Jump to content
Dogomania

Ściana psiego płaczu - Białogard - reaktywacja


mariamc

Recommended Posts

  • Replies 488
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[COLOR=black][FONT=Calibri]
[RIGHT][RIGHT][COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3]Szczecinek 27.09.2011[/SIZE][/FONT][/COLOR][/RIGHT][/RIGHT]
[COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][/COLOR]
[RIGHT][RIGHT][SIZE=3] [B]Zachodniopomorski Wojewódzki [/B][/SIZE][/RIGHT]
[RIGHT][FONT=Courier New][B][SIZE=3]Lekarz Weterynarii[/SIZE][/B][/FONT][/RIGHT]
[RIGHT][FONT=Courier New][B][SIZE=3] lek. wet. Tomasz Grupiński[/SIZE][/B][/FONT][/RIGHT][/RIGHT]
[COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]dot: kontroli schroniska w Białogardzie.[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]WIW. OCH.912.21.2011[/B][/FONT][/COLOR]
[CENTER][CENTER][COLOR=black][FONT=Calibri][B]Szanowny Panie Doktorze,[/B][/FONT][/COLOR][/CENTER][/CENTER]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Absolutnie nie rozwiał Pan moich wątpliwości związanych z wpisaniem schroniska w Białogardzie do Rejestru PLW ani z kontynuacją działalności Inspektoratu TOZ – Animals w tym względzie.[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B] Tłumaczenie braków zgodności z [/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 23 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt działalnością „w dobrej wierze” jest nadużyciem, sprzecznym z prawem.[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Czy kolejne kontrole , w ciągu 6 lat nie mogły skorygować tej działalności „w dobrej wierze”?[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]W ciągu tych sześciu lat Inspektorat TOZ – Animals wielokrotnie stawał do przetargu, jako jedyny oferent. Do schroniska w Białogardzie zwożone są psy z całej Polski .[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Każda specyfikacja przetargowa zawiera zapis, że schronisko spełnia wymagania zawarte w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych wymagań wet. dla prowadzenia schronisk.[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Schronisko w Białogardzie nigdy nie spełniało tych norm ani nadal nie spełnia.[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Na wyjaśnienie tych wątpliwości czeka również [/B][/FONT][/COLOR][URL="http://poczta.o2.pl/?cmd=display&id=c797df7800145d8a4e7dd00e&fld=0&sortdir=desc&sortmet=date&count=100"][FONT=Calibri][B][COLOR=#800080]fundacja[/COLOR][/B][/FONT][/URL][FONT=Calibri][B] [COLOR=black]holenderska ,która finansowała budowę schroniska. Właśnie od nich posiadam dokładną dokumentacją fotograficzną z tego okresu.[/COLOR][/B][/FONT]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Odnoście Pańskich wyjaśnień:[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]ad.1 W zgłoszeniu powinna być podana lokalizacja obiektów budowlanych w których ma być prowadzona działalność nadzorowana. Jakie obiekty budowlane zostały zgłoszone? Od kiedy kojce mogą być schroniskiem? [/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]ad.2/Daty pism wskazują ,że problem wadliwej kanalizacji znany jest IW od 2009. Nasuwa się natychmiast pytanie : ile kolejnych lat zabierze IW jego rozwiązanie?[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]ad.3/ O tym ,że warunkiem mojego uczestnictwa w kontroli schroniska jest zakaz robienia zdjęć i milczący w niej udział, dowiedziałam się dopiero na miejscu. Brak takiej zgody jednoznacznie wykluczyłby mnie z kontroli schroniska ,czego chciałam uniknąć i do tej pory nie dostałam zdjęć z kontroli.[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]ad.4/Kolejne kontrole odkrywały inną działalność TOZ Animals ale nie zajęły się brakiem dokumentacji. „W dobrej wierze” , przez 6 lat nie było żadnych dokumentów więc jak schronisko funkcjonowało i jak było kontrolowane?. Ile psów rozpłynęło się w niebycie można sprawdzić porównując dokumentację z poszczególnych gmin , oddających psy do Białogardu. Brak materiału dowodowego nie jest równoznaczny z brakiem przestępstwa. Tym bardziej należało to sprawdzić, zawiadamiając właściwe organy o możliwości popełnienia przestępstwa.[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Ad.5/ Według instrukcji GŁÓWNEGO LEKARZA WETERYNARII NR[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]GIWz.420/AW-32/11 z 20.05.2011 ,paragraf 3.6/ 5a.b.c. powinny być procedury karmienia .[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Również według tej instrukcji 3.2/ 4/4 w wypadku dorosłych, zdrowych psów dopuszcza się ich utrzymywanie w boksach z budami.[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Paragraf 3.3/ 2 mówi jednak o właściwej impregnacji drewna.[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Czy instrukcja GŁÓWNEGO LEKARZA WETERYNARII OBOWIĄZUJE tylko schronisko w Szczecinku a schronisko w Białogardzie może działać „w dobrej wierze”, zapewniając wątpliwe schronienie bezdomnym psom nie tylko z gminy Białogard ale ok. 50 gmin z całej Polski. [/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Według[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]ROZPORZĄDZENIE[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 23 czerwca 2004 r.[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]§ 5. W schronisku zapewnia się wybiegi dla zwierząt pozwalające na realizację zachowań właściwych dla przebywających na nich gatunków zwierząt.[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]ad.5/ Jednak art. 13 Rozporządzenia Komisji Europejskiej odsyła do załącznika VI, gdzie jest wyrażnie napisane:[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Podmioty ……muszą dopilnować, aby materiał ten został poddany obróbce jednym z wymienionych sposobów:[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]a. denaturacja roztworem barwnika,[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]b. sterylizacja poprzez wygotowanie lub poddanie działaniu pary pod ciśnieniem do momentu, aż wszystkie fragmenty materiału są wygotowane w całej objętości lub [/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]c. inny sposób, dopuszczony przez właściwy organ odpowiadający za dany podmiot.