Jump to content
Dogomania

Schron KIELCE - mini-goldenka GAFA odeszła za TM [*][*][*] , czy inne też odejdą?????


andzia69

Recommended Posts

[quote name='wilczka']ciotki wiem ze to ten watek ale nie moge znalesc,na ktorej stronie sa zdjecie z odbijania schronu?robimy na jutro prezentacje do szkoly i potrzebuje biegusiem tych fotek.[/QUOTE]
Wilczka, ale siłą nikt nie odbijał:).
Linki masz na pierwszej stronie. Inne zdjęcia musisz lecieć chronologicznie od września ubiegłego roku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jelena Muklanowiczówna'][B]andzia,[/B]

widziałam dzisiaj znowu tego sznaucera. Dokładnie w tym samym miejscu, co wczoraj.[/QUOTE]


podejrzewam, że jakaś suka się cieka...nikt do nas nie zglaszal zaginięcia sznaucerka:( poobserwuj...jak dojadą kiedyś budy to się go ewentualnie gdzieś wciśnie...o ile do tego czasu będzie tam tkwił...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roszpunka']Dobrze pamiętasz - w okolicach Mniowa jest Statoil, ale po pierwsze jest po lewej jadąc z Kielc, a po drugie to ok. 20 kilometrów...
Wczorajsza wieczorna wycieczka była fajna, szkoda, że bezsensowna.



Zaraz napiszę...[/QUOTE]

jeżeli to podlega pod Mniów to urząd ma podpisaną umowę na odławianie i hotelowanie psów , taka sama umowa jak w Starach. także jakby interwencyjnie były odłowione to byłyby bezpieczne

Link to comment
Share on other sites

ja tak po znajomości, na chwilkę, jako bdt zbieram na karmę dla Tiki - moze ktoś chce moje sprawdzone przepisy świateczne, kartofelkowe, sałatkowe, kluseczkowe....
[url]http://www.dogomania.pl/threads/219356-Moje-przepisy-kulinarne-na-Boze-Narodzenie-i-nie-tylko-do-20.12.11-na-Tik%C4%99[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kobix']wygląda na to że coś w kieleckiej prokuraturze "ruszyło",miałam do wglądu dokument ,figurowało wyraźnie zarzut "znęcania" od 2006r..zeznawałam jako świadek z racji 3 kart adopcyjnych,wygląda na to że [B]przesłuchują wszystkich adoptujących[/B].[/QUOTE]

