Jump to content
Dogomania

Schron KIELCE - mini-goldenka GAFA odeszła za TM [*][*][*] , czy inne też odejdą?????


andzia69

Recommended Posts

[quote name='Potter']Podjęłam decyzję, że gminy (po ustaleniu listy) należy powiadomić odrębnym pismem, i o odsunięciu PUK-u i o zajęciu się sprawą przez prokuraturę. Powyższe pismo nie ma z gminami nic wspólnego.[/QUOTE]
Toż właśnie po prostu powiadomienie zarządów gmin miałam na myśli i napewno masz tego świadomość, a forma dla mnie nieważna byle prawnie skuteczna!
Co do odsunięcia PUKu, chyba też jesteś sceptyczna - to w końcu tylko przekaz prasowy, nie ma jego potwierdzenia, chyba, że wiesz coś ponad, czego nie wiemy tutaj na forum zgromadzeni!!
Mam nadzieję, że podejmujesz decyzję w porozumieniu z pozostałymi organizacjami lub jesteś w stanie te organizacje do swoich argumentów przekonać.

I nie miej mi za złe tego pytania ............. to proste pytanie, bez podtekstów !!!!!!

Charakterna jesteś wyjątkowo, podobnie jak ja, ale pamiętajmy, że nie jesteśmy tu i teraz żeby ze sobą walczyć!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']
[url]http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,8477259,Miasto_odebralo_PUK_owi_schronisko.html[/url][/QUOTE]
Filmiku wstawić nie umiem, ale pozwolę sobie zacytować złotą myśl z tego filmiku GW - wypowiedź wiceprezydenta Kielc p. Gruszeckiego w kontekscie oddania schronu spod zarządu PUK:
"Daje to szanse wszystkim tym, którzy uważają, że mogą robić to lepiej i szybciej"
Mnie daje do zastanowienia i analizy kwestia "lepiej i szybciej"
Słowo "lepiej" jeszcze mogę sobie przełożyć na moją wiedzę i doświadczenie także z tym schronem, ale "szybciej" w Dyminach, nawet po głębokim, najgłębszym i najszczerszym rachunku sumienia, daje sugestię jedną dla mnie "szybciej uśmiercić" ..............

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']tylko na razie nie wiemy na pewno...ale wg. [URL]http://www.boz.org.pl/sch/sw.htm[/URL]

w 2008 r miały widać podpisane z więcej niz 21 gminami:

[B]2008[/B]
Bieliny
Busko-Zdrój
Chęciny
Chmielnik
Daleszyce
Działoszyce
Gorzyce PK
Jędrzejów
Kazimierza Wlk.
Końskie
Miedziana Góra
Mniów
Morawica
Nowa Słupia
Opatów
Ożarów
Pacanów
Piekoszów
Pińczów
Połaniec
Radków
Rytwiany
Sandomierz
Sitkówka-Nowiny
Skalbmierz
Sobków
Stąporków
Staszów
Tarnobrzeg PK
Włoszczowa
Zagnańsk


[B][SIZE=2]mnie wychodzi, ze z 31 gminami...


[/SIZE][/B][SIZE=2]a moze wysłać jeszcze to do Ludwika Dorna, Joanny Muchy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Donalda Tuska...tak mi przyszli do głowy, bo wszyscy mają zwierzaki...[/SIZE][B][SIZE=2]
[/SIZE] [/B][/QUOTE]

No ...... bardzo dobrze. Teraz trzeba do tych gmin pisać, można jechać osobiście, można próbować dzwonić i w trybie ustawy o informacji publicznej żądać kserokopii umów i zestawienia (najlepiej kopii faktur) i ..... czarne stanie się białe. Duś Andzia, duś...

