Jump to content
Dogomania

KtO Ma ShiH-tZu??


flashka-g

Recommended Posts

[B]skarbie85[/B] uwierz mi na słowo, że pumilo nie jest cięzką osobą.
A to że pieskowi zdarza sie chapnąc to nie jest normalne i uwazam ze powinnas go tego zdecydowanie oduczyc. Gdyby Twoje dziecko uderzyło Cie albo brzydko sie odezwało tez twierdziłabys ze ma do tego prawo :roll:?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='skarbie85']hej wszystkim! Ja tez mam shih tzu , ma 5 lat, i tez jest rozpieszczonym malym wariatem.Rozpiescili go moi rodzice, i tez potrafi czasami na mnie warknac a nawet zdarza mu sie mnie chapnac,w sumie to nie tylko mnie, bo moich rodzicow tez, ale robi to tylko wtedy gdy sie go " sprowokuje".Ja chcialam go od malego uczyc zachowania i tego aby sie sluchal ale nie mialam wsparcia w moich rodzicach, wiec przegralam ta walke, bo pies nie rozumie tego ze jeden ktos mu czegos zabrania a drugi mu to daje.Wiec moja nauka "kultury" go byla od poczatku walka z wiatrakami. Ja nie mowie ze on jest zle wychowany, bo slucha sie , podstawy rozumie , ale czasami ma mnie poprostu w dup... i to co do niego mowie. Ale taki ich urok juz ,ze mozna go godzine wolac a on nawet sie z miejsca nie ruszy.Podobno to psy-koty, bo tak jak koty chodza wlasnymi drogami.Ale za nic w swiecie nie dalamby zrobic mu krzywdy, bo jest on dla nas pelnoprawnym czlonkiem rodziny z jego wadami i zaletami.Bo w koncu kazdy je ma.[/quote]


ja mam shih tzu i kiedy go wołam przychodzi od razu więc nie pisz że taki ich urok:mad: poprostu masz źle wychowanego psa.Jeśli ma w dup...co do niego mówisz to ma taki sam szacunek dla Ciebie:razz:

Link to comment
Share on other sites

Witam ja mam 6-miesięcznego shih-tzu o imieniu Figo.Co do wychowania psa to uważam że tak do końca nie jest prawdą to co piszecie!Jasne że bardzo wiele zależy od wychowania,ale chyba wszyscy właściciele shihtzaków wiedzą że pieski tej rasy bywają czasem uparte (oczywiście nie mówię tu o gryzieniu) i moim zdaniem nie ma to wiele wspólnego z wychowaniem(taka cecha)a już na pewno nie z szacunkiem do właściciela!POZDRAWIAM!!!;)

Link to comment
Share on other sites

zależy co rozumiesz pod pojęciem ''uparty'':razz:
Jeśli wychodzisz z psem na spacer i chcesz go przywołać a on nie reaguje to coś jest nie tak.
Podobnie jest z gryzieniem właściciela :cool3:
takiego zachowania nie można tłumaczyć ''bo on ma dziś zły dzień ''tylko przydałoby się zasięgnąć trochę wiedzy:mad:
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Uważam że wiedzy mam wystarczająco dużo oczywiście względem mojego psa!!!I powiem tylko tyle że mój psiak nigdy by mnie nie ugryzł,ani nie okazał w inny sposób wobec mnie agresji!Ale kiedy z nim wychodzę często zdarza mu się nie przychodzić na przywołanie,tylko ja w odróżnieniu od ciebie nie traktuję psa jak szeregowego który musi być bezwzględnie posłuszny!!!I nawet jeśli muszę zawołać go kilka razy nie stanowi to dla mnie wielkiego problemu!!!POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moncia110'] ....ale chyba wszyscy właściciele shihtzaków wiedzą że pieski tej rasy bywają czasem uparte (oczywiście nie mówię tu o gryzieniu) i moim zdaniem nie ma to wiele wspólnego z wychowaniem(taka cecha)a już na pewno nie z szacunkiem do właściciela!POZDRAWIAM!!!;)[/quote]