Wydaje mi się, że tak. Znajomi zeznawali, spotkałam też kilka przypadkowych osób, które adoptowały z Dymin psiaki po 2005r - wszyscy byli w związku z tym wzywani na komendę. W sumie ponad dwa tysiące osób - możliwe, że nawet około czterech tysięcy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roszpunka']Wydaje mi się, że tak. Znajomi zeznawali, spotkałam też kilka przypadkowych osób, które adoptowały z Dymin psiaki po 2005r - wszyscy byli w związku z tym wzywani na komendę. W sumie ponad dwa tysiące osób - możliwe, że nawet około czterech tysięcy...[/QUOTE]
o kurcze, to mnie pewnie tez wezwą... Jakis psiak byl na mnie brany, chyba bernardyn z tego co kojarze...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewab']Divia brałaś jeszcze dwie sunie białe z czarnym:). Potem Slay je transportował do DT.[/QUOTE]
witaj ewab jak tam Bazyl brat calineczki? bo nie doczekalam się na maila od andzi69, robiłam ogł i znalazłam mu dom wstępnie, przekazalam namiary na was i prosilam o info czy znalazł dom i czy mam dalej robić ogłoszenia, ale nic nadal nie wiem- i sie martwie o psa choc go na oczy nie widzialam taka durna jestem:), natomiast wiem niestety że zanim trafił do was zmajstrował suczce którą ma jakaś patologiczna rodzina miot szczeniąt, suka-matka skóra i kości ponoć tak samo jak szczeniaki....nie wiem ile ich jest to info od znajomej podaję jej tel 661431997, ona ma zdjęcia szczeniaków i więcej wie niż ja,ale nie ma mozliwosci nic wiecej zrobić...ja tak przekazuje zdalnie bo już nie wyrabiam z ogł na busko i kieleckie bezdomne psy i koty...nie mam czasu sie po tyłku podrapać:) pewnie jak wy...no to tyle pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiara34']witaj ewab jak tam Bazyl brat calineczki? bo nie doczekalam się na maila od andzi69, robiłam ogł i znalazłam mu dom wstępnie, przekazalam namiary na was i prosilam o info czy znalazł dom i czy mam dalej robić ogłoszenia, ale nic nadal nie wiem- i sie martwie o psa choc go na oczy nie widzialam taka durna jestem:), natomiast wiem niestety że zanim trafił do was zmajstrował suczce którą ma jakaś patologiczna rodzina miot szczeniąt, suka-matka skóra i kości ponoć tak samo jak szczeniaki....nie wiem ile ich jest to info od znajomej podaję jej tel 661431997, ona ma zdjęcia szczeniaków i więcej wie niż ja,ale nie ma mozliwosci nic wiecej zrobić...ja tak przekazuje zdalnie bo już nie wyrabiam z ogł na busko i kieleckie bezdomne psy i koty...nie mam czasu sie po tyłku podrapać:) pewnie jak wy...no to tyle pozdrawiam[/QUOTE]
Tu masz info o chłopaku [URL="http://www.dogomania.pl/threads/196823-PSY-KIELECKIE-DO-ADOPCJI-w%C4%85tek-zbiorczy-ps%C3%B3w-z-Dymin-i-tych-kt%C3%B3re-ich-unikn%C4%99%C5%82y/page184"]http://www.dogomania.pl/threads/196823-PSY-KIELECKIE-DO-ADOPCJI-w%C4%85tek-zbiorczy-ps%C3%B3w-z-Dymin-i-tych-kt%C3%B3re-ich-unikn%C4%99%C5%82y/page184[/URL]
U nas funkcjonuje pod nazwą Calinek:). Mam nadzieję, że Andzia69 odezwie się do Ciebie. Jak wszyscy ma taką samą sytuację (znaczy się o drapaniu piszę).

Link to comment
Share on other sites

hej o dzięki piękne fotki szczęśliwego psiaka- czyli rozumiem ze już domek ma?:) bosko. Co do tej suczki i dzieci Calinka, to ta Pani dokarmia, skombinowala talon na swoja suczke i w styczniu ma być matka ciachnięta, jej znajoma robi ogłoszenia szczeniakom....no tylko nie mają mozliwości transportu psa na okoliczne miasta i tu-może ktoś z was moze pomóc? Ci ludzie ponoć jacyś bezrobotni i prości ale też nie jacyś alko czy agresywni, ponoć jeden z kieleckich wetów im mówil ze suczka musi mieć młode. no tak wiem od niej, więc tak tylko nieśmiało pytam, czy proszę o namiary na osobę z którą ewentualnie może się ta pani kontaktowac jeśli znajdzie domek dla psa żeby może ktoś pomógł w transporcie.....wiem że macie sajgon, ale tam spytać przecież można, szkoda psów, bo albo toto zdechnie z głodu i zimna, albo wyrośnie i sie zacznie rozmnażać, a ta pani stara się jak może - a nei tylko zgłasza ze tu czy tam bezdomny pies lata....no to tylko tyle, jakby coś to masz do mnei namairy czy tel do niej...pozdarwiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiara34']hej o dzięki piękne fotki szczęśliwego psiaka- czyli rozumiem ze już domek ma?:) bosko. Co do tej suczki i dzieci Calinka, to ta Pani dokarmia, skombinowala talon na swoja suczke i w styczniu ma być matka ciachnięta, jej znajoma robi ogłoszenia szczeniakom....no tylko nie mają mozliwości transportu psa na okoliczne miasta i tu-może ktoś z was moze pomóc? Ci ludzie ponoć jacyś bezrobotni i prości ale też nie jacyś alko czy agresywni, ponoć jeden z kieleckich wetów im mówil ze suczka musi mieć młode. no tak wiem od niej, więc tak tylko nieśmiało pytam, czy proszę o namiary na osobę z którą ewentualnie może się ta pani kontaktowac jeśli znajdzie domek dla psa żeby może ktoś pomógł w transporcie.....wiem że macie sajgon, ale tam spytać przecież można, szkoda psów, bo albo toto zdechnie z głodu i zimna, albo wyrośnie i sie zacznie rozmnażać, a ta pani stara się jak może - a nei tylko zgłasza ze tu czy tam bezdomny pies lata....no to tylko tyle, jakby coś to masz do mnei namairy czy tel do niej...pozdarwiam[/QUOTE]

