Jump to content
Dogomania

RUDEK-po tylu przejściach znalazł DS!


Angel

Recommended Posts

  • Replies 463
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jakoś poszło:-)opatrunek zrobiony, zmieniony. Jak tylko skończy się podawanie antybiotyku przejdę na zalecenia pani Teresy. Rudek nie będzie musiał wtedy byc wożony do weta więc lepiej będzie chroniona nieosłonięta noga. Ta rana na nodze jest oczywiście najgorsza. Oprócz niej są dwie małe ale wokoło tych ran tak jakoś podejrzanie mocno wychodzi mu sierść. Pani Tereso jeśli jeszcze tutaj pani zagląda - czym to może być spowodowane? i jak z tym walczyć - boję się że zrobią mu się jakieś duże łyse place. Wet oczyszcza tą ranę wodą utlenioną ale Rudka to bardzo boli - to właśnie w tym momencie pokazuje zęby i strasznie wierzga nogami. Ja zastosowała dzisiaj zamiast wody utlenionej okład z kapusty jak poradziła mi pani Teresa. Ale Pani Tereso proszę skorygować to co napiszę jeśli zrobiłam coś źle: Jeden liść lekko sparzyłam , usunęłam ten środek liścia(taki gruby), lekko rozbiłam ten liść tłuczkiem do mięsa i zamoczyłam na jakieś 3min w oleju słonecznikowym. Przyłożyłam do rany na ok 15min. Pani Tereso jeś.i coś było nie tak proszę mnie poprawić. Rudek zniósł ten zabieg o wiele spokojniej niż wodę utlenioną.

Link to comment
Share on other sites

Wydatki które poniosłam do tej pory:Lakcid - 12.50. Reszta lekarstw będzie na fakturce z apteki podam w tygodniu.
Ania z Poznania - dzisiaj zamówiłam w aptece wszystko co polecała Pani Teresa. Zobaczymy co uda im się sprowadzić. Jutro podam Ci co ewentualnie mogłabyś kupić w Poznaniu.

Link to comment
Share on other sites

Pani Teresa to dla mnie autorytet, dzięki jej radom wyleczyłam moją Kokusię...efekty widać w załączonych linkach

[url]http://www.dogomania.pl/threads/187785-West-ka-z-PSEUDO-potrzebana-pomoc-jej-stan-jest-KRYTYCZNY!-Musimy-j%C4%85-ratowa%C4%87[/url].

[url]http://www.dogomania.pl/threads/188534-Koczka-%C5%9Bnie%C5%BCynka?p=14975386#post14975386[/url]

Jeszcze raz dziękuję Pani Tereso i przesyłam całusy (już od trzech moich dziewczyn;D)

Link to comment
Share on other sites

wszystko dobrze, ten okład zbierze nieco wydzielin i ropy o ile jeszcze jest, specyfiki zakupione i zastosowane zlikwidują wszelkie problemy, ja nie stosuję nigdy wody utlenionej, ziębi, moczy i piecze , po co męczyć i straszyć psiaka, kiedy można zastosować coś co dezynfekuje, zabezpiecza dodatkowo i leczy natychmiastowo Wychodzenie sierści dookoła ranek jest naturalne,, to minie po zastosowaniu na obrzeżach poleconych specyfików, które pdleczą obrzeża i zastopują ewentualne rozszerzanie się martwicy, jeśli taka już miała szansę powstać, trzeba te kudełeczki martwe delikatnie , pomału nie stresujac RUDZIKA wyczesać małym grzebykiem, nie szczotką aby nie urażać i mieć większy wgląd w to dotknięte choroba miejsce/ To zapobiegnie rozszerzaniu się choróbska, udostępni dopływ powietrza, no i miejsce wyrażne na leki/ proszę nie zawijać ranek i nie moczyć, dokładnie zbierać na obrzeżach to co rana wydzieli na bieżąco, aby narazie nie robiły się strupki, bo pod nimi znowu nagromadzi się co nie trzeba, , śledzę leczonko i napisze dokładnie który ewentualnie, przy końcu leczenia ostateczny strupek zostawić, taki kapuścianyo oljkowy okład ściąga paskudztwa na najgorszych ludzkich ranach, nie trzeba go będzie może powtarzać, napewno pomoże, nie przyklei sie, no i krótko stosowany nie hamuje dostępu powietrza jestem pod telefonkiem jak by coś trzeba było! powodzenia! Gojenie powinno być szybkie i postepować od obrzeży ku środkowi / Polecałabym jeszcze dla zmniejszenia ilości bakterii na ciele psiaka i głównie sierści, delikatne wyczesywanie w formie lpieszczotek Rudka grzebieniem z nałożoną warstewką waty, bo umyć go nie można narazie a im mniej schroniskowych pamiątek tym lepiej, dla rany, chociaż i tak specyfiki zabezpieczają, lepiej i na zimne dmuchać!