Ja mam shih "tylko" 17 lat i jakoś nie zauważyłam żeby były uparte!!!
Jeśli pies wykazuje nietypowe dla rasy zachowania to jest coś nie tak!!!Najczęstszą przyczyną są właśnie błędy wychowawcze.Gorzej jesli jest to wynik choroby bo nic wtedy nie da się zrobić.
Bez względu na to jak kochamy swoje psiaki nie krzywdźmy ich zaburzaniem hierarchii w stadzie. Pies aby dobrze funkcjonował w rodzinie i otoczeniu musi dobrze znać swoje miejsce w stadzie.Pies nie ma prawa być numerem jeden w domu bo właśnie wtedy dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji i pies karci właścicieli bo weszli w jego "kompetencje".Dla psa nie ma odcieni jest białe i czarne.ONE NIE MYŚLĄ JAK MY.
Gryzące i warczące na domowników shih wystawia swojemu właścicielowi mało pochlebną opinię.
Oburzanie się na "traktowanie psa jak szeregowego" tez wskazuje na mylenie pojęć.Pies dobrze ułożony nie robi tego co chcemy bo musi(boi się)- on robi to bo chce to zrobić DLA NAS.
A "zabawy":mad: w drażnienie się z jakomkolwiek psem nie najlepiej świadczą o dojrzałości i odpowiedzialności właściciela czy też właścicieli.

Moje psy nie są jak ktoś tu napisał "musztrowane",wiele im wolno ale nigdy żaden z nich na mnie nie zawarczał ani pewnie nawet mu przez myśl nie przeszło żeby wystartować do mnie z zębami nawet w zabawie.

Moncia110 mylisz się i to poważnie.Pies powinien być bezwzględnie posłuszny gdy słyszy "stój" i 'wróć" od tego zależy przecież jego bezpieczeństwo i zdrowie.

Shih z natury jest baaaaaardzo pogodne i przyjacielskie wobec ludzi i zwierząt.Opisywana przez skarbie85 sytuacja bez względu na jej oburzenie i protesty odnośnie reakcji forumowiczów jest wstydliwa i zamiast się oburzać lepiej sprawę przmyśleć i zmienić postępowanie z psem jak i zachowanie wobec niego.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja sie nie oburzylam ale stwierdzenie ze pies nas karci , i ze pies ma znac zasady współzycia w rodzinie jest dla mnie po prostu co najmniej dziwne. I popieram [B]moncie110 [/B]z tym ze te psy sa uparte. Moze i sa przyjacielskie wobec ludzi , ale nie mozna generalizowac , kazdy pies to inna istota i logiczne jest ze wszystkie nie sa takie same. Moj psiak lubi ludzi . I zna swoja jak wy to okreslacie pozycje w domu-to znaczy jest traktowany tak samo jak kazdy z nas, bo nie ma lepszych czy gorszych, tak samo nalezy mu sie jedzenie , miska wody, godne spanie i milosc. A co do spacerow to ma on swoje terytorium , i nie musi nigdzie daleko chodzic, ma swoje 20 arow. A to ze czasami nie przybiega na moje zawolanie jest dla mnie jak i dla [B]monci110 [/B] niczym strasznym, bo to chyba nie jest ciągła zabawa w wojsko.Pozdrawiam z usmiechem na twarzy, a nie jak sądzicie z oburzeniem!!

