Jump to content
Dogomania

ONka podpalona żywcem MA KOCHAJĄCY DOM!!!


DONnka

Recommended Posts

Feluchna a Ty jakim cudem wpadłaś na genialny, acz kompletnie nieuzasadniony, pomysł, że mam jakikolwiek kontakt, co więcej dobry z Mrunio??? Doskonale wiesz, bo byłaś na wątku Kubusia, że znam ich właśnie tylko z tej sprawy. Po co więc taki wpis Twój??? NUDA?
Dziękuję za czujność i rady( widziałam kiedyś taki kalendarz Rady Babci Aliny, Twoje dzieło;) ?? ) bym tam zadzwoniła, ale uważam, że rozsądniej będzie jeśli skontaktuje się z nimi osoba, która ma z sunią kontakt bezpośredni i wie więcej niż mało, jak ja, na ten temat. Wiem, że Cię trzęsie jak słyszysz Mrunio, ale na Boga luzuj, bo tu o sunię chodzi, a nie o durne rozgrywki!!! Nie wiem komu podpadli i za co, wiem na pewno, że pomogli ogromnie poparzonemu psu.
Suniaczku trzymaj się, bo jest nadzieja i jeden szczekający, szczęśliwy dowód na to, że można z takiej tragedii wyjść cało:)

Link to comment
Share on other sites

Vutz - strasznie mi przykro, zadne słowa nie są właściwe aby wyrazić żal...... tak strasznie żal...

Co do Małgosi:
cały czas systematycznie czyszczą weci skórę i zabezpieczają czyste rany.
Miała robione USG, ma opuczniętą wątrobę , jest to opuchlizna pourazowa, sam struktura jest ok.
Mamy uzbierane z FB i z wpłat od mieszkańców Szczecinka ponad 5 tys., nie liczyłam jeszcze dokładnie.
Nie mignął mi żaden nick z Dogo , więc nie będę tego tu rozliczać.
Przeglądnęłam wątek Kuby , kwota zebrana na niego zwala z nóg......Ale by mi się przydała taka kasa na moje zwierzaki w schronie.... Marzenie.

Nie chcę żadnych kłótni na wątku , jeśli się zaczną, od razu poproszę Moda o przeniesie wątku do archwum!

Jestem kierownikiem schroniska w Szczecinku . Małgosia jest pod moją opieką i ma wszystko , co można jej zapewnić na dziś.
Co do Mrunio, akurat jestem w stałym kontakcie z Fundacją ale w sprawie Białogardu, ponieważ łączy się to z Wrześnią.
NIe będę prosić Fundacji o kasę , na razie nam wystarczy a jeśli zabraknie , to wierzę ,że ją dozbieramy.


Tutaj są stale aktualizowane wiadomości o Małgosi.

[URL="http://www.temat.net/aktualnosci/8804/Podpalenie-psa:-1000-zl-nagrody-za-wskazanie-sprawcy%28stale-aktualizowane%29"]http://www.temat.net/aktualnosci/8804/Podpalenie-psa:-1000-zl-nagrody-za-wskazanie-sprawcy%28stale-aktualizowane%29[/URL]-

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']

NIe będę prosić Fundacji o kasę , na razie nam wystarczy a jeśli zabraknie , to wierzę ,że ją dozbieramy.


Tutaj są stale aktualizowane wiadomości o Małgosi.

[URL="http://www.temat.net/aktualnosci/8804/Podpalenie-psa:-1000-zl-nagrody-za-wskazanie-sprawcy%28stale-aktualizowane%29"]http://www.temat.net/aktualnosci/8804/Podpalenie-psa:-1000-zl-nagrody-za-wskazanie-sprawcy%28stale-aktualizowane%29[/URL]-[/QUOTE]

Z całą pewnością dozbieracie.
Z drugiej strony, przy takim podejściu do zbiórki kasy, nie masz szansy Danusiu na realizację marzeń:evil_lol:

Felka z Bagien, gwarantuję Ci, że schronisko w Szczecinku jest najlepszym schroniskiem w Polsce, warunki świetne a ludzie tam pracujący oddani psom niewiarygodnie. Oby takich schronisk przybywało w Polsce, możemy wtedy likwidować hotele.
Wystarczy wówczas wspierać finansowo leczenie psów, jak w przypadku Małgosi i pomóc w szukaniu domów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Irena , wiem .
Ale jest tyle biedy na Dogo, więc uważam ,że nie byłoby to etyczne. Wykorzystywanie spalonego psa .....

[/QUOTE]

To nie był Danusiu absolutnie zarzut, ale wręcz uwielbienie dla takich postaw jak Twoje.
Dorabianie się na krzywdzie i cierpieniu psów jest ohydne.
Każdy kto zna Ciebie , schronisko i Stowarzyszenie, wie, że nigdy coś takiego się nie zdarzy.
Z drugiej strony, jak potrzebujesz, to proszenie o kasę Ci nie wychodzi. Dobrze, że ludzie potrafią czytać ze zrozumieniem i są dziewczyny, które "kopią" ;) i pomogą.

Link to comment
Share on other sites

witam dotarłam na wątek Małgosi.......to straszne co ja spotkało.....brak słów...tylko diabeł mógłby zrobić coś tak strasznego....całe szczęście pomoc przeyszła w ostatniej chwili.
chciałabym pomóc, wspierałam sunię Carmen która odeszła za TM, pieniążki mogę przeznaczyc na pomoc dla Małgosi-20 zł/m-c.

Link to comment
Share on other sites

swoja drogą, zadam nietaktownie pytanie, skad w schronie tacy świetni lekarze?
Na ogół są to bardziej rzeźnicy niż weci.
Chyba atmosfera wśród pracowników musi byc dobra i motywująca.

