Jump to content
Dogomania

Schron KIELCE - mini-goldenka GAFA odeszła za TM [*][*][*] , czy inne też odejdą?????


andzia69

Recommended Posts

[quote name='Ada-jeje']
[LEFT][COLOR=#000000] ŚTOZ :mad: [/COLOR]
[/LEFT]
[/QUOTE]

??????

mnie się bardziej podoba to zdanie:

"Wojciech [URL="http://info.podroze.gazeta.pl/temat/podroze/moskwa"]Moskwa[/URL] twierdzi, że nowy nabór zalecił mu kielecki urząd miasta. - Teraz mam zapisanych dwieście osób, a przychodzi tylko mała część. [B]A mnie są potrzebni ludzie do pracy[/B] - argumentuje.
[LEFT][COLOR=#000000]
"
[/COLOR][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']??????

mnie się bardziej podoba to zdanie:

"Wojciech [URL="http://info.podroze.gazeta.pl/temat/podroze/moskwa"]Moskwa[/URL] twierdzi, że nowy nabór zalecił mu kielecki urząd miasta. - Teraz mam zapisanych dwieście osób, a przychodzi tylko mała część. [B]A mnie są potrzebni ludzie do pracy[/B] - argumentuje.
[LEFT][COLOR=#000000]
"
[/COLOR][/LEFT]
[/QUOTE]

Zwierząt szkoda.
A z prawd objawionych (nie w tym artykule) pamiętam jeszcze takie "zwierzęta kocham tak jak ludzi" (biedni ludzie) czy "miasto musi przekalkulować czy będzie im się to opłacać" (chodziło o budowę schroniska dla kotów)

Link to comment
Share on other sites

W weekendy w schronisku zawsze roiło się od wolontariuszy, mnóstwo psów było wyprowadzanych, teraz w soboty i w niedziele jest smutno i pusto....umów do tej pory nie ma, kolega już drugi tydzień czeka na decyzję szanownego kierownika (długo się musi zastanawiać czy przyjąć na wolontariat tak oddanego zwierzętom człowieka). Nie ma natomiast pan kierownik problemu z przyjmowaniem na wolontariat dzieci w wieku gimnazjalnym (z całym szacunkiem dla ich dobrych chęci i poświęconego czasu)...dlaczego? To chyba wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[B]TOZ czyli Toksyczna Opieka nad Zwierzętami[/B]

Istnieją organizacje społeczne, które z równym powodzeniem co gminne spółki i prywatne firmy zadręczają na śmierć bezdomne zwierzęta. Wszytko to odbywa się oczywiście za publiczne pieniądze. Organizacje te najczęściej pozostają bezkarne - wymiar sprawiedliwości konsekwentnie chroni społeczników, których "statutowym celem działania jest ochrona zwierząt". Przodujące wyniki w tym względzie ma Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, które w schronisku w Celestynowie urządziło mordownię zwierząt. Stan ten trwa od lat przy biernej postawie Inspekcji Weterynaryjnej. Warto zauważyć, że TOZ to największa polska organizacja ochrony zwierząt, wykazująca co roku milionowe dodatnie wyniki finansowe.

[URL]http://www.boz.org.pl/mz/celestynow/index2.htm[/URL]

Edited by Potter
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oczywiście, że o kasę chodzi!!! Ale wszystko ma swój kres.
Znalezione na FB - wklejam:

[COLOR=#37404E][FONT=lucida grande][COLOR=#898F9C]W związku z nieprawidłowościami z prowadzeniu towarzystwa o nazwie "Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce" - TOZ, Zarząd Główny TOZ (w tym prezes ZG TOZ Eugeniusz Ragiel) zobowiązany jest do udzielania odpowiednich wyjaśnień w sprawie kontroli prowadzonych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Wydział Kontroli Województwa Mazowieckiego, a także Prokuraturę w Warszawie i Prokuraturę w Poznaniu, które prowadzą kilka postępowań karnych w tej sprawie.