[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Czyli jaki? Bez obróbki ale z zagrożeniem dla zdrowia zwierząt?[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Odsyłam również do przeczytania Rozporządzenia 101069/2009 art.18/1.[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Odnoście punktu 14 z mojego pisma:[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Według USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Art. 4[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Ilekroć w ustawie jest mowa o[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]2) humanitarnym traktowaniu zwierząt - rozumie się przez to traktowanie uwzględniające potrzeby zwierzęcia i zapewniające mu opiekę i ochronę[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]11) rażącym zaniedbaniu - rozumie się przez to drastyczne odstępstwo od określonych w ustawie norm postępowania ze zwierzęciem, a w szczególności w zakresie utrzymywania zwierzęcia w stanie zagłodzenia, brudu, nie leczonej choroby, w niewłaściwym pomieszczeniu i nadmiernej ciasnocie,[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Art. 6[/B][/FONT][/COLOR]
[B]6.2. Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności[COLOR=black][/COLOR][/B]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]10) utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie ich w stanie rażącego niechlujstwa oraz w pomieszczeniach albo klatkach uniemożliwiających im zachowanie naturalnej pozycji[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Jak wyobraża Pan sobie leczenie psów chorych na świerzbowca w kojcu zimą. W grudniu 2010 były zabierane ze schroniska łyse psy w stanie agonalnym. 15.12.2010 lek.wet.Krzysztof Pigla zrezygnował z opieki nad psami w schronisku. W styczniu poinformowałam o tym lek.wet. Piotra Szykownego, jak również o narastającym problemie z chorymi psami. Ponownie interweniowałam w marcu. Bez rezultatu.[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Cyt:[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]„Inspektor WIW w trakcie kontroli stwierdził fakt , iż w boksach było zbyt mało legowisk-bud w stosunku do ilości przebywających tam psów”.[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B] Gdzie mają być nowe budy wstawione, biorąc pod uwagę, że nie ma na nie miejsca a na wywózkę do Białogardu czekają kolejne psy z kolejnych gmin. W tym następne psy z Wrześni, o wygranym przetargu na zabranie 100 psów informowałam PIW w Białogardzie jeszcze w kwietniu.[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Minął termin 19.09.na usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości, czy zostało to sprawdzone, czy nadal wszystko działa w dobrej wierze?[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Dziękuję za zaufanie i przesłanie mi imiennego wykazu osób adoptujących psy ze schroniska w Białogardzie. Mimo wszystko nasuwa mi się pytanie ,czy „w dobrej wierze” nie została naruszona USTAWA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH ?[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Jestem gotowa sprawdzić adopcję psów , tam gdzie jest podany dokładny adres. Jednak aby to zrobić, potrzebne jest mi imienne upoważnienie do przeprowadzenia takich czynności.[/B][/FONT][/COLOR]
[CENTER][CENTER][COLOR=black][FONT=Calibri][B]Szanowny Panie Doktorze,[/B][/FONT][/COLOR][/CENTER][/CENTER]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Brałam czynny udział w pracach nad koncepcją budowy schroniska dla zwierząt w Szczecinku. Nadzorowałam budowę schroniska pod kątem zgodności z przepisami weterynaryjnymi a teraz nim kieruję. Doskonale znam obowiązujące przepisy. Zawsze wydawało mi się, może naiwnie, że prawo jest po to, aby je przestrzegać. A na straży tego prawa stoją urzędnicy państwowi. Bezdomne psy się nie poskarżą, będą się zagryzać, zdychać z chłodu i chorób w milczeniu. Inspekcja Weterynaryjna jest odpowiedzialna za dobrostan tych zwierząt. W całej Polsce zamykane są schroniska, mała nowelizacja Ustawy o Ochronie Zwierząt czeka na podpis Prezydenta RP.[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Nie dotyczy to Białogardu?[/B][/FONT][/COLOR]
[CENTER][CENTER][COLOR=black][FONT=Calibri][B]Z poważaniem[/B][/FONT][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][COLOR=black][FONT=Calibri][B]Maria Danuta Kadela[/B][/FONT][/COLOR][/CENTER][/CENTER]
[COLOR=black][FONT=Calibri][B]Do wiadomości:[/B][/FONT][/COLOR]
[U][COLOR=black][FONT=Calibri][B]GIW Warszawa[/B][/FONT][/COLOR][/U]
[U][COLOR=black][FONT=Calibri][B]Paweł Suski- poseł RP[/B][/FONT][/COLOR][/U]
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixie']Ostatnie pseudo schronisko w Goleniowie rowniez, a psy wszystkie przyjete przez Jerzego Harlacza, to jest info z wczoraj, nawet z dogomanii.
Spojrzcie na zdjecia z tego schroniska. Jesli za sprawa Pana J.Harlacza zostalo zlikwidowane,o cyzm pisala prasa a nie sadze, by inne wladze walczace o prawa zwierzat nie wiedzialy o jego , tego pseudo schroniska istnieniu, to dlaczego wlasnie on interweniowal i to skutecznie, a nie te 'wlasciwe' wladze?
W tym konkretnym przypadku takze wynika, ze to wlasnie za Jego sprawa psy nawet te bezdomne beda zyc w godziwych warunkach.
Hmmmm
Pewnie na to trudno bedzie nam znalezc odpowiedz. Raczej mozemy tylko stwierdzac fakty o zaistnialych dzialaniach-akcjach pomocowych pana Harlacza.
A dlaczego robi to pan Harlacz, tzn jego nazwisko jest wymieniane, a nie innych przy tych akcjach ...tak to jest pytanie.No wlasnie dlaczego?

