel 2006 w ewidencji brakuje ponad 200 psów.
Raport sporządzony został na postawie uzyskanych danych z gmin jedynie północno – zachodniej części Polski. Nie uwzględniono w nim współpracy p. Harłacza z pozostałymi na terenie Polski.
.Uważamy, że konieczne jest podjęcie szybkich i skutecznych działań, które uniemożliwią dalsze znęcanie się i krzywdzenie zwierząt w schronisku J.Harłacza.

Prezes Oddziału TOZ w Koszalinie
[FONT=&quot]Teresa Stangret[/FONT][/QUOTE]

pokazało się całe :)

to niewiarygodne co tam się dzieje! i tak długo utrzymuje!!!!
miałam okazję przeczytać wyrywkowo trochę wpisów w poprzednim temacie...../który został usunięty/

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][CENTER][B][FONT=Cambria][SIZE=3]Fundacja Mrunio[/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]
[CENTER][B][FONT=Cambria][SIZE=3]Prezes Elżbieta Śmigielski[/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]
[CENTER][B][FONT=Cambria][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]
[FONT=Cambria][SIZE=3]dot: kontroli w schronisku w Białogardzie w dniu 06.07.2011.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Cambria][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[CENTER][CENTER][FONT=Cambria][SIZE=3]Szanowna Pani Prezes[/SIZE][/FONT][/CENTER]
[CENTER][FONT=Cambria][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][/CENTER][/CENTER]
[FONT=Cambria][SIZE=3]Dzięki zgodzie Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, w dniu 06.07.2011 uczestniczyłam w kontroli schroniska w Białogardzie. Mogłam wziąć udział w kontroli bez prawa głosu i robienia zdjęć, do czego się dostosowałam, więc moje sprawozdanie będzie bez dokumentacji fotograficznej.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Cambria][SIZE=3]Aktualnie w schronisku przebywa 328 psów. 8 psów czeka na eutanazję z powodu agresji ?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Cambria][SIZE=3]Mają być uśpione po przebytej kwarantannie.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Cambria][SIZE=3]Razem boksów jest 51 , według kontroli wet., w tym 9 boksów posiada wybiegi trawiaste.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Cambria][SIZE=3]Boksy są przepełnione ale Pow. Lek. Wet nie ma stosownych dokumentów określających dopuszczalną ilość psów .[/SIZE][/FONT]
[FONT=Cambria] [/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] Schronisko nie posiada wyodrębnionych pomieszczeń do[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1)[/SIZE] [SIZE=3]wykonywania zabiegów leczniczych i chirurgicznych[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]2)[/SIZE] [SIZE=3]izolowania zwierząt chorych lub podejrzanych o chorobę;[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]3)[/SIZE] [SIZE=3]utrzymywania zwierząt zdrowych, w tym osobne dla samców, samic, samic z oseskami, młodych oddzielonych od matek – są dwa boksy , gdzie suki z małymi przebywają w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego niechlujstwa. Szczeniaki stłoczone w jednym boksie. Nie sterylizowane suki przebywają razem z nie wykastrowanymi psami w boksach.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]4) przechowywania produktów leczniczych weterynaryjnych i wyrobów medycznych – są przechowywane w szafce, w biurze.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]5) przechowywania środków dezynfekcyjnych – są przechowywane razem z lekami[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]6) celów socjalnych.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]7) pomieszczenie przeznaczonego dla wydawania zwierząt ze schroniska[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] Schronisko posiada[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1) wyodrębnione boksy przeznaczone na kwarantannę - przepełnione[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]2) boksy zapewniające separację zwierząt agresywnych.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]3) magazyn karmy suchej – b. brudne pomieszczenie z wybitym oknem – możliwość dostania się gryzoni.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Schronisko nie posiada osobnej chłodni do zwłok , zwłoki przechowywane są razem z karmą.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Podłogi w boksach są betonowe i polbruku, beton w większości boksów jest uszkodzony – brak możliwości właściwej dezynfekcji.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Budy są stare, brudne , nowe robione z surowego drewna – brak możliwości właściwej dezynfekcji.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Schronisko nie zapewnia na realizację zachowań właściwych dla przebywających w nim psów. Psy stłoczone w boksach nie są wyprowadzane na spacery z powodu małej ilości obsługi – widziałam 2 osoby i braku wolontariatu.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Aktualnie wszystkie psy są zaczipowane , brak zgłoszenia do bazy danych, nie ma takiego wymogu prawnego.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dokumentacja leczenia zwierząt niepełna. Brak kartotek jednostkowych, wpisy dotyczące kwarantanny , szczepień niepełne .Brak informacji o przyczynach zgonu psów.[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Zwierzęta wydawane są bez książeczek zdrowia , bez informacji o profilaktyce, często bez świadectwa szczepienia na wściekliznę. [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nie uzyskałam informacji , gdzie był przeszkolony p. J. Harłacz ani kto nadał mu tytuł inspektora.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman]W schronisku w jednym boksie przebywa 14 psów chorych [/FONT]
[FONT=Times New Roman]na świerzbowca. Brak możliwości właściwej dezynfekcji spowoduje dalsze zakażenia, w grupie psów zdrowych widziałam kolejne psy z wyłysieniami.

