Jump to content
Dogomania

Kolejna pseudo spojrzcie na te zdjecia :(


shila1404

Recommended Posts

A ja już coś takiego widziałam. Była pseudohodowla pekińczyków ([url]http://www.stoppseudohodowcom.org/index.php/likwidacja-pseudohodowli-pekinczykow-otwock-interwencja-pisdz/[/url] ), była stajnia koni arabskich, były tez inne pseudohodowle psów ([url]http://www.stoppseudohodowcom.org/index.php/pseudohodowla-zlikwidowana-przez-pogotowie-i-straz-dla-zwierzat-z-trzcianki/[/url] ; [url]http://stoppseudohodowlom.labradory.org/[/url]), które wygladały tak właśnie. Jak dla mnie chodzi o minimalizowanie kosztów - biorą psy, kupują za 100-200 zł, karmią (o ile w ogóle) odpadami z kuchni,a na tyle psów to za malo. Nie inwestują w ogóle w weterynarza, w porządne kojce, budy - bo po co, "psa grzeje wątroba", jak powiedział właściciel jednego ze schronisk. Poza tym dla wielu ludzi pies to tylko pies, bydlątko, którego nie należy za dobrze traktować, bo trzeba pokazać, ze to człowiek jest człowiekiem, a pies psem i taka właśnie jest jego rola - wegetować u stóp czlowieka.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 673
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W necie jest masa ogłoszeń o sprzedaży szczeniąt w cenach 200, 250, 300 złotych. I chodzi o spore rasy, takie które muszą trochę zjeść - husky, amstaf, labrador. To pokazuje, jak bardzo trzeba ciąć koszty, żeby taki handel w ogóle się opłacał. Jakich "inwestycji" ze strony "hodowcy" można się spodziewać, skoro docelowo szczenię kosztuje 200 zł?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']A ja już coś takiego widziałam. Była pseudohodowla pekińczyków ([url]http://www.stoppseudohodowcom.org/index.php/likwidacja-pseudohodowli-pekinczykow-otwock-interwencja-pisdz/[/url] ), była stajnia koni arabskich, były tez inne pseudohodowle psów ([url]http://www.stoppseudohodowcom.org/index.php/pseudohodowla-zlikwidowana-przez-pogotowie-i-straz-dla-zwierzat-z-trzcianki/[/url] ; [url]http://stoppseudohodowlom.labradory.org/[/url]), które wygladały tak właśnie. Jak dla mnie chodzi o minimalizowanie kosztów - biorą psy, kupują za 100-200 zł, karmią (o ile w ogóle) odpadami z kuchni,a na tyle psów to za malo. Nie inwestują w ogóle w weterynarza, w porządne kojce, budy - bo po co, "psa grzeje wątroba", jak powiedział właściciel jednego ze schronisk. Poza tym dla wielu ludzi pies to tylko pies, bydlątko, którego nie należy za dobrze traktować, bo trzeba pokazać, ze to człowiek jest człowiekiem, a pies psem i taka właśnie jest jego rola - wegetować u stóp czlowieka.[/QUOTE]
Masz rację,że inwestycje są niewielkie ale tam jak widać na zdjęciach nikt psów nie doprowadził do stanu śmierci głodowej ,a na te psy to patrzeć się nie da bo chłopa co je tak doprowadził to powiesić za j..a .Ale wieszać nikogo nie zamierzm nawet myśleć źle nie chcę o nikim mam nadzieję ,że dowiem się czemu były w stanie agonalnym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Masz rację,że inwestycje są niewielkie ale[B] tam jak widać na zdjęciach nikt psów nie doprowadził do stanu śmierci głodowej[/B] ,a na te psy to patrzeć się nie da bo chłopa co je tak doprowadził to powiesić za j..a .Ale wieszać nikogo nie zamierzm nawet myśleć źle nie chcę o nikim mam nadzieję ,że dowiem się czemu były w stanie agonalnym.[/QUOTE]
czy Ty w ogóle otworzyłeś ten wątek? przeczytałeś o tym cokolwiek? obejrzałeś zdjęcia wychudzonych, martwych psów? widziałeś psa, który wylizywał obskubane kości swojego współbratymca? ktoś, kto do tego doprowadził, a na pewno zrobił to jakiś 'człowiek', powinien za to odpowiedzieć i wina jego jest ewidentna i nie wiem, nad czym tu się zastanawiać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']czy Ty w ogóle otworzyłeś ten wątek? przeczytałeś o tym cokolwiek? obejrzałeś zdjęcia wychudzonych, martwych psów? widziałeś psa, który wylizywał obskubane kości swojego współbratymca? ktoś, kto do tego doprowadził, a na pewno zrobił to jakiś 'człowiek', powinien za to odpowiedzieć i wina jego jest ewidentna i nie wiem, nad czym tu się zastanawiać...[/QUOTE]
Ja zamieszczam odpowiedź z cytatem .Ty natomiast piszesz bzdury.Odnoszę si e do hodowli pit buli i pekińczyków a nie tych kościotrupów odebranych niedawno.I mimo tego,że lubię bajki nikt mi nie wmówi,że z zdychających z głodu psów można mieć interes po prostu chłopp albo się ciężko rozchorował albo znalazł inne źródło dochodów ,a że mu brak sumienia psami przestał się interesować albo przez to,że ktoś wymyślił nowelizację głupią do potęgi entej chłop chciał się w ten sposób pozbyć kłopotu.Czekam na wyjaśnienia ale raczej nie od takich jak ty bo wiesz tyle co ja i do tego nie czytasz ze zrozumieniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Ja zamieszczam odpowiedź z cytatem .Ty natomiast piszesz bzdury.Odnoszę si e do hodowli pit buli i pekińczyków a nie tych kościotrupów odebranych niedawno.I mimo tego,że lubię bajki nikt mi nie wmówi,że z zdychających z głodu psów można mieć interes po prostu chłopp albo się ciężko rozchorował albo znalazł inne źródło dochodów ,a że mu brak sumienia psami przestał się interesować albo przez to,że ktoś wymyślił nowelizację głupią do potęgi entej chłop chciał się w ten sposób pozbyć kłopotu.Czekam na wyjaśnienia ale raczej nie od takich jak ty bo wiesz tyle co ja i do tego nie czytasz ze zrozumieniem.[/QUOTE]
usprawiedliwiaj sobie go dalej, ja nie zamierzam. a mówiąc o tym, ze miał z nich interes to miał go wcześniej, psy nie stały się szkieletami z dnia na dzień.

