Jump to content
Dogomania

KtO Ma ShiH-tZu??


flashka-g

Recommended Posts

To kwestia przede wszystkim odpowiedzialności,
sumienia i etyki zawodowej,
bo posiadanie psa, który ma pewne uprawnienia, to nie tylko hobby,
ale także ciężka praca wymagająca wiele wysiłku, wyrozumiałości,
miłości do zwierząt i nakładów finansowych.
W sumie by wystarczyło każdego hodowcę przyłapanego
na procederze sprzedawania psów bez rodowodu karać utratą
uprawnień hodowlanych dla jego psów i wysoką grzywną - z pewnością żadnemu hodowcy z prawdziwego zdarzenia by się to nie opłacało,
a jeśli by był bezwzględny zakaz sprzedawania psów bez rodowodów - temat po prostu by umarł śmiercią naturalną.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Shih Tzu sa nie tyle uparte, co niezalezne ;) Na pewno nie sa nastawione na wspolprace z czlowiekiem jak rasy do tego wyhodowane.

Przychodzenie na zawolanie wlasciciela ma jednak niewatpliwe zalety, np. kiedy zbilza sie w naszym kierunku duzy i wygladajacy na glodnego pit bullek albo wsciekly lisek :megagrin:

Przy odrobinie zachety nasz piesek bedzie do nas przybiegal radosnie. Najpierw za nagrodke, a potem juz sam z siebie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shih tzu']co racja to racja-tylko jak Twoim zdaniem powinno to wyglądać skoro ludzie nad którymi ''wisi''pewien regulamin go nie przestrzegają????
Jeśli hodowcy nie zaczeliby sprzedawać psów bez papierów nie byłoby pseudohodowli-wystarczy pomyśleć
pozdrawiam[/quote]

Sądze, że nie do końca masz rację - hodowca sprzedaje suczkę z papierami, a jego nowy właściciel stwierdza, że szkoda pieniędzy na wystawy i że o wiele korzystniejsze dla niego jest pokrycie suczki mieszkającym ulicę dalej pieskiem, który wygląda jak shih tzu - i już mamy produkcję kundelków. I NIESTETY - hodowca nie ma na to żadnego wływu. A potem dzieci z tego skojarzenia mnożą się dalej jako "bezpapierowe" shih tzu.

