Jump to content
Dogomania

Jak duży urośnie pies?


merrickmayfair

Recommended Posts

[quote name='Diego i ja :)']Teraz już sama nie wiem. Jak myślicie jaka będzie waga i wzrost Diego?- teraz ma 5 miesięcy i waży 11kg, do kolana brakuje mu 3-4 cm. Jak myślicie ? ;)[/QUOTE] Mój pies w wieku 6 tygodni ważył 2.3kg. W wieku 6 miesięcy 11 kg a teraz waży 21 kg i ma 46cm w kłębie.

To nie jest powiedziane że Twój pies będzie dalej rósł. Mój drugi psiur zatrzymał się w wieku 6 miesięcy na 48cm w kłębie a waga 22 kg :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Crystaal']Rudamaruda wlasnie Vexi tez jest bardzo szczupla, momentami wydaje mi sie ze jakas niedokarmiona, ale dostaje podwojna dawke jedzenia niz dostawac powinna przy swoim wieku i wadze. Mala ma dlugie lapy, a kloda jest hmm dosc niewielka.[/QUOTE]

Brano kawał miecha a wieczorem jak chce to karmę mokrą i naturalnie przysmaki, więc je dobrze :) ale po prostu jest szczupły i łapy też ma długie ale nie wiem, czy urośnie więcej. Chciałabym żeby jakieś 2-3 cm max :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]karola-ibn[/B] myślę, że są spore szanse, że Twój psiak właśnie tyle osiągnie. Co do swojego miałam nadzieję na zdecydowanie więcej. Weterynarz sugerował 20-25kg. a wyszło 15kg:) Teraz, w wieku 12 miesięcy, tyle ma. Czekam na nabranie masy:)

Edited by aronia
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hm... a podpowiecie coś w kwestii mojego Cezarka? :) Aktualnie waży około 4,5 kg, kłębem sięga do połowy łydki, ma około 4 miesięcy. Załączam zdjęcie (jedyne, jakie mam, na którym widać jego łapki - reszta to ganianie w trawie... ;) ).

Weterynarz twierdzi, że będzie z niego max 12-14kg. Podzielacie tą opinię? :)

[URL="https://plus.google.com/u/0/photos/yourphotos?pid=6012818866330584482&oid=116113905550441800245"]Zdjęcie w całej okazałości[/URL]

[URL="https://plus.google.com/u/0/photos/yourphotos?pid=6007229944601687938&oid=116113905550441800245&authkey=CNOT0c2y2OuOUA"]Zdjęcie troszkę inne[/URL]

Tak teraz patrzę na te zdjęcia... były robione 2 tygodnie temu. Matkobosko, mój pieseczek już urósł :D chowa się jak na drożdżach.

Link to comment
Share on other sites

Ciężko patrzeć przez pryzmat rasy, skoro mam kundelka, do tego nie wiadomo nawet jak wyglądała jego matka, o ojcu nie wspominając. Owczarka nie oczekuję, naprawdę :P może kiedyś, jak będę mieszkać w domu z ogrodem... ;)

Edited by Pelococta
aha, Pan Zbigniew91 to chyba tylko "reklamospamowacz"... no cóż, dałam się nabrać ;)
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zbigniew91']no to zależy od rasy przecież :D jak masz jakiegoś kundelka to nie oczekuj że będzie on tak duży jak owczarek[/QUOTE]A Ty Zbigniew w ogóle czytasz co tu napisane? OD JAKIEJ RASY? Jak ktoś ma psa rasowego to nie zadaje na forum pytania jakiej wielkości będzie jego pies.

Edited by gojka
Link to comment
Share on other sites

my dzisiaj byliśmy u weterynarza, Niko ma już za sobą komplet szczepień, dzisiaj była już wścieklizna, także termin następnej wizyty wyznaczony na za rok :) mały ma równo 4 mce i waży 11,5 kg. Od ostatniego szczepienia które było 3tyg temu przybrał 2,5kg także nie jest to jakieś szybkie tempo. Mierzy 40,5 cm, czyli 2,5cm więcej niż 3 tyg temu. Ciekawa jestem bardzo ile będzie ostatecznie :P

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie. Mam 5 mies. suczkę, ludzie mnie zaczepiaja na ulicy i pytają gdzie kupiłam wilczaka,ile kosztował itp. W końcu zainteresowalam się tymi sytuacjami, i faktycznie moja Miszka wygląda identycznie jak wilczak, jest duża, obecnie ma58 cm w klebie i waży juz 20 kg, maść postura uszy pysk ogon łapy wszystko identyczne tylko oczy ma po mamie - duże orzechowe, mama husky mając cieczke uciekła do lasu... Moje pytanie brzmi czy to możliwe, że tato Miszy jest wilkiem? Skąd takie podobieństwo?

Link to comment
Share on other sites

Mieszanki owczarka niemieckiego i husky często wyglądają jak wilczaki - znam dwa takie psy. Co do wilka to:
- czy w twojej okolicy w ogóle występują wilki?
- jeśli Misza byłaby hybrydą to prawdopodobnie byłaby psem bardzo problematycznym i ciężkim w codziennym życiu,
- trzymanie hybryd jest w Polsce nielegalne,
- i przed wszystkim wilk spotykając psa prędzej go pogryzie, pogoni lub sam ucieknie niż pokryje. To nie jest takie proste.

Link to comment
Share on other sites

Jest bardzo żywiołowa dominujaca wszystkie psy nie boi się nawet dużych psów niepsluszna ale nie jest agresywna. I jest nie do zajechania, jakby się nie męczyła. Jest wzięta z okolic Slupska wyczytałam ze są tam wilki... Ale jak napisałeś może faktycznie jakiś owczarek dopadł jej mamę. Może podaj maila. Wyślę jej zdjęcia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...