Link to comment
Share on other sites

No cóż pozostawiam wypowiedz DIANTHUS bez komentarza,bo jak mają się moje zaledwie kilkumiesięczne doświadczania z shih-tzu do prawie dwudziestoletnich?!!!Powiem tylko tyle że podobnie jak SKARBIE85 uważam mojego psa za przyjaciela i członka rodziny!!!I oczywiście staram się go wychowywać jak najlepiej potrafię ale myślę że pies to też żywa istota a nie zaprogramowany robot i może posiadać jakieś wady, jak my wszyscy!!! POZDRAWIAM SKARBIE85!!!;)
A tak apropos nie podobają mi się uczestnicy tego forum z małymi wyjątkami!!!Strasznie jesteście poważni i patetyczni!!! I co to za miłośnicy psów którzy uważają że pies bez papierów to ''zwykły kundel''cytat!Dobrze że los tych piesków nie zależy od takich ''miłośników'':oops:

Link to comment
Share on other sites

moje psy nie ''chodzą''jak w wojsku.Tam każdy wykonuje polecenie i nikogo nie interesuje czy się to komuś podoba czy nie.:razz:
Moje psy mnie słuchają nie dlatego że muszą ale dlatego że chcą:eviltong:
Każde poprawnie wykonane ćwiczenie jest nagradzane a ów ćwiczenia sprawiają psom wielką frajdę.
oczywiście że psy nie są maszynami ale nie są też ludźmi!
Każdy pies ma określone miejsce w swoim''stadzie''i jeśli powierzymy mu przez pomyłkę pozycję Alfa to będzie się domagał swoich przywilejów.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Kto tu nie uważa szicka za członka rodziny i przyjaciela? Proponuję czytać ze zrozumieniem, bo wszystko opiera się na tym, że pies NIE POWINIEN GRYŹĆ właściciela- koniec kropka. Jakiego by nie miał usposobienia, jasne zasady panujące w domu (przeciwko którym nie wiedzieć czemu tak się burzycie) nie powinny dopuścić do takich zachowań. Tak samo jeśli nie chcemy, żeby pies wchodził na jakąś kanapę, nikt mu nie może na to pozwalać- ani pan, ani pani, ani dziecko, ani ciocia Wiesia. Co w tym takiego dziwnego? Wychowanie psa tak, żeby nie gryzł i był posłuszny nie jest takie trudne, wystarczy trochę stanowczości i zdecydowania. Dalej każdy pies będzie miał swój charakter, a MSZ będzie się czuł bardziej szczęśliwy wiedząc, czego może oczekiwać od otoczenia. Dla Was jest nienormalne, jeśli pies ma zasady. Dla mnie jest nienormalne, jeśli raz się go chwali, a raz karci za to samo zachowanie. A właśnie o czymś takim mówiła Tollerka.
Monciu, jeszcze jedna rzecz. Naprawdę mi akurat nie zależy, żebyś tu kogoś darzyła szczególną sympatią. Ale dlaczego ludzie, którzy mają kundelka, czyli psa bez rodowodu, tak dążą do określania, że jest jakiejś rasy? Dlaczego by tak nie spojrzeć prawdzie w oczy? W końcu prawda taka straszna nie jest- piesek jest mieszańcem, trzeba go kochać i szanować tak samo. I tyle. Moim zdaniem, nie ma co się obrażać. Ja też bardzo lubię wszystkie psy, a to że mamy same rodowodowe (z jednym wyjątkiem) spowodowane jest tym, że zwyczajnie nie popieramy pseudohodowli. Patetyczny ton? Jestem zbyt poważna?
Ech, a może to nie jest temat do śmiechu?
[COLOR=black][FONT=Verdana][B]Dobrze że los tych piesków nie zależy od takich ''miłośników'[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]O tak, rozmnażajmy kundelki, zapełniajmy schroniska, nie przestrzegajmy żadnych zasad… Na sto procent pomożemy tym psom! Myślę że większość ludzi tu ma oczy otwarte i jest chętnych do pomocy tym schroniskowym psom (popatrz sobie na dział „Psy w potrzebie”!), ale dlaczego ktokolwiek z nas ma popierać hodowlę psów bez „papierka”? W końcu skądś te nieszczęśliwe psy się biorą! Z tego co piszesz wynika, że to właśnie psy bez papierka mają kiepski los… dlaczego więc ma ich być coraz więcej? Takim podejściem niczego dobrego się nie zdziała.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moncia110']No cóż pozostawiam wypowiedz DIANTHUS bez komentarza,bo jak mają się moje zaledwie kilkumiesięczne doświadczania z shih-tzu do prawie dwudziestoletnich?!!!Powiem tylko tyle że podobnie jak SKARBIE85 uważam mojego psa za przyjaciela i członka rodziny!!!I oczywiście staram się go wychowywać jak najlepiej potrafię ale myślę że pies to też żywa istota a nie zaprogramowany robot i może posiadać jakieś wady, jak my wszyscy!!! POZDRAWIAM SKARBIE85!!!;)
A tak apropos nie podobają mi się uczestnicy tego forum z małymi wyjątkami!!!Strasznie jesteście poważni i patetyczni!!! I co to za miłośnicy psów którzy uważają że pies bez papierów to ''zwykły kundel''cytat!Dobrze że los tych piesków nie zależy od takich ''miłośników'':oops:[/quote]Moncia zrozum że prawda jest taka że piesek bez rodowodu to mieszaniec a potocznie mieszaniec nazywany jest kundelkiem.I nic nie ma do rzeczy tu milość do pieskow a okreslenie pieska bez rodowodu kundelkiem.Zrozum to.A zachowanie nietypowe dla rasy pieska bez rodowodu czasami jest wynikiem własnie tego ze shih-tzu jest kryte inna rasa.Oczewiscie że piesek to nie jest robot ale powinnien nas sluchac tak samo jak dziecko.To jest tak samo jak z wychowaniem dziecka.