NIE! Calinek nie ma domu! próbowałam 2 x wysłać e-maila na adres, z którego pisałaś, ale mi wracał:( Calinek jest w hotelu i...jeszcze z niego nie został zabrany, pomimo dwukrotnej próby! Raz się wystraszył i zwiał przez ogrodzenie, dzisiaj po sedalinie jak tylko chłopaki zaczęli się do niego zbliżać od razu stawał się czujny...właścicielka z hotelu powiedziała, ze po pierwszej próbie nie udało się go zagonic ani do kojca ani do domu...więc i drugie podejście zakończyło się fiaskiem:(

co do tych psiaków, o których piszesz - są ich zdjęcia?

Link to comment
Share on other sites

Na mój wniosek o udostępnienie mi informacji publicznej,
(post nr 6812 na stronie wątku: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/31124-Schron-KIELCE-mini-goldenka-GAFA-odesz%C5%82a-za-TM-*-*-*-czy-inne-te%C5%BC-odejd%C4%85/page273[/URL] ),
wysłany pocztą elektroniczną do kieleckiej Delegatury NIK, otrzymałam odpowiedź podpisaną przez wicedyrektora Delegatury NIK w Kielcach Tadeusza Mikołajewicza:

[IMG]http://foto1.m.onet.pl/_m/de253fd7abf75a5b358e0ce22eb41f89,20,19,0.jpg[/IMG]

[IMG]http://foto2.m.onet.pl/_m/5eeec981703e8f946e860e6e899cb13a,20,19,0.jpg[/IMG]


Wobec powyższego - skierowałam do wiceprezesa NIK Pana Wojciecha Misiąga skargę w trybie art. 227 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeksu postępowania administracyjnego (t.j. z 2000 r. Dz. U. Nr 98, poz. 1071 ze zmianami):