Wybija szambo , ścieki płyną wzdłuż boksów.

Brak stosownych procedur karmienia zwierząt – nie wszystkie psy mają oddzielne miski, jedno wiadro z wodą na boks, nie widziałam karmy dla szczeniąt, sucha karma w większości boksów była rozmoczona po sprzątaniu.
Brak procedur dezynfekcji i deratyzacji obiektu.

Podczas kontroli została przywieziona skrzynka UPPZ , bez stosownych dokumentów.
Skóry zostały przerzucone z pojemnika na brudną taczkę i przewiezione do chłodni w której przechowywane są zwłoki psów.

Psy z Wrześni przebywają w jednym boksie z wybiegiem .Psy miały być oddzielone od suk , tylko nie widzę możliwości umieszczenia ich w innym boksie z powodu przepełnienia.
5 psów znalazło nowe domy , mam adresy nowych właścicieli. Będę sukcesywnie sprawdzać.
Nie mając zdjęć z Wrześni , nie mogłam sprawdzić , czy okazane psy faktycznie stamtąd pochodzą.
Wszystkie były duże , owczarkowate.

Jeśli chodzi o psy z Kamieńca i psy od p. V.Villas, uzyskanie wiarygodnej informacji będzie trudne, z powodu braku kartotek.

Kontrola w schronisku nie została zakończona, pozostałe informacje może uzyskać Pani tylko od [FONT=Verdana]Starszego Inspektora Weterynaryjnego ds. Ochrony Zwierząt[/FONT][FONT=Verdana] - [/FONT][B][FONT=Verdana] [/FONT][/B][FONT=Cambria] [/FONT]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

[quote name='mariamc']Dzięki Lilka.
Jak mi przejdzie , złość ? bezsilność? na komentarze lek. wetów,na to wszystko co tam widziałam, to opiszę.

