Jump to content
Dogomania

KrakVet - kandydat na maj wybrany, głosujemy na schronisko w Radomiu!


Lemoniada

Twój kandydat na maj, to:  

303 members have voted

  1. 1. Twój kandydat na maj, to:

    • Schronisko w Kruszewie koło Ostrołęki
      1
    • Schronisko w Radomiu
      159
    • Schronisko w Tomaszowie Mazowieckim
      118
    • Fundacja Adopcje Malamutów
      27


Recommended Posts

[quote name='waldi481']Z tego co swego czasu czytałam o schronisku w Tomaszowie problem tkwi w tym,że nie mają pomocy.Przejęli schron po złym zarządcy i teraz próbują dżwignąć je z dewastacji..Organizacjom prozwierzęcym czy poprostu zwierzolubom jest w takiej sytuacji trudniej udowodnić,że można..Im się patrzy na ręce-ze złośliwą satysfakcją niechętni włodarze przyjmują ich ew.trudności..Jakże bedzie rozkosznie jak się nie uda nie?Jak się ucieszą władze Tomaszowa..Kolejne schronisko,które zamkną,a psy?Cóz trafią do schronu p.Harłacza,bo w Polsce się nie planuje zakładania nowych schronów tylko zamknąc nie?Najłatwiej..

To właśnie taka "polska mentalność"-[COLOR="teal"] udawanie że nie ma problemu, byle dalej, byle nie pod oknem...[/COLOR] A kto doprowadził do przepełnienia schronisk? Właśnie nieodpowiedzialni ludzie, którzy porzucili ufające im bezgranicznie zwierzę. Czasami szlag mnie trafia, jak widzę np. pijaczka pod sklepem, który stoi pod sklepem z kolegami i swoim Czarkiem- a w nocy słyszę Czarka jak wyje pod klatką bo pan jest tak napruty że zapomniał o psie... A Czarek (mówię tu o konkretnym psie) wcale nie ma jeszcze żle- na swój sposób kochany, jak są pieniądze to kaszankę dostanie- ludzie go dokarmiają. Ale zboczyłam z tematu.
[COLOR="teal"]Problem tak chętnych "władz" do likwidowania schronisk to tylko przerzucanie się odpowiedzialnością. Ludzie nie chcą mieszkać w okolicy schronu- jak gdyby mieszkał tam sam "diabeł wcielony" z resztą piekła. Zastanawiam się: za co te biedne, skrzywdzone już przez człowieka psy są traktowane jak "zło konieczne"? Czy nikt nie poczuwa się żeby spłacić swój dług (chodzi mi o sumienie) i pomóc? Czy tak mało ludzi "na stołkach" ma sumienie? Ja, chociaż nigdy nie skrzywdziłam świadomie żadnej żywej istoty- no cóż, mówię tu o zwierzętach- ludzie to inny temat- czuję się w obowiązku pomagać. Bo jestem człowiekiem...[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Faktycznie, trudno wybrać, ale skoro Radom ma taką przewagę, to głosujmy na Radom, a pomoc dla Tomaszowa zorganizujmy inaczej.
Potrzebna akcja marketingowa, zbiórki, co kto może. Myślę, że możemy zorganizować pomoc dla Tomaszowa nie mniejszej wysokości, niż pomoc z Krakvetu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Zmieniłam zdanie i nie będę milczeć-ocena mojej osoby mnie już nie interesuje.W moim wieku to nie ma znaczenia.
Zoorganizowanie innej pomocy dla Tomaszowa?Proponowałam na wcześniejszych stronach tzw,,akcję sreberka,,-tylko nie wiem czy wypali.
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Zmieniłam zdanie i nie będę milczeć-ocena mojej osoby mnie już nie interesuje.W moim wieku to nie ma znaczenia.
Zoorganizowanie innej pomocy dla Tomaszowa?Proponowałam na wcześniejszych stronach tzw,,akcję sreberka,,-tylko nie wiem czy wypali.
Elżbieta[/QUOTE]
Poprowadzisz to?

Oddałam głos na Tomaszów.. i jak tylko dostanę wypłatę postaram się wesprzeć..