[quote]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][B]Szanowny Pan[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][B]Wojciech Misiąg[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][B]Wiceprezes Najwyższej Izby Kontroli[/B][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][B]Najwyższa Izba Kontroli[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][B]Warszawa[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][B]ul. Filtrowa 57[/B][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Szanowny Panie,[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]działając na podstawie art. 227 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeksu postępowania administracyjnego (t.j. z 2000 r. Dz. U. Nr 98, poz. 1071 ze zmianami) niniejszym składam skargę na naruszenie praworządności, jakiego dopuścił się wicedyrektor Delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Kielcach pan Tadeusz Mikołajewicz poprzez nieudostępnienie mi informacji publicznej. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]W dniu 7 października 2010 r. wysłałam do Delegatury NIK w Kielcach pocztą elektroniczną wniosek w trybie art. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U.01.112.1198 ) z prośbą o udostępnienie mi informacji publicznej poprzez udzielenie mi odpowiedzi na 39 pytań związanych z kontrolą Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. Kielce w zakresie przestrzegania prawa ochrony zwierząt, przeprowadzoną przez Delegaturę NIK w Kielcach.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Treść wniosku w załączeniu poniżej.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]W odpowiedzi na mój wniosek otrzymałam decyzję nr 2/2010 z dnia 20 października 2010 r. o odmowie udostępnienia informacji publicznej podpisaną przez pana Tadeusza Mikołajewicza.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Scan decyzji przedkładam w załączeniu.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]W uzasadnieniu tej decyzji pan Tadeusz Mikołajewicz poinformował mnie, cytuję: "[I]Jednocześnie nadmieniam, że udzielenie informacji wskazanych we wniosku będzie możliwe po przedłożeniu Sejmowi informacji o wynikach przedmiotowej kontroli oraz po złożeniu ponownego wniosku w tej sprawie[/I]". [/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Stosując się do powyższego, w dniu 11.11.2011 r. ponownie zwróciłam się w trybie art. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. Nr 112 poz. 1198 ) do Delegatury NIK w Kielcach drogą poczty elektronicznej z wnioskiem o udostępnienie mi informacji publicznej poprzez udzielenie mi odpowiedzi na 39 pytań zawartych we wniosku z dnia 7 października 2010 r. oraz odpowiedzi na 40. pytanie.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Treść wniosku w załączeniu poniżej.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]W odpowiedzi na ten wniosek o udostępnienie informacji publicznej otrzymałam z Delegatury NIK w Kielcach pismo znak LKI-0173-025/2011 z dnia 25 listopada 2011 r. podpisane przez pana Tadeusza Mikołajewicza, nie będące decyzją administracyjną, lecz pomimo tego, odmawiające mi udostępnienia informacji publicznej.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Scan pisma przedkładam w załączeniu.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Wicedyrektor Delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Kielcach pan Tadeusz Mikołajewicz formułując treść w/w pisma odmówił mi udostępnienia informacji publicznej na wniosek z naruszeniem prawa, co wyczerpuje znamiona naruszenia praworządności.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Odmowa udostępnienia informacji publicznej następuje, na podstawie art.16 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U.01.112.1198 ) w związku z art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. z 2000 r. Dz. U. Nr 98, poz. 1071 ze zmianami), w drodze decyzji.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Odmowa udostępnienia informacji publicznej przetworzonej następuje, na podstawie art.16 w związku z art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U.01.112.1198 ) oraz w związku z art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. z 2000 r. Dz. U. Nr 98, poz. 1071 ze zmianami), w drodze decyzji.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Organ obowiązany do udostępnienia informacji publicznej przetworzonej, tj. Delegatura NIK w Kielcach, winien wezwać mnie, jako osobę wykonującą prawo do informacji publicznej, do wskazania istotnego interesu publicznego, nie zaś, jak to uczynił pan Tadeusz Mikołajewicz, samemu dokonywać oceny zasadności mojego wniosku o udostępnienie przedmiotowej informacji pod względem szczególnie istotnego znaczenia dla interesu publicznego.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Jednocześnie wskazuję, iż na mocy art. 107 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postepowania administracyjnego, decyzja powinna zawierać: oznaczenie organu administracji publicznej, datę wydania, oznaczenie strony lub stron, powołanie podstawy prawnej, rozstrzygnięcie, uzasadnienie faktyczne i prawne, pouczenie, czy i w jakim trybie służy od niej odwołanie, podpis z podaniem imienia i nazwiska oraz stanowiska służbowego osoby upoważnionej do wydania decyzji.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Przedstawiam także kolejne fakty dowodzące nieprawidłowości w przeprowadzeniu przez kielecką Delegaturą NIK kontroli PUK Kielce w zakresie przestrzegania prawa zwierząt w kieleckim schronisku dla zwierząt:[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][URL]http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,10764010,Zarzuty_za_cierpienie_zwierzat_w_schronisku_w_Dyminach.html[/URL][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][URL]http://www.orange.pl/kid,4000000150,id,4001847511,title,Zarzut-dla-b-kierowniczki-schroniska-dla-zwierzat,article.html[/URL][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][URL]http://www.rp.pl/artykul/92106,765271-Zarzuty-dla-kierowniczki-schroniska-w-Dyminach.html[/URL][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][URL]http://uwaga.tvn.pl/53979,news,,horror_w_schronisku_zarzuty_dla_bylej_kierowniczki,reportaz.html[/URL][/SIZE][/FONT]