O pomocy dla Mielca..jakze odleglego od siedziby schronisk Pana Harlacza sama slyszalam od kilku osob.
O tym, ze schroniska, kustykajace i utyskujace na brak funduszy na zle gminy, czy inne urzedy, na brak pomocy ze strony wladz, powinny uczyc sie skutecznosci dzialania od pana Harlacza rowniez.[/QUOTE]

W Goleniowie nie zostało zlikwidowane w ostatnim czasie żadne pseudo schronisko bo go zwyczajnie tu u nas nie było. Mamy tu przytulisko, które jest zorganizowane przez nasz UM. J.H ma podpisaną umowę z naszym miastem na odbiór psów. Nie rozumiem po co pisać takie kocopoły . To zwyczajne kłamstwa są i natychmiast powiadomię o tym nasze władze, że takie wieści kłamliwe ktoś roznosi na nasz temat.

Link to comment
Share on other sites

W schronisku w Bialogardzie są nowe księgi :, psów padłych adopcyjna i cała reszta. Jak można poznać, że są nowe - prosta sprawa . Po papierze widać, że był przerzucany, dotykany palcami, na rogach jest bardziej zniszczony, kartki są bardziej pulchne. Choć w tych księgach wpisów od groma jest, to wszystkie kartki pachną nowością . Dlaczego ? Ludzie, którzy jeżdżą tam na kontrolę ślepi nie są ale widzieć niczego nie chcą, głusi nie są ale słyszeć niczego nie chcą. Patrzą na siebie w lustra i co widzą ? Człowieka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yabadu']W Goleniowie nie zostało zlikwidowane w ostatnim czasie żadne pseudo schronisko bo go zwyczajnie tu u nas nie było. Mamy tu przytulisko, które jest zorganizowane przez nasz UM. J.H ma podpisaną umowę z naszym miastem na odbiór psów. Nie rozumiem po co pisać takie kocopoły . To zwyczajne kłamstwa są i natychmiast powiadomię o tym nasze władze, że takie wieści kłamliwe ktoś roznosi na nasz temat.[/QUOTE]
Cytujesz post Pixi z 2006 roku... ;)

