Jump to content
Dogomania

KtO Ma ShiH-tZu??


flashka-g

Recommended Posts

Czytam ten wątek i widzę, że mowa o wadach dyskwalifikujących. Mam problem, czy ktoś mógłby mi pomóc?

Na Wielkanoc bylismy zmuszeni uśpić naszą 11-letnią sunię shih-tzu, ponieważ leczyliśmy ją od ponad roku na serce, jednak gdy miała już płyny w osierdziu Pani weterynarz powiedziała, ze niestety..
;(

Ymkę (zwaną Pysią) kupiliśmy 11 lat temu w hodowli u Pani Gienier we Wrocławiu z rodowodem. Pyśka miała ciemne oczy.
Teraz tak się złożyło, że pod koniec czerwca odbieramy z hodowli w Zabrzu 10 tygodniową sunię. Cały miot jest tricolor, wszytkie psiaki mają ciemne oczka, a ta "nasza" wybrana sunia ma ciemne oczka z niebieskimi obwódkami. Proszę o poradę, czy jest to dopuszczalne w wzrocu rasy czy też jest coś nie tak? Tylko nasza Daisy jest taka wyjątkowa, reszta maluchów ma oczka całe ciemne. dodam również iż rodzice (których oglądaliśmy) również mają ciemne oczy.

Bardzo proszę o poradę! W piątek mamy wpłacić zaliczkę, dlatego też zależy mi na czasie.

pozdrawiam wszystkich serdecznie! [URL="http://photos.nasza-klasa.pl/125920/124/main/9beb0c8527.jpeg"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Duże, ciemne, okrągłe, rozstawione szeroko, ale nie wyłupiaste. u okazów wątrobianych czy o wątrobianych znaczeniach dopuszczalny jaśniejszy kolor oczu. Niewidoczne białkówki"
Dopuszczalny jest jaśniejszy kolor oczu a i wady są oceniane w zależności od ich nasilenia ale tu chodzi o kolor całego oka nie jakiejś obwódki. wydaje mi się że to nie jest dobry wybór pieska jak chcesz go wystawiać. Ale skoro ci sie spodobał? No i najważniesze czy przeanalizowałś rodowód pod względem inbredu?

Link to comment
Share on other sites

Suni nie będziemy wystawiać. Naszej Pyśki nie wystawialiśmy i nie kryliśmy, a wzieliśmy z rodowodem tylko i wyłącznie po to, żeby mieć pewność w rasie i nie wspierać "pseudohodowców".
Sunieczka jest wyjątkowa (może ze względu na te oczka) i od razu przykuła naszą uwagę i podbiła serce :loveu:
Miałam tylko wątpliwości czy to nie jest jakaś wada genetyczna, która w przyszłości spowodowałaby problemy z oczkami, lub jakąś ślepotę.
Wiem wiem histeryzuję, ale wolę się upewnić (:
Hodowca zapewniał mi, ze takie przypadki się zdarzają, że szczenię w miocie może mieć inne oczka.

dziekuję Wam bardzo :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='konik.gaj']Suni nie będziemy wystawiać. Naszej Pyśki nie wystawialiśmy i nie kryliśmy, a wzieliśmy z rodowodem tylko i wyłącznie po to, żeby mieć pewność w rasie i nie wspierać "pseudohodowców".
Sunieczka jest wyjątkowa (może ze względu na te oczka) i od razu przykuła naszą uwagę i podbiła serce :loveu:
Miałam tylko wątpliwości czy to nie jest jakaś wada genetyczna, która w przyszłości spowodowałaby problemy z oczkami, lub jakąś ślepotę.
Wiem wiem histeryzuję, ale wolę się upewnić (:
Hodowca zapewniał mi, ze takie przypadki się zdarzają, że szczenię w miocie może mieć inne oczka.

dziekuję Wam bardzo :)[/quote]

To nie histeria a bardzo profesjonalne podejście do zakupu szczeniaka. Gdyby wszyscy mieli takie podejscie schroniska byłyby puste. Szkoda tylko że już na wstępie rezygnujesz z wystaw. To niesamowite przeżycia i możliwość pooglądania innych piesków nie tylko Shih Tzu. Ja cię gorąco namwiam chociaż na jedną a potem ...to już połkniesz tego bakcyla.