[FONT=Tahoma][SIZE=2]Mając na uwadze powyższe, wnoszę o podjęcie stosownych działań wobec pana Tadeusza Mikołajewicza wicedyrektora Delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Kielcach, w szczególności o:[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]1) Przeprowadzenie audytu działalności Delegatury NIK w Kielcach w zakresie przedmiotowej kontroli przestrzegania prawa ochrony zwierząt. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]2) Spowodowanie wyeliminowania niezgodnych z prawem działań Delegatury NIK w Kielcach.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]3) Zapobieżenie podobnym wypadkom w przyszłości, jak przedmiotowa skandaliczna kontrola prawa ochrony zwierząt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]4) Wyciągnięcie konsekwencji służbowych wobec urzędników, w tym wobec pana Tadeusza Mikołajewicza wicedyrektora Delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Kielcach, winnych tak skandalicznej kontroli, jak przedmiotowa kontrola przestrzegania prawa ochrony zwierząt.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Oczekuję od Pana podjęcia stosownych kroków w tej sprawie i poinformowania mnie o ich rezultacie. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Z wyrazami szacunku[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Anna Cyndecka[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]
[/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2]Do wiadomości:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][SIZE=2]1. Najwyższa Izba Kontroli Delegatura w Białymstoku[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]2. Wojewoda Świętokrzyski[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]3. Prokuratura Generalna[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]4. Prokuratura Rejonowa w Kielcach[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]5. Główny Inspektorat Weterynarii[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]6. Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Kielcach[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]7. Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna w Kielcach[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]8. Regionalna Izba Obrachunkowa w Kielcach[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]9. Urząd Kontroli Skarbowej w Kielcach[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]10. Pan Paweł Suski Poseł na Sejm RP[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]11. Pani Joanna Senyszyn Posłanka do Parlamentu Europejskiego[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]12. Pan Konstanty Miodowicz Poseł na Sejm RP[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]13. Świętokrzyskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "Zwierzak"[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]14. Stowarzyszenie Obrona Zwierząt Jędrzejów[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]15. Telewizja Polska S.A. Celownik[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]16. Gazeta Wyborcza[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/quote][FONT=Tahoma][SIZE=2]
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']NIE! Calinek nie ma domu! próbowałam 2 x wysłać e-maila na adres, z którego pisałaś, ale mi wracał:( Calinek jest w hotelu i...jeszcze z niego nie został zabrany, pomimo dwukrotnej próby! Raz się wystraszył i zwiał przez ogrodzenie, dzisiaj po sedalinie jak tylko chłopaki zaczęli się do niego zbliżać od razu stawał się czujny...właścicielka z hotelu powiedziała, ze po pierwszej próbie nie udało się go zagonic ani do kojca ani do domu...więc i drugie podejście zakończyło się fiaskiem:(

co do tych psiaków, o których piszesz - są ich zdjęcia?[/QUOTE]

ahm dzięki za info, miałam problem z pocztą chwilowo już powinna działać:), proszę ponownie wysłać-ja załatwię zdj szczeniaków i pomogę w ogłoszeniach...cholercia:( co za los, gdyby znów był jakiś problem z pocztą proszę dać mi znać - potrzebne mi informacje o psie i dane kontaktowe do adopcji, Ewa ma mój tel też jak coś. dziękuje za informacje i czekam na wieści

UUUF...dostałam info, że poradziły sobie ze szczeniakami- i wydane wszystkie 5!!! alleluja:), suczkę-matkę mają ciachnąć w styczniu, czekam na info o Calinku- pomogę szukać domku....pozdarwiam:)

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny moge potwierdzić że suczka imieniem Dina która została dzisiaj odebrana z hoteliku (do południa) ma wspaniałą Panią :) kupiła jej dzisiaj super legowisko i worek przysmaków :]

a co do tej działalności policji to moja koleżanka też była przesłuchiwana już w sprawie znęcania się nad zwierzętami w dawnym "schronisku" naszym.
tak wiec miejmy nadzieje w końcu sie ruszy porządnie ta sprawa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...