Jump to content
Dogomania

Wątek Krakowskich Zwierzaków


AgaG

Recommended Posts

[quote name='sugarr']Tak się zastanawiam... Czy gdy już sytuacja będzie opanowana, byłaby możliwość usiąść nad numerami (o ile takowe są) i podzwonić do wszystkich domów tymczasowych, popytać jak się miewa pies, dowiedzieć się czy jest tymczasowo czy na stałe, a jeżeli tymczasowo to poprosić o przechowanie do czasu znalezienia domu, porozmawiać o przebiegu adopcji, oczywiście zapewnić pomoc w ogłoszeniach, sprawdzaniu domów itd?? Czy to nie byłoby nadużywanie ludzkiej dobroci?

Na pewno wielu ludzi zakocha się w swoich podopiecznych i będzie chciało dla nich najlepszych domów, ale nie każdy wie jak się zabrać za szukanie domu, nie każdy ma na to czas i siłę i to mogą być powody dla których psy wrócą do schronu, a może tak wcale być nie musi, jeżeli pomożemy tymczasom.[/QUOTE]

Świetny pomysł , trzeba by tylko kilka osób do których w razie problemów mogłyby DT dzwonić i podać ich numery gdzie się da , Kundel Bury..., RMF , może ogłoszenie w Wyborczej krakowskiej i innych gazetach .
Trzeba tylko najpierw ustalić osoby które mogłyby pomagać DT ...

Link to comment
Share on other sites

Właśnie sobie uświadomiłam, że jeszcze nie napisałam tego, co cały czas myślę:

Wielkie dzięki wszystkim, którzy pomogli, dzięki którym udało się przeprowadzić tak błyskawiczną akcję!!!
Logistyka, planowanie, koordynacja... super!!!
Podziwiam!
I trzymam kciuki, żeby jak najwięcej utopców zostało na zawsze we wspaniałych, kochających domach!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzika_Figa']
Logistyka, planowanie, koordynacja... super!!!
[/QUOTE]

Na Kobierzyńskiej trochę się to sypnęło, przynajmniej z początku...ale nie ma się co dziwić. Chaos totalny. Wolontariuszki spisywały się super!
Na Rybnej była Magda Hejda, która też jak zwykle bardzo sprawnie i konkretnie wszystkim udzielała informacji.

[B]Skąd wyszła wiadomość, że jakieś psy pojechały do Reyów do Bolęcina???[/B] Tam na psiaki nie ma warunków ani czasu...
To moi znajomi i mam tam 15 min autem, podjechałabym jeśli to okaże się prawdą.

Link to comment
Share on other sites

Zabrałyśmy z KKJ sunię rasy Mix Krakowski. Pod kolano, czarnopodpalana, młoda, tłuściutka i grzeczna. Zdjęcie postaram się zamieścic tu możliwie szybko, Sunia może zostac w DT aż znajdziemy jej dom - prywatnymi kanałami, bo do ogłoszeń są bardziej potrzebowscy.
Jeżeli będziecie potrzebowały do uzupełnienia ewidencji mogę pojechac odczytac chipa. Jeżeli nie, chip i tak będzie odczytany przy spisywaniu umowy adopcyjnej ze schroniskiem.

I teraz Wasza rola - trzymajcie kciuki, żeby jak najszybciej zrobic porządek w papierach i życiu suni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karusiap']W schronisku Jej boks byl juz ewakuowany jak dojechalam,w KKJK jej nie bylo na bank raczej.....[/QUOTE]

Trzeba się jakoś dowiedzieć się gdzie ona jest - boje sie by Mordzia kogos nie "dziabnęłą" jeśli jest gdzieś w DT

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karusiap']Petarde bral przy mnie chlopak. Zlozyli z dziewczyna podania na wolontariat juz nawet wczesniej. Do bloku,ale chyba tylko na czas ewakuacji.[/QUOTE]
Petarda jest u mojego kolegi Łukasza, na DT, w kamienicy prz pl. Inwalidów, byliśmy tam razem dzisiaj zabrać psy, pewnie się tu jutro pojawi.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][B]Chciałam wszystkim serdecznie podziękować!!! Nie spodziewałam się że to się może udać!!![/B]
[/CENTER]

Modlę się oby choć część psiaków znalazła w ten sposób swojego człowieka na ziemi... !!!