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Muszą się inni zgodzic na taką akcję.To są pieniądze i tu musi być zaufanie.
Bo ja bym bardzo chciała,żeby Tomaszów dostał nowe budy i środki na odrobaczenie no i kastracja psów.I chiałabym żeby i na karmę starczyło..A co będzie zebrane?Czas pokaże jeśli oczywiście do takiej akcji dojdzie wogóle..
I szczerze powiem jak patrzę na te zdjęcia i na te budy to mi się chce i płakac i działać..
I chciałabym wiedzieć czy w okolicach Tomaszowa jest jakiś producent bud i jeśli jest ile sobie liczy od 1 budy..Sorry-rozmarzyłam się..
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Muszę iść na wątek Tomaszowa..
Ważne jest ile by chcieli bo my jedną ufundujemy w imieniu Gucia..
----------------
Ze strony miasta Tomaszowa wynika,że nie mają ZK..
----------------------
Jakby co to proponuję:
uchwalenie,że schronisko,które zajmie w ankiecie II miejsce zostaje ogłoszone,,sreberkiem,,i w ramach pomocy otrzymuje wsparcie finansowe od dogomaniaków.Po podjęciu takiej decyzji wybieramy skarbnika,który zbiera przez okres np.2 tygoni(do uzgodnienia czas wpłacania).Zebrane pieniądze dowodem wpłaty(ksero) zamieszczonym tu na portalu dogomania wpłaca na rzecz ,,sreberka..To jest moja propozycja.
Proponuję również w ramach,,akcji sreberko,,przekazywanie pomocy rzeczowej,zakładanie bazarków,szukanie sponsorów itd.
E

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chita']
Radomsko przegralo z Toruniem dwa miesiace temu a dzieki wielu dobrym ludziom otrzymalo 1700kg karmy, co jest dowodem ze KV to nie wszystko[/QUOTE]

[B][I]No właśnie, a wątek pomocy dla Tomaszowa jest od 8 marca i niestety, ale nie otrzymali za wielkiej pomocy... :( dzięki kilku dogomaniakom i ludziom z poza dogomanii udało się zebrać budy i jakoś przetrwać miesiąc bez pieniędzy,a zastali pustostan w schronie - były same psy. nie ma takiej akcji jak dla Radomska, a szkoda bo widać że musi się coś stać ( przegrana z Toruniem) aby dogomaniacy pokazali, że potrafią pomóc...

Waldi bardzo dobry pomysł, tylko ile osób się na to pisze??[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Widzę że na wątku jest trochę rozsądnych osób realnie oceniających sytuację.
Dziwi mnie fakt że tak mało osób bierze udział w ankiecie ciekawe czy głosować będzie też tak mały procent ludzi zwących się DOGOMANIACY.Nawet głosowanie które nic nie kosztuje może okazać się za trudną próbą solidarności ze zwierzętami.Pewnie chodzi o to że nie ma po co klepać w klawiaturę skoro klepiącemu nie przyniesie to korzyści.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ocelot']na kastracje nie potrzebujemy, są kastrowane i sterylizowane z innej puli pieniędzy. Za zabiegi płaci Urząd weterynarzowi, który wygrał przetarg.
Potrzebujemy za to kołnierzy i ubranek posterylkowych.[/QUOTE]

czyli to 17 tys to pieniądze dla schroniska bez kosztów sterylek i kastracji...
Ładnei to sobie Miasto ogarnelo...

widzisz - to zmienia postać rzeczy...

TOZ Radom administruje schoniskiem bo został wyłoniony z przetargu na administrowanie.
kwota jaką dostaje jest szczegółowo opisana w specyfikacji przetargowej
na rok 2010 jest to ok 540 ooo = ok 45 tys miesiecznie
w tym jest wszystko../pracownicy, utrzymanie schr., opłaty bytowe, utrzymanie psów, leczenie, kastracje i steryle - WSZYSTKO/
za to 700 psów - ludzie - budynki muszą sie utrzymac

ALE na następny rok - moze przyjść INNY i tańszy administrator i wygra przetarg..I CO WTEDY?Dlatego nikt nie narzeka - ZE MALO DOSTAJĄ...
bo znajdzie się taki co za połowe to utrzyma /szybkie adopcje i prędko bedzie w schronei 300 sztuk regulaminowych/

dlatego - bieda jak piszczy - już wiaodmo, że zima będzie ciężka dla psów i dla ludzi tam pracujacych...
cięcia etatów/cięcia pensji/brak jedzenia/brak ciepła w boksach - psy nie spia w budach - bo nie ma miejsca na budy /jak w boksie jest 10 psó - jak by postawić budy to nie miały by gdzie sie poruszyc te psiny.../

p.s.
nie bede pisac ile tam pracujacy ludzie zarabiają - ale zarabiają tyle ile można najmniej /jak prawo na to pozwola/

nie licytuje się - ale o Schronisku w Radomiu, które w ostatnim roku/dwóch przechodzi transformacje na DOGO się nie mówiło...
czy Raodm ma grupe fanów na DOGO - nie ma...
ma dwa domy tymczasowe, któe ciągle mają jakiegos szczeniaka z radomia u siebie na bDT
paru-dosłownie paru wolontariuszy i docenia niesamowicie ich prace!!!
a psów dziennie przybywa do 5 sztuk + szczyle /całe mioty/
ile odchodzi na rękach pracowników - to tylko oni wiedza i raport

TERAZ po weekendzie jest kolejne 4 mioty maluszków....
ostatnio z 20 maluchów przezyły 3 - które zabrano do DT z litości - koszty ich leczenia w DT to juz ponad 1000 zł
Czy warto??? chyba tak

Link to comment
Share on other sites

Jak na schron, który nie ma fanów macie dużo głosów :)
Wygraliście wewnętrzną, więc życzę powodzenia. Mam nadzieję, że dogo Tomaszowa nie zostawi, bo tam pomoc potrzebna na już. Kto się zajmie pomocą dla Tomaszowa, bo dziewczyny na pewno nie mają czasu i głowy na to?