Dzięki masuimi, cieszę sie że psinka zdrowa a wogóle ze jesteś z nami i psinkami, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Pani Teresko oraz cioteczko opiekująca się Rudkiem
mam taką radę, gdyż widzę że rana jest "podobna" do mojej po wypadku
miałam złamanie otwarte stawu skokowego, po "wydłubaniu" i ustawieniu kości miałam niezagojoną ranę o średnicy 6 cm. Niestety rana sączyła się i nie chciała pokryć się nabłonkiem. lekarze usuwali narośl w postaci zbędnego strupka, pod którym faktycznie mogły zbierać się różne różności.
Lekarze zastosowali na "gołe mięcho" SOLCOSERYL ŻEL pobudza on odbudowę nabłonka i tkanki skórnej, powoduje że rana nie robi się martwa, poprawia mikro krążenie. Stosuje sie go smarując bezpośrednio na mięcho. Polecam dziewczyny. Naprawdę po nim zaczęło mi się goić, gdyż wcześniej stosowane preparaty nie powodowały odkażenia, zaleczenia i narastania zdrowego nabłonka.
Dobrze było by to zastosować w przypadku Rudka, sama stosowałam na sobie i naprawdę polecam Preparat nie jest drogi, ale bardzo skuteczny. I ma również działanie przeciwbólowe także odciąży trochę Rudka z tego strasznego bólu. Zastanówcie się nad tym

Link to comment
Share on other sites

Ania z Poznania jednak poproszę Cię o zakupy w Poznaniu. W Obornikach udało mi się kupić tylko olejek herbaciany i to tez tylko 1buteleczkę. potrzebowałabym balsam Szostakowskiego (ale w aerozolu) i propolis od ojców Bonifratów - ekstrakt w Aerozolu najlepiej 10%. Gdybyś dostała w Poznaniu jeszcze olejek herbaciany to proszę kup dwie buteleczki.. Może jak będzie tutaj Pani Teresa to przypomni czy ten propolis Bonifratów miał być jeszcze w maści bo aerozol na pewno.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Rudka troszkę wyczesałam, na całym ciele widac stare ranki (pozasychane) strupki odchodziły razem z wyczesywana sierścią. Biedak ma jeszcze zimowe futerko pod spodem i pewnie między innymi z tego powodu jest mu dość ciepło w kuchni. Posmarowałam olejkiem herbacianym obrzeża takiej małej rany i rudek żywo reagował na te zabiegi.

Link to comment
Share on other sites

trzeba koniecznie wyczesywać ale bardzo delikatnie, dostęp powietrza konieczny dla leczenia, a i będzie chłodniej czyli wygodniej / propolis jeden a areozolu, a drugi w maści ten od Bonifratów, BAalsam Szostakowskiego w areozolu można dostac także w normalnej aptece nie tylko zielarskiej, jak będzie ekstrakt propolisu to te małe ranki prosze delikatnie pokryc takim obłoczkiem !

Link to comment
Share on other sites

Doszły pieniążki od pani [SIZE="4"][U][B]Anny G.[/B][/U][/SIZE] ( chyba z FB , sprawdzę wieczorkiem i podziękuję :) ) [SIZE="4"] [U]17 zł[/U][/SIZE] i od [SIZE="4"][U][B]Ra_duni[/B][/U][/SIZE] [SIZE="4"][B][U] 50 zł[/U][/B][/SIZE]

Ruduś bardzo bardzo dziękuje :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj wet był bardzo zadowolony z tego jak sie goi rana. od dołu od stopy już jest ładnie przyrośnięte. Od góry (przy jajkach)jeszcze okropnie odstaje ta reszta skóry która została.Niestety z noga jest coś nie tak. Wet twierdzi że to jakiś przykurcz. Zaczynam masowanie tej nogi bo te mięśnie są bardzo naciągniete i nie można wyprostować tej nogi.Cały czas jest podgęta:-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...