Jump to content
Dogomania

KrakVet - kandydat na maj wybrany, głosujemy na schronisko w Radomiu!


Lemoniada

Twój kandydat na maj, to:  

303 members have voted

  1. 1. Twój kandydat na maj, to:

    • Schronisko w Kruszewie koło Ostrołęki
      1
    • Schronisko w Radomiu
      159
    • Schronisko w Tomaszowie Mazowieckim
      118
    • Fundacja Adopcje Malamutów
      27


Recommended Posts

to może przywieź tego makaronu troche z tego garazu...bo na prawdę jest go mało!!!
bo ja już nie rozumiem - dobrze, ze jest ten makaron..czy źle???
szkoda, ze jest w tym garażu, a nie ma go w schronie

jak mnie karmią klamstwami to juz wiem skąd ta moja nadwaga....

żenua

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='anita_happy']to może przywieź tego makaronu troche z tego garazu...bo na prawdę jest go mało!!!
bo ja już nie rozumiem - dobrze, ze jest ten makaron..czy źle???
szkoda, ze jest w tym garażu, a nie ma go w schronie

jak mnie karmią klamstwami to juz wiem skąd ta moja nadwaga....

żenua[/QUOTE]
Anita ,schronisko dla mnie to nie instytucja ale zwierzęta, które się tam znajdują. Moja wypowiedź nie miała na celu wzbudzić u innych dogomaniaków niechęci do zagłosowania na radomskie schronisko. W mojej ocenie karma ta przyda się im BARDZO - ZWIERZAKOM, IM I TYLKO IM !!!

Co do makaronu to Ty sama ten temat poruszyłaś wcześniej, że z oszczędności psy karmione są makaronem po którym mają krwotoczne zapalenie jelit. Chyba pytanie czy dobrze, że on jest nie jest skierowane do właściwej osoby. W schronisku jest dwóch lekarzy i to do nich należy ocena karmienia nim psów. Ja z twojej wypowiedzi dowiedziałam się, że jest on przyczyną dużej zachorowalności zwierzaków w schronisku...

Twoja sugestia skierowana do mnie jakobym przywiozła tego makaronu jest nie na miejscu. Od czego jest kierownik, który doskonale o wie o miejscu jego przechowywania?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anita_happy']dzizas..DORKA - jedzą kluchy bo nie mają wołowinki i warzywek...

problem w tym, ze nie powinny jesc kluchów...ALE NIE MA INNEJ KARMY!!!!

[B]ale lepsze kluchy niz kolega z boksu[/B][/QUOTE]
Anita, my napisalismy apel, dostajemy podwiędłe warzywa z bazaru, wiadomo nikt ich już nie kupi, zepsute nie są.
Makaron, ryż przynosili ludzie.
Jeździliśmy po ubojniach, mięso które nie kwalifikuje sie dla ludzi, dla psiaków owszem.
I mają bardzo pożywne jedzenie.
Tylko ktoś musi chcieć im gotować....
Wiadomo nie zawsze sie udaje. Wtedy potrzebna nam sucha karma. Wbrew pozorom ogromne ilości.

Nasze psy przy byłym zarządcy miały wiecznie biegunki... z krwią, potem zaczęły masowo padać.
Spróbujcie z gotowanym.

zagryzienia bywaja z głodu, ale też jeśli psy są charakterne... tu trzeba patrzeć czasami przekładać z boksu do boksu.
Przed przejęciem czasami celowo psy agresywne były razem, bo... naturalna selekcja.
Potrafią zacząć się gryźć z nudów, a czasami jak idzie buda, po prostu trzeba bardzo psiaków pilnować.

Link to comment
Share on other sites

ocelot - kuchnia w schronie to temat rzeka:)

jak widziałam jak Pan Boczek przywiózł pake kości i skrawków to padłam...

warzywa ze sklepów - zwiędłe tez są
Psy jedzą TYLKO gotowane...suchego nie ma na tyle aby im dawac - suche jedzą sporadycznie i to nie wszystkie - te słabsze.
Suche jest wyłacznie ze zbiórek karmy

kiedys porobie foty jak wygląda kuchnia w schronie - wielkie kotły do gotowania - takie przemysłowe.
jedzą platki, ryz, kluchy, chleb
nie chodzą głodne
zagryzień jest bardzo mało. Pracownicy znają psy po imieniach - psy reaguja na nie. Jak idzie pracownik to psy merdają ogonami. To o czymś świadczy...

szkoda, ze nie wszyscy z radomia mogą cieszyc sie tym co mają i robić coś aby było lepiej
brrr