Cała ten wybieg z 'odebraniem' schroniska ma służyć wyciszeniu sprawy, wciągnięciu w dyskusję przeciwników i zatrzymanie eskalacji ich żądań wmanewrowaniem w inne 'robótki', pokazaniem, jak się uda, słabości przez co podniesie się wartość nadszarpniętej wiarygodności PUK. To jest metoda : 'chcesz ? to masz ? ..... i co ..... ze strachu srasz ? . Kolejnym strzałem będzie komunikat o tym, że ' pewne organizacje zwietrzyły biznes i chcą się nachapać'. Spoko, nie dajcie się w te gierki wciągać - tu chodzi o coś całkiem innego.
Generalną, uderzającą konkluzją po tej konferencji jest stwierdzenie, iż urzędnicze chomąty nawet na 1 promil nie poczuwają się do winy za ten gnój, który urządzili przecież wspólnie. Chwytów służących obronie tego kryminalnego procederu może być jeszcze wiele.
Ucieczka do 'przodu' zapewni im czas na chowanie kantów i kancików z prawdopodobnym wyprowadzaniem złociaszków włącznie. Czynsz dla PUK za strukturę techniczną schroniska po pierwsze da kasiorkę PUK-owi i po drugie bacik do rączki na 'gnojka' jak nie będzie grzeczny i spolegliwy - fikniesz podniesiemy czynsz do góry, spółka musi się kierować rynkiem. Już rozumiecie tę zabawę. To są wyrafinowane, urzędolone chwasty i ..... nic ponad to. Co się robi z chwastami ? ..... dzieci wiedzą.
Jeszcze raz powtarzam tu liczy się czas, trzeba jak najszybciej uzyskać decyzję o wszczęciu dochodzenia. Potem składać wnioski w sprawie.
Pewne rzeczy już się dzieją, ale inicjatywa jest po Waszej stronie. Nikogo nie będę wymieniał, niech każdy kto się poczuwa i czuje bluesa na miarę swoich sił działa.
Prawników także macie blisko. Każde spowolnienie da szansę kanaliom na kolejny oddech. Tu jest naprawdę szansa połamać im szyki, brudne łapy też.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']czyli ze WSPCA? to swiatowe co ma siedzibé w Londynie? w tym mam kontakt, jesli nie jest to to o któym piszesz.

Akurat siedzé w domu i chorujé, jutro przetlumaczé.[/QUOTE]

Nie, RSPCA. A WSPCA niech tez podpisuje ;) Dzieki!

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://kielce.gazeta.pl/kielce/10,88276,8479192,Majatek_schroniska_przekazany_miastu_.html"]Majątek schroniska przekazany miastu?[/URL]

w petycjach, po wpisaniu danych trzeba jeszcze kliknąć "potwierdź swój podpis pod petycją" bez tego mail nie przyjdzie :)

kurcze, coś nie wychodzi z tym wideo :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Sytuacja nabiera tempa, ale pamiętajmy, że deklaracje złożone na dzisiejszej konferencji, zostały złożone tylko po to żeby sprawie łep ukręcić. No bo jak tu kampanię robić.

Tak jak napisała Potter musimy trzymać się razem i działać. Rozważnie, przewidując co autor miał na myśli. Jutro Potter złoży wniosek i będziemy musieli poczekać co postanowi naczelny urzędnik.
W tym czasie należy sięgnąć po rozwiązania prawne, ale równocześnie nie możemy pozwolić, aby teren schroniska został w wieczystym użytkowaniu PUK-u. Ten pomysł z dzierżawą jest nie do przyjęcia.
PUK dostał teren ponieważ realizował zadanie gminy. Jeżeli przestaje je realizować dlaczego ma osiągać profity. To jest wpompowywanie kasy podatników do kieszeni PUK-owców. Nie mówiąc o tym, że zawsze chłopcy mogą sobie wymyśleć, że wypowiedzą dzierżawę, a prowadzący schronisko niech weźmie pieski i pójdzie na zieloną trawkę.
Miasto jako właściciel PUK ma możliwości zrobić z firmą co mu się podoba: podzielić ją, sprzedać udziały itp. Dlatego nie wolno dopuścić, żeby ten teren został w PUK-u. Musimy nacisnąć na radnych.

Link to comment
Share on other sites

Po obejrzeniu wideo: Kto to jest ten Gruszewski? Wiceprezydent?:-)) Wg niego dyrektor czy tam prezes PUK-u nie będzie [U][I]zmuszany[/I][/U] do stawania w przetargu?:-))) A może by go tak zmusić do poniesienia odpowiedzialności (karnej) za lata katorgi zwierząt i ewidentne przekręty? Czyli PUK teraz będzie kasował kasę (miasto sobie będzie płacić, tak? fajny układ)? Czyli co, schronisko ma teraz kosztować podwójnie (utrzymanie i dzierżawa od PUK)? Czy naprawdę nie ma bata na tych kombinatorów na szczytach władzy lokalnej?