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie jest bez znaczenia czy nazwiecie mojego pieska kundelkiem,mieszańcem czy jak tam jeszcze chcecie, dla mnie jest najlepszy najpiękniejszy i najmądrzejszy,nawet jeśli nie jest bezwzględnie posłuszny.Ja nie miałam go zamiaru wystawiać,ani rozmnażać tak że rodowód nie był mi potrzebny,poza tym zwyczajnie nie mogłabym sobie pozwolić na szczeniaka z rodowodem.Ale napewno nie nazwę pani od której kupiłam psa pseudohodowcą i rozmnażaczem ponieważ psy mają u niej bardzo dobre warunki,a sama osoba interesuje się w jakie ręce trafiają jej pieski służy radą i pomocą.A że sprzedaje no cóż?!wy ''prawdziwi''hodowcy też nie rozdajecie szczeniaków za darmo!!!Co do piesków porzuconych i zaniedbanych to chyba zależy jakim się jest człowiekiem! Bo zdarzyło mi się widzieć pieska z rodowodem,który był doprowadzony do takiego stanu przez swoich właścicieli że żal nawet mówić o tym:-( A co do mnie to chyba poszukam sekcji kundelki,pewnie tam razem z moim mieszańcem lepiej będziemy pasowali;) POZDRAWIAM WSZYSTKICH WłAśCICIELI ''PRAWDZIWYCH'' SHIH-TZU

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Nie wiem, dlaczego temat rodowodów jest w Polsce tak kontrowersyjny:evil_lol: . Można to przerabiać tysiące razy w roku! Nudy... :roll:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Pytanie, skoro wszyscy jesteście takimi wielkimi miłośnikami to dlaczego nie weźmiecie psa ze schroniska? Jest tak samo podobny do shih jak i ten z hodowli psów bez papierka.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A ironia, Monciu, wcale nie jest tu potrzebna.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Moncia nie kłuć się z nimi bo o tak nie wygrasz. Ja tez zrobiłam błąd i kupiłam shih bez rodowodu ale kocham go najbardziej na świece:loveu: ale teraz błąd naprawiam i kupuje "z papierkami" :loveu: A co do zachowania i charakteru to nie mamy wzrocowych shih wiec nie wiadomo czego się spodziewać.Mój Dżeki tez jest uparty ale to dlatego że jak go dostałam miałam 11 lat i był to mój pierwszy pies(czytałam o wychowaniu itp ale mam młodszą siostre która dużo rzeczy nie rozumie i jak ja cos chciałam psu powiedziec to ona na odwrót) teraz przez 2 lata Dżeki robi się coraz grzeczniejszy(trudno jest naprawić błędy wiec długo to trwa) i panuje juz nad psem i nad siostra.