Zarówno Zarząd Główny TOZ oraz prezes ZG TOZ Eugeniusz Ragiel, pomimo upomnień ww. organów, wyjaśnienia te udzielają opieszale zatajając przy tym wiele okoliczności.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zapowiedziało, że po zakończeniu kontroli w ww. przedmiocie, rozważy odebranie temu stowarzyszeniu status Organizacji Pożytku Publicznego, zaś z powodu istnienia wielu nieprawidłowości dotyczących działalności Zarządu Głównego TOZ oraz działalności prezesa ZG TOZ Eugeniusza Ragiel, być może zostanie złożony także i wniosek o rozwiązanie tego stowarzyszenia.

W związku z tym, że istnieją poważne nieprawidłowości w działalności ww. stowarzyszenia oraz z powodu braku udzielania wielu wyjaśnień przez Zarząd Główny stowarzyszenia, kontrole mające zakończyć się z końcem 2013 roku trwają do nadal.

Dwoje członków TOZ, pani Daria Żyto (były członek Głównej Komisji Rewizyjnej TOZ) oraz pan Tomasz Kusiak (były Inspektor TOZ posiadający rekomendacje i referencje ówczesnego Zarządu Głównego TOZ), jako jedyni członkowie TOZ ówcześnie skreśleni z listy członków TOZ za ujawnienie nieprawidłowości stanowiących podstawę obecnych spraw karnych TOZ i ww. kontroli TOZ, a także podstawę spraw karnych Stefanii Kozłowskiej, pomimo wielu pomówień ze strony Zarządu Głównego TOZ oraz Eugeniusza Ragiel, stoją po stronie ukarania winnych malwersacji finansowych w TOZ oraz działań na szkodę dobrostanu zwierząt. Z oczywistych względów prezes Eugeniusz Ragiel posiadał wiedzę o procederze stosowanym przez byłą jego "przyjaciółkę" Stefanię Kozłowską oraz przez inne znane mu osoby obecnie uwikłane w sprawy podlegające ww. kontrolom, w związku z czym jest on osobą odpowiedzialną za występowanie w TOZ przestępczego procederu, któremu zapobiec nie chciał.

Zarówno Zarząd Główny TOZ oraz prezes TOZ, dotychczas nie udzielili żadnych odpowiedzi na każde pisma Tomasza Kusiak doń skierowane, których fotokopie znajdują się w Galerii niniejszej Strony. Brak odpowiedzi – to jest brak wyjaśnień w sprawie kolejnych nieścisłości i nieprawidłowości wskazywanych przez Tomasza Kusiak. Okoliczność braku odpowiedzi na te pisma spowodowała wszczęcie kolejnego postępowania administracyjno-skargowego przeciwko Zarządowi Głównemu TOZ.



[/COLOR]
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4E5665][FONT=lucida grande][COLOR=#999999][URL="https://www.facebook.com/elzbieta.namyslowskaopach#"]Lubię to![/URL] · · [URL="https://www.facebook.com/ajax/sharer/?s=99&appid=2309869772&p%5B0%5D=100001078608895&p%5B1%5D=689728731073074&profile_id=100001078608895&share_source_type=unknown"]Udostępnij[/URL][/COLOR]

[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

A to się będzie ciągnąć i ciągnąć. Ja poskładałam oferty do okolicznych gmin wolą dziady psy usypiać niż za nie płacić, wogóle ich to nie obchodzi traktują psiaki jak plage robali jak za dużo to selekcja- takie Auschwitz dla psa

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hycel Dudzik rozwija działalność
[url]http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,15679206,Prywatne_schronisko_dla_psow___PUK_mnie_zmobilizowal_.html[/url]
[I]
Pierwsze prywatne schronisko dla bezdomnych zwierząt powstaje w województwie świętokrzyskim. Jego właściciel przyznaje, że do utworzenia placówki zmobilizowały go... problemy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, które prowadziło kilka lat temu schronisko w Kielcach.
[/I]
[I] - W tej branży działam od kilku lat. Moje działania zawsze były piętnowane, bo nie miałem schroniska. Teraz będzie - mówi Jarosław Dudzik, właściciel powstającego w miejscowości Strzelce w powiecie staszowskim schroniska.

Zaczynał niedługo po tym, jak władze Kielc odebrały PUK-owi prowadzenie schroniska w Dyminach, bo zwierzęta traktowane były tam w skandaliczny sposób. Wtedy też wypowiedziano umowy gminom, które z usług schroniska korzystały.