Link to comment
Share on other sites

Przypomnę fragment swojej wypowiedzi z dnia 27 września 2010 (post 1240);
[quote name='"Odi"'][B]Środki prawne służące realizacji celu:
1. Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. 03.96.873) z późniejszymi zmianami.
2. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 grudnia 2005 r. w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz.U.05.264.2207).

Sposób realizacji celu:
1. PUK kończy administrowanie schroniskiem wraz z końcem 2010 r. - wg umowy.
2. Z początkiem października 2010 r. organizacja pozarządowa działająca w sferze zadań publicznych np. ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego - art. 4 ust.1 pkt 18 ) w/w ustawy, z własnej inicjatywy składa wniosek o realizację zadania publicznego, także takiego, które jest realizowane w inny sposób, w tym przez organy administracji publicznej - art. 12 ust. 1 w/w ustawy.
Czyli któraś organizacja pro zwierzęca składa wniosek do prezydenta Kielc o administrowanie schroniskiem.[/B][/quote]
[B]
Postaram się teraz w miarę przystępnie rozwinąć tę myśl.
Otóż ustawodawca w art. 12 ust.1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. 03.96.873) daje możliwość przejęcia inicjatywy przez organizację samorządową, która ma prawo z własnej inicjatywy złożyć do organu administracji publicznej wniosek o realizację zadania publicznego.
Wniosek taki zawiera w szczególności:
1)opis zadania publicznego przeznaczonego do realizacji;
2) szacunkową kalkulację kosztów realizacji zadania publicznego.

Organ administracji publicznej w terminie nie przekraczającym 1 miesiąca od dnia wpłynięcia wniosku m.in. informuje o podjętym rozstrzygnięciu.[/B] [B]

Pismo z żądaniem, które podała Potter (widzę, że lista do wiadomości się przydała, z czego się bardzo cieszę) dobrze jest wysłać, ale przede wszystkim najdalej w poniedziałek - wtorek, tj. 11-12 października należy złożyć wniosek, o którym piszę powyżej.[/B] [B]
Wiadomość o złożeniu wniosku w trybie art. 12 ust. 1 w/w ustawy należy dać do wiadomości wszystkim możliwym instancjom - proponuję listę 21 z mojego pisma do NIK, które wszystkie zainteresowane organizacje dostały.

Musicie z tym wnioskiem mocno się spieszyć, bo jeśli magistrat zdąży przed Wami i zamieści w Biuletynie UZP ogłoszenie o przetargu nieograniczonym prowadzonym wg ustawy Prawo zamówień publicznych, to będzie już za późno.[/B] [B]

Tak właśnie zamierza zrobić magistrat - ogłosić przetarg nieograniczony, o którym mówi, że organizacje pozarządowe też mogą brać udział.[/B] [B]
Nie dodaje jednakże, że może podać takie wymagania w siwz, że żadna organizacja nie spełni tych warunków już na etapie właściwości wykonawcy.
Okaże się, iż warunki te spełni jedynie PUK lub jakaś jego kolejna poczwara - dziecko szatana.

Poza tym - siwz na pewno będzie pisany pod konkretnych dawno zaklepanych wykonawców, a Wam prezio powie, że nie spełniacie warunków i bardzo mu przykro na tę okoliczność.[/B] [B]

Takich przewałów nie da się robić z ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.[/B] [B]

Krótko mówiąc - musicie się sprężyć i po niedzieli wystąpić z wnioskiem.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"ewab"']Jutro Potter złoży wniosek i będziemy musieli poczekać co postanowi naczelny urzędnik.[/quote]

O jakim wniosku mówisz ewab, o tym żądaniu, które pokazała Potter, czy może macie już przygotowany ten właściwy wniosek, o którym napisałam powyżej ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Odi']O jakim wniosku mówisz ewab, o tym żądaniu, które pokazała Potter, czy może macie już przygotowany ten właściwy wniosek, o którym napisałam powyżej ?[/QUOTE]
Odpowiem jutro.

