Jump to content
Dogomania

aronia

Members
 • Content Count

  73
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About aronia

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  mazowieckie
 1. Zapytać nigdy nie zaszkodzi. Może ktoś z was zetknął się z podobnym przypadkiem?
 2. Czy ktoś z Was może coś podpowiedzieć? Pies znajomego. Bernardyn, 10 lat. Guzek na karku wielkości opuszki dużego palca. Pies uszkadza sobie tą narośl tarzając się na grzbiecie. Stan psa ogólnie dobry chcoiaż jest "dychawiczny" i stąd obawa o reakcję na narkozę przy ewentualnym usuwaniu tego czegoś. Weterynarz na razie zlecił badania. [URL="http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2pqkhuv&s=8#.U7aCXUCHjts"]s[attachment=3415:11586.attach][/URL]
 3. [B]Crystaal[/B] myślę, że 5cm. jeszcze ma szansę podrosnąć,tak jak napisał Odi&Roksi.
 4. [B]Crystaal[/B] pamiętam, że wróżono jej wielkość labradora:) Z mieszańcami to jest loteria. Sama mam mieszańca, który był oceniany w szczenięctwie na 20-25kg. a osiągnął 15kg.
 5. [B]Crystaal[/B] śliczna psinka. Stawiałam na niecałe 10kg. i widać, że trafiłam:) Myślę, że może mieć jakieś jamnicze geny. Jeszcze troszkę urośnie i zmężnieje.
 6. Zdarzało się straszenie przez sąsiada, krzyczenie i przeganianie a my o tym nie wiedzieliśmy. Po przeprowadzonej poważnej rozmowie z sąsiadem jest zdecydowana poprawa chociaż uraz pozostał. Psu zdarza się zaszczekać ale to szczekanie jest typu: "tu jestem i ostrzegam moje stado, że ktoś idzie ale nie ugryzę". Przedtem to było: "nie zbliżaj się, bo mi zagrażasz i będę gryzł!". Nigdy nie ugryzł ale zęby szczerzył.
 7. [B]Odi&Roksi[/B] wg mnie Twoja sunia zapowiada się na mikropieska ok. 5-6kg. Psy wbrew pozorom dość długo rosną. Po roku czasu nabierają już raczej masy ale możliwe są jeszcze niewielkie wzrosty, czy np. poszerzanie się głowy do ok.2lat.
 8. [B]karola-ibn[/B] pies jest przecudny. Wcześniej oceniałam go na 20-25kg. ale teraz podnoszę poprzeczkę na 25-30kg:) Podnosić nogę zacznie lada chwila. Mój jak zaczął podnosić miał 5-6 miesięcy, pod koniec wymiany zębów.
 9. Sprawa już została jasno postawiona. Nie ma nas w zasięgu wzroku, to nie należy przychodzić bez uprzedzenia. Zakaz straszenia i krzyczenia na psa pod groźbą ugryzienia. Rzeczywiście za bardzo delikatni byliśmy co do sąsiada. Pies rzeczywiście jest mądry. Ma poczucie obrony stada, czyli nas. Nie wiedziałam jednak, że to będzie działać w stosunku sąsiadów, których zna i w naszej obecności traktuje ich przyjaźnie.
 10. Śliczna sunia. Jak na 4 miesiące, to waga 4kg. wskazuje, że należałoby się spodziewać 8-10kg. psiaka. Ale jeśli rodzice byli do kolana, to jednak stawiałabym na więcej. Może ojciec jednak był dużo mniejszy. Chyba, że odziedziczyła wielkość po dziadkach i będzie mniejsza od rodziców. Oj, w tym przypadku to trudno przewidzieć co z niej wyrośnie.
 11. Mam kundelka w wieku ok. 14 miesięcy. Pies zna podstawowe komendy. Nigdy na nas nawet nie warknął.Towarzyski do innych psów i ludzi. Z jednym wyjątkiem. Mamy sąsiadów z którymi odwiedzamy się bez zapowiadania wizyt. Kiedy jesteśmy w domu a pies na zewnątrz i kiedy sąsiad chce do nas przyjść bez zapowiedzenia, to psiak groźnie szczeka i szczerzy zęby. Nie pozwala podejść do drzwi. Poznaję to szczekanie i natychmiast biegnę do drzwi, żeby to przerwać. Słucha natychmiast. Jeśli pies jest w domu, to nawet nie zaszczeka na pukanie do drzwi i wszystkich przyjaźnie wita. Nie ma żadnych problemó
 12. Polecam ważenie psiaka na wadze łazienkowej. Najpierw ważymy się sami a później z psiakiem na rękach. Robimy odejmowanie i mamy wagę psa.
 13. [B]karola-ibn [/B]Twój psiak ładnie rośnie. Myślę, że 20-25 kg. jest najpewniejsze. Mój 11,5 kg, miał w wieku ok. 5,5 miesiąca.
 14. [B]Zbigniew 91[/B] Im większy pies tym bardziej rasowy? :)
×
×
 • Create New...