Link to comment
Share on other sites

Moncia przeczytalam jeszcze raz posty i nie bardzo rozumiem twojej złoślowosci:shake:Czy ktos napisał że ty nie kochasz swojego pieska?czy gdzies napisał ktoś że pieska bez papierow nie powinno sie kochac?!Na tym forum piszą włascicieli pieskow z papierami i bez i nie są traktowani jakos inaczej:shake:Jeżeli nie bardzo rozumiesz roznicy miedzy pieskami z papierami a bez to trudno.:-(a ta pani od ktorej kupilas to nie bardzo rozumiem jak może sie znac na rasie shih-tzu?!skoro sama nie ma rodowego psiaka.Co ona moze doradzic?
A co do okreslenia mieszaniec to jak masz wątpliwosci to możesz zadzwonic do swojego Zwiazku kinologicznego i sie spytac jak się nazywa piesk bez rodowodu to tobie odpowiedza .Pozdrawiam serdecznie wszystkich milosnikow shih-tzu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moncia110']No cóż pozostawiam wypowiedz DIANTHUS bez komentarza,bo jak mają się moje zaledwie kilkumiesięczne doświadczania z shih-tzu do prawie dwudziestoletnich?!!![/quote]

Interesujące jest to,że nie chcesz skorzystać z naszej wiedzy.
To forum ma służyć wymianie doświadczeń i wiedzy.Dlaczego razi Cię ktoś kto wie więcej od Ciebie jest życzliwy i chce Tobie i innym pomóc?Każdy z nas uczy się na błędach ale jeśli jest możliwośc ich uniknięcia to dlaczego nie skorzystać z doświadczenia innych?

Zajrzyj sobie na strony o behawiorze tam to co ja napisałam w pigułce jest w szczegółowej formie.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo2'] Ale dlaczego ludzie, którzy mają kundelka, czyli psa bez rodowodu, tak dążą do określania, że jest jakiejś rasy? Dlaczego by tak nie spojrzeć prawdzie w oczy? W końcu prawda taka straszna nie jest- piesek jest mieszańcem, trzeba go kochać i szanować tak samo. I tyle. Moim zdaniem, nie ma co się obrażać. Ja też bardzo lubię wszystkie psy, a to że mamy same rodowodowe (z jednym wyjątkiem) spowodowane jest tym, że zwyczajnie nie popieramy pseudohodowli. Patetyczny ton? Jestem zbyt poważna?
Ech, a może to nie jest temat do śmiechu?
[COLOR=black][FONT=Verdana][B]Dobrze że los tych piesków nie zależy od takich ''miłośników'[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]O tak, rozmnażajmy kundelki, zapełniajmy schroniska, nie przestrzegajmy żadnych zasad… Na sto procent pomożemy tym psom! Myślę że większość ludzi tu ma oczy otwarte i jest chętnych do pomocy tym schroniskowym psom (popatrz sobie na dział „Psy w potrzebie”!), ale dlaczego ktokolwiek z nas ma popierać hodowlę psów bez „papierka”? W końcu skądś te nieszczęśliwe psy się biorą![/FONT][/COLOR][/quote]