Wydawało mi się, że socjalizm już dawno za nami. Okazuje się, że nie. W niektórych kręgach wciąż króluje Jarząbek:). Gdyby Bareja żył, na 100% nakręciłby cd. "Misia" w kieleckim schronie. W końcu każdy ma swojego Misia, a w Dyminach Misiek zginął 11 września. Prezio pewnie był w tym czasie pod pomnikiem.

Przedstawicielka os. Gwarek pisze

[IMG]http://img704.imageshack.us/img704/6263/gwarekn.jpg[/IMG]

a tu inny obywatel, z dzielnicy Białogon
[IMG]http://img137.imageshack.us/img137/9436/bialogon.jpg[/IMG]

i obywatelka Wrona zapragnęła wyrazić swoją opinię
[IMG]http://img831.imageshack.us/img831/8211/wrona.jpg[/IMG]

obywatelka Skóra skreśliła swoje pismo nawet odręcznie
[IMG]http://img824.imageshack.us/img824/8651/skorau.jpg[/IMG]


Oczywiście nie ma żadnego związku pomiędzy nadawcami listów. Zupełnie przypadkiem trafili tego samego dnia, do tego samego okienka pocztowego
[IMG]http://img832.imageshack.us/img832/56/koperty.jpg[/IMG]

O takim fakcie, że zwracają się do ŚTOZ-u, a pismo wysyłają do TOZ-u nie wspomnę. To nawet urzędnikom się zdarza.
Rano cdn. Tym razem będzie to geniusz magistracki.

Link to comment
Share on other sites

[B] Transport WARSZAWA- POZNAŃ_pomóżcie bernardynowi z DYMIN_ [/B]

Wątek Dimki...
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/190933-Transport-WARSZAWA-POZNA%C5%83_pom%C3%B3%C5%BCcie-bernardynowi-z-DYMIN_DIMA-zDYMIN-op%C5%82aci%C4%87-hotel%21?p=15509026#post15509026"]http://www.dogomania.pl/threads/190933-Transport-WARSZAWA-POZNA%C5%83_pom%C3%B3%C5%BCcie-bernardynowi-z-DYMIN_DIMA-zDYMIN-op%C5%82aci%C4%87-hotel!?p=15509026#post15509026[/URL]
[INDENT] ...wątek na transportowym założony...
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/194166-WARSZAWA-POZNA%C5%83_pom%C3%B3%C5%BCcie-bernardynowi-z-DYMIN-dosta%C4%87-si%C4%99-do-domu%21%21%21?p=15509022#post15509022"]http://www.dogomania.pl/threads/194166-WARSZAWA-POZNA%C5%83_pom%C3%B3%C5%BCcie-bernardynowi-z-DYMIN-dosta%C4%87-si%C4%99-do-domu!!!?p=15509022#post15509022[/URL]

Dima jeździ samochodem bez problemów,jest łagodnym i spokojnym psiakiem...
jeśli samochód byłby z kratką spokojnie poradzi sobie kobieta...jeśli bez kratki, to jednak potrzebna będzie druga osoba,by chłopak z przyjaźni i chęci bycia blisko człowieka nie przeszedł na...kolanka kierowcy!
Nie potrzeba specjalnych środków zabezpieczających...Dima jest chodzącą równowagą i łagodnością.

[COLOR=Red][B][SIZE=4]Pomóżcie mu dostać się do swojego domu...do domu nie ze złotymi klamkami,lecz ze złotymi sercami,a to mu najbardziej teraz potrzebne...on już dość wycierpiał![/SIZE][/B][/COLOR] [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Przyszło mi dzisiaj do głowy żeby o zaistniałej, beznadziejnej sytuacji, poinformować miłośników zwierząt z kręgu artystów. Nie wiem czy to by wypaliło, ale może warto? Wiem, że bardzo prozwierzęcą aktorką jest Pani Zofia Czerwińska (ta, która grała w 40-to latku), ale jest pewnie masa innych, np. tych, którzy brali udział w Akcji "Zerwij łańcuchy".

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101007/POWIAT0104/356533069[/url]

"W czwartek [COLOR=blue][B][U]Przedsiębiorstwo[/U][/B][/COLOR] Usług Komunalnych zrezygnowało z prowadzenia schroniska – w tej sytuacji tymczasowo przejmie je kielecki magistrat. Prezydent Kielc Wojciech Lubawski zapowiedział, że jak najszybciej odbędzie się przetarg na prowadzenie placówki.
- [COLOR=blue][B][U]Przedsiębiorstwo[/U][/B][/COLOR] Usług Komunalnych w nim nie wystartuje. Prosił o to sam prezes PUK Krzysztof Solecki – poinformował na specjalnie zwołanej w czwartek konferencji Czesław Gruszewski, wiceprezydent Kielc.