Link to comment
Share on other sites

oczywiście że taka sytuacja też ma miejsce.lecz hodowca sprzedając szczenię podpisuje z nowym właścicielem umowe:razz:
są hodowcy którzy zaznaczają w umowie że pies nie może być rozmnażany.:eviltong:
ale jak już było wcześniej pisane to hodowcy[niektórzy]zaczęli sprzedawać psy bez papierów i sprzedają po dziś dzień
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zastanawia mnie fakt dlaczego nikt nienarzeka na cene szczeniakow od pseudochodowcow:shake:Ceny za szczeniaka podobnego do shih-tzu(a czasami to podobieństwo trzeba szukac:-() nie sa małe moim zdaniem.500-800 zł przeciesz to nie sa małe pieniadze jak tu kiedys pisano na nasze realia a przeciesz to nie jest 100% shih-tzu.Czemu nikt sie nie ''burzy'' że pseudochodowcy reklamuja swojich pieskow czesto gęsto zdejaciami pieskow ze stron internetowych hodowcow.Moim skromnym zdaniem to jest ewidentne oszukiwanie ludzi.Sprzedaja czesto bardzo małe szczeniaki,chore,bez szczepien.:angryy:Kryja czym popadnie i rózne szczeniaki im się rodza.:placz:Jakie pseudochodowcy maja doswiadczenie w pielegnacji?!Żadnych!!!Co moga doradzić?Nie wystarczy wiedza ksiązkowa powinna być praktyka.to jest logiczne jak i w kazdej dziedzinie.Przeciesz hodowcy cały czas sie szkola(mozna tak powiedziec),nabieraja doswiadczen.tu napisane że jesteśmy ''rasistami'' -nu mozna tak powiedziec:cool1:,dla wiekszości hodowców shih-tzu to jest pasjia,miłość.A to że jezdzimy na wystawy,przeciesz kazda pasja kosztuje.Na wystawach pkazujemy nasze pieski ktore wypielegowalismy i wychowali.Na wystwach hodowcy pokazuja szczeniaki ze swojej hodowli i sa dumne z nich bo wychodowali Shih-tzu!!!Nie tanim kosztem bo to kasa a tylko dzieki swojej pracy.Pozrawiam wszystkich kochajacych rase shih-tzu!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natdzenellun']Ja głupia byłam(ale też mała i nie miałam internetu :evil_lol: ) i kupiłam psa bez rodowodu za 850zł ,miesiąc temu moja koleżanka sprzedawała shih(którą miałam kupić) z rodowodem zdrową,wystawową za 800 zł.[/quote]
widze że ty dopiero zaczynasz to ci napize że kazdy szczeniak rasowy może brać udził w wystawach,chyba że jest cos co dyskwalifikuje odrazu szczeniaka to wtedy poprostu nie ma sensu wystwiac a hodowca powinien odrazu obnizyc cene i powiedziec że danny szczeniak kariery wystawowoej nie zrobi.a tak naprawde szczeniak może dobrze się zapowiadac na wystawy ale co z niego wyrośnie to nawet doświadczony hodowca tak naprawde do końca nie stwierdzi bo niektóre sprawy z czasem wychodza.:roll: A w naszej rasie jest tak że nie wystarczy tylko dobra budowa i ruch i inne rzeczy a jeszcze umiejetność pielęgnacji.To w sumie daje końcowy efekt na wystawie.Rasa shih-tzu jest wspaniała ale trzeba włożyć duzo miłości,umiejetności,ćierpliwości,pracy i cały czas się szkolić,zdobywać doświadczenia.Cieszesię że w Polsce są hodowcy od ktorych mozna się tego uczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']widze że ty dopiero zaczynasz to ci napize że kazdy szczeniak rasowy może brać udził w wystawach,chyba że jest cos co dyskwalifikuje odrazu szczeniaka to wtedy poprostu nie ma sensu wystwiac a hodowca powinien odrazu obnizyc cene i powiedziec że danny szczeniak kariery wystawowoej nie zrobi.a tak naprawde szczeniak może dobrze się zapowiadac na wystawy ale co z niego wyrośnie to nawet doświadczony hodowca tak naprawde do końca nie stwierdzi bo niektóre sprawy z czasem wychodza.:roll: A w naszej rasie jest tak że nie wystarczy tylko dobra budowa i ruch i inne rzeczy a jeszcze umiejetność pielęgnacji.To w sumie daje końcowy efekt na wystawie.Rasa shih-tzu jest wspaniała ale trzeba włożyć duzo miłości,umiejetności,ćierpliwości,pracy i cały czas się szkolić,zdobywać doświadczenia.Cieszesię że w Polsce są hodowcy od ktorych mozna się tego uczyć.[/quote]
Pisząc wystawową chodziło mi właśnie o to że nie ma rzadnych wad dyskwalifikujących.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...

Co tu mówić! One są cudowne mam 5 miesięczną sunie jest wspaniała:! Zobaczcie sami - [URL="http://www.sissi8.pupile.com"]www.sissi8.pupile.com[/URL] oczywiście jej szata wymaga pielęgnacji aby się nie pojawiły kołtuny oraz należy pielegnować oczy i uszy. Są super!!!!Pozdrawiam!!!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Sam mam pikselka (shit tzu) charakter to maja wrecz smieszny. Czasem maja swoje fochy ale nie szkodliwe. Bardzo mądre pieski. Moj siad sie nauczyl w 2minuty. Bardzo szybko lapia co ty od nich oczekujesz. Nastepnego dnia nauczyl sie ze jak jest glodny a miska pusta to ma przyniesc. DZIALA. Czasem strach wyjść z nim na dwór, bo strach aby ludzie na smierc go nie zaglaskali;)