Może trochę żartobliwie ale "rasiści"są rózni.Znam wiele osób dla których pies rodowodowy to dzika fanaberia i pozerstwo.Bo kundelki są piękne(niektóre faktycznie są urodziwe)mądre(hmmm)no i co najważniejsze ZDROWE!!!!Bo te rasowe z "papierkiem"są wynaturzone i co tam jeszcze.
Niestety Pumilo2 z takimi poglądami nie wygramy bo wielbiciele rozmnażania nierasowych psiaków są po prostu niereformowalni.Nie rozumieją,że jeśli już kiedyś tam uzależniliżmy od siebie różne zwierzęta to rówocześnie WZIĘLIŚMY ZA NIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!
A ODPOWIEDZIALNOŚĆ WYMAGA SPOKOJNEGO I ROZSĄDNEGO PODEJŚCIA.
Miłość do zwierząt to nie egzaltacja wobec nich jak też zajadłość czy złośliwość wobec ludzi o odmiennych poglądach.I ciekawe,że w takich sytuacjach natychmiast pojawia się "argument",że nie lubimy kundelków?

Ty to wiesz Pumilo2, ja to wiem i wie wiele innych osób na forum ale "miłośników i wielbicieli"jakoś lepiej słychać.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moncia110']Uważam że wiedzy mam wystarczająco dużo oczywiście względem mojego psa!!!I powiem tylko tyle że mój psiak nigdy by mnie nie ugryzł,ani nie okazał w inny sposób wobec mnie agresji!Ale kiedy z nim wychodzę często zdarza mu się nie przychodzić na przywołanie,tylko ja w odróżnieniu od ciebie nie traktuję psa jak szeregowego który musi być bezwzględnie posłuszny!!!I nawet jeśli muszę zawołać go kilka razy nie stanowi to dla mnie wielkiego problemu!!!POZDRAWIAM[/quote]Mońcia przeczytalam caly forum gdzie ty piszesz ale sorki żadnej wiedzy na temet shih-tzu a nie nawet wiedzy na temet swojego psa niestety nie masz:shake:

Link to comment
Share on other sites

Ona ma psa dopiero 3 miesiące,napisała co myśli i jakie ma spostrzeżenia.Nie naskakujcie tak na nią.Ona nie wiedziała jaka jest różnica miedzy psem z papierkammi i bez. Ja jak kupowałam mojego psa też nie wiedziałam,ale się przyznaje mam psa w typie shih-tzu.Dla mnie zawsze bedzie shihtzakiem i gdyby nie on nie czekałabym teraz na moją Nele. A Figo(od monci) jest tez naprawde spuer psem i wygląda jak 100% shih-tzu ale jest tylko psem w typie shih.

Link to comment
Share on other sites

Właściwie jest tylko jeden sposób wyeliminowania problemu i czczych dyskusji na tematy pseudo-hodowlo-podobne. :diabloti: :diabloti:
Wprowadzenie w Polsce przepisu o całkowitym zakazie i karalności sprzedawania psów bez rodowodu.
Wtedy jak ktoś "wyprodukuje" kundelki będzie je mógł jedynie oddać w dobre ręce i całość gadaniny zniknie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Galena']Właściwie jest tylko jeden sposób wyeliminowania problemu i czczych dyskusji na tematy pseudo-hodowlo-podobne. :diabloti: :diabloti:
Wprowadzenie w Polsce przepisu o całkowitym zakazie i karalności sprzedawania psów bez rodowodu.
Wtedy jak ktoś "wyprodukuje" kundelki będzie je mógł jedynie oddać w dobre ręce i całość gadaniny zniknie.[/quote]


Dlaczego tak czepiacie się [jak wy to nazywacie]pseudohodowli? W ZK obowiązują pewne zasady a i tak mało który hodowca je przestrzega!!!!:mad: :mad: :mad:
Wystarczy zadzwonić i zapytać o psa bez papierów i prawie-podkreślam-prawie zawsze można takiego kupić.
Więc może zamiast czepiać się ludzi [którzy z regóły nie mają większego pojęcia jaka jest sytuacja w schroniskach]czas najwyższy zacząć od siebie????????????:evil_lol:
A swoją drogą może ktoś odpowie skąd wzięły się psy w typie rasy-chyba nie od kundelków!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...