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

My możemy się zająć,,akcja sreberko,,Czy znajdą się chętni dać choćby po symbolicznej cegiełce?
Zróbmy próbną listę:
1)waldi481-35zł.
Kto dalej?
Próbna lista pozwoli się zorientować czy taka akcja wypali.W miarę przybywania zgłoszeń będziemy listę aktualizować.
E/W

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Wątek założymy jeśli będa chętni do wpłat-jesli nikt się nie zgłosi nie ma naszym zdaniem sensu taki wątek.
E/W

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Wątek założymy jeśli będa chętni do wpłat-jesli nikt się nie zgłosi nie ma naszym zdaniem sensu taki wątek.
E/W[/QUOTE]Ten wątek jest poświęcony ankiecie. Soema dobrze mówi, załóżcie proszę osobny na wsparcie dla sreberka, będzie przejrzyściej i czytelniej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']My możemy się zająć,,akcja sreberko,,Czy znajdą się chętni dać choćby po symbolicznej cegiełce?
Zróbmy próbną listę:
1)waldi481-35zł.
Kto dalej?
Próbna lista pozwoli się zorientować czy taka akcja wypali.W miarę przybywania zgłoszeń będziemy listę aktualizować.
E/W[/QUOTE]

wypali

jak wykupie u was kilka cegielek i doloze do innych, ktore juz posiadam to wkrotce bede mogla zbudowac psu ..... dom na zime ( z ociepleniem)
...
a tak na serio ..
uwazam, ze akcja SREBERKO jest doskonalym pomyslem i UDA SIE!!!!!
bedziemy rozglaszac... polecac....
a wiec wciagaj mnie na liste

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Dobrze-zakładamy wątek,,akcja sreberko,,..Rozumiemy że w tym dziale,bo to dla psów ze schroniska.
Zaczynamy od próbnej listy.Pozwoli się ona zorientować ile możemy zebrać i co Tomaszów będzie mógł za to kupić..
Oby jak najwięcej było funduszy,bo inaczej Tomaszów sobie nie poradzi bez konkretnej pomocy.
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Wątek założony:
Akcja Sreberko-dla schroniska w Tomaszowie Mazowieckim
link:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/207887-Akcja-Sreberko-dla-schroniska-w-Tomaszowie-Mazowieckim[/url]
---------------
Z tego watku my znikamy,a na Was czekamy na wątku podanym wyżej.Nie zapominajcie o psach Tomaszowa Mazowieckiego.One mają tylko nas.
Polecimy ten wątek Przjaciołom i znajomym z miau i forum beagli.
E/W

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anita_happy']czyli to 17 tys to pieniądze dla schroniska bez kosztów sterylek i kastracji...
Ładnei to sobie Miasto ogarnelo...

widzisz - to zmienia postać rzeczy...

TOZ Radom administruje schoniskiem bo został wyłoniony z przetargu na administrowanie.
kwota jaką dostaje jest szczegółowo opisana w specyfikacji przetargowej
na rok 2010 jest to ok 540 ooo = ok 45 tys miesiecznie
w tym jest wszystko../pracownicy, utrzymanie schr., opłaty bytowe, utrzymanie psów, leczenie, kastracje i steryle - WSZYSTKO/
za to 700 psów - ludzie - budynki muszą sie utrzymac

ALE na następny rok - moze przyjść INNY i tańszy administrator i wygra przetarg..I CO WTEDY?Dlatego nikt nie narzeka - ZE MALO DOSTAJĄ...
bo znajdzie się taki co za połowe to utrzyma /szybkie adopcje i prędko bedzie w schronei 300 sztuk regulaminowych/

dlatego - bieda jak piszczy - już wiaodmo, że zima będzie ciężka dla psów i dla ludzi tam pracujacych...
cięcia etatów/cięcia pensji/brak jedzenia/brak ciepła w boksach - psy nie spia w budach - bo nie ma miejsca na budy /jak w boksie jest 10 psó - jak by postawić budy to nie miały by gdzie sie poruszyc te psiny.../

p.s.
nie bede pisac ile tam pracujacy ludzie zarabiają - ale zarabiają tyle ile można najmniej /jak prawo na to pozwola/

nie licytuje się - ale o Schronisku w Radomiu, które w ostatnim roku/dwóch przechodzi transformacje na DOGO się nie mówiło...
czy Raodm ma grupe fanów na DOGO - nie ma...
ma dwa domy tymczasowe, któe ciągle mają jakiegos szczeniaka z radomia u siebie na bDT
paru-dosłownie paru wolontariuszy i docenia niesamowicie ich prace!!!
a psów dziennie przybywa do 5 sztuk + szczyle /całe mioty/
ile odchodzi na rękach pracowników - to tylko oni wiedza i raport

