Jump to content
Dogomania

Psy z lasu. Hela i Rudy - co z nimi dalej będzie?!


Agmarek

Recommended Posts

Są malutkie postępy: Hela zjada spokojniej, delikatniej i z wyczuciem bierze z ręki. Już mi nie odgryza palców ;) Już też nie bierze i nie odskakuje, tylko utrzymuje niemal jedną pozycję, coraz bardziej luzacko do tego podchodzi.
Dzisiaj przeniosłam Helkę do innego miejsca (bo suczka, która miała przyjechać okazała się psem i trochę się pokomplikowało ;) ), mieszka teraz w boksach wewnętrznych. W sumie dla niej im więcej zmian tym lepiej, ale trochę martwiłam się czy w nowych okolicznościach nie zastrajkuje z jedzeniem znowu. Ale nic z tych rzeczy, opyliła całą michę jak zawsze :) A po spacerku od razu sama weszła do nowego miejsca. Mam nadzieję, że z przeniesieniem na taras odbędzie się równie bezproblemowo.

Link to comment
Share on other sites

U Helki widać malutkie postępy, powoli łapiemy jakiś kontakt. Teraz troszkę biega już luzem, szaleje cudnie z psami, potrzebuje tego. Ale kiedy pojawiam się na wybiegu reakcja jest zupełnie inna niż wcześniej: staje na baczność, ogon jak antena, lustruje czy to ja, czy nie i po chwili macha ogonem i idzie za mną tak jak inne psy, tylko z troszkę większym dystansem. Jak ją pierwszy raz zostawiłam luzem, to aż się wzruszyłam jak mnie powitała, gdy wróciłam. O "szalonej radości" co prawda mówić nie można, ale tak jak wtedy Helka nie cieszyła się jeszcze nigdy na mój widok :)

Jak ją głaskam przez dłuższą chwilę to przysypia :) Już nie drży. Ale łapinki jeszcze podwinięte maksymalnie pod brzuszek.
Nadal kontynuujemy karmienie tylko i wyłącznie z ręki.

Jejku, nie wiem jak to będzie z Helką w domu, bo w boksie jej łapinki są wszędzie, nawet szyba okna i parapet są udekorowane Helciowymi łapinkami... Póki co tak jak pisałam będziemy próbować z tarasem, ale mam obawy czy nie będzie próbowała przeskoczyć przez barierkę... No nic, zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

Wiosna przyszla, czas na masowe odrobalanie towarzystwa psiego i kociego. Planuje to zrobic w tym tyg, dam znac jaki to koszt w przypadku Rudaska :)
Aha i karma Rudziowa sie skonczyla. Przeprowadzka sroda/czwartek...ale juz byl w domku, nawet troszke pochodzil...tylko przestraszyl sie stojacego odkuzacza i zalegl sparalizowany w kacie pokoju...sie nameczylam zeby go zmobilizowac do podniesienia doopki i eweakulacji z tego strasznego miejsca jakim narazie jest dom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olgaj']Informuję po raz kolejny i niestety po raz ostatni :) :(
Nie mam poprzedniej faktury, nie zapłacę już więcej niczego na podstawie skanów.
Proszę o wysłanie oryginału faktury na adres fundacji. :)[/QUOTE]

Wczoraj polecial caly zestaw, nie wiedzialam doklanie ktorych brakuje wiec wyslalam wszystkie od poczatku.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Finanse rudego na koncie fundacji [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]z lutego zostało 52zł[/SIZE][/FONT]


[FONT=Times New Roman][SIZE=3]bela51 - Bazarek Cantadorry[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]109zł[/SIZE][/FONT]