Mariamc, gratuluję i zazdroszczę takiego schroniska, o którym dobrze piszą.

Czy to schronisko "państwowe"?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę, że są jednak takie schroniska, w których tyle robi się dla podopiecznych:lol: Szczerze wierzę, że cioteczka mariamc otoczyła Małgonię najlepszą opieką i nie jestem w tym odosobniona. Co nie oznacza, że nie będę próbowała dalej pomagać, ogłaszać i udostępniać wydarzenia, aby przybywało środków umożliwiających taką opiekę. Największe serce dla zwierząt i najlepsze chęci nie wystarczą jeśli nie ma funduszy:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kakaicezar']witam dotarłam na wątek Małgosi.......to straszne co ja spotkało.....brak słów...tylko diabeł mógłby zrobić coś tak strasznego....całe szczęście pomoc przeyszła w ostatniej chwili.
chciałabym pomóc, wspierałam sunię Carmen która odeszła za TM, pieniążki mogę przeznaczyc na pomoc dla Małgosi-20 zł/m-c.[/QUOTE]

Każda złotówka na wagę zdrowia Małgosi :lol: Pieniążki należy wpłacać na konto
Szczecineckie Stowarzyszenie Przyjaciół Psa , kota i nie tylko
78-400 Szczecinek
ul. 1-go Maja 4/1

[B]nr konta 08 1020 2791 0000 7602 0141 9365
Z dopiskiem „dla suni Małgosi”[/B]

Link to comment
Share on other sites

Prześlę niewielką kwotę na leczenie suni,bo niestety mam w tej chwili istny "zawrót głowy" z tymi nieszczęściami.Sama muszę uskładać, albo dozbierać na diagnostykę suni sparaliżowanej.I to jak najszybciej.A w dodatku kilka dni temu znalazłam szczeniaczka ze starymi złamaniami tylnych nóżek.Nic tylko wyć:-(
Trzymajcie się dzielnie.Serce rosnie jak się czyta, że są schroniska wzorowo prowadzone, ale wiadomo,że wszędzie brakuje pieniędzy i o to głównie mi chodziło, bo "gołymi rękami" i dobrymi chęciami" niewiele się zdziała.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=1736205825[/URL]


I ja jeszcze w sprawie balsamu Szostakowskiego - mariamc, to na prawdę działa cuda, zwłaszcza na ropiejące rany. Sprawdzone na ludziach i zwierzakach - ja wyleczyłam tym rany mojej suni, rany odbytu po wyrwaniu ogona i zaniedbaniu w schronie (ropa wymieszana z g..m), żaden antybiotyk temu nie dawał rady i wet powiedział, że jeśli balsam tego nie wyleczy, to nic nie wyleczy. Balsam wyleczył w przeciągu 2 tygodni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pokrzywka2']trafilam tu z banerka. nie moge uwierzyc w to co czytam.jak to podpalona zywcem?[B]wiadomo juz moze chociaz kto to zrobil[/B]:( [/QUOTE]
Nie wiadomo jeszcze na pewno, ale chyba jakiś trop jest: [URL="http://www.temat.net/aktualnosci/8804/Podpalenie-psa:-1000-zl-nagrody-za-wskazanie-sprawcy%28stale-aktualizowane%29"]http://www.temat.net/aktualnosci/8804/Podpalenie-psa:-1000-zl-nagrody-za-wskazanie-sprawcy%28stale-aktualizowane%29[/URL] - w komentarzach jest pewna sugestia...
Dlatego napisałam w aukcji, że [B]jeszcze[/B] nie wiemy kto i o nagrodzie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga'][URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=1736205825[/URL]


I ja jeszcze w sprawie balsamu Szostakowskiego - mariamc, to na prawdę działa cuda, zwłaszcza na ropiejące rany. Sprawdzone na ludziach i zwierzakach - ja wyleczyłam tym rany mojej suni, rany odbytu po wyrwaniu ogona i zaniedbaniu w schronie (ropa wymieszana z g..m), żaden antybiotyk temu nie dawał rady i wet powiedział, że jeśli balsam tego nie wyleczy, to nic nie wyleczy. Balsam wyleczył w przeciągu 2 tygodni.[/QUOTE]

Po wyrwaniu ogona?! :( To się nie mieści w głowie :shake: :-(
Podpalony pies, a w zeszłym tygodniu zabite cztery stworzenia przez jedną bestię...

Czy udało się nawiązać kontakt z Niedzielskimi z Wrocławia? Chyba była mowa, że chcecie się poradzić.

Link to comment
Share on other sites

Ja będę do nich dzwonić,ale w innej sprawie.Może spytajmy osobę,która zajmuje się sunieczką,jakiego rodzaju pomocy oczekują.
Koszty leczenia plazmą u Niedzielskich to są kwoty 1000,-1500PLN dziennie.Selenga i Marycha świetnie to pamiętają.Ponadto w przypadku Kuby zaczęto natychmiastową akcję nagłaśniającą w mediach.Ale czy to "chwyci" media po raz drugi za serce?Ja bym raczej nie liczyła na to,że KLinika tak bezinteresownie udzieli porady.Psa trzeba zdiagnozować,czyli dowieźć i za to zapłacić.
Bądźmy dorośli.

Link to comment
Share on other sites

Kto pamięta serial dla młodzieży "Siedem życzeń"? Chyba niedawno był powtarzany. Zaczynał się od tego, że banda małolatów chciała oblać kota rozpuszczalnikiem i podpalić, żeby "zrobić żywa pochodnię". Może Małgosia też była ofiarą takiego pomysłu? Jak to nie wiadomo, kogi i jak serial zainspiruje!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...