- Widziałem, że nie jest ciekawie, i pojawił się pomysł, żebym zajmował się również bezpańskimi psami - opowiada Dudzik. Wcześniej działał w branży handlowej.

Teraz Jarosław Dudzik ma podpisane umowy z ponad 20 świętokrzyskimi gminami. Odpowiada za wyłapywanie bezdomnych psów. - Później szukam im domu. Jak pies jest mały, to nie mam z tym problemów. Jak jest duży czy stary, to trwa to dłużej. Współpracuję jednak z takimi paniami, które nawet takie ciężkie przypadki wydały do nowych domów - chwali się przedsiębiorca.

Odkąd zaczął współpracować ze świętokrzyskimi gminami, pojawiło się mnóstwo zarzutów ze strony obrońców zwierząt. Twierdzili, że niemożliwe jest, by znaleźć dom dla aż tylu psów w tak krótkim czasie.

Jarosław Dudzik odpiera wszystkie zarzuty. - Dwa lata temu byłem kontrolowany przez policję. Sprawdzili historię adopcji 250 psów, wzywano ludzi. Wszystko było w porządku - zapewnia.

I dodaje, że kiedy schronisko będzie już funkcjonować, oczywiście łatwiej będzie mu się pracowało.

Placówka pierwsze bezdomne psy ma przyjąć jeszcze w pierwszej połowie tego roku. - Właściciel jest w trakcie dostosowywania schroniska do obowiązujących wymogów. To pierwsze u mnie w powiecie, mam nadzieję, że będzie najlepsze w całym województwie - podkreśla Zofia Słomka, powiatowy lekarz weterynarii w Staszowie.

W schronisku będzie około 50 miejsc. Jarosław Dudzik zapewnia, że będzie przyjmował tylko tyle psów, ile będzie miejsc. Gminy, z którymi teraz współpracuje, zgłaszają od kilku do kilkunastu bezdomnych psów rocznie.

Dariusz Olszewski z Fundacji Viva! uważa, że przepisy dotyczące tworzenia schronisk nie są dobre.

- Niestety, umożliwiają biznesmenom robienie pieniędzy na krzywdzie bezdomnych zwierząt. Jeśli ten pan znalazł dom 250 bezdomnym psom, to gratuluję. Fajnie jednak byłoby zobaczyć, gdzie te zwierzęta trafiły, bo dom domowi nierówny - ocenia Olszewski. [/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']A on już otworzył to schronisko?
Ma umowy nie tylko w świętokrzyskim! Mam odpowiedź z gminy Promna - mazowieckie. Mają z nim właśnie umowę na 2014r.[/QUOTE]

schronisko ma nadany numer zanim nawet łopatę się wbije w ziemię pod wykopy! to taka "abstrakcja" z 'fikcją"
potem powiatowy ma ileś dni na kontrole onego tworu i może zalecić jakieś rzeczy do wykonania, "zamknąć", "zawiesić" itd

Tam, gdzie jest to schronisko akurat praca wre - znaczy stoi budynek (w srodku nie byliśmy), jest ogrodzony teren, wybieg, boksów parę zewn. było skonczonych a reszta w trakcie.

Powiem tak...gdyby to robiła organizacja prozwierzęca albo ktoś, o kim wiem, że zalezy mu na zwierzakach to jeszcze bym mu cegłę podała a nawet cement...ale wiem, ze temu człowiekowi nie zalezy na zwierzętach a na mamonie. No ale nie wszyscy podzielają nasze obawy...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt w dniu 28.05.2014 w/s nieprawidłowości w funkcjonowaniu schronisk dla zwierząt bezdomnych na przykładzie schronisk w Radysach, Wojtyszkach i Pomiechówku - stosowanie przepisów ustawy o ochronie zwierząt w tym zakresie przez służby nadzorujące i prokuraturę

[CENTER][URL="http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=4ED9D95CDBF21296C1257CD8004D3D9F#"][IMG]http://www.obrona-zwierzat.pl/images/banners/sejm_logo.gif[/IMG][/URL][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...