Jump to content
Dogomania

Agresja na ringu - handlera


Guest Reyes

Recommended Posts

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

[quote name='Mona4']Na ubieglorocznej wystawie w Raciborzu.wlascicielka Buldozla francuskiego kopnela psa tylko dlatego ze dostal II lokate.

Mialam ochote kopnac te babsko w 4 litery,:angryy:[/quote]

Sytuacja zaistaniała w ubieglym roku w Wałbrzychu...
Suka nie zdobyła NSwR, a bardzo zła z tego powodu właścicielka nawet nie stanęła na lokatach. Wzięła tylko kartę oceny i zeszla z ringu. Wzięła psa na ręce, tylko po to, by po złapaniu w złości za klatkę, rzucić nim o ziemie. Prawie biegnąc przez pole bez ringów tak ciągnęła psem, że część wystawy słyszała jego pisk... Miała szczęście, że tak szybko uciekała, bo by juz nie wstała.:angryy: :angryy: :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natalia:)']Sytuacja zaistaniała w ubieglym roku w Wałbrzychu...
Suka nie zdobyła NSwR, a bardzo zła z tego powodu właścicielka nawet nie stanęła na lokatach. Wzięła tylko kartę oceny i zeszla z ringu. Wzięła psa na ręce, tylko po to, by po złapaniu w złości za klatkę, rzucić nim o ziemie. Prawie biegnąc przez pole bez ringów tak ciągnęła psem, że część wystawy słyszała jego pisk... Miała szczęście, że tak szybko uciekała, bo by juz nie wstała.:angryy: :angryy: :angryy:[/quote]

Moim skromnym zdaniem za takie zachowanie powinny być tu podane dane przynajmniej psa , bo i tak będzie wiadomo kto jest właścicielem. Może na następny raz taka paniusia zastanowi się i daj jej do myślenia (o ile myśleć potrafi), że ludzie ją widzą i wiedzą jak się zachowuje.

W Nowym Targu też obserwowałam sytuację. Obok naszego ringu był ring gdzie chyba wcześniej się ocena skończyła i był pusty. Potem chodził po tym ringu facet z psem, chyba gończym polskim, chyba suką (czekałam na ocenę i nie widziałam tak dokładnie). Pies szedł dosłownie przy ziemi a ten sk... szarpał nim tak, że pies latał po całym ringu. Jak się okazało (słyszałam jak ktoś mówił do kogoś) ten szarpiący to "handler" i "uczył" psa chodzić a właściciel się temu spokojnie przyglądał. Niestety nie wiem jaki to pies bo nikt z tej radosnej dwójki katów nie miał numerka a to nie moja rasa.

Żałowałam, że nie mam kamery ale byłam sama z dwoma psami o bałam się kamerę brać. Na następną wystawę biorę na bank i niech mi tylko coś takiego wpadnie w obiektyw. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Żałowałam, że nie mam kamery ale byłam sama z dwoma psami o bałam się kamerę brać. Na następną wystawę biorę na bank i niech mi tylko coś takiego wpadnie w obiektyw
[/QUOTE]

I co zrobisz z filmikiem ? Wyslesz do Smiechu Warte ?
Kurcze, na co komu jakas dokumentacja filmowa, nie wystarczy zareagowac w sposob slowny zamiast opisywac pozniej swoje wrazenia spowodowane widokiem agresywnych handlerow i biednych psow ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natalia:)']Sytuacja zaistaniała w ubieglym roku w Wałbrzychu...
Suka nie zdobyła NSwR, a bardzo zła z tego powodu właścicielka nawet nie stanę:angryy:ła na lokatach. Wzięła tylko kartę oceny i zeszla z ringu. Wzięła psa na ręce, tylko po to, by po złapaniu w złości za klatkę, rzucić nim o ziemie. Prawie biegnąc przez pole bez ringów tak ciągnęła psem, że część wystawy słyszała jego pisk... Miała szczęście, że tak szybko uciekała, bo by juz nie wstała.:angryy: :angryy: [/quote]

O matko straszne, ja to bym moimi corgi poszczuła :mad::mad: nie no żartuje, ale bym tą babke skrzywdziła

Link to comment
Share on other sites

Niestety potem tylko żałowałam, że za nią nie pobiegłam... Uszczerbek na jej honorze spowodowal to, że ona prawie biegła ciągnąc tego psa... Tak sie szybko zwijała...

Nastepnym razem obiecuje sie poprawić !! Jak tak czytam to sytuacje te sa częste, więc może jakiś baseball ??

Żaluję, że to było tak dawno i nie pamiętam ktora to suczka... Podobne są suczki w kl. championów i młodzieży tylko nie pamietam, która bo ta wystawa była rok temu... Reszte właścicieli suczek znam i o to nie podejrzewam...