- [B]Dajemy szansę pokazania, że schronisko można poprowadzić lepiej.[/B] [B]Wszystkim[/B] [COLOR=blue][B][U]organizacjom[/U][/B][/COLOR], [B]również Towarzystwom Opieki nad Zwierzętami[/B] – mówi Gruszewski."

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=3][FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Ewab może odpisz tym bardzo „zaangażowanym” obywatelkom ( [/COLOR][COLOR=#3e3e3e]Wrona i Skóra). Wiem, ze szkoda na to czasu. Jednak warto cokolwiek napisać i wysłać list ze zwrotka (za potwierdzeniem odbioru). Wydaje mi się, ze później okaże się, ze pod tymi adresami nikt taki nie mieszka. A jeśli ktoś odbierze to musi się podpisać na zwrotce czytelnie imieniem i nazwiskiem. Zwrotka wraca do nadawcy. [/COLOR][/FONT]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]Andzia ma racje tymi dwoma innymi pismami, możemy się nie przejmować. Anonimy nie są brane pod uwagę, pozostają bez rozpatrzenia.[/FONT][/COLOR]
[/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,8479980,Miasto_zabiera_PUK_owi_schronisko_dla_zwierzat.html[/URL]

i kilka słow z artykułu;

Po wtorkowych wydarzeniach ratusz w końcu zareagował. - Chociaż uważam, że od momentu, kiedy pan prezes Solecki przejął schronisko, [I][B]jakość usług jest lepsza z roku na rok[/B][/I] - twierdzi Gruszewski. I dodaje, że decyzję o przejęciu schroniska wymusiła presja ze strony organizacji działających na rzecz zwierząt.

Za skandaliczne traktowanie zwierząt pracownicy PUK i schroniska nie poniosą na razie konsekwencji. - Nie mnie osądzać o winie, dochodzenie prowadzi prokuratura - ucina wiceprezydent.

Lubawki broni kierowniczki schroniska [I][B]Grażyny Khier. - Ta pani jest niezwykle wrażliwa, a teraz przechodzi stan potężnej depresji[/B][/I] - twierdzi prezydent Kielc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kika22'][URL]http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,8479980,Miasto_zabiera_PUK_owi_schronisko_dla_zwierzat.html[/URL]

i kilka słow z artykułu;

Po wtorkowych wydarzeniach ratusz w końcu zareagował. - Chociaż uważam, że od momentu, kiedy pan prezes Solecki przejął schronisko, [I][B]jakość usług jest lepsza z roku na rok[/B][/I] - twierdzi Gruszewski. I dodaje, że decyzję o przejęciu schroniska wymusiła presja ze strony organizacji działających na rzecz zwierząt.

Za skandaliczne traktowanie zwierząt pracownicy PUK i schroniska nie poniosą na razie konsekwencji. - Nie mnie osądzać o winie, dochodzenie prowadzi prokuratura - ucina wiceprezydent.

Lubawki broni kierowniczki schroniska [I][B]Grażyny Khier. - Ta pani jest niezwykle wrażliwa, a teraz przechodzi stan potężnej depresji[/B][/I] - twierdzi prezydent Kielc.[/QUOTE]


[B]ta, jasne...z roku na rok jakość usług lepsza - [COLOR=Red]pytanie tylko których???? [/COLOR]hycelskich? czy chronienia przed bezdomnymi psami - czyt. czyli ich :angryy::angryy::angryy:eksterminacja!!![/B]

to nie USŁUGI tylko ŻYWE, CZUJĄCE STWORZENIA - ty nieczująca istoto!!!!!!


a Lubawski broni kierowniczki - bo jeśli w plotkach tkwi ziarenko prawdy to ona jest z jego rodziny!!! więc dlatego tak cieżko było ruszyc tu cokolwiek - ciepła posadka, mało stresujaca - bo więcej jej nie było jak była - no i pewnie niezła kasa za to:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...