Polecam je i kots powiedzial ze te psy sa jak czipsy. Na jednym nie skonczysz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

mój piesek, ma 4 miesiace - tez jest bardzo madrym pieskiem. Kiedy podgryza nogawki, stanowczym tonem mówie zostaw, wtedy spojrzy na mnie i pójdzie na swoje miejsce.
Nie chce chodzic na smyczy, co chwile przystaje, jest to troche denerwujace, ale kiedy go spusze ze smyczy to biegnie do kazdego przechodzacego obok dziecka, a ludzie to by go zagłaskali

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Niby Shih-Tzu ma skrzywioną mordke i jest jazgotliwym pieskiem co??? ktoś jest okropnie NIE NORMALNY jak tak myśli ja mam Shih-Tzu i chyba wiem jaki on jest jest bardzo cichy i inteligentny spokojny i wogle:loveu:
Kocham go i dużo śpi i jest oki

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Te pieski są kochane !
Podobno jest to najbardziej uczuciowa rasa psa ;)
Ja mam tej rasy psa (ma 9 tygodni)

A o pielęgnacji pieska ... to proszę ! :

[CENTER][COLOR=#ff2020][U]- oczy[/U][/COLOR]
[/CENTER]
[CENTER]Potrafią często i mocno łzawić. Przyczyną może być uraz mechaniczny lub zapchanie kanalików łzowych. Pomaga wtedy przepłukanie (u specjalisty) albo nawet zabieg chirurgiczny. W lżejszych przypadkach wystarcza codzienne przemywanie przegotowaną wodą lub solą fiziologiczną. Kiedy pojawia się nadmierne łzawienie, stosuję krople do oczu SULFACETAMIDUM-2 razy dziennie 1-2 kropelek do każdego oka przez ok. 7 dni.[/CENTER]
[CENTER] [/CENTER]
[CENTER][U][COLOR=#ff0000]-ZĘBY[/COLOR][/U][/CENTER]
[CENTER]Jeżeli pies je suchą karmę czyszczenie zębów jest mniejszym problemem, gdyż kamień nazębny jest usuwany mechanicznie podczas posiłku. Nie zaszkodzi jednak, umyć psu zęby specjalną szczotką i pastą (nigdy ludzką).Pozwoli to uniknąć problemów z zębami w późniejszym wieku i znacznie odświeży psi oddech.[/CENTER]
[CENTER] [/CENTER]
[CENTER][U][COLOR=#ff0000]-USZY[/COLOR][/U][/CENTER]
[CENTER]Czyścimy je tylko wtedy gdy są brudne, żeby nie potrzebnie nie podrażniać kanau słuchowego. Najlepiej używać do tego specjalnych preparatów. Co jakiś czas wyrywać włoski wyrastajace z wnętrza ucha, bo sprzyjają rozwojowi bakterii i utrudniają wentylację uszu. Nie rób tego zbyt wczesnie bo szczeniaczki może to boleć.[/CENTER]
[CENTER] [/CENTER]
[CENTER][U][COLOR=#ff0000]-KĄPIEL[/COLOR][/U][/CENTER]
[CENTER]Przede wszystkim pamietaj, że brudny włos nie rośnie !!! Shih Tzu należy kapać co 1-3 tyg. Na miesiąc przed wystawą trzeba kąpać psa co 1 tydzień i dodatkowo natłuszczać włos. Polecam kosmetyki firmy 1 all systems. Kosmetyki zamówić można wyłącznie przez internet. Znajdziecie je w moich linkach pod nazwą Sklepik dla Shih Tzu. Przed kąpielą należy psa przeczesać szczotką, aby wykryć ewentualne kołtuny.Po umyciu pieska szamponem i dokładnym spłukaniu nałóż odżywkę zatkaj wannę korkiem, po czym polej go jeszcze spłukaną odżywką. Po odciśnięciu psa z nadmiaru wody, owiń go ręcznikiem i na ok. 30 min połóż, przykrywajac dodatkowo kocem. Następnie wysusz psa suszarką czesząc go jednocześnie. Na koniec zrób równy przedziałek i kucyk .[/CENTER]
[CENTER] [/CENTER]
[CENTER][U][COLOR=#ff0000]-CZESANIE[/COLOR][/U][/CENTER]
[CENTER]Nigdy, nie zbliżaj sie do psa ze szczotką lub grzebieniem bez uprzedniego zwilżenia włosa np. wodą z odrobiną odżywki. Psa czesz 1-2 razy w tygodniu.Do czesania jest konieczna szczotka z metalowymi drucikami i kuleczkami ponieważ od plastiku włos się elektryzuje oraz grzebień matalowy, a najlepiej dwa jeden z rzadko, drugi z gesto rozstawionymi ząbkami. Do kucyka używaj gumek lateksowych i koniecznie przecinaj je ponieważ po tygodniu zciągania gumek pies zostanie łysy.[/CENTER]
[CENTER] [/CENTER]
[CENTER][IMG]http://blog.onet.pl/_d/emot/xhehe.gif[/IMG]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam! ja również jestem właścicielką wpaniałego shih tzu! Nasze maleństwo nazywa ma 4,5 miesiąca i nie sposób go nie kochać! Jest poprostu uroczy! Na początku mieliśmy troche problemu bo bardzo gryzł wszystko co popadło - kwiaty, buty, dywan, nogi, ręce ale powoli go oduczyliśmy! potem znów zaczął warczec (np, jak go się brało na ręce albo czesało), ale nigdy nie ugryzł. Troche się przestraszyliśmy ze taki złośnik z niego bedzie! Ale szybko mu przeszło, bo nikt nie bał sie tego jego warczenia i dalej robił to co zamierzał (np. nie przerywał czesania).
Teraz zostaje na całe przedpołudnie sam bo my pracujemy a jak wracamy to poprostu szaleje z radości i wydaje mi się ze bardzo docenia to ze jest potem z nami bo się zrobił taki grzeczny ze szok! Jest to piesek bardzo żywiołowy trzeba mu poświęcić sporo czasu na zabawę, no i oczywiście na pielęgnację, ale naprawdę lepszego psiaka wymażyć sobie nie mogliśmy!