Link to comment
Share on other sites

Hehe no może kiedyś mi się uda :) byłam na paru wystawach we Wrocławiu, ale nigdy nie wystawiałam naszej ślicznej Ymki.
Zawsze dbaliśmy o jej włos, ale później już z wygody w szczególności na lato strzygliśmy ją w salonie na "szczeniaczka", żeby było suni chłodniej i wygodniej w te upały.

Jutro wpłacam zaliczkę za sunię. Byłam wczoraj u zaufanej wet (ktora leczyła Ymkę), powiedziała, ze niebieskimi obwodkami mam się nie martwić, że żadnych problemów zdrowotnych z tego powodu sunia mieć nie będzie (ufff!) i tylko tyle, że bedzie wyjątkowa.

I chyba przez te wyjątkowe ślepia podbiła moje serce :):loveu:

Link to comment
Share on other sites

Yammi dobrze, że mi powiedzialeś, bo nie wiedziałam, że jest galeria ;)
Od paru dni dopiero tutaj jestem, więc nie jestem obeznana.
dodałam zdjęcie naszej Pysi, która odeszła od Nas na Wielkanoc..
Zdjęcia Daisy zamieszczę najwcześniej za miesiąc, bo pod koniec czerwca będzie miała 10tyg, a nie chciałam odbierać Jej wcześniej, bo shih-tzu powinno troszke dłużej z mamą posiedzieć.
Aaaa moment.. jak dobrze przejrzę pocztę to może znajdę zdjęcie Daisy, bo po wizycie u maluchów hodowca wysłał mi parę zdjęć na maila jak "dzieciaczki" miały 3 tygodnie :loveu: :)

Link to comment
Share on other sites

Odpisałam, że już dodałam i zamiast na sam dół to moja wiadomość wskoczyła nad Twoją :smile: nie wiem co się porobiło xD
Tak czy siak zdjęcie Małej jest :smile:
A Ty masz shih-tzu? Bo chciałam trafić do Twojej galerii, ale jeszcze nie wiem jak ;-)

/ \
|

znowu nad Twoją wiadomością to jest.. <myśli>

Link to comment
Share on other sites

[quote name='konik.gaj']Odpisałam, że już dodałam i zamiast na sam dół to moja wiadomość wskoczyła nad Twoją :smile: nie wiem co się porobiło xD
Tak czy siak zdjęcie Małej jest :smile:
A Ty masz shih-tzu? Bo chciałam trafić do Twojej galerii, ale jeszcze nie wiem jak ;-)

/ \
|

znowu nad Twoją wiadomością to jest.. <myśli>[/quote]
Szukam i szukam w galerii i nic nie ma ????? Musisz wejsc na galerię i założyć nowy temat dla twojego stworka.Fotki musisz zhostować zeby je tutaj wkleić. Podaję ci przykładowy link do hostingu [URL]http://tinypic.com/.Szukasz[/URL] fotki ustawiasz na 640 i wklejasz to dotyczące forów. a w galeri moj pies to shila.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='konik.gaj'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/93051-albums627.html"]Dogomania Forum - konik.gaj's Album: Daisy <3[/URL]

a tutaj nie widzisz? :> :)[/quote]
Tyś to wkleiła na dogomani do albumu gdzie nikt nie zagląda, no lub prawie nikt . Galeria jest piętro wyżej .Tam są wszystkie Shih Tzu . W tym albumie nie da się pisać nic o piesku. Zakladasz nowy temat .Przeważnie w temacie wpisują imię psa i wklejasz fotki . A zdjęcia z albumu widziałem i nie wiem który Twój piesek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']To ty chyba kundla widzialeś?Mam shih-tzu to są spokojne pieseczki cześciej sie zachowuja jak kotki.szczekaja tylko jak ktoś przyjdzie.Najspokojniesze pieski na swiecie.:crazyeye:
Anii nie zgodze sie ze to sa psy jednego pana.Kazdy piesek jak czlowiek ma inny charakter.moja suczka wybrala tylko mnie .Owszem lubi wszystkich ale najbardziej swoja pańcie:cool3:ale codik czy mała to wszyskich oblizą:loveu:[/quote]

Zgadzam sie:lol: to najlepsze pieski na swiecie:multi:. Moze czasami sie wydawac ze chodzą jak koty własnymi drogami ale to najsłodsze piecha na swiecie:p. Mój laki to uosobienie spokoju. Mało szczeka za to duzo lize po nogach jak chce cos i robi takie maslane oczka jak kot w Shreku. Kocham go i uwazam ze jest Doskonały:evil_lol::razz: Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...