Jump to content
Dogomania

Mini 2 szczeniaczki ratlerek/chihuahua JUŻ W DOMACH


mshume

Recommended Posts

Czy Zuzieńka musi mieć leki (insulina)?

Będzie dostawać ale po operacji.Bezwzględnie musi być wysterylizowana to podstawa w ustaleniu dawek insuliny.Teraz czekamy na przyszłą środę.Pani dr.zarezerwowała dla nas 3 godziny aby Zulka mogła usnąć i obudzić się w naszej obecności.Tylko...czy się obudzi...?

Teraz dostaje specjalne jedzenie i rzeczywiście jest lepiej.Gotowaną i zmiksowaną rybę,kalafior brokuły,kasza gryczana.Dużo czytam na ten temat.Ale im więcej czytam  tym bardziej jestem przestraszona.

Najważniejsze,że jej to smakuje i je.

Pcioła na takie jedzonko zapuściła focha z przytupem i dostaje "stare" żarciuszko.Ryż,kurczak,indyk i marchewka lub buraczki.

Teraz dopiero zaczyna mi się to wszystko układać w logiczną całość.Na samym początku choroby dostawała steryd,to prawdopodobnie doprowadziło do zapalenia trzustki a w konsekwencji-do cukrzycy.Ech...

Link to comment
Share on other sites

Cześć ciocie,to ja Pcioła.

Jestem dziś przywódcą stada i stróżem w jednym.Mamcia zmęczona położyła się to ja postanowiłam ,że się poskarżę.

Wczoraj mamcia i tatko zabrali Zuzię i gdzieś poszli.Ja zostałam co prawda z bratem ale i tak było mi smutno,że mnie nie wzięli ze sobą.

Baaardzo długo ich nie było a jak wrócili to tatuś niósł na rękach Zuzię.Jak ją postawił na podłodze to była taka dziwna.Miała na sobie jakieś ubranko,chwiała się na łapkach i tak brzydko,obco pachniała,że aż się przestraszyłam i poszłam do braciszka.

Potem cały czas zajmowali się tylko Zuzią.A w nocy mamcia zamiast spać wciąż chodziła i pilnowała Zazuli.Zulka wymiotowała i w ogóle bardzo źle wyglądała.

Rano przyczepili jej znów ten wężyk do łapki i mamcia leżała z nią w łóżku.

Potem zaczęli się szykować do wyjścia ale na szczęście tym razem wzięli mnie ze sobą.Pojechaliśmy do tej cioci co się nad nami pastwi!

Ciocia na szczęście na mnie dziś nie zwracała uwagi.No i wreszcie dowiedziałam się co się stało. Zulka miała wczoraj operację.

Ciocia dokładnie badała Zuzię a szczególnie jej brzuszek.Powiedziała,że wszystko się pięknie goi.Dała jej kilka zastrzyków i pojechaliśmy do domu.

A w domku znów tylko Zuzia i Zuzia!

No to zrobiłam brzydką luźną kupkę,żeby sobie o mnie przypomnieli! I zaraz mamcia zaczęła mówić moje imię :)

Acha,jeszcze chciałam Wam powiedzieć,że mój kuzyn Edek,ten co był chory-wyzdrowiał.I wiecie co dziś zrobił???

Przyprowadził dziś sobie kota do domu!!! Ten Edziu co zawsze gonił koty!!!

No świat się kończy,muszę pojechać tam i przemówić mu do rozumu!

A teraz idę zobaczyć co się dzieje w naszym łóżku.Czy Zulka już lepiej pachnie no i co z mamcią.Myśli sobie,że tak ciągle będzie leżeć z Zuzią a na mnie zepchnie wszystkie obowiązki?

Wasza dzielna i pracowita Pcioła :)

Link to comment
Share on other sites

Pcioła kochana :)!

Musisz wybaczyć Mamci, że zajmuje się przede wszystkim Zuzią, ale dzięki temu Zuzia szybciej wyzdrowieje. Pomagaj Mamci we wszystkim i pilnuj całego domu , bo wiesz - wszyscy teraz zmęczeni ale Ty musisz być czujna. Ucałuj Zuzię w nosek i szepnij jej do uszka, że Ciocie życzą jej dużo, dużo zdrówka  :)

Co do Edzia i kotów - to powiem Ci, że faceci czasami dziwni są  :)

Link to comment
Share on other sites

Pcioła kochana :)!

Musisz wybaczyć Mamci, że zajmuje się przede wszystkim Zuzią, ale dzięki temu Zuzia szybciej wyzdrowieje. Pomagaj Mamci we wszystkim i pilnuj całego domu , bo wiesz - wszyscy teraz zmęczeni ale Ty musisz być czujna. Ucałuj Zuzię w nosek i szepnij jej do uszka, że Ciocie życzą jej dużo, dużo zdrówka  :)

Co do Edzia i kotów - to powiem Ci, że faceci czasami dziwni są  :)

Wiem Ciociu.Tylko trochę jest mi smutno:(

Przedtem Zulka pilnowała mnie...i lizała... a teraz tylko jest smutna i wciąż leży.Ja chodzę delikatnie i 

z daleka obwąchuję.

Sznupka też inaczej pachnie...Podobno wyrwali jej też kilka ząbków bo się ruszały...

Mamcia udaje,że jest wesoła ale ja swoje wiem.Mnie się nie da oszukać...

Przekazałam Mamci Twoje życzenia:) Zulka wycałowana i zaszeptana leży w łóżeczku :)I obie dziękują za pozdrowienia :)

 

Wczoraj przed operacją.Zulka

2015-03-11%20PRZED%20OPERACJ%2001_zpsaeu

 

2015-03-11%20PRZED%20OPERACJ%202_zpspzfv

 

2015-03-11%20PRZED%20OPERACJ%2013_zpsm6g

 

I po

2015-03-11%20PRZED%20OPERACJ%2017_zpsvlm

 

2015-03-11%20PRZED%20OPERACJ%2021_zps6wj

Link to comment
Share on other sites

Pcioła kochana :)!

   Zuleńka jest bardzo dzielna i na pewno szybko wyzdrowieje. Powiedz Mamci, aby tak mocno się nie martwiła, bo jesteście cudowną, wspaniałą i kochającą się Rodziną więc smutki muszą iść od Was za siódme góry i lasy i to szybko !

Kotek śliczny, może Edzio pilnuje  i duma jakby nauczyć go szczekać  :)

Link to comment
Share on other sites

Pcioła kochana :)!

   Zuleńka jest bardzo dzielna i na pewno szybko wyzdrowieje. Powiedz Mamci, aby tak mocno się nie martwiła, bo jesteście cudowną, wspaniałą i kochającą się Rodziną więc smutki muszą iść od Was za siódme góry i lasy i to szybko !

Kotek śliczny, może Edzio pilnuje  i duma jakby nauczyć go szczekać  :)

Mam dziś lepsze wiadomości.Zuzia je i pije.Nadal jest słabiutka i nie chce chodzić ale wygląda już lepiej :)Mamcia dziękuje za słowa wsparcia.Obie się dziś uśmiechają.

 

Tak myślisz ciociu?Że chce go nauczyć szczekać?To bardzo prawdopodobne :)

Gdy kot wychodzi na dwór Edziu wyraźnie go szuka.A gdy wraca oprowadza go po całym domu domu.To cały Edzio,przyjaciel świata :)

Nie to co ja-Pcioła,pies zaczepno obronny;)

Link to comment
Share on other sites

Całe szczęście Pioła, że tam jesteś i trzymasz wszystkich pod swym bacznym okiem. Aż nie chcę myśleć, co by się tam działo bez ciebie! '

 

A numer z luźną kupą był świetny!

 

To pewne,że beze mnie by sobie nie poradzili.

 

Już ja mam swoje sposoby na mamcię;)Luźna kupka,smutna minka i te sprawy :)

Pracuję nad ich uśmiechami ciociu :)

Pcioła.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...