Link to comment
Share on other sites

Nikogo nie usprawiedliwiam ,a jedynie chcę wiedzieć co się stało.Ty zobaczysz świnię na dachu i stwierdzisz ,że pewnie przyleciała.Ja mimo wszystko chcę zrozumieć dlaczego?Wiem niektórym ciężko zrozumieć ,że kieruje mną chrześcijańskie wychowanie które po pierwsze nikogo nie powinno potępiać ,a po drugie szanować powinno każde boże stworzenie (w tym i psy i szczury i ludzi też).Nie życzę Ci aby na podstawie paru zdjęć bez dociekania przyczyny ktoś od razu Cię skazał czy byłąś winna czy mniej ,czy być może życie Cię do czegoś przez innych nie lubianego zmusiło.Na Tym kończę temat będę śledzić wątek by dowiedzieć się co się stało.

Link to comment
Share on other sites

dałeś durny przykład, więc nie będę go komentowała. na szacunek trzeba zasłużyć, a ktoś kto tak załatwił te psy jest po prostu bestią bez uczuć. wypadki losowe się zdarzają, ale ta umieralnia nie była gdzieś głęboko w lesie tylko przy drodze. z resztą myśl co chcesz i w swojej chrześcijańskiej dobroci przyklaskuj cierpieniu zwierząt i usprawiedliwiaj tych, co do tego doprowadzili.

Link to comment
Share on other sites

jesli własciciel zachorował a jednak mimo wszystko dobro zwierzat byloby dla niego wazne to poprosiłby jakas fundacje o opieke nad psami . trzeba wziac pod uwage , że aby psa doprowadzic do takiego stanu nalezy go zaniedbac przez dluzszy okres czasu , mimo ze staram sie nie potepiac ludzi i rozniez jestem chrzescijanka to jednak takich ludzi jak ten opiekun tych psow nie zrozumiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shila1404'][url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/14286375_shar_pei_suczki_dorosle.html[/url]
ta sunia na drugim zdjęciu wygląda okropnie :/
widac ze jest chuda ma chore oczy i jakies problemy skórne[/QUOTE]
I sutki powyciągane...
A to co oznacza: "Sprzedam razem lub osobno ([B]lub inne propozycje[/B])" ? Że półtora suki? ;)

Link to comment
Share on other sites

widocznie ktos juz zglosił to ogłoszenie , nie zacytuje dokladnie co tam bylo ale facet napisał ,, ludzie nie panikujcie ze nie bedzie mozna sprzedawaz psow bez papierow zawsze mozna sprzedac wyprawke dla psa za cene rownowazna cenie psa a pieska dac gratis tak samo ksiazeczke zdrowia nikt tego nie zabroni a w ustawie nie ma nic o zakazie oddawania psow ''

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Ta, było, że można dać psa jako gratis do wyprawki i tego nikt nie zabroni, więc nie ma się czym martwić. Dno i trzy metry mułu.[/QUOTE]

To się raczej kwalifikuje jako poniżej dna.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...