[CENTER][B]Bardzo bardzo dziękuję stacji [SIZE=4]RMF MAXXX [/SIZE]!!!!!!!!! [/B]
[/CENTER]
[B] dwie minuty po tym jak do nich zadzwoniłam podali apel o pomoc na swojej antenie !!! Dziękuję im również za to że przekazali informacje do RMF-u !!! Po tym komunikacie rozdzwonił mi się telefon tak że :-o Wiem też że wiele osób własnie po tym komunikacie pojawiło się na Rybnej :)
Dziękuje za nie zbagatelizowanie przez RMF akcji ratowania zwierzaków!!!

[/B]



wczoraj nawet w "Szkle Kontaktowym" pokazywali krakowską akcję

Link to comment
Share on other sites

Właśnie ppokazywali akcję od Was na tvn24, niesamowici jesteście wszyscy !! Jeszcze raz jestem pełna podziwu i chylę czołe przed Wszystkimi którzy zwierzątkom pomogli :loveu::loveu::loveu::loveu:

Matko teraz kciuki za Wawę, jak zaleje zoo mają odstrzelić dzikie zwierzęta :-(
Dobre wieści, że już maja plan ewakuacji jakby zalało, a fala ma być w sobotę rano....

Link to comment
Share on other sites

Jest miejsce na jednego psiaka.
Może być i piesek i suczka, byle nie były agresywne do zwierząt i (jeśli miałby być to piesek) specjalnie dominujące, ponieważ w domu jest już jeden psiak, który lubi dominować. Ważne też żeby nie był agresywny do kotów. Jeśli jest potrzebny taki DT proszę dzwonić: 506 574 987

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny. U mnie jest Garden.
Niestety nie mogę go zatrzymać bo w moim maleńkim mieszkanku nie jestem w stanie izolować dwóch samców, a chłopak podobno nie lubi innych psów.
Wiem, że powrót do schronu będzie dla niego dramatem, dlatego już rozglądam się za domkiem.
To naprawdę fantastyczny pies.
Mój psiurek zamieszkał chwilowo u babci, więc nie spieszy się tak bardzo z oddawaniem Gardena, ale niestety moja mam jest niepełnosprawna i na dłuższą metę nie jest w stanie opiekować się żywiołowym goldenem.

Link to comment
Share on other sites

cioteczki i jak się ma sytuacja w Krakowie? woda opada?
do schroniska nie wdarła się woda?

mam nadzieję, że choć kilkanaście psów znajdzie szczęście w tym całym nieszczęściu, czyli zostaną w swoich dt i zamienią je na ds :)

akcja na prawdę perfekcyjna i wielki szacun dla Was obecnych tam na miejscu :)

a wiecie może jak Warszawa i Wrocław??
bo rano mówili w radiu, że przygotowują się do ewakuacji warszawskiego zoo, a Paluch jest też zagrożony?? no i wrocław, tam też tyle zwierzaków... masakra

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krakowianka.fr'][B]Ostatnie info: [/B]
[B]W KKJK (Krakowski Klub Jazdy Konnej) zostalo tylko KILKA psow. Beda juz wydawane jutro.[/B]

[B]Co do bokserow: [/B]
[B]- z chorymi nerkami jest w DT[/B]
[B]- 1 duzy i 2 male sa w kwarantannie[/B]

[B][B]Bedzie mozna zadzwonic jutro po wiecej info[/B[/B]][/QUOTE]

Tylko do kogo dzwinić(pod jaki numer) po info ??

Link to comment
Share on other sites

wczorajszy dzień na długo utkwi mi w pamięci. Wysiłek pracowników schroniska i wolontariuszy aby psy trafiły do domów, niesamowity odzew ludzi... Dotychczas byłam raczej obserwatorem a wczoraj włączyłam się do akcji.... bardzo cieszę się, że mogłam pomóc i na coś się przydać :)

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=darkorchid]ODPOWIADAM ZBIOROWO:[/COLOR][/B]

[quote name='paula_t']czy ktoś wie, ile jeszcze piesków i kotów łącznie zostało, aby zabrać je do DT? niezależnie od tego czy znajdują się na Rybnej, w stadninie koni, czy gdziekolwiek. Proszę tylko o sprawdzone informacje.[/QUOTE]