Razem 161 pln-

Na ile jest faktura za marzec ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']
Aha i karma Rudziowa sie skonczyla.[/QUOTE]Furciaczek ja chyba Tobie wysyłałam KalmAid dla Rudaska? Z tego co pamiętam chciałaś go ode mnie odkupić, bo na Rudzielca preparat był za słaby, ale mówiłaś że przyda Ci się na inny rodzaj zwierzyńca :lol:
Czy możemy więc zrobić tak że w ramach tego preparatu podkarmisz go jeszcze jakiś czas?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agmarek']Furciaczek ja chyba Tobie wysyłałam KalmAid dla Rudaska? Z tego co pamiętam chciałaś go ode mnie odkupić, bo na Rudzielca preparat był za słaby, ale mówiłaś że przyda Ci się na inny rodzaj zwierzyńca :lol:
Czy możemy więc zrobić tak że w ramach tego preparatu podkarmisz go jeszcze jakiś czas?[/QUOTE]

A widzisz, zapomnialam!! Skleroza nie boli:evil_lol:
Jasne niema problemu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']A widzisz, zapomnialam!! Skleroza nie boli:evil_lol:
Jasne niema problemu :)[/QUOTE]
Jak się ma za dużo na głowie to tak to potem wygląda :evil_lol:
Świetnie że pasuje Ci takie rozwiązanie. W takim razie jestem spokojna że Rudasek nie będzie zagłodzony :eviltong:
Powiedz mi jeszcze - myślisz że można już zacząć ogłaszać Rudego? Tak sobie pomyślałam że wiosna, ciepło idzie to się może komuś spodoba nasza brzydotka :roll: Nie wiem tylko czy Rudy nadaje się już na pójście do domu stałego. Jak myślisz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agmarek']Jak się ma za dużo na głowie to tak to potem wygląda :evil_lol:
Świetnie że pasuje Ci takie rozwiązanie. W takim razie jestem spokojna że Rudasek nie będzie zagłodzony :eviltong:
Powiedz mi jeszcze - myślisz że można już zacząć ogłaszać Rudego? Tak sobie pomyślałam że wiosna, ciepło idzie to się może komuś spodoba nasza brzydotka :roll: Nie wiem tylko czy Rudy nadaje się już na pójście do domu stałego. Jak myślisz?[/QUOTE]

On sie nie da zaglodzic:evil_lol:

Pewnie ze mozna oglaszac, ja przysiade wieczorem i moze sklece jakis tekst...najwyzej go przerobicie zeby byl bardziej ogloszeniowy bo ja to tak srednio utalentowana w tej kwestii;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']ja przysiade wieczorem i moze sklece jakis tekst...najwyzej go przerobicie zeby byl bardziej ogloszeniowy bo ja to tak srednio utalentowana w tej kwestii;)[/QUOTE] Ja w tym temacie też jestem średnio uzdolniona :diabloti: jedyny tekst jaki robiłam był właśnie dla Rudego :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olgaj'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Finanse rudego na koncie fundacji [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]z lutego zostało 52zł[/SIZE][/FONT]


[FONT=Times New Roman][SIZE=3]bela51 - Bazarek Cantadorry[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]109zł[/SIZE][/FONT]



Razem 161 pln-

Na ile jest faktura za marzec ?[/QUOTE]
Rudzielec nie jest zbyt zasobny. Wczoraj poszło tez 24 zł z bazarku Cantadorry ( ale to juz koncowa wpłata z tego bazarku, niestety)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Rudzielec nie jest zbyt zasobny. Wczoraj poszło tez 24 zł z bazarku Cantadorry ( ale to juz koncowa wpłata z tego bazarku, niestety)[/QUOTE]
Dziękujemy :-)
Jak tylko Furciaczek skleci jakiś tekst zaczniemy go ogłaszać.

Link to comment
Share on other sites

Powitanie michy :)

[video=youtube;02OVcLIfkD0]http://www.youtube.com/watch?v=02OVcLIfkD0&feature=youtu.be[/video]

Czasami Helka jest trochę śmielsza; generalnie nie jest źle, bo teściowa mi doniosła, że Hela machała do niej bezczelnie ogonem, a ma z nią najmniej do czynienia :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...