Link to comment
Share on other sites

Ojej......mimo wszystko, wolałabym kupić dla szczeniaków i kociaków dobrą karmęi zamiast leków na to zapalenie jelit i świadomie ich dobijać.
Nie tak dawno na fb Pan W. napisał, że psiaki w Radomiu mają raczej problem z nadwagą i miski są puste, bo jedzenie im tak smakuje. Skoro tak...to zagłosowałam na Tomaszów....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anita_happy']

do ilości psów, kt podałam 657 nie są wliczone szczeniaki...
bo za szybko schodzą aby je w ewide dopisywac - mają swój rejestr..jak uda im sie przeżyc trafiają do tej magicznej 700setki

[/QUOTE]
:crazyeye::crazyeye::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='D O R K A']:crazyeye::crazyeye::crazyeye:[/QUOTE]

DORKA..a teraz chwila prawdy...
nie jestem pracownikiem schroniska..nie jestem członkiem TOZU..jestem oszołomem co chce pomagać psom...dlaczego RADOM..bo mam po drodze i widze merdające ogony w schronisku! i przeswitująca jak biała dama Kasie i doktor, któa jest najlepszym specjalistą jakiego moze mieć schron...cholera..STERYLKA w 20 minut!!!i pies po sterylce dobrze się czuje!!!mikroszew!!!SZACUN! /moja suka u weta w wawie miała sterylę prawie godzine..szew na poł brzucha i dochodziła do siebie po sterylce miesiąc!!!/
ale jak widzę JAK ktoś neci i wprowadza zamęt w środowisko ludzi, co i tak mają przekichane...bo PRZECIWNA GWARDIA ma coś personalnego do ludzi tam pracujacych to mnei krew zalewa..

[B]657 to liczba psów na NASZEJ EWIDENCJI!![/B]!bo jak byś chciała wiedzieć mamy jako wolontariusze i obserwatorowie schronu swoją ewidnecje
i juz sie pogubiłam w uzupełnianiu...i ilosć psów jest plus minus 10..w tym nie ma szczeniaków - wprowadzam je jak przeżyja - doszło do tego, ze mecze ludzi ze schronu i podają mi raz w miesiacu i podają dane - /w tym: ile szczeniat przyszło - ile przeżył - ile zeszło...
DLACZEGO TO ROBIE - bo pisze artykuł o adopcjach i musze miec do tego badania /czyli EWIDE!/[B] SCHRON MA SWÓJ REJESTR [/B]
mechanizm ewidencji jest prosty/jak badania socjologiczne..statystyka/ jak sie ma program do tego w kompie to prosta sprawa...ale trzeba dane wprowadzic...

przez 6 miesiące zbieramy wyniki [B]/Dzieki kasumi za pomoc!!!!/[/B]
1. baza - ilość psów w momencie rozpoczęcia ewidencji/statystyki/
2. potem kazdego miesiąca spisujemy - ile psów przyszło...ile zostało adoptowanych...ile umarło...ile zostało
początkowo robiliśmy to CODZIENNIE!!ale robił sie z tego RAPORT jak do wniosku unijnego...potem 1 na dwa tyg..a teraz raz na miesiac...
a dlaczego - a własnie przez szczyle...bo za szybko odchodzą!/bo jak uzupełniało sie dane codzienie to trzeba było korekty robic!!!!/

JA sobie prowadze ewide psów - dla swojej ciekawosci i DO SWOICH CELOW "naukowych"
stan wyjsciowy od momentu kiedy zaczleismy go prowadzic...aby na oko wiedziec ILE PSÓW wychodzi ze schronu..a ile przychodzi...
materiał o adopcjach powstaje mozolnie - ale musi być poparty na danych teraźniejszych...nie bede czegoś pisać na danych z roku 2010..bo nas interesuje 2011 /rok kiedy w MEDIACH zaczęto GŁOSNO mówić o problemie znęcanai sie nad zwierzętami/
zapytasz DLACZEGO....
ano - to co sie dzieje wokół nas i zwierząt to jakiś horror..ale teza tego Artykułu jest taka, ze im glośniej o problemie znęcania sie nad zwierzętami tym wiecej takich przypadków sie wydarza..bo ludzi, co są zwichrowani psychicznie i dla poklasku podpala psa, albo go skatują jest teraz coraz więcej..
i w sumie nie wiadomo - czy akcja MEDIÓW i nagłośnienie sprawy zwierzęcej nie przysporzy nam wiecej ceirpienia :/
a moze adopcje się rusza - bo ludzie uświadomią sobie, ze jak CHCE PIESKA to ide do schronu /po to ta edidencja/