Link to comment
Share on other sites

Jakie to żałosne ,że na wątku dotyczącym tak smutnej sprawy , choć nie zna się ludzi to ich się ocenia - zbyt szybko. Jestem z Goleniowa i flaki sobie tu wyrywamy aby nie trafił do tego przybytku żaden z naszych psów, Jak trzeba to jedziemy i wyciągamy, jeśli dom się znajdzie już po transporcie. Znam i niezwykle cenię Danusię bo ona jedna zamiast wycierać sobie usta pustym gadaniem wreszcie zrobiła coś dla naszych zwierzaków. margaret nie zrozumiałaś wcale o co mi chodziło z tymi księgami- wszystkie zostały podrobione na rzecz kontroli- rozjaśniam. Ada- jej dzięki serdeczne :) jestem trolem z Goleniowa Pan H. uważa, ze opluwam go w necie i nie życzy sobie mojej obecności w schronisku. TOZ oddział Szczecin poprosił dwa miesiące temu powietowego lekarza o dokonanie kontroli psów w Bialogardzie, otrzymał listę wywiezionych tam zwierząt wraz z numerami czip. Do dnia dziesiejszego nie mamy żadnej odpowiedzi. Dzięki za dobre słowo i wsparcie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yabadu']Jakie to żałosne ,że na wątku dotyczącym tak smutnej sprawy , choć nie zna się ludzi to ich się ocenia - zbyt szybko. Jestem z Goleniowa i flaki sobie tu wyrywamy aby nie trafił do tego przybytku żaden z naszych psów, Jak trzeba to jedziemy i wyciągamy, jeśli dom się znajdzie już po transporcie. Znam i niezwykle cenię Danusię bo ona jedna zamiast wycierać sobie usta pustym gadaniem wreszcie zrobiła coś dla naszych zwierzaków. margaret nie zrozumiałaś wcale o co mi chodziło z tymi księgami- wszystkie zostały podrobione na rzecz kontroli- rozjaśniam. Ada- jej dzięki serdeczne :) jestem trolem z Goleniowa Pan H. uważa, ze opluwam go w necie i nie życzy sobie mojej obecności w schronisku. TOZ oddział Szczecin poprosił dwa miesiące temu powietowego lekarza o dokonanie kontroli psów w Bialogardzie, otrzymał listę wywiezionych tam zwierząt wraz z numerami czip. Do dnia dziesiejszego nie mamy żadnej odpowiedzi. Dzięki za dobre słowo i wsparcie.[/QUOTE]
W takim razie przepraszam Cie, zle zrozumialam Twoj wpis. Odczytalam go jako obrona slynnego H.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yabadu']. TOZ oddział Szczecin poprosił dwa miesiące temu powietowego lekarza o dokonanie kontroli psów w Bialogardzie, otrzymał listę wywiezionych tam zwierząt wraz z numerami czip. Do dnia dziesiejszego nie mamy żadnej odpowiedzi.[/QUOTE]
A czy doszło do kontroli psów przez tego powiatowego lekarza ? Wiadomo coś ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yabadu']Jakie to żałosne ,że na wątku dotyczącym tak smutnej sprawy , choć nie zna się ludzi to ich się ocenia - zbyt szybko. Jestem z Goleniowa i flaki sobie tu wyrywamy aby nie trafił do tego przybytku żaden z naszych psów, Jak trzeba to jedziemy i wyciągamy, jeśli dom się znajdzie już po transporcie. Znam i niezwykle cenię Danusię bo ona jedna zamiast wycierać sobie usta pustym gadaniem wreszcie zrobiła coś dla naszych zwierzaków. margaret nie zrozumiałaś wcale o co mi chodziło z tymi księgami- wszystkie zostały podrobione na rzecz kontroli- rozjaśniam. Ada- jej dzięki serdeczne :) jestem trolem z Goleniowa Pan H. uważa, ze opluwam go w necie i nie życzy sobie mojej obecności w schronisku. TOZ oddział Szczecin poprosił dwa miesiące temu powietowego lekarza o dokonanie kontroli psów w Bialogardzie, otrzymał listę wywiezionych tam zwierząt wraz z numerami czip. Do dnia dziesiejszego nie mamy żadnej odpowiedzi. Dzięki za dobre słowo i wsparcie.[/QUOTE]

no to trzeba było tak od razu, przepraszam za nerwy, widać zszargane mam
teraz twój wpis jest zrozumiały, wczęsniejsze 2 czytałam zupełnie odwrotnie,
mam nadzieję że sprawa wyjaśniona i uraza nie pozostanie, pozdrawiam yabadu :)

edytuje swoje wpisy poprzednie

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...