Nie założę nowego wątku, przejdę do "podziemi"
Ale nie zrezygnuję![/QUOTE]
----------------
Przed chwilą zakończył się reportaż ze schroniska w Villalobos.I powtórze to co powiedziała kobieta prowadząca to schronisko,,Powrócimy.Choć człowiek jest obolały-wrócimy.,,Ty powrócisz,by znowu wziąść się za bary w sprawie Białogardu-my-by znowu rozpocząć obłąkany taniec tu na miejscu.I choć przegrywamy i choć się nie udaje-wrócimy.
Powrócimy do Korabiewic,do Białogardu,do Małoszyc-a ona do ratowania psów Luizjany..,,Powrócimy wszędzie tam gdzie psy umierają w okrucieństwie i w bezmyśloności.
I może nam sie nie uda,może i nastepnym młodszym też się nie uda-nie odpuścimy.I Ty tez nie odpuścisz.Dopóki jest wola zmian-CDN.Wrócimy i choć to potrwa-uczciwośc będzie górą,bo my mamy rację.
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']----------------
Przed chwilą zakończył się reportaż ze schroniska w Villalobos.I powtórze to co powiedziała kobieta prowadząca to schronisko,,Powrócimy.Choć człowiek jest obolały-wrócimy.,,Ty powrócisz,by znowu wziąść się za bary w sprawie Białogardu-my-by znowu rozpocząć obłąkany taniec tu na miejscu.I choć przegrywamy i choć się nie udaje-wrócimy.
Powrócimy do Korabiewic,do Białogardu,do Małoszyc-a ona do ratowania psów Luizjany..,,Powrócimy wszędzie tam gdzie psy umierają w okrucieństwie i w bezmyśloności.
I może nam sie nie uda,może i nastepnym młodszym też się nie uda-nie odpuścimy.I Ty tez nie odpuścisz.Dopóki jest wola zmian-CDN.Wrócimy i choć to potrwa-uczciwośc będzie górą,bo my mamy rację.
Elżbieta[/QUOTE]
Poki sil nam starczy nie odpuscimy, wszystkim tym ktorzy za publiczne pieniadze dopuszczaja sie mordowania, cierpienia, tych ktorzynie umieja mowic.

Link to comment
Share on other sites

Zgłaszam wątek do moderatora.
jeden został zamknięty, bo zdjęcia były raportowane.
Harłacz przyznał podczas kontroli,że to były psy z jego schronu.

A teraz dusje wywołujesz awanturę , chodzi Ci o zamknięcie drugiego wątku?

Wszędzie szukasz drugiego dna?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Zgłaszam wątek do moderatora.
jeden został zamknięty, bo zdjęcia były raportowane.
Harłacz przyznał podczas kontroli,że to były psy z jego schronu.

A teraz dusje wywołujesz awanturę , chodzi Ci o zamknięcie drugiego wątku?

Wszędzie szukasz drugiego dna?[/QUOTE]

Zglos, jesli masz sumienie.Drugie dno jest i nie musze go szukac.Nadejdzie pora ujawnienia i zrobie to.Daleka jestem od awantur i interesuje mnie jedynie postawa panu Milot wb Dumki.
Edit: widze,ze juz oczyszczone.Brawo!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje']Zglos, jesli masz sumienie.Drugie dno jest i nie musze go szukac.Nadejdzie pora ujawnienia i zrobie to.Daleka jestem od awantur i interesuje mnie jedynie postawa panu Milot wb Dumki.
Edit: widze,ze juz oczyszczone.Brawo![/QUOTE]

Dusje, daruj sobie, wątek suni przeczytałam, "winy" Milot tam nie widzę.
P.S. Masz dom z ogrodem? Wiesz, co znaczy zamartwianie się, czy Ci pies z ogrodu nie zwieje? Ja wiem...
P.S. 2 - przepraszam, Danusiu, potem usunę swój post ;)

Link to comment
Share on other sites

To było tak na szybko pisane, bo Mrunio miała spotkanie z władzami Wrześni.
Teraz napiszę wstawiając odnośniki do odpowiednich ustaw i rozporządzeń , aby była widoczna podstawa prawna tego wszystkiego.
Wtedy faktycznie można byłoby zrobić na FB.
Prawo jest po to, aby je przestrzegać - czysto teoretycznie.
Zreztą zapowiedziałam panom doktorom ,że złożę skargę na nierówne traktowanie podmiotów.
Czego ja nie musiałam mieć , aby moje schronisko wciągnęli na PLW a u niego luzik.......

Link to comment
Share on other sites

Dostałam dzisiaj z prokuratury :
POSTANOWIENIE o odmowie wszczęcia dochodzenia!!!!

W uzasadnieniu Prokuratura Rejonowa posiłkowała się pozytywnym raportem TOZ-u.
Napisałam do ZG TOZ-u z gratulacjami.......
Właściciele takich schronisk mogą spać spokojnie , TOZ CZUWA!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...