No i jazgotliwy to napewno nie jest! szczekał dosłownie pare razy jak do tej pory! naprawde trzeba sie natrudzic zeby wydał z siebie jakis odgłos

jedyne co mnie dziwi to to ze ten malutki piesek (waży ok 3 kg.) strasznie dużo je! i właściwie wszystko co mu kto da! czy wasze szczeniaki też tyle jedzą??? wydaje się ze cały czas chodzi głodny! a dostaje tyle karmy (daje mu royal) ze nie powinien być głodny! i potem rodzice się nad nim "litują" i dają jakieś domowe przysmaki! i w sumie to on zjada bardzo dużo!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Ja sama mam pieska rasy shih-tzu.Pieski są miłe i do towarzystwa.Są przyjazne , lubią dzieci i zawsze bronią swojego pana . ąa małymi czyscioszkami.Pieski shih-tzu przeważnie maja włosy a nie sersć. Włosy u psiaka sa trudne do utrzmania np. częste czesanie,mycie i tp.;)Ale ogółem te pieski są piekne i kochane

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Osobiście gorąco polecam shih tzu!
Wesołe, rozbrykane, kochają wszystko i wszystkich, uwielbiają się bawić, pieszczochy i rozbójniki:)
Nie uważam, że są 'jazgotliwe', niezłe z nich czujki to fakt, ale nie szczekają cały czas:|

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...