A TO, ŻE JA PISZE PÓŁSŁÓWKAMI to wiem...a ty od razu zamęt siejesz

CIESZE SIE, ze Raodm dostapił tego zaszczytu i MOZE PSIAKI WRESZCIE POJEDZĄ czegoś smakowitego...

p.s.
zapytasz dlaczego 6 mc tylko - ano nie mamy siły na 12...
po 6 mc tez wyjdzie wspołczynnik, który nas interesuje. załapiemy się akurat na wakacje :(

p.s.
jak ktoś inaczej rozumie to co ja pisze to przepraszam - bo jak piszę szybko ..to piszę połsłówkami..bo nie mam czasu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ocelot']A nie pomoże Ci do pracy ewidencja z innego schroniska?
Ale porządna to możemy służyć o 1 kwietnia 2011 roku. No i u nas masz obraz mniejszego schroniska.[/QUOTE]

jak przetestujemy program komuterowy i sie sprawdzi to nawet ten rpogram Wam oddamy
heh...

taki program dla schronu to KOOPA KASY...a mi napisał kolega :) tez DOGO..
taki prosty ...
zobaczymy co z tego wyjdzie...
WIESZ ILE TO ROBOTY?????ja nie siedze w sferach schroniskowych - robie to bo mam cel - artykuł poparty danymi na przykladzie jednego schroniska
dane powinno sie wprowadzac 12 mc i wtedy można by powiedzieć, ze takie badania maja sens...a najlepiej dla naszego tematu powinno wporwadzic się dane z 2010 roku!!
jak nie było w MEDIACH głosno "o pieskach i kotkach"
ale kto to wprowadzi :)) heh..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ocelot']A nie pomoże Ci do pracy ewidencja z innego schroniska?
Ale porządna to możemy służyć o 1 kwietnia 2011 roku. No i u nas masz obraz mniejszego schroniska.[/QUOTE]
Jedna ewidencja a wiarygodna. Prowadzenie kilku ewidencji stwarza możliwości manipulacji a to już przestępstwo. Szczeniak to taka sama "sztuka" przyjęta do schroniska jak dorosły pies...ale czego się nie robi dla korzystnej statystyki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='D O R K A']Jedna ewidencja a wiarygodna. Prowadzenie kilku ewidencji stwarza możliwości manipulacji a to już przestępstwo. Szczeniak to taka sama "sztuka" przyjęta do schroniska jak dorosły pies...ale czego się nie robi dla korzystnej statystyki...[/QUOTE]

[B]DORKA...
nie przekręcaj moich słów...
czytaj ze zrozumieniem[/B]
JA - Anita W. nie jestem zwiazana ze schroniskiem....nie jestem nawet jego wolotariuszem przy TOZ...nie jestem pracownikeim...
nie mam stosunku prawnego ze schroniskiem...
A ANKIETĘ - EWIDENCJĘ - STATYSTYKĘ - jaką prowadzę po uzyskaniu danych - wykorzystam do okreslenia wspołczynników do artykułu o ADOPCJACH
mogłam wziąć sobie na cel każde inne schronisko...
padło na RADOM - bo mam po dordze.
a z założenia miało to byc schronisko, które jest w mieście i jest prowadzone przez organizacje wyłonioną przez Miasto
[B]
DORKA - TA EWIDENCJA i późniejsze jej wyniki z programu NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z REJESTREM SCHRONISKA!!![/B]
oni mają swój rejestr z kartami
mi karty sa zbedne - ja zbieram raz w miesiacu LICZBY!!!na użytek własny! Liczby nie sa tajemnicą...
i to co podałam wcześniej to było z tego raportu /+/- 10 sztuk

juz nie wiem czy da się jasniej....I PROSZE - nie przeinaczaj FAKTÓW " na mieście" bo już przeinaczyłaś...

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze kilka dni. Ale wydaje się, że w tym miesiącu nie będzie dzikiego kandydata:p

Jednocześnie przypominam i zapraszam do Akcji Sreberko dla Tomaszowa.
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/208109-Akcja-Sreberko-na-pomoc-dla-TOMASZOWA-zbieramy-pieni%C4%85%C5%BCki-na-karm%C4%99%21%21%21"]http://www.dogomania.pl/threads/208109-Akcja-Sreberko-na-pomoc-dla-TOMASZOWA-zbieramy-pieni%C4%85%C5%BCki-na-karm%C4%99!!![/URL]
Każdy grosik się liczy. Prosimy o pomoc!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...