TERAZ po weekendzie jest kolejne 4 mioty maluszków....
ostatnio z 20 maluchów przezyły 3 - które zabrano do DT z litości - koszty ich leczenia w DT to juz ponad 1000 zł
Czy warto??? chyba tak[/QUOTE]

Anita mam nadzieję, że schronisko przejdzie prawdziwą transformację....
Mam też nadzieję, że tak jak się to wcześniej nagminnie zdarzało, karma nie trafi tam gdzie nie powinna o czym wszyscy zarówno pracownicy jak i członkowie RTOZ wiedzą... Zagłosowałam na Radom bo wiem, że psiaki potrzebują tej karmy... Od roku jedzą przeterminowany (sprzed 4 lat) makaron i zapewniam Cię Anito nie dla oszczędności został on nabyty przez administratora schronu. Kulisy zakupu tegoż makaronu są bulwersujące!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='D O R K A']Anita mam nadzieję, że schronisko przejdzie prawdziwą transformację....
Mam też nadzieję, że tak jak się to wcześniej nagminnie zdarzało, karma nie trafi tam gdzie nie powinna o czym wszyscy zarówno pracownicy jak i członkowie RTOZ wiedzą... Zagłosowałam na Radom bo wiem, że psiaki potrzebują tej karmy... Od roku jedzą przeterminowany (sprzed 4 lat) makaron i zapewniam Cię Anito nie dla oszczędności został on nabyty przez administratora schronu. Kulisy zakupu tegoż makaronu są bulwersujące![/QUOTE]

[B]no własnie to jest ta transformacja...
wiesz od kiedy widać zmiany w schornie - od lipca 2010 roku
to co było wczesniej - nie komentuje...
a teraz moze być tylko lepiej

[/B]p.s.
[B]DORKA [/B]do Twojej wiadomości - na stanie schroniska jest makaron od sponsora 5 paczek po 12 opakowań / makaron na granicy terminu ważności/ i to koniec...

[B]
shar peika z radomia szuka pilnie DT..mało, ze slepa..stara to teraz rozerwała sobie polik o krate!

[/B][IMG]http://i1100.photobucket.com/albums/g420/bezdomneradom10/P140511_1757.jpg[/IMG]

info
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/32677-Shar-peie-w-potrzebie/page13[/URL]

P>S>
i tak wyglada moje Panie pomoc schronisku w Radomiu...co byśmy nie zrobili /CI z zewnątrz układu/ to i tak będzie źle...bo ktoś coś komuś...kiedyś
DORKA - mnie nie interesuje kto .. komu...za ile...KIEDYŚ
ważne, że psy niedługo nie będą miały co jeść bo schron to FIRMA - najpierw zobowiązania, a potem zakupy - A TO JEST TERAŹNIEJSZOŚC

zaznaczam - nie mieszkam w Radomiu, ale im pomagam - bo widać potrzebują pomocy /PSY/
dwa domy tymczasowe, które złapała kasumi są z Warszawy

garstka wolontariuszy co się nie kłócą

[B]AŻ SERCE ŚCISKA - bo w Radomiu ludzie sie kłócą - cierpią na tym psy.[/B]..a takie przypadki jak shar peika siedzą w schronie - choć wiadomo, że ona z tego schronu nie bedzie adoptowana "normalnie"

to samo było z Boryskiem, który gnił w schronie - bo z budy nie chciał wyjść
to samo było z Łapkiem - niewidomym 3 łapkiem
gdyby nie ci - niekłótliwi, którzy mają gdzieś animozje osobiste do TOZu i innych - to te psy siedziały by dalej w Radomiu

Link to comment
Share on other sites

Oj Anita, nie lubię kłamstw a widzę, ze ty jesteś nimi karmiona. Makaron w ilości kilkuset kilogramów przechowywany jest u jednej z tozowiczek i ja osobiście jestem jej za to wdzięczna bo zgodziła się w ubiegłyym roku przyjąc go do swojego garazu. Jezeli mówisz o transformacji od lipca 2010r. roku to najwyraźniej mało wiesz. Ci co wyrzucili poprzedni zarząd teraz ręka w rękę trzymają razem. Dla mnie to raczej śmieszne a nawet źałosne.Bo Ci co chodzili na drugich do prokuratury i prezydenta teraz razem poklepują się po plecach. A zarzutów było oj było...

A z tymi kłótniami to duza przesada:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...