Link to comment
Share on other sites

Tacy ludzie co nie umieją przegrywać, powinni sobie dac z tym spokój...:angryy: . Wystawca pwinien umieć przegrywać jak i wygrywać, nie ma psa który z każdej wystawy by wracał z BOBem + BOG + BIS i jeszcze z nominacją na CRUFTa co roku!!! :angryy: :angryy: :angryy: . Dziwne... Ja jakoś raz wygrywam, raz przegrywam i psa za to nie zabijam... Ja gdybym cos takiego zauważył natychmiast bym zaaragował! :mad: :mad: :mad: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajrisz'][B]I co zrobisz z filmikiem [/B]? Wyslesz do Smiechu Warte ?
Kurcze, na co komu jakas dokumentacja filmowa, nie wystarczy zareagowac w sposob slowny zamiast opisywac pozniej swoje wrazenia spowodowane widokiem agresywnych handlerow i biednych psow ?[/quote]

Wrzucę na youtobe i dam linka tutaj.
Jak lubisz awantury na wystawie tuż przed oceną swojego psa to proszę bardzo. Ja nie ? Poza tym z tego co widzę to większość tu [B]tylko [/B]opisuje sytuacje i wrażenia. stąd mój pomysł żeby napisać imię psa, którego to spotkało, gdyby to była grzywka to bez numerka wiedziałabym co to za pies i podałabym to tutaj ale niestety w VIII grupie nie siedzę.

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie.
Kilka razy wystawiałem psa na wystawie. Nie uważam się za handlera. Traktuje to, jako świetną zabawę z psem nie zapomniając o tym, by jak najlepiej i elegancko pokazać psa tak, aby ocena wystawiona przez sędzigo była jak najlepsza. Nie jest to łatwe:razz: bo każdemu zależy na tym samym co nam. Uważam, że tak samo jak pies agresywnie zachowujacy się w stosunku do psów, ludzi i sędziego na ringu jest wyproszony z ringu tak samo powinno postępować sie z osobami, które nieodpowiedzalnie zachowują sie w stosunku do psa. Tyle mówi się o okrucieństwie wobec psów ze strony człowieka, a toleruje się ewidentną agresje ludzi na ringu. I to czasami przez ludzi, którzy zajmują się hodowlą i wystawianiem od kilkudziesięciu lat. A ludzie i młodzież oraz dzieci patrzą. Co z edukacją młodych ludzi jak nalezy opiekować się psem???
Nie wszyscy potrafią sobie pogratulować lokat jeśli znajdą się w gronie czterech najlepszych, a szkoda.
Na zagranicznych wystawach wygląda to zupełnie lepiej.
[URL]http://www.schronisko.infocomp.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Jak lubisz awantury na wystawie tuż przed oceną swojego psa to proszę bardzo.
[/QUOTE]

Nie lubie awantur. A subtelne zwrocenie uwagi wlascicielom, ktorzy psa nie szanuja, wcale nie musi konczyc sie awantura. Najwazniejsze aby Twoj komentarz byl slyszany wsrod pozostalych wystawcow czy widzow.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jak można tak traktować psy!!! Wystawy powinny być przyjemnością i dla psa i dla człowieka! jak przeczytałam o tej babie co tak żle potraktowała sunie za to że nie dostała tytułu NSwR to az się we mnie zagotowało! mój pies jeszcze nie miał pierwszego miejsca, więc zadowalam się drugimi. a ona!? zamiast się cieszyć i być dumnym ze zwierzaka, nęcać się nad nim?! to nie wytłumaczalne!!! Nie rozumiem jak można tak traktować zwierzęta!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Codik&Toffik']To czy pies wygrywa, czy przegrywa zależy od sędziego, każdy sędzia ma inny wzorzec danej rasy i każdemu sie cos innego podoba!!![/quote]

Wzorzec jest JEDEN. A dokladniej 1 wzorzec dla 1 rasy. Wzorce różnych organizacji zrzeszonych w FCI mogą się różnić maleńkimi szczególami.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

wiecie co ja ostatnio też byłam w szoku w Świerklańcu (na pasterskich) "hodowla" puściła wolno swoje briardy i co po chwili wyskoczyła jedna z "właścicielek" krzycząc na psa "stój" (jak każdy zna briardy w zabawie nie znają tego słowa) podbiegła do niego i gruba skórzaną smyczą z całej siły przy****iła mu w kręgosłup pies się przewrócił....
a najlepsze jest to że na drugi dzień ta sama "właścicielka" na RINGU z całej siły z pięści przywaliła temu psu w pysk.. na szczęście sędzia zareagował ale i tak wygrała...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...