[B][COLOR=sandybrown]SPRAWDZAM WLASNIE[/COLOR][/B]

[quote name='Rudzia-Bianca']Świetny pomysł , trzeba by tylko kilka osób do których w razie problemów mogłyby DT dzwonić i podać ich numery gdzie się da , Kundel Bury..., RMF , może ogłoszenie w Wyborczej krakowskiej i innych gazetach .
Trzeba tylko najpierw ustalić osoby które mogłyby pomagać DT ...[/QUOTE]

[B][COLOR=deepskyblue]DOBRY POMYSL, TZREBA TEZ ABY WSZYSCY WSADZALI WATKI PSOW WZIETYCH NA FORUM POWODZI - EWAKUACJI W KRAKOWIE CZYLI TU:[/COLOR] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/185869-KTO-CO-MOŻE-dla-EWAKUOWANEGO-KRAKOWSKIEGO-SCHRONU/page13[/URL][/B]

[quote name='hell_angel']Jest miejsce na jednego psiaka.
Może być i piesek i suczka, byle nie były agresywne do zwierząt i (jeśli miałby być to piesek) specjalnie dominujące, ponieważ w domu jest już jeden psiak, który lubi dominować. Ważne też żeby nie był agresywny do kotów. Jeśli jest potrzebny taki DT proszę dzwonić: 506 574 987[/QUOTE]

[B][COLOR=blue]NOTUJEMY! PODAJ TYLKO PROSZE IMIE TEJ OSOBY JESLI MOZNA.[/COLOR][/B]

[quote name='Foksia i Dżekuś']Dzisjaj w programie kundel bury i kocury pani redaktor i kierownik schroniska beda mówic co dalej z psami i jakie formalnosci trzeba załatwic.Zapraszam wiec wszystkich do ogladania[/QUOTE]

[B][COLOR=green]BEDZIE TAM DZIS SPORO LUDZI, PRZYDADZA SIE RECE I USZU DO ODBIERANIA TELEFONOW...![/COLOR][/B]

[quote name='Faro']Tylko do kogo dzwinić(pod jaki numer) po info ??[/QUOTE]

[B]w tej kolejnosci:[/B]

[SIZE=2][FONT=Arial][COLOR=darkgreen][/COLOR][/FONT][/SIZE]

[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#8b0000][B]SCHRONISKO:[/B] [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[B][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#074630]0 12 429 74 72 [/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#074630]0 12 429 92 41[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

[B][COLOR=darkred]KTOZ:[/COLOR][/B]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]TEL 0 12 421 77 72 [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]TEL 0 12 421 26 85[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=Arial][COLOR=darkgreen][B]telefon/faks: 0 12 429 43 61[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[B][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#006400][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][COLOR=darkred]KKJK:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkred]TEL [/COLOR][COLOR=darkgreen]012 262 14 18[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkred]KOM - STRASZY MILY PAN: [/COLOR][COLOR=darkgreen]500726547[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o numery tel. : stacjonarny do KKJK - nikt nie odbiera , włacza sie sekretarka (tak było wczoraj i tak jest dzis)
Kom. - fakt Pan jest BARDZO miły , rozmawiałam juz z Nim dwukrotnie wczoraj, ale On jest poza stadnina więc nie może udzielic bieżących
informacji - wydaje mi sie, ze nie ma sensu ich podawać , by ludzie dzwonili , bo i tak nic sie nie dowiedzą

Link to comment
Share on other sites

Asior, dzięki za info o Luku !!!
Nie wiesz czy na stałe poszedł czy na DT ?

Niestety za tydzień będę się rozglądała za DT dla "mojej" suni. Miałam umowę w domu, że tylko na chwilę bierzemy psa. Zwykle nie tymczasuję i niestety Maja nie będzie mogła zostać na dłużej.
Mam nadzieję, że w następnym 'kundlu" znalazłoby się miejsce dla nas. Sunia jest świetna.

Link to comment
Share on other sites

U mnie po osiedlu biega duży czarny podpalany pies.
Jeśli ktoś ma kontakt do osób które brały 'hurtowo' psy do Bieżanowa, to proszę dowiedzcie się czy jakieś psy nie pouciekały (m.in. ten czarny). Będę pomagała łapać.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=red]WAZNE INFO OD KIEROWNICTWA SCHRONISKA - PROSZE WRZUCCIE NA PIERWSZA STRONE:[/COLOR][/B]

[B][COLOR=green]AD. ZWIERZAT W KKJK: JEST TAM TERAZ 19 PSOW, CZEGO 3 W KWARANTANNIE, KILKA POD KROPLOWKA, KILKA 'GROZNYCH' (pisze w cudzyslowie, bo one niekinieczne sa grozne do ludzi, ale moge sie nie zgadzac z psami/kotami i dlatego tylko do "sprawdzonych / specjalnych" domow beda wydawane - bez dzieci itd)[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]NA MIEJSCU JEST LEK WET SCHRONISKA KT SIE NIMI CALY CZAS ZAJMUJE[/COLOR][/B]

[B][COLOR=#0000ff]AD ADOPCJI LUB AD INFORMACJI O PSACH:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]POTWIERDZONO MI WLASNIE, ZE:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]- wiekszosc psow byla sterylizowana, nie wszystkie[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]- wszystkie za zachipowane[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]- wszystkie sa zaszczepione[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]- wszystkie za odrobaczone[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]- w schronisku sa dwa rodzaje kartoteki :[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]* elektroniczna, w ktorej sa powyzsze indformacje + wiek i gdzie znaleziony / przez kogo oddany[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]* papierowa z m.in. historia choroby pieska/kotka[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]- oplat nie ma, mozna dac darowizne - albo cash w schronisku, albo na konto Schroniska albo na konto KTOZ (podam pozniej numery kont)[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]- PRZY ADOPCJI JUZ NA STALE prosimy, aby osoba zdecydowana na adopcje poszla do obojetnie jakiego weterynarza, ktory ODCZYTA nr czipu (prosze go dokladnie zanotowac) i aby zadzwonila do schroniska, do ktorego trzeba bedzie podjechac aby spisac umowe adopcyjna (MOZNA JECHAC WTEDY JUZ BEZ PSA CZY KOTA)[/COLOR][/B]
[B][SIZE=2][FONT=Arial][COLOR=#8b0000]SCHRONISKO: [/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]
[B][SIZE=2][FONT=Arial][COLOR=#074630]0 12 429 74 72 [/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]
[B][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#074630]0 12 429 92 41[/COLOR][/SIZE][/FONT] [/B]
[B](badzcie cirpliwi, oni tam nadal maja 123 tel / min)[/B]
[B][COLOR=red]- W RAZIE GDYBY KTOS NIE MOGL PODJECHAC, TO KIEROWCA SCHRONISKA Z JAKAS OS Z KTOZ/SCHRONISKA PODJADA DO OSOBY SPISAC UMOWE[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]- POTRZEBNY BEDZIE NR DOWODU / PASZPORTU (PESEL)[/COLOR][/B]

[B][COLOR=blue]AD POTRZEB:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]- WPLATY JAK ZAWSZE[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]- KOCE I JEDZENIE PROSZE PRZYWOZIC NA RYBNA DO SCHRONISKA, NIE DO KKJK - ONI SAMI PRZETRANSPORTOWJA CO TRZEBA DLA PSIAKOW W KKJK a tam nie ma gdzie skladowac tego[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]- beda potrzebni kierowcy dla psiakow ktore beda wracac do schroniska - jeszcze nie teraz, ale za kilka dni / tygodni na pewno. [/COLOR][COLOR=blue]PROSZE PISAC DO MNIE Z NR TEL, IMIENIEM I NAZWISKIEM I KIEDY BEDZIECIE DOSTEPNI - JA BEDE W KONTAKCIE MEILOWYM Z PANEM DYR SCHRONISKA. Napiszcie tez jak dlugo bedziecie dostepni. [/COLOR][/B]


[B][COLOR=#0000ff]To samo info jest na watku Ewakuacji.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ank@']U mnie po osiedlu biega duży czarny podpalany pies.
Jeśli ktoś ma kontakt do osób które brały 'hurtowo' psy do Bieżanowa, to proszę dowiedzcie się czy jakieś psy nie pouciekały (m.in. ten czarny). Będę pomagała łapać.[/QUOTE]

[B]dasz go rade zlapac? jelsi tak to zorganizujemy transport na Kobierzynska do KKJK i stamtad DT znowu - tym razem spiszemy gdzie jedzie.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...