Jump to content
Dogomania

Etna+Timi+Zosia+Shakira, Tosia za TM


motyleqq

Recommended Posts

[quote name='Amber']14 kg worek RC kosztuje 250 zł, nie starcza nawet na miesiąc. W tej cenie mogłabym zbilansować dużo lepszą dietę dla psa o jego potrzebach.


To tak samo, można pisać o dzieciach ;) Już wielokrotnie pisałam, że to czy psy rujnują życie czy nie to nasze osobiste odczucie. Kasę na karmę wywalam i jest mi tylko przykro, że akurat na tą. Bo super to mu ona nie robi.[/QUOTE]

rety to dlaczego mu tego nie zmienisz? zwyczajnie-zamiast narzekać..?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Vectra']widać nie możesz zbilansować INNEJ diety bo każda inna jest zła , bo mu nie służy .... więc takie dywagacje są jak którą rasę mam kupić ...

gdyby babcia miała wąsy , to by była dziadkiem ;)[/QUOTE]
No pewnie tak, ale co to ma do tego, że psy rujnują mi życie, bo przepłacam za karmę? Życia mi to nie rujnuje bynajmniej :eviltong:

[QUOTE]rety to dlaczego mu tego nie zmienisz? zwyczajnie-zamiast narzekać..? [/QUOTE]
Jakakolwiek inna karma = sraczka natychmiastowa. Zapraszam do mojej galerii ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']No pewnie tak, ale co to ma do tego, że psy rujnują mi życie, bo przepłacam za karmę? Życia mi to nie rujnuje bynajmniej :eviltong:[/QUOTE]
ale konto w banku , jest częścią życia .....

Mi nie przeszkadza ile wydaje na psy , bo lubię trwonić kasę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Jak to nie rujnuje życia.Wydajesz 250zł na miesiąc ,z tego miałabyś jakieś 5wyjść do kina z facetem ,albo buty ,albo kurtke ,spodnie ,bluze,koszulki ,staniki ,benzyne no dużo rzeczy można kupić za 250zł.Więc od budżetu odejmujemy 250zł i mamy mniej na przyjemności.Więc skutkiem posiadania psa jest mniejsza ilość kasy w portfelu ,więc to rujnuje życie.

Link to comment
Share on other sites

Kasa jaką przeznaczam na karmę nie rujnuje żadnego aspektu mojego życia zapewniam. Jest mi tylko przykro, że mój pies jest chory. I, że w tej cenie mógłby jeść coś lepszego. A nie, że mi żal 250 zł na psa, bo za to mogłabym kupić buty.

To moje życie i ja decyduje co mi je rujnuje, a co nie, może tak się umówmy ;)

Ludzie z chorym dzieckiem też mają zrujnowane życie? Mają je na tyle ile się w to sami wkręcą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']
Aga natomiast jw wielokrotnie pisała, że wiele ras jej się podoba. To, że ja czy ty nie możemy tego pojąć nie znaczy, że inni tak nie mają. Motyleqq poza tym się nad psem zastanawia, poznaję rasę, a nie, że ją kupuje na targu jutro za 200 zł. Może jeszcze zmienić zdanie 30x i będzie miała do tego prawo.
[/QUOTE]

o, no właśnie. jeszcze byście się zdziwili, ile psów mi się podoba ;) dlatego SZUKAM, pytam, sprawdzam, dowiaduję się.

[quote name='BBeta']I niech skacze, ma do tego prawo, kiedyś w końcu znajdzie ten właściwy ;)[/QUOTE]

właśnie :)

Angelika, tak, chcę teraz małego psa. bo taki mi obecnie pasuje. nie wiem, co jest w tym takiego dziwnego. Etna trafiła do mnie przypadkowo, tak wyszło. między innymi z jej powodu wolę mniejszego psa. i z paru innych. jak będę miała ochotę, to mogę mieć 5 różnych ras, każdy inny ;) bo tak różnorodne mam gusta. i tyle.
jeszcze raz powtórzę: NIE BIORĘ BYLE CZEGO.
nie, boston nie jest owczarkiem. owczarkiem jest tylko owczarek ;) ale boston to fajny, energiczny pies, który jak najbardziej nadaje się do sportu. pasuje do mnie, do mojego TŻ i co bardzo ważne, również do mojego psa.

Link to comment
Share on other sites

jak uświadomiłam rodzicom z którymi mieszkam że kupujemy staffika to pierwsze z pytań brzmiało " czy one dużo chorują?" .
pudel był tak chorowity że rocznie zostawiali u weta naprawdę grube sumy , i mimo że teraz nie oni płacą za weta wiedza że w razie potrzeby ja ani bracia moi nie wyskoczymy z tysiakiem na weta i będa zmuszeni pomóc .
dla każdego co innego ma duże znaczenie .
ja nie patrzałam w ten sposób wybierając rase ale rozumiem moich rodziców bo mają racje , nie moglibyśmy mieć znowu psa który ciągle choruje bo zwyczajnie teraz nas na to nie stać (chodzi o ciągłe chorowanie tak jak to było u pudla).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']No pewnie tak, ale co to ma do tego, że psy rujnują mi życie, bo przepłacam za karmę? Życia mi to nie rujnuje bynajmniej :eviltong:


Jakakolwiek inna karma = sraczka natychmiastowa. Zapraszam do mojej galerii ;)[/QUOTE]

MI chodzi wyłącznie o to że piszesz, że ta karma nie robi mu dobrze, a sama za tą kasę ułozyłabyś mu lepszy jadłospis.. wszystko dopsa trzeba dobrać. A Royal szczerze mówiąc to nie jest hiper super karma..

[quote name='Aleks89']Jak to nie rujnuje życia.Wydajesz 250zł na miesiąc ,z tego miałabyś jakieś 5wyjść do kina z facetem ,albo buty ,albo kurtke ,spodnie ,bluze,koszulki ,staniki ,benzyne no dużo rzeczy można kupić za 250zł.Więc od budżetu odejmujemy 250zł i mamy mniej na przyjemności.Więc skutkiem posiadania psa jest mniejsza ilość kasy w portfelu ,więc to rujnuje życie.[/QUOTE]

Rety jakbyscie widzieli jaka kasę ludzie zostawiaja na koty, i psy. Ale zwłaszcza na koty... niektorzy na miesiac wydaja np na 3 koty 200-300zł, a niektorzy na tydzien na jednego 70-90zł. Z psami jest mniej kłopotu zazwyczaj albo ida do weta. Ale dla kotów masakra z taka kasa. Ja na swojego miesiecznie na BARFa wydaje ok 60-70zł.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Masz taki niefajny zwyczaj , oceniać innych wg siebie , dlatego nie rozumiesz o czym pisałam.[/QUOTE]
Na tej samej zasadzie ty nie rozumiesz o czym ja piszę.

Dobra idę z psami, tak się podnieciłam. Jest ciemno, więc już w ogóle emocje sięgną zaraz zenitu :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]MI chodzi wyłącznie o to że piszesz, że ta karma nie robi mu dobrze, a sama za tą kasę ułozyłabyś mu lepszy jadłospis.. wszystko dopsa trzeba dobrać. A Royal szczerze mówiąc to nie jest hiper super karma..[/QUOTE]
Hipotetycznie bym mu ułożyła, bo on nie może jeść innej karmy niż RC Intestinal Gastro. Dlatego mi żal, że wywalam kasę na tę słabą karmę, skoro gdyby mój pies był zdrowy, mógłby jeść inną. Jeszcze lepsze jest to, że nadal nie wiem co dolega mojemu psu :roll:

Link to comment
Share on other sites

ale afera, zawsze jakąś na dogo znaleźć można :-D
Ja bostona znam osobiście jednego, więc nie będę się wypowiadać na temat tej rasy.
Co do rujnowania życia przez psy, to mi psy zdecydowanie rujnują życie:-D Nie dość, że moje wiecznie mi ciągną z portfela, to jeszcze dla bezdomniaków wiecznie coś kupuje....chole*ne burki no!
zmieniając temat: Vectra wiesz jak yorusie mogą zabić jajo?
popchnąc je pod auto:-D
...zamówiłam właśnie drugie...nie mówiłam, że one mnie rujnują?:-D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Vectra, a właściwie, czemu bf a nie boston właśnie? Bo dla mnie to one się niewiele różnią :oops:[/QUOTE]
bo mi się zamarzyło coś co jest częścią staffika , a nie jest terrierem , bo terriery gołe miałam ;)
Bostony kiedyś były w grupie 3 w TTB .... to też były psy bojowe.
Terrier im dodał fajnych cech ;) bo goła bulwa , to masakra :evil_lol: uparte bydle , które robi wsio po swojemu :evilbat: :diabloti:
I po moim takim stwierdzeniu na temat BF , zaczyna się ... ale przecież BF są .... tralalala
Proszę poznać staffiki , potem porównać z bulgotami ;) bo swoje odczucia o tych rasach , piszę na podstawie porównania tych dwóch ZUPEŁNIE innych ras.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']
zmieniając temat: Vectra wiesz jak yorusie mogą zabić jajo?
popchnąc je pod auto:-D
[/QUOTE]
tak zginął śmiercią przez rozszarpanie , mój samochód :evil_lol:

ale jaka jest cool zabawa ? wpychanie piłki pod samochód ... piłki która jest wyższa niż szczelina między podłożem a autem :mad:
Jajo przelatuje pod moim samochodem , boomery są większe

KUP IM BOOMERA :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Hipotetycznie bym mu ułożyła, bo on nie może jeść innej karmy niż RC Intestinal Gastro. Dlatego mi żal, że wywalam kasę na tę słabą karmę, skoro gdyby mój pies był zdrowy, mógłby jeść inną. Jeszcze lepsze jest to, że nadal nie wiem co dolega mojemu psu :roll:[/QUOTE]

Kto powiedział że innej nie może? Weterynarz?
czy probowałas wszystkie karmy świata lub wszystkie naturalne diety by stwierdzić że Twoj Pies MUSI byc na suchej RC :roll: ? Ktore karmy probowałaś i ile?

No i mamy nową dyskusję :cool3: na temat kasy wydanej na psy i żywienia ;P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']
No i mamy nową dyskusję :cool3: na temat kasy wydanej na psy i żywienia ;P[/QUOTE]
dobrze gada , polać jej :evil_lol:

a Ty weź tu nie dyskutuj , tylko kartka , kredki i rysować !!! :diabloti: bo się coś opuściła strasznie :shake:

byś narysowała mi Frania :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']dobrze gada , polać jej :evil_lol:

a Ty weź tu nie dyskutuj , tylko kartka , kredki i rysować !!! :diabloti: bo się coś opuściła strasznie :shake:

byś narysowała mi Frania :loveu:[/QUOTE]

Teraz to ja trzeźwa musze być, bo jeszcze zamiast PURINKI nasypie pani Royalka, i wtedy przepłaci biedna ;D

Kredki czekaja w pudełku, odsapuje bo przeciez ostatnio rysowałam boksera do kalendarza (by sie wiedziało jakby sie zaglądało tu i tam :eviltong: ). No ale co jeszcze- robie rysunek na tablecie w PS. W formie plakatu-manifestu -ale jeszcze nie wiem na ile to wyjdzie :P niedlugo spytam jak wam sie podoba :diabloti:

Psa Ci narysować - mogę :> a składasz oficjalne zamówienie? :razz:

Link to comment
Share on other sites

o kurde, ile ja bym miała kasy gdybym nie miała psów :razz: gdybym nie miała akwariów, terrariów, gdyby mi się świeczek ostatnio nie zachciało! :evil_lol:
Amber, ty masz w życiu jakieś przyjemności? :diabloti: pytanie retoryczne, nie musisz odpowiadać ;)

eh eh, motylkowa, ty masz taki entuzjazm, że skaczesz z kwiatka na kwiatek(jak motylek :diabloti:) chyba we wszystkim i ciężko ci chyba coś do końca doprowadzić? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']Kto powiedział że innej nie może? Weterynarz?
czy probowałas wszystkie karmy świata lub wszystkie naturalne diety by stwierdzić że Twoj Pies MUSI byc na suchej RC :roll: ? Ktore karmy probowałaś i ile?

No i mamy nową dyskusję :cool3: na temat kasy wydanej na psy i żywienia ;P[/QUOTE]
Dlatego napisałam, że zapraszam do mojej galerii gdzie jest wszystko napisane ;). Pies był diagnozowany przez co najmniej 5 vetów, z czego tylko jedna opinia coś mi dała. U specjalisty gastrologa prof Lechowskiego. Miał robione usg jamy brzusznej, 2x biochemię, 2x badanie kału, TLI i cPL. Trzustka zdrowa. Próbowałam Eukanuby, Wolfsbluta, White Wolfa, Puriny PP i Dog Chow, Nutry Nuggets, Hillsa vet i nie bytówkę, Kobersa 23M i Astora, Fish4Dogs, Brita, Boscha, RC Sentive, Trainera... Może coś jeszcze, nie pamiętam już niestety ;)

Oczywiście BAFR, gotowane - ryż, mięso, ryba, ziemniaki, makaron... Po rybie z ziemniakami było w miarę OK, ale to nie dieta dla dobermana, schudł mi na niej do 33 kg. Na innych pokarmach kupa luźna. Mogę mu czasem coś dać extra gotowanego lub surowego, ale albo jest pogorszenie w kupie, albo bąki. Te bąki są najgorsze... Tylko po RC Gastro bąków nie ma i kupa jest OK, za to sierść jest tragiczna, granule małe, no i skład do D. Ale lepsze to niż luźna kupa i gazy.

Masz jakieś sugestie? Chętnie wysłucham :)

Link to comment
Share on other sites

Dlatego Amber pytałam Cię , przy okazji rozmów o lekach i zamiennikach .... czy masz wiedzę o psiej suplementacji , a raczej zamiennikach ... ale skoro wciąż piszesz o kiepskiej sierści u Jariego , to mniemam że takiej wiedzy nie posiadasz ... w google nie ma ;)

Kano mimo nietolerancji pokarmowej , srakach ... miał sierść mega :) Sraka , bąki ... i ich brak , nie mogą być kosztem kondycji sierści ...

Betty , odezwę się w sprawie rysunku .... tamten temat śledzę , tylko nie